vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  :) :) :) είμαι ακόμα φλόρεξ από τέλη Δεκέμβρη  :) :) :)   

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Έπειτα από 10 μέρες στο φλωρέξ, παρατήρησα πως έχω αϋπνίες και δεν μπορώ να κοιμηθώ τις νύχτες.
Κοιμάμαι 2-2,5 ώρες και ξυπνάω μες τη νύχτα χωρίς να με παίρνει ξανά ο ύπνος και ενώ τα μάτια μου κλείνουν.
Άρχισα λοιπόν να βάζω μισό-μισό με 9άρι και πήγα στο 4,5 και από τότε κοιμάμαι κανονικά.
Είναι νορμάλ αυτό;

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Νορμαλοτατο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Συν του ότι μπορεί να είναι και ψυχολογικό,
αν έδωσες ιδιαίτερη σημασία μέσα σου στο γεγονός...

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Συν του ότι μπορεί να είναι και ψυχολογικό,
αν έδωσες ιδιαίτερη σημασία μέσα σου στο γεγονός...
Καμμία σημασία δεν έδωσα ... ίσα ίσα που το είχα ξεχάσει αλλά δεν μπορούσα να εστιάσω γιατί είχα τις αϋπνίες.

άλλοι φτάνουν στο 0 εύκολα,άλλοι πάλι δύσκολα.
άλλοι με το χ τρόπο και άλλοι με τον ψ.
το μυστικό είναι να το πάρεις απόφαση,να το βάλεις στόχο.
μόλις το κάνεις αυτό,διάλεγεις τον τρόπο που πιστεύεις ότι σου ταιριάζει και αργά η γρήγορα θα επιτύχεις.
εγώ πχ δεν πολυβιάζομαι.δεν θέλω να πιεστώ και πάω αργα αλλά σταθερά,τεμπέλικα και νωχελικά :laugh1: .είμαι στο 6,σύντομα στο 3 και πριν αλλάξει ο χρόνος φλωρέξ :yes:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Μου φαινεται οτι οσο περισοτερα χρονια ηταν καποιος καπνιστης,
τοσο ευκολοτερα φθανει στο φλωρεξ σαν ατμιστης.
Αρα ειναι και μεγαλυτερος στην ηλικια.
Παρατηρω το φαινομενο και προσπαθω να βρω εξηγηση.
 
:yes: :yes: :yes: :yes:



Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Νικο πιθανόν για "εσάς" τους μεγάλους σε ηλικία να είναι η τελευταία ευκαιρία απεξάρτησης για αυτό την πιάνετε απ τα μαλλιά.. 8)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ναι αλλα "εσεις" οι μεγαλοι οτι ειχατε να παθετε, το παθατε.  ;)
Οποτε μαλλον πρεπει οι νεοι να πανε στο φλωρεξ για να
προλαβουν, οσο ειναι δυνατον να δυσαρεστα.  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Κάποτε έλεγα όταν φτάσω τα 40 θα το κόψω το κ.τ.(κάπνιζα από τα18). Τώρα στα 48 ατμίζω 8 μήνες αρχίζοντας από 24,18,12,10 mg για 4 μήνες και έπεσα τώρα στα 5 mg DIY υγρά,πάντα καπνικά. Μέχρι τέλος του χρόνου ελπίζω και 0 mg,το χρωστάμε στους εαυτούς μας.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Φίλοι ατμιστές γειά σας. :bye: :bye: :bye: :bye:

Σήμερα γύρισα διακόπτοντας εκτάκτως τις διακοπές μου Αθήνα  για επείγουσα  δουλειά και μπαίνοντας στο φόρουμ αποφάσισα να αρχίσω από εδώ.

Θα μου πείτε γιατί από δω.Απλούστατα γιατί από τις τις 3 Αυγούστου ο παππούς ατμίζει υγρά με 0 νικοτίνη. :laugh1:

Μετά από περιπλάνηση 8 μηνών στο άτμισμα ο πρώτος στόχος για μηδενική νικοτίνη επετεύχθη. :yes: :yes:

Για το δεύτερο που είναι και η διακοπη του η.τ. δεν βιάζομαι. Ας έρθει με το καλό εκείνη η ώρα και τα ξαναλέμε. :yes:

Εδώ θάθελα να πω και δυό λόγια για το πως έφτασα ως εδώ συνοπτικά.
Ξεκίνησα το άτμισμα την 11-12-2011 με ego-w υγρά virginia 18mg.
Σταθερός στα mg για 3 μήνες με μικρές αλλαγές στις γεύσεις και ημερήσια κατανάλωση 1-3 ml ημερησίως (σπάνια 3)
Εκεί αποφάσισα ότι έπρεπε να κατεβάσω επίπεδα στην νικοτίνη και άρχισα με την ίδια μέθοδο που διάβασα κάπου παραπάνω να έχει
εφαρμόσει ο Νίκος .Δεν το ήξερα απλά έτυχε να εφαρμόσω την ίδια μέθοδο.
Στον έναν ατμοποιητή υγρά 12 mg στον άλλο 18 .Άτμισμα συνεχές από το 12αρι και για ξεχαρμάνισμα 2-3 τζούρες από το 18αρι.
Μετά από 1 μήνα περίπου 9αρι στον έναν 12αρι στον άλλον και ίδια μέθοδος .Ατμισμα φούλ από το 9αρι 2-3 τζούρες από το 12αρι.
Σημειωτέον ότι τα υγρά μετά τους 3 μήνες ταφτιάχνω μόνος μου.

Να μην τα πολυλογώ έτσι σιγά σιγά την 3-8-2012 πέταξα όσο υγρό 3αρι είχε απομείνει και από εκείνη τη μέρα αποκλειστικά ΦΛΩΡΕΞ .
Σε όλη την παραπάνω διαδικασία θέλω να αναφέρω ότι ανέβηκα και λίγο στα ml όχι βέβαια υπερβολικά περίπου 3-4 ημερησίως.

Από την δεύτερη ημέρα που έπεσα στο 0 μπορώ να πω ότι σταδιακά μειώνω και τα ml χωρίς να το επιδιώκω.

Τέλος να αναφέρω ότι σε όλη την ατμιστική μου πορεία χρησιμοποιώ απλές μπαταρίες ego.Από ατμοποιητές πέρασα πολά στάδια.
Αρχισα με w συνέχισα με c - mist -ce2 αλλά τους τελευταίους 2 μήνες περίπου χρησιμοποιώ αποκλειστά ce4(απλούς και crystal).
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 18:28 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
εγω μετα απο οτι διαβασα απο εσενα και τον ψυχο πανω σε αυτο το θεμα παππου απο 9mg ειμαι τωρα στα 5mg χωρις ιδιαιτερη δυσκολια μπορω να πω και μακαρι να παω και παρακατω και φυσικα στο μηδεν....... :) :) :) βεβαια κανω 1-2 ml παραπανω αλλα δεν με πειραζει ειναι η αρχη..... ;D ;D

 :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: που τα καταφερατε

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Έφη θάθελα να σου πω ότι και εγώ  κάθε φορά που κατέβαζα σε mg ανέβαινα κατά 1-2 ml . :yes: :yes:

Σιγά σιγά και όσο περνούσαν οι μέρες έπεφτα λιγάκι.
Όταν ξανακατέβαζα - ξανανέβαινα σε ml
Θέλω να πω πως όταν άτμιζα 0 - 3mg είχα φτάσει να ατμίσω 5-6 ml την ημέρα(απάνια όμως -το σύνηθες 3-4 ml) πράγμα δύσκολο με τους απλούς εργοστασιακούς
ατμοποιητές που χρησιμοποιώ επειδή γνωρίζουμε ότι δεν έχουν μεγάλη κατανάλωση.. :yes: :yes:
Το είχα κάνει πιπίλα. :laugh1: :laugh1:

Αλλά 1-2 μέρες μετά την 3 - 8 -2012 που άρχισα να ατμίζω 0 νικοτίνη άρχισαν να πέφτουν από μόνα τους  τα ml και μετά από 10
μέρες να ατμίζω 2-3 ml ημερησίως με άνεση και χωρίς να έχω στέρηση νικοτίνης.

Όπως είπα ατμίζω πλέον από συνήθεια.

Οπότε βρε παιδιά προσπαθήστε.

Αφού τα κατάφερε ο papoys που κάπνιζε επι 35 έτη πιστεύω ότι μπορείται να τα καταφέρετε. :yes: :yes:

Ειλικρινά σας το λέω χαίρομαι που  τα κατάφερα.
     
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2012, 20:59 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Ένα τρίμηνο στο 0 και σε σκέτη VG

Από 16 νικοτίνη σε 4 μήνες σιγά σιγά έπεσα στο 0

Σε αυτό βοήθησε το GG & ο Οδυσσέας , που έβαζα τρίβολτες μέσα με χαμηλές αντιστάσεις και αντικατέστησα το χτύπημα

Πλέον έχω μειώσει και τα ml από 6-7 σε 3-5 και όταν βγαίνω εκτός σπιτιού ακόμη λιγότερα

Σε τόσους μήνες μόλις εχθές έκανα δύο τζούρες τσιγάρο (αμάρτησα) , έφτανε να το συχαθώ  ακόμη περισσότερο

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Μπραβο Κωστα :thumpup: :thumpup:
 
Κι εγω φλορεξ ειμαι απο 2 Ιουνιου. Προσεξε ομως μηπως οι 2 τζουρες χθες γινουν 5 σημερα και ολοκληρο τσιγαρο αυριο  :wall: :wall: :wall: .
 
Δεν χρειαζεται να κανεις πειραματα για να συνειδητοποιησεις αν εχεις αποβαλλει την έξη σου για κανονικο τσιγαρο  :nope: :nope: :nope: :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343082 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios