vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Mimo966

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1365 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 21:40 »
Καλησπέρα συνατμιστές, νέος στο φόρουμ και στο η.τ. Εδώ και 2 εβδμάδες ατμίζω και μπορώ να πω οτι είμαι πολυ ευχαριστημένος! Χρησιμοποιώ το Joytech Ego-T και την περασμένη Παρασκευή του έβαλα ατμοποιητή Echo αυτόν με το βαμβάκι. Παρατήρησα όμως απο χτες οτι το χτύπημα και η γέυση έπεσε αισθητά σε σημείο να μην το ευχαριστιέμαι και να σκέφτομαι να ανέβω mg σε νικοτήνη απο 8mg που χρησιμοποιώ. Μήπως τελικά το συνήθισα και όντως πρεπει να ανέβω μια σκάλα σε νικοτήνη ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ατμοποιητή?

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1366 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 19:48 »
απο το μεσημερι σημερα εχω τον alter ego-t.ολα καλα ολα τελεια....με το που εβαλα λιγο τερμα κατι 500αρια ηχεια που εχω πριν λιγο και μεσα σε μισο λεπτο εχασε απο την ενωση ατμο-μπαταρια(μαλλον) σχεδον ολο το υγρο(σχεδον γεματη αμπουλα).απο εκεινη την ωρα βλεπω και στην ενωση αμπουλας-ατμο συνεχεια  "υγρασια".....  γου του φου :confused1: :confused1: :confused1:

να πω οτι το ηχεια ακομπανε πανω στο γραφειο που το ειχα και το sub ειναι απο κατω

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1367 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 20:41 »
φιλε νικολη σιγουρα δεν φταινε τα ηχεια!!
προφανως το εχεις ξεζουμισει!!! :laugh1:
καθαρισετα ολα καλα,φυσα τον ατμο και απο τις δυο μεριες,και κανε τις τζουρες σου χαλαρες με διαρκεια. οταν ζεσταθει,αφησε τον για λιγα λεπτα να κρυωσει.
και να γεμιζετε τις αμπουλες με βελωνα,γιατι αν ανοιγεις το καπακι μπορει να αρχισουν διαροες.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1368 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 20:48 »
πρεπει να κανουμε ενα τοπικ με ατάκες..  ::)

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1369 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 21:07 »
διαβασα καπου εδω οτι ενας φιλος ειχε ενα αντιστοιχο προβλημα και λεω μηπως γιατι ολη μερα μια χαρα το προσεχω στο πως το ατμιζω και ξαφνικα panic! μιση αμπουλα+  αδεια με την μια και το τσιγαρο μεσα στα υγρα.Αν στην ιδια αμπουλα εχουμε μια γευση την κα8αρισουμε οπως και τον ατμο (οσο μπορουμε) και βαλουμε αλλη 8ελει λιγο μεχρι να αλλαξει η γευση ?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:05
μια ακομα ερωτηση.
Αυτο:
Alter eGo Dual Coils Cartomizer
και αυτο:
Echo Cartomizer
ταιριαζουν στο ego-t σωστα?Απλα απο τανκ και ατομαιζερ το γυρναω σε cartomizer ετσι?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:05 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1370 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 20:53 »
..............
μια ακομα ερωτηση.
Αυτο:
Alter eGo Dual Coils Cartomizer
και αυτο:
Echo Cartomizer
ταιριαζουν στο ego-t σωστα?Απλα απο τανκ και ατομαιζερ το γυρναω σε cartomizer ετσι?
ναι ταιριάζουν κανονικά

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1371 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 00:02 »
Μολις εκανα μια πατεντα, ενταξει το ομολογω δεν θα φερει τα πανω κατω στο χωρο του η.τ. αλλα σκεφτηκα να την μοιραστω.Θα χρειαστω αυριο να το εχω με λουρακι ολη μερα στο λαιμο μου και επειδη τετοια ωρα τετοια λογια :tongue_smilie: , πηρα ενα λουρακι απο usb που εχω ξεβιδωσα μπαταρια το περασα γυρω γυρω και την ξαναβιδωσα.Δειχνει να κραταει γιατι "αγκυλωνει" (το ασημι που ειναι το κουμπι ειναι πιο μεσα) στο ατμο και στην μπαταρια ,και μετα απο μερικα crash test που το εκανα (απλη εφαρμογη της φυγοκεντρου δυναμης  :laugh1: :laugh1: ) δεν εφυγε απο την θεση του.
http://imageshack.us/photo/my-images/842/wp0000083.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/wp0000072.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/wp0000052.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/809/wp0000032s.jpg/

Αποσυνδεδεμένος ikolotos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1372 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 23:07 »
Καλησπέρα σε όλους σας.  Αρχικά θα ήθελα να πω ένα μπράβο σε όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας - προβληματισμούς και απόψεις σας και με αυτό τον τρόπο διευκολύνετε κάποιους άλλους νέους υποψήφιους αγοραστές στο να καταλάβουν κάποια πράγματα. Ως υποψήφιος αγοραστής ( του η.τ ego-T θα ήθελα να θέσω κάποιες γενικές ερωτήσεις και συγγνώμη εάν δεν είναι για αυτό το θέμα. Αρχικά θα ήθελα να θέσω ότι είμαι καπνιστής κ.τ κοντά στο πακέτο ημερησίως και σκεφτόμουν να το γυρίσω σε η.τ. και δη της εν λόγω εταιρείας και μοντέλου. Θεωρώ επειδή δεν έχω επαφή ακόμα με το η.τ. και σε κάθε τι θα πρέπει να μπεις στη διαδικασία των δοκιμών μέχρι να καταλήξεις κάπου αποδεδειγμένα, για αυτό και σκέφτομαι το συγκεκριμένο η.τ. Ο λόγος είναι αρχικά η αμπούλα που θα μου δώσει εύκολα το δικαίωμα αλλαγής γεύσεων μέχρι να βρω το κατάλληλο για μένα. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ρωτήσω γενικά με τα άνωθεν δεδομένα αν το σκέφτομαι σωστά καθώς επίσης ποιος είναι ο τρόπος συντήρησης ή σωστής λειτουργίας και όσον αφορά τα υγρά της HALO τι εννοούμε ότι θα πρέπει να ωριμάνσει? θα πρέπει να το αφήσω ανοικτό το μπουκαλάκι ή κάτι άλλο? Όσον αφορά τις διαρροές υπάρχουν? ποιοι είναι οι συνήθεις λόγοι αυτού του πρλήματος και πως αντιμετωπίζεται (προτάση συντήρησης)? Κάθε διόρθωση άποψη και συμβουλή δεκτή και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. Γιάννης.   :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1373 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 06:21 »
Καλησπέρα σε όλους σας.  Αρχικά θα ήθελα να πω ένα μπράβο σε όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας - προβληματισμούς και απόψεις σας και με αυτό τον τρόπο διευκολύνετε κάποιους άλλους νέους υποψήφιους αγοραστές στο να καταλάβουν κάποια πράγματα. Ως υποψήφιος αγοραστής ( του η.τ ego-T θα ήθελα να θέσω κάποιες γενικές ερωτήσεις και συγγνώμη εάν δεν είναι για αυτό το θέμα. Αρχικά θα ήθελα να θέσω ότι είμαι καπνιστής κ.τ κοντά στο πακέτο ημερησίως και σκεφτόμουν να το γυρίσω σε η.τ. και δη της εν λόγω εταιρείας και μοντέλου. Θεωρώ επειδή δεν έχω επαφή ακόμα με το η.τ. και σε κάθε τι θα πρέπει να μπεις στη διαδικασία των δοκιμών μέχρι να καταλήξεις κάπου αποδεδειγμένα, για αυτό και σκέφτομαι το συγκεκριμένο η.τ. Ο λόγος είναι αρχικά η αμπούλα που θα μου δώσει εύκολα το δικαίωμα αλλαγής γεύσεων μέχρι να βρω το κατάλληλο για μένα. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ρωτήσω γενικά με τα άνωθεν δεδομένα αν το σκέφτομαι σωστά καθώς επίσης ποιος είναι ο τρόπος συντήρησης ή σωστής λειτουργίας και όσον αφορά τα υγρά της HALO τι εννοούμε ότι θα πρέπει να ωριμάνσει? θα πρέπει να το αφήσω ανοικτό το μπουκαλάκι ή κάτι άλλο? Όσον αφορά τις διαρροές υπάρχουν? ποιοι είναι οι συνήθεις λόγοι αυτού του πρλήματος και πως αντιμετωπίζεται (προτάση συντήρησης)? Κάθε διόρθωση άποψη και συμβουλή δεκτή και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. Γιάννης.   :confused1: :confused1:

Σαν επιλογή η συσκευή που αναφέρεις καλύπτει σε γενικές γραμμές τις ανάγκες ενός νέου ατμιστή, χωρίς βέβαια να αποκλείονται και τα πιθανά προβλήματα, όπως οι διαρροές που αναφέρεις. Σχετικά με τις γεύσεις, μπορεί μεν να έχεις διάφορες γεύσεις σε μερικές αμπούλες, όμως δεν μπορείς να βάζεις και να βγάζεις αμπούλες με τον ίδιο ατμοποιητή γιατί τότε οι γεύσεις θα μπερδευτούν και η εικόνα που θα αποκτήσεις θα τις αδικήσει σίγουρα.  Καλύτερα σε κάθε ατμοποιητή και ξεχωριστή αμπούλα- γεύση. Για τα υγρά Halo, αρχικά άφησε τα να ωριμάσουν, ξεσκέπαστα, χωρίς πώμα γιά 48 ώρες. Όσο περισσότερο ωριμάζουν, τόσο καλύτερα γίνονται.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος ikolotos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1374 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 07:31 »
Καλημέρα φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Πραγματικά έχω αφιερώσει κάποια ώρα στο site και έχω διαβάσει κάποια πράγματα για το η.τ. κια τους διαφορετικούς τύπους. Για αυτό το λόγο και έχω μπερδευτεί και δεν έχω αποφασίσει ακόμα εάν είμαι σίγουρος ότι πρέπει να προβώ στην ανωτέρα αγορά με την  αμπούλα ή σε η.τ. τύπου καρτομαιζερ. Μου ανέφερες ότι ναι μεν μπορώ να παίξω με διαφορετικές γεύσεις λόγωφ ευχρηστίας της αμπούλας, αλλά από την άλλη αυτές θα μπερδεύονται στον ατμοποιητή.....επομένως το αποτέλεσμα είναι σα να είχες καρτομαιζερ που πα΄λι θα έπεζες με μια γεύση με αυτή τη λογική. Σε αυτό με την αμπούλα καθαρισμός γίνεται? και πως? Κάπου είχα διαβάσει στο σαιτ ότι μπορείς να τον αφήσεις σε κάθετη θέση γι;α να ξεκουραστεί και 2-3 φυσίματα φτάνουν στον ατμοποιητή. Ισχύει ή χρειάζεται κάτι επιπλεόν? Σίγουρα κάθε η.τ. και κάθε εταιρείας θα έχει τα υπέρ ή κατά της, αλλά για μένα είναι μπέρδεμα στο να καταλήξω σε ποιο είδος (αμπούλα - καρτομαιζερ), χειροκείνητες ή αυτόματες μπαταρίες κτλ....χαχαχαχαχαχα. Για αυτό το λόγο κάθε βοήθεια αποδεκτή. :tongue_smilie: ::)

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1375 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 07:35 »
Ίσως στις 2-3 τσούρες μετά την αλλαγή αρώματος να μπερδεύει αλλά μετά κανένα απολύτως πρόβλημα. Υπάρχει και η περίπτωση κάποιου πολύ έντονου αρώματος που θα χρειαστεί περισσότερο για να φύγει από τον ατμό ίσως και 1ml υγρού. :bye:

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1376 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:50 »
μηπως ξερει καποιος γιατι στεγνωνει ο ego-t lr ετσι στα καλα καθουμενα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1377 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 22:23 »
Εξαρτάται από το τι εννοείς. Εννοείς ότι τελειώνει γρήγορα το υγρό και στεγνώνει ή ότι στεγνώνει ενώ υπάρχει υγρό στην αμπούλα?
Πιθανές απαντήσεις :
-γιατί έχει μεγαλύτερη κατανάλωση
-γιατί δεν τροφοδοτείται σωστά
Θα αποκλείσω την περίπτωση διαρροής γιατί τότε δεν θα στέγνωνε.

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1378 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 12:22 »
Γεια χαρά σε όλους. Εχτές γνώρισα ένα κύριο με το Εgo - T τον ρωτάω λοιπόν και εγώ μιας και είμαι στο ψάξιμο για να πάρω μάλλον τον γίγαντα τα κλασικά που ρωτάνε όλοι, τέλος του λέω ατμοποιητή κάθε πότε αλλάζετε. και μου λέει:  Παλικάρι μου τον έχω εδώ και 6 μήνες από όταν το πήρα δεν το έχω αλλάξει. και αν έλεγε αλήθεια δούλευε πένα.  το θέμα είναι. παίζει τέτοιο πράγμα???

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1379 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 12:26 »
Ναι φίλε και καλός ήρθες.Αν αλλάξεις το φιτίλι πάει πολύ καιρό.
βέβαια υπάρχουνε πολύ πιο έμπειρα  άτομα στο θέμα Τ που θα σου πούνε περισσότερα. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios