vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, tasos1976

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1395 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:36 »
καλημερα παιδες!
πολυ χρησιμη η πληροφορια με τα 5 πατηματα ...ενθουσιαστηκα χιχι!
Αγαπαω ολο κ περισσοτερο το ητ μου
Αλλα ......να σας ρωτησω κατι!
απο το σημειο που ενωνεται το φιλτρο με τον ατμοποιητη βγαζει το υγρο.Παρατηρησα οτι οταν ειναι ορθιο βγαζει παρα πολυ ενω οταν ειναι ξαπλα,δε βγαζει.Ειναι μονο αυτο ή μπορει να εχει προβλημα ενω ειναι ολοκαινουριο.Το παρατηρησε κ καποιος αλλος στο ego-t ??
ευχαριστω απο τα προτερα

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 04, 2011, 10:33
εχω κ αλλη ερωτηση (διαβασα καμια 20αρια σελιδες,αλλα οι πληροφοριες ειναι λιγο μπερδεμενες ακομα )
Αναμεσα απο τη μπαταρια κ τον ατμοποιητη δλδ τα 2 μερη που ξεβιδωνονται,υπαρχει υγρο.αυτο ειναι καλο ? η θα βαλω να φορτισω τη μπαταρια κ θα κανει μπαμ ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2011, 10:33 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1396 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 10:33 »
Αν έχεις υγρό περιμετρικά της αμπούλας είναι φυσιολογικό και οφείλετε σε υγροποίηση του ατμού.
Απλά κάθε φορά που γεμίζεις την αμπούλα ρίξε της και ένα σκουπισματάκι.

Το υγρό ανάμεσα στον ατμοποιητή και στη μπαταρία δεν είναι φυσιολογικό.
Δοκίμασε σε πρώτη φάση να βάλεις άλλη αμπούλα και έλεγξε αν συνεχίζει η διαρροή.


Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1397 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 10:33 »
Καλημέρα, πάντα να σκουπίζεις λίγο τον πόλο της μπαταρίας με ένα χαρτί και μετά να την φορτίζεις, δεν πρόκειται ποτέ να κάνει κανένα μπάμ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1398 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 11:26 »
Καλημέρα, πάντα να σκουπίζεις λίγο τον πόλο της μπαταρίας με ένα χαρτί και μετά να την φορτίζεις, δεν πρόκειται ποτέ να κάνει κανένα μπάμ. :bye:

καλημερα,ευχαριστωω

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1399 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 11:34 »
 8) ετσι ετσι...
και για να ανοιξω τα ματια λιγο στους φρεσκους αυτο θα ειναι το επομενο μου μοντελο:http://www.royalsmokers.com/eGo-T-LCD.html
 πιστευω οτι θα ειναι πολυ ευχρηστο απο το απλο EGO-T.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1400 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 11:34 »
Αν έχεις υγρό περιμετρικά της αμπούλας είναι φυσιολογικό και οφείλετε σε υγροποίηση του ατμού.
Απλά κάθε φορά που γεμίζεις την αμπούλα ρίξε της και ένα σκουπισματάκι.

Το υγρό ανάμεσα στον ατμοποιητή και στη μπαταρία δεν είναι φυσιολογικό.
Δοκίμασε σε πρώτη φάση να βάλεις άλλη αμπούλα και έλεγξε αν συνεχίζει η διαρροή.

Λοιπον,ευχαριστω πολυ για την απαντηση!κ τα 2 τσιγαρα που εχει το πακετο του eGo-t  ειναι φτιαγμενα κ ετοιμα για ατμισμα. το ενα το ατμιζω ολη μερα εγω για 2η μερα το αλλο ο πατερας (ελαχιστοτατα)!του εριξα μια ματια μετα το μνμ σου κ ειδα οτι κ εκεινο εχει υγρο αναμεσα στα 2 μερη του.Δλδ 2 τσιγαρα σε διαφορετικη χρηση (το δικο μου σε καταχρηση :)) ) κ εχουν το ιδιο αποτελεσμα
Λες να ημουν τοσο τυχερη  :o κ να ειναι κ οι 2 αμπουλιτσες ελαττωματικες ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2011, 19:30 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1401 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 11:42 »
Διαβάστε λίγο εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3165.0.html
είναι μία καταπληκτική ενημέρωση για το τι και το πως του ego-t.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1402 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 12:24 »
Geo,παρα πολυ χρησιμα αυτα που διαβασα.να εισαι καλα,ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1403 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 02:42 »
Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα. Απο εχτες περιφέρομαι στο forum και μαζεύω πληροφορίες αχόρταγα. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα την τύχη να με επισκεφτεί ένας φίλος με το η.τ του. Δοκίμασα και πραγματικά έπαθα πλάκα. Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω και εγώ την τύχη μου, μήπως και καταφέρω απο μανιακός καπνιστής να γίνω ένας καλός και μετρημένος ατμιστής  ;D .
  Τελικά κατέληξα σε κάποιο η.τ τύπου ego-t. (είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι καλό σαν αρχή τουλάχιστον απο όσα διάβασα εδω μέσα).
  Αυτο που με ενδιαφέρει είναι πιο πολυ να μπορω να έχω ευκολη προσβαση στα παρελκόμενα και κατέλιξα στον nobacco ego-t http://www.nobacco.gr/product/647/nobacco-egot μιας και μου φάνηκε οτι σαν εταιρία ειναι αρκετά οργανωμένη και φιλική στους νέους χρήστες.
 Η ερώτηση μου είναι η εξής. Μπορω να δουλέψω την συγκεκριμένη συσκευή με κάποια, Pass Through μπαταρία? και αν ναι θα με τον ίδιο ατμοποιητη?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας, αλλα ποιο πολύ σας ευχαριστώ σαν κοινότητα που βοηθάτε εμένα τον άγνωστο "χ" να κάνει ενα βήμα μακριά απο το παλιοτσιγαρο...
Φιλικά Γεωργιος Παπανδρεου. (Κωστα με λενε αστειεύομαι)  :bye: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1404 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 05:12 »

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1405 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:10 »
εχω παρει απο κινα εναν ego-t 900 με τον κλασικο ατμοποιητη type A ( αυτος που γεμιζει με το διαφανες αποσπομενο πιπακι ) και 5 ατοποιητες ( ναχω καβα ),την δευτερα οπως ειπα αρχισα το ατμισμα κιεγω.....το προβλημαμου ειναι

την τεταρτη ο ενας ατμοποιητης  σταματησε να δουλευει ( κατι επαθε αποτομα ),τον αντικατεστησα και μεχρι την παρασκευη τραβαγε με πολυ κοπο οσπου τον αλλαξα χτες γιατι δεν αντεχα να τραβαω με ολη τη δυναμη και να μην ερχετε τιποτα.οποτε ιδη ουτε σε μια βδομαδα εχω χαλασει 2 και ειμαι στον 3το,και ρωταω
- ποσο κρατανε αυτοι οι συγκεκριμενοι ατμοποιητες?
- επειδης εχω χαθει εδω μεσα και ειμαι και στη φαση να ξαναπαραγγειλω εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε καποιον ατμοποιητη ( τετοιου τυπου περιπου )που να κραταει περισοτερο χρονικο διαστημα?ακουω κατι αριθμους...25 μερες κλπ κλπ που για μενα ειναι επιστημονικη φαντασια.
δε θελω να μπλεξω με ατμοποιητες που να αλλαζω φυτιλια κλπ κλπ.
να πω ακομα οτι καθε μερα κανω 3 γεμισματα στο διαφανες πιπακι ( δε ξερω αν ειναι πολλα )
-κανω camel desert ship kai cappucino ( που και αυτα τα εχω παραγγειλει απεχω ) μαρεσει η γευση που εχουν και τα δυο αλλα μου φερνει και μια γλυκια γευση ,υπαρχει κατι αλλο που να ειναι καπνος ιδιος και η γευση να ειναι ιδια με το τσιγαρο που εκανα παλια?ειναι οκ αυτα τα υγρα που ειναι απεξω?
-και κατι τελευταιο ( για την ωρα ) ποσες φορτησεις κραταει μια 900αρα μπαταρια που εχει ερθει απο εξωτερικο...?

παιδια .....τα φωτασας σας please...!!!!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1406 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:26 »
Καλώς ήρθες. Αν διαβάσεις τα δύο θέματα από την αρχή τους (αυτό εδώ αλλά και το άλλο για αλλαγή φιτιλιού σε Ego-t) θα σου λυθούν  πολλές απορίες. Επίσης θα βρεις κάποιους τρόπους χειρισμού των προβλημάτων σου..

Το διαφανές πιπάκι λέγεται Tank ή αλλιώς αμπούλα και πρέπει να το διαχωρίσουμε από τη λέξη "πιπάκι" γιατί αυτή παραπέμπει σε άλλου είδους ατμοποιητές (cartomizer καλύτερα) και ίσως μπερδεύει κάποιους.

Οι Ego-t ατμοποιητές τι δεν θέλουν. Δεν θέλουν απότομο και έντονο ρούφηγμα (τζούρα), αλλά αργή και ήρεμη. Ειδάλλως κατεβαίνει περισσότερο υγρό στην αντίσταση και πλημμυρίζει με αποτέλεσμα διαρροές ή και μπούκωμα (σφιχτή τζούρα).
Αν συμβεί αυτό, τότε, βγάζεις τον ατμοποιητή από την μπαταρία. Αφαιρείς και την αμπούλα και τον φυσάς με δύναμη έχοντας μια χαρτοπετσέτα από κάτω. Θα βγάλει υγρό, αρκετό ίσως. Τον σκουπίζεις και στη συνέχεια ξανακουμπώνεις και ατμίζεις, αλλά με ήρεμο τρόπο.

Τώρα, γενικά οι EGO-T έχουν αυτά τα προβλήματα. Ένας πιο εύκολος τρόπος, είναι να πάρεις Dual coil cartomizer, αλλά εκεί δεν θα μπορείς να αλλάξεις εύκολα γεύση και αν θέλεις κάτι τέτοιο, τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείς 2-3 με μια γεύση στον καθένα και να τους εναλλάζεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 18:53 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1407 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:31 »

την τεταρτη ο ενας ατμοποιητης  σταματησε να δουλευει ( κατι επαθε αποτομα ),τον αντικατεστησα και μεχρι την παρασκευη τραβαγε με πολυ κοπο οσπου τον αλλαξα χτες γιατι δεν αντεχα να τραβαω με ολη τη δυναμη και να μην ερχετε τιποτα.
δες μήπως δεν κάνει καλή επαφή ο πόλος της μπαταρίας με τον ατμό.Με κάτι αιχμηρό τράβα προσεχτικά ελάχιστα τον πόλο της μπαταρίας προς τα πάνω.
Ego-w και giant (αρκετά αξιόπιστοι σύμφωνα με τους χρήστες) είναι ατμοποιητές που ταιριάζουν στην μπαταρία σου οπότε μπορείς να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1408 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:34 »
Καλώς ήρθες. Αν διαβάσεις τα δύο θέματα από την αρχή τους (αυτό εδώ αλλά και το άλλο για αλλαγή φιτιλιού σε Ego-t) θα σου λυθούν  πολλές απορίες. Επίσης θα βρεις κάποιους τρόπους χειρισμού των προβλημάτων σου..

Το διαφανές πιπάκι λέγεται Tank ή αλλιώς αμπούλα και πρέπει να το διαχωρίσουμε από τη λέξη "πιπάκι" γιατί αυτή παραπέμπει σε άλλου είδους ατμοποιητές (cartomizer καλύτερα) και ίσως μπερδεύει κάποιους.

Οι Ego-t ατμοποιητές τι δεν θέλουν. Δεν θέλουν απότομο και έντονο ρούφηγμα (τζούρα), αλλά αργή και ήρεμη. Ειδάλλως κατεβαίνει περισσότερο υγρό στην αντίσταση και πλημμυρίζει με αποτέλεσμα διαρροές ή και μπούκωμα (σφιχτή τζούρα).
Αν συμβεί αυτό, τότε, βγάζεις τον ατμοποιητή από την μπαταρία. Αφαιρείς και την αμπούλα και τον φυσάς με δύναμη έχοντας μια χαρτοπετσέτα από κάτω. Θα βγάλει υγρό, αρκετό ίσως. Τον σκουπίζεις και στη συνέχεια ξανακουμπώνεις και ατμίζεις, αλλά με ήρεμο τρόπο.

Τώρα, γενικά οι EGO-T έχουν αυτά τα προβλήματα. Ένας πιο εύκολος τρόπος, είναι να πάρεις Dual coil cartomizer, αλλά εκεί δεν θα μπορείς να αλλάξεις εύκολα γεύση και αν θέλεις κάτι τέτοιο, τότε θα πρέπει να χρησιμοποιείς 2-3 με μια γεύση στον καθένα και να τους εναλλάζεις.

σευχαριστω που απαντησες θα ριξω και λιγακι περισσοτερο διαβασμα αλλα γενικα θελω να μου λυθουν και καποιες απορειες που αναφερω παραπανω......δε θελω να φτασω στο σημειο να αλλαζω ατμοποιητη μερα παρα μερα........θα βρω τη λυση κιεγω καποια στιγμη,νεος ειμαι ακομα  :)

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1409 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:01 »
Μπηκα τωρα κ εγω να γραψω μια αποριουλα αλλα μαλλον αναφερατε τη λυση κιολας!Εχω "βαρεθει" να φυσαω να σκουπιζω κ να βαζω υγρο στο tank.Η μπαταρια συνεχιζει να γεμιζει με υγρο κ εγω συνεχιζω να τη σκουπιζω.Εχει να κανει με το δικο μου τροπο χρησης ή ολοι εχουν απωλειες σε υγρο ?Οσο για τις γρηγορες τζουρες ...ναι ειναι καπως αποτομες,οταν το θυμαμαι τις προσεχω.

 :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios