vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 20:36 »
Oι τιμές ακολουθούν πλέον πτωτική τάση. Ηδη στην Αμερική αλλά και αλλού η τιμή του ολοκληρωμένου πακέτου Ovale eGo-T έπεσε στα 99 $ από 129 $ που ήταν αρχικά.
Στην Ιταλία άλλαξαν απο σήμερα οι τιμές ακολουθώντας την πτωτική τάση. Οι νέες τιμές είναι 79 € το πακέτο και 24 € ο ατμοποιητής με 5 φιλτράκια (το πακετάκι αυτό είχε μέχρι σήμερα τιμή διάθεσης στα 36 €)
http://www.satiro.biz/starter-kits/sigaretta-elettronica-ego-tank-joyetech.html
http://www.esigshop.com/joyetech/ego/kit-ego.html

Eπίσης τo πλήρες πακέτο Totally Wicked TORNADO TANK E-NIC με εκπτωτικό κουπόνι (NY2011) πέφτει οριακά κάτω από τα 70 €  συμπεριλαμβανομένων μάλιστα και των εξόδων αποστολής  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2011, 20:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 00:49 »
Μηπως τοτε πρεπει να αρχισουν κ οι δικοι μας να κατεβαζουν τις τιμες???
Γιατι αν ειναι ετσι ουτε αυτη η τιμη http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=374 αλλα ουτε κ αυτη http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=119#contents ειναι πλεον δελεαστικη, ακομα κ με το εκπτωτικο κουπονι για τα μελη του forum που τοτε απλα γινεται κανονικη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2011, 00:56 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 09:10 »
Συμφωνω φοιτητη! Ειναι η κλασσικη κινηση. 1$ = 1€  >:(

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 09:12 »
Σύν Τελωνείο + ΦΠΑ 23% + κέρδος.
Να τα σκεφτόμαστε και αυτά...


Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 09:35 »
Σύν Τελωνείο + ΦΠΑ 23% + κέρδος.
Να τα σκεφτόμαστε και αυτά...

Ακριβως! Πως μετά να υποστηριξης την ελληνικη αγορά?? Συγνωμη, αλλα προτειμω απ'εξω!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 17:13 »
Δεν διαφωνώ Georgio, απλώς δίνω την αιτία.
Και εγώ, ως προς το πλείστον απ' έξω ψηφίζω.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 17:41 »
Διαφωνώ. Πρέπει να στηρίξουμε την ελληνική αγορά για να μας στηρίξει κι΄αυτή. Ούτως ή άλλως το μεγαλύτερο μερος των αγορών μας για να μην πω όλο το κάνουμε από την ελληνική αγορά (σουπερ μαρκετ, ρούχα, παπουτσια κ.λ.π.) ακόμα και τα τσιγάρα μας, γιατί τώρα σώνει και καλά να στρεφόμαστε στην ξένη. Εκτός βέβαια και αν υπάρχει έλλειψη ή μεγάλη διαφορά τιμής

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 20:29 »
Ας επανέλθουμε λοιπόν on topic   ;)
Οταν δουλεύει καλά το tank system το άτμισμα είναι απολαυστικό. Δυστυχώς όμως δεν δουλεύει πάντα πολύ καλά. Αναφέρω ενδεικτικά ότι ένας αχρησιμοποίητος ατμοποιητής δούλεψε σχετικά  ικανοποιητικά στο πρώτο γέμισμα και απο εκεί και πέρα έδινε συνέχεια απίστευτα δυνατή και έντονη γεύση καμένου Πέρασαν δύο μέρες περίπου και σήμερα το πρωί μου έδινε ακόμα πιο απίστευτη γεύση καμένου. Κάποια στιγμή δεν αισθανόμουν την γλώσσα μου απο το φοβερό κάψιμο. Πριν τον πετάξω τον φύσηξα πολλές φορές και πείραξα με μια βελόνα το συρμάτινο πλέγμα στην κορυφή του φιτιλιού. Τελικά ήρθε στα ίσια και δίνει πλέον πλούσιο και απολαυστικό ατμό. Στα forums του εξωτερικού προβληματίζει ιδιαίτερα η συμπεριφορά αυτή και αναφέρεται συχνά. Προτείνεται καλό πλύσιμο με ζεστό νερό ή vodka. Ωστόσο δεν επιτυγχάνεται πάντα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Με το καθάρισμα ή το ξύσιμο του πλέγματος μπορούμε συνήθως να πετύχουμε καλή ροή υγρού προς το εσωτερικό του ατμοποιητή αλλά χρειάζεται προσοχή γιατί αν πατηθεί το φιτίλι προς το εσωτερικό δεν υπάρχει πλέον συνέχεια και ο ατμοποιητής πάει είτε για πέταγμα είτε για άνοιγμα προκειμένου να ικανοποιήσει την περιέγεια του ατμιστή για αυτό που κρύβεται στο εσωτερικό του. Τέλος μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο φωτογράφισης.
Μου αρέσει ο Τ και τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά τις τελευταίες μέρες αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι η διάρκεια ζωής του δεν διαφέρει από την διάρκεια ζωής ενός οποιουδήποτε άλλου ατμοποιητή   :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2011, 20:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 20:45 »
Μου αρέσει ο Τ και τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά τις τελευταίες μέρες αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι η διάρκεια ζωής του δεν διαφέρει από την διάρκεια ζωής ενός οποιουδήποτε άλλου ατμοποιητή   :thumpup:

Και λογικό είναι..  ότι και να είναι, και τα καλύτερα υλικά να έχει, κάποια στιγμή θα στουμπώσει η θα καεί..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 20:54 »
Ετσι ακριβώς craven  :thumpup:
Και βέβαια οι νέες μειωμένες τιμές είναι πλέον ότι καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 20:57 »
Θα το χτυπαγα αποψε Θεμαρα απο την Τοταλλυ,αλλα μου εκοψε την φορα η απολυση  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 21:00 »
 :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 03:33 »
Τελικά το πήρα το eGo-T :thumpup:
Το έχω εδώ και 3 ημέρες.
Το θεωρώ πολύ αξιόπιστο, καλό στην λειτουργία του.
Πολύ καλές τζούρες, με καλη γεύση :thumpup:
Κάποια μικρή καψίλα μου παρουσίασε, όταν χρησιμοποίησα
υγρό με πολύ VG αραιωτικό (το κατέβασα απο 36 στα 4 mg περίπου νικοτίνη).
Αλλά όπως στα The GGts & AVS και FOG, έτσι και στο eGo-T του βρήκα
το κολπάκι για να ξεπερνάω την όποια μικροκρίση.... επειδη όπως ξαναείπα χρησιμοποιώ συνήθως
παχύρευστο μείγμα. Ξεβιδώνω από την μπαταρία τον ατμοποιητή, και του κάνω ένα απότομο ρούφηγμα από την μεριά του βιδώματος κλείνοντας ταυτόχρονα με το δάκτυλο την τρυπούλα που είναι στο επιστόμιο του ατμοποιητή. 'Ολα μετά μέλι-γάλα. Κανένα πρόβλημα.
Όσες φορές γέμισα το φιλτράκι με υγρό χωρίς πολλά αραιώματα και χωρίς να το κάνω παχύρευστο,ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με καψίλες. Τέλειο κομψό ατμιστικό εργαλείο :thumpup:
Σήμερα το απόγευμα δοκίμασα από φίλο μου υγρό PG.... τέλεια λειτουργία... :thumpup:
Πάμε καλά.
Δεν έχω διαπιστώσει καμία διαρροή.
Αναμένω και εύχομαι τα φιλτράκια να αντέχουν πολλά γεμίσματα.... για την καλή λειτουργία του eGo-T :thumpup:
Επιτέλους έχω άλλες δύο μπαταρίες για το FOG μου :thumpup:
Ααα.... μου αρέσει πολύ το κολπάκι με τις μπαταρίες με το 5 φορες πάτημα του διακόπτη για το on-off :thumpup:

Καλημερα καλημερα :thumpup:
Άπαιχτο το eGo-T με το ECOpure krystal σε συνδιασμό με το ECOmix :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Το δοκιμασα σήμερα το πρωι και έχει άνετη ροή και καλή τζούρα :thumpup:
Άντε να δούμε τι άλλο θα βγεί από τα η.τ.??? :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2011, 10:02 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 07:35 »
Καλοάτμιστο Φώτη το Τ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 10:03 »
Καλοάτμιστο Φώτη το Τ  :thumpup:

Σε ευχαριστώ Tem :thumpup:
Καλημέρα καλημέρα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357819 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios