vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, Ηρακλης

Twitter

επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« στις: Απριλίου 28, 2013, 15:35 »
Ανοίγω αυτό το θέμα έχoντας προσέξει πως οι νέοι ατμιστές ή οι όσοι δεν έχουν τον τάδε ατμοποιητή,σαν μέλη ή επισκέπτες κοιτάνε τα φόρουμ και ζητάνε απο reviewers το συγκριτικό του τάδε με του δείνα. Οπότε όσοι από εμάς έχουν δύο επισκευάσιμους ατμοποιητές που θεωρούν πως θέτουν αγοραστές σε δίλημμα μπορούν να κάνουν το συγκριτικό τους εδώ. Κι αυτό γιατί σε όποιο από τα δύο νήματα των ατμοποιητών και αν μπει θεωρώ πως δε θα το δουν οι του άλλου νήματος και τούμπαλιν. Αν κάποιος διαφωνεί με το αποτέλεσμα ενός συγκριτικού και έχει και τους δύο δεν υπάρχει λόγος να σκίσουμε τα καλσόν μας, θα κάνει κι αυτός ένα ωραιότατο συγκριτικό με τη δική του άποψη...


Ξεκινώντας εγώ λοιπόν, με κάτι που χρωστάω κάποιον καιρό




oddy vs terminator/ναυτίλος

Αν και αρκετά όμοιοι έχουν ακουστεί πολλά για τον έναν και τον άλλον ως προς την ποιότητα κατασκευής περισσότερο. Οπτικά το μόνο εύκολο χαρακτηριστικό που τους διαχωρίζει είναι το "πιάσιμο" που έχει ο ναυτίλος στο καπάκι του καπακιού, σε σχέση με το ολοστρόγγυλο του oddy. Αλλά θα τα πάρω από την αρχή για όσους δεν ξέρουν. Πρόκειται κι ο ένας και ο άλλος για έναν ατμοποιητή "κλώνο" του Οδυσσέα από smokeguru. Πιστό αντίγραφο, μη πιστό αντίγραφο, θα δυσκολευτεί και ο έμπειρος να τους ξεχωρίσει μεταξύ τους.


oddy
Ως oddy είναι γνωστός ο κλώνος της tobecco, ο οποίος αναγνωρίζεται πιο εύκολα από τον κατασκευαστή, μιας και προμηθευτές πλέον υπάρχουν πολλοί ακόμα και στην Ελλάδα.
Έρχεται σε ένα άσπρο κουτάκι με έξτρα orings, έξτρα κεραμικό, μαζί με φυτίλι λίγο σύρμα αντίστασης, παραλόγως αφού για το στήσιμο του απαιτείται και σύρμα χωρίς αντίσταση που δεν περιλαμβάνεται. Έρχεται όμως με μία στημένη αντίσταση πάνω του, η οποία είναι φτιαγμένη σωστά (δηλαδή με σύρμα με και σύρμα χωρίς αντίσταση) η οποία μαμά δουλέυει μια χαρά.
Το στήσιμό του αν έχεις μπει στην νοοτροπία του ατμοποιητή δεν είναι τίποτα φοβερό, με μοναδική εξαίρεση το γνωστό δέσιμο των δύο συρμάτων.
Είναι ανθεκτικός; Ναι, τον πετάς και δεν παθαίνει τίποτα. ΕΚΤΟΣ των σπειρωμάτων του.... Και αναφέρομαι στα σπειρώματα του housing που πιάνουν στην βάση. Και να μην έρχονται χαλασμένα είναι εύκολο σε έναν νέο στο είδος να δει ότι δε βιδώνει άλλο, και απλά να βάλει περισσότερη δύναμη για να το βιδώσει.
Για μένα εάν βιδώσεις το housing τόσο όσο ίσα να φαίνεται ο αρνητικός πόλος από το σπείρωμα 510 κάτω έχει την τέλεια σφιχτοειδή τζούρα που θέλω. Και σε αυτό βοηθάει και η καμπάνα, στην οποία θα επανέρθω.
Αν σου τρέχει, σου υπερτροφοδοτεί, σου βραχυκυκλώνει το σύρμα δεν φταίει αυτός, θα συνέβαινε καιστο γνήσιο πιστεύω, έχεις πιθανόν κάνει κάποιο λάθος στο στήσιμο σου. Ξανακοίτα το νήμα του γνήσιου, ή πιο εύκολα ενός αναλυτικού reviewer.
Βραχυκύκλωμα αρνητικού πόλου.
Εγώ δοκίμασα τη μέθοδο να χώσω το "αρνητικό" σύρμα χωρίς με το νύχι κάτω από το δαχτυλίδι. Καλό αλλά όχι ότι δε γίνεται να σου κάνει πάλι βραχυκύκλωμα ή καθόλου επαφή.
Δοκίμασα το κόλπο με το oring κάτω από το δαχτυλίδι. Καλό, δε θα βραχυκυκλώσει αλλά χάνεις λίγο αυτομονία μιας και η καμπάνα ανεβαίνει πιο ψηλά, + το ότι εμένα προσωπικά δε με τρελαίνει η ιδέα να έχω κάτι λαστιχένιο να ακουμπάει μία επιφάνεια που ζεσταίνεται τόσο πολύ, και μετά να κατεβάζω στα πνευμόνια μου ότι παράγεται από αυτό.
Ποιότητα..... Εμένα τα σπειρώματα πριν το σφίξω θέλει δε θέλει πιάνανε μια χαρά, τα έφαγα στο σφίξιμο και καλά να πάθω. Ατυό που δε μου αρέσει πραγματικά στην ποίτητα είναι ότι εκεί που πιάνει η βάση με το tank section και αυτό με τη σειρά του στη βάση αφήνει μια γραμμή κενό. Και του γνησίου νομίζω αλλά προτιμώ το seemless look του


terminator
Πιστό αντίγραφο από την άποψη ότι και η βάση και το καπάκι ταιριάζουν με τα σπειρώματα του γνήσιου, τον οποίο δεν έχω οπότε και δεν μπορώ να σας επιβεβαιώσω. Αυτό που μπορώ να επιβεβαιώσω είναι ότι
για όσουν διάβασαν πως ο ναυτίλος/εξολοθρευτής και ο oddy δεν ταιριάζουν μεταξύ τους έχουν εν Μαίρη δίκιο
εν Ιωάννη
Ταιριάζει το housing με τη βάση, το οποίο συνεπάγεται και την καμπάνα. memo that!!


 Η βάση του ναυτίλου βέβαια είναι πιο χοντροκομμένη, πράγμα που σου τρώει αυτονομία και σου δίνει ασφάλεια στο βίδωμα του housing πάνω του. Κατά όμοιο τρόπο έχει και χοντροκομμένη καμπάνα πράγμα που σου κόβει αυτονομία αλλά λες κοίτα τι χοντρή καμπάνα έχω εγώ. Και το ακόμα κακό κάνει τη τζούρα και λίγο πιο αεράτη ΝΟΜΙΖΩ. Η πιο αεράτη τζούρα μπαίνει στα αρνητικά, αλλά δεν τη λες και πολύ αεράτη, ίσα λίγο διαφορετική.
Επειδή είμαι κάτοχος του ναυτίλου του δεύτερου του μεγαλοπρεπή, βραχυκύκλωμα ή μη επαφή δεν θα σου κάνει. Εγώ κι όλας, του αρνητικού το σύρμα το χωρίς, το συνεχίζω πηνίο πάνω στο μεταλικό κανάλι και πιάνει, δε γίνεται να μην πιάσει. Βέβαια το δύσκολο στο δέσιμο των συρμάτων ισχύει.
Από vaporfreak ήρθε γυμνός ολόγυμνος χωρίς φυτίλια σύρμα, orings ή μία ευχαρηστήρια κάρτα, τίποτα. Το κεραμικό σπάει, πιο εύκολα του oddy εννοώ, γιατί είναι και πιο λεπτό από του oddy, και το λέω γιατί το έσπασα και αυτός δεν είχε ανταλλακτικό μέσα. Ποιοοοοος παραγγέλνει τώρα Σαλαμίνα;
Λόγω πιο λεπτού κεραμικού ο χώρος μέσα στο κεραμικό είναι πιο πολύς για να φιλοξενήσει την αντίσταση. Το κανάλι επίσης του κεραμικού είναι πιο φαρδύ πράγμα που βολεύει. Έχω την έντονη αίσθηση όομως ότι το κανάλι πάνω στο μέταλο δεν είναι το ίδιο πλάτος. Πλέον το στήσιμο μου σε αυτόν είναι δυάρι φυτίλι, τριπλό στην αντίσταση, διπλό στο κεραμικό και μονό στο μεταλικό κανάλι, ή αλλιώς το σύστημα 3 1 2
Με τριπλό δυάρι φυτίλι αντίστασης και ρυθμιζόμενη ροή καίει ποσότητα υγρού, που κάνει το θέμα της αυτονομίας θέμα

(το memo το έχετε;; )
Οπότε για κάποιον παράλογο όσο εγώ που έχει και τους δύο, του βάζεις την καμπανίτσα του oddy. Βέβαια έτσι θα βάλεις και των δύο τα orings, θα σφίξει το ένα στο άλλο ανάμεσα από καμπάνα και το καπάκι του καπακιού. Προφανώς του ναυτίλου αντίστοιχα δεν μπαίνει στον oddy. Το πιο μικρό μπαίνει σε μεγαλύτερες τρύπες με περισσότερο λάστιχο, το αντίθετο, όχι
Δε θα βάλω σε αυτούς βαθμολογίες γεύση ντουμάνι είναι το ίδιο πράγμα ειλικρινά. Αλλά
Ευκολία στησίματος ο ναυτίλος είναι μπροστά
Ποιότητα κατασκευής είναι πάλι μπροστά, και κατά τη γνώμη μου και εμφανiσιακά λόγω του seemless που είμα πιο πάνω. Αξίζει η διαφορά τιμής την διαφορά ποιότητας; Οριακά στα 60 που είναι ο ναυτίλος προσβάσιμος από Ελλάδα από Ελληνικό μαγαζί χωρίς εκπτωτικά κουπόνια και στα 40 μία από τα ίδια, ναι, την αξίζει. Τώρα αν η αναλογία αλλάξει θα γράψω ένα κείμενο τρεις φορές μέγεθος όσο αυτό και θα πω τότε ξανά τη γνώμη μου.


Αναμένω καρτερικά τους επίδοξους reviewers να κάνουν τα δικά τους συγκριτικά!!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 28, 2013, 02:35 »
Dream ή BT804 VS Terminator (smok)


Προσοχή: αυτό το θέμα δεν έχει λάβει απαντήσεις για τουλάχιστον 90 ημέρες!!


Μέχρι και το νήμα απορεί, ειδικά όταν υπάρχει το νήμα λόγοι κατοχής πολλαπλών ατμοποιητών.


Όπως και να είναι, έχω παρατηρήσει πως εκτός του ότι αρκετοί αρέσκονται σε συγκριτικά, πολλοί αρέσκονται και σε βίντεο, οπότε το δεύτερο έγινε κατ'αυτόν τον τρόπο. Μεγάλο; Πράγματι, αλλά τόσο βγήκε. Κάτι λάθη κεκτημένης όπως το "μισό καλώδιο σύρμα" ή "το μικρό νησάκι είναι ο θετικός πόλος" απλά παραβλέψτε τα...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=50Wg5nkxz8s[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 28, 2013, 03:57 »
Καταλαβαίνω απολύτως το παίδεμα σου με τον Terminator... λίγο πολύ τα σημεία που σου σπάνε τα νεύρα κάνουν το ίδιο σε όλους. Ενα επιπλέον πρόβλημα είναι ότι αφου ρυθμίσεις τον αντάπτορα  δεν μπορείς να σφίξεις έστω και λίγο τον ατμοποιητή στη μπαταρία, αφού καθώς θα σφίγγει θα βιδώνει και ο ανταπτορας. Περα από το εκνευριστικό του πράγματος, το σύνολο είναι πολύ χαλαρό και ο ατμοποιητής κινείται πάνω στην μπαταρία....


Μετά από αρκετά ml χρήσης και πολλά στησίματα προτείνω τα εξής που θα "απαλύνουν" λίγο τα προβληματα του:


1. Μεγάλωσε τις τρύπες τροφοδοσίας της βάσης με ένα τρυπανάκι 1.5mm. Με τον τρόπο αυτό οι τρύπες θα προσεγγίσουν το σώμα και θα χρειάζεται πολύ λιγότερη διαδρομή για να πετύχεις τη σωστή τροφοδοσία, δεν θα χρειάζεται να αποκαλυφθεί έτσι ολόκληρη η τρύπα. Επιπλέον κερδίζεις δύο ακόμα πλεονεκτήματα, ένα, δουλεύει σε πιο παχύρευστα υγρά, δύο, λειτουργεί πιο σφιγμένος πράγμα που του δίνει καλύτερη ακαμψία.


2. Με ένα dremmel ή ένα πριονάκι κόψε τη βάση πάνω από την τρύπα που μαγκώνει το σύρμα, έτσι ώστε να γίνει σχισμή και να μαγκώνει εύκολα το σύρμα, γιατί με τη τρυπούλα είναι πολύ δυσκολο, όπως ακριβώς περιγράφεις, να βάλεις το κεραμικό στον πόλο, να κρατάς τα φιτίλια και να περνάς και το σύρμα από την τρύπα.... :idiot1: :idiot1:

3. Γεμίζω το τανκ με λίγο διαφορετικό τρόπο, βάζω το πάνω καπάκι στο τανκ, περνάω τον terminator χωρίς τον αντάπτορα και καπακώνω με το κάτω καπάκι. Κρατώντας ανάποδα το τανκ, γεμίζω εύκολα με υγρό μέχρι να φτάσει στη βάση του ατμοποιητή, τώρα κρατώντας τον terminator ανάποδα από το σώμα βιδώνω τον αντάπτορα και συγχρόνως τον περνάω από τη κάτω τάπα. Με τον τρόπο αυτό δεν δημιουργείται πίεση και δεν υπάρχει διαρροή κατα το κλείσιμο του τανκ. Το θέμα βέβαια είναι ότι όταν βιδώσεις την μπαταρία, πάλι παρασέρνεται ο αντάπτορας, έτσι αναγκαστικά πάντα η μπαταρία είναι χαλαρή... Φυσικά αν αλλάξεις μπαταρία πρέπει να κάνεις μια προσευχή, γιατί μπορεί να ξεβιδώσει ή ο αντάπτορας ή να ανοίξει ο ατμοποιητής από τη βάση...

Γενικώς έχεις δίκιο, είναι πολύ μπελάς το γέμισμα και η αλλαγή μπαταρίας... και το "μπελάς" το καταλαβαίνω και μπορεί να το αντέξω, αυτό όμως το χαοτικό για το τι μπορεί να ανοίξει είναι ανυπόφορο.... όμως έχει πολύ καλή γεύση ο "μπαγάσας"... Αλήθεια ο killer δεν έχει λίγο πολύ παρόμοια προβλήματα?

Τέλος, μπράβο για τον κόπο σου να κάνεις ένα τόσο μεγάλο και αναλυτικό συγκριτικό...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 28, 2013, 04:54 »
Συγχαρητηρια για το ωραιο συγκριτικο. Εξ αιτιας του ξαναδοκιμασα το κολπο με το γυρισμα στο γεμισμα του ΒΤ804, που δεν το προσπαθησα οπως επρεπε παλια, και το ειχα εγκαταλειψει. Τελικα δουλευει, απλως λογω πυκνοτητας υγρου και στενης περιμετρου, ηθελε να περιμενω λιγο χρονο παραπανω να ανεβει ο αερας. Και δουλευει θαυμα, τελος οι μπουρμπουληθρες και το ενδεχομενο γρηγορο γεμισμα της λεκανιτσας της ...Εκαλης!

Στο 08'.10" εννοεις χιλιοστά ε?ε?ε?

Μ' αρεσει το "κατι άσχετο" που ατμιζεις....  ;D

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 28, 2013, 05:30 »
Όχι βρε, εκατοστά εννοούσα. Εκατοστά του χιλιοστού!  :laugh1:


Χώρια που εσύ που τον έχεις το ξέρεις. Είναι λίγο δύσκολο να ανέβει, άρα και δύσκολο να του κάνεις ακρίβειας ρύθμιση...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 28, 2013, 09:55 »
Αλήθεια ο killer δεν έχει λίγο πολύ παρόμοια προβλήματα?

Ο killer αν κατανοήσεις την λειτουργία του (υποπίεση) κ.λ.π δεν έχει τέτοια προβλήματα



exispathi δεν υπάρχουν ατμοποιητές ροής και ατμοποιητές υποπίεσης

Όλοι οι ατμοποιητές είναι υποπίεσης (εκτός των driping) και αν κάποιος ''αδειάζει'' ενώ είναι όρθιος η σε τσαντάκι κ.ο.κ αν δεν είναι θέμα κατασκευής είναι θέμα στησίματος.

Γι' αυτό και θα δείτε κάποιους χρήστες με τον χ ατμοποιητή να τα καταφέρνουν και κάποιοι άλλοι να μην...

Παίζει σημαντικό ρόλο η υποπίεση και μου έχει τύχει τζούρα παρά τζούρα εγώ να παίρνω καμμένο και ο άλλος να απολαμβάνει :))

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 28, 2013, 11:53 »
Dream ή BT804 VS Terminator (smok)


Προσοχή: αυτό το θέμα δεν έχει λάβει απαντήσεις για τουλάχιστον 90 ημέρες!!


Μέχρι και το νήμα απορεί, ειδικά όταν υπάρχει το νήμα λόγοι κατοχής πολλαπλών ατμοποιητών.


Όπως και να είναι, έχω παρατηρήσει πως εκτός του ότι αρκετοί αρέσκονται σε συγκριτικά, πολλοί αρέσκονται και σε βίντεο, οπότε το δεύτερο έγινε κατ'αυτόν τον τρόπο. Μεγάλο; Πράγματι, αλλά τόσο βγήκε. Κάτι λάθη κεκτημένης όπως το "μισό καλώδιο σύρμα" ή "το μικρό νησάκι είναι ο θετικός πόλος" απλά παραβλέψτε τα...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=50Wg5nkxz8s[/youtube]
συνεχισε τις παρουσιασεις γιατι το ''εχεις''..........
ανεβασε λιγο τα ποσοστα του μικροφωνου και παμε για αλλα.......!!!!!!!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 28, 2013, 15:04 »
Κατ'αρχάς, σας ευχαριστώ όλους.
Για τα επιμέρους ζητήματα, καθώς πλέον μιλάμε για συγκεκριμένους ατμοποιητές κι όχι το συγκριτικό τους απάντησα σε ένα πιο on topic ;)   νήμα εδώ για τον slammer, και εδώ για τον tsiv. Να πω μόνο πως άσχετα με το tropubleshhoting του καθενός (και σας ευχαριστώ ξανά για όποια συμβουλή), η απόφαση για τον έναν έναντι του άλλου είναι γιατί το troubleshooting ο dream το κάνει μόνος του! Σε ό,τι "λάθος στήσιμο"!

KINGREECE:Το μικρόφωνο αν δω κανένα που να κουμπώνει σε αυτήν την κάμερα μπορεί, αλλά το να κάνω άλλες προς το παρόν παγώνει, μέχρι να μεγαλώσει ξανά το ατμιστικό budget!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2013, 15:22 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 03, 2013, 15:29 »
Συγχαρητήρια για την άνεση, τα ελληνικά, το χιούμορ και τον πίνακα πίσω σου.

, αλλά το να κάνω άλλες προς το παρόν παγώνει,
:( >:( :angry_orange: :'(

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 00:15 »
Όπως γράφω και στο βίντεο, νομίζω το μόνο που ξέχασα είναι πως ο IgoL έχει κοντούτσικο σπείρωμα 510, τον δουλεύω καλύτερα σε 1,5 Ω περίπου και 15W. Λυπάμει και πάλι για το μέγεθος, αλλά δε μ'αρέσει το editing. Αν θυμηθώ ή μου θυμήσει κάποιος άλλος κάτι άλλο το λέω κι εδώ.



Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 03:44 »
Ποιός ο λόγος να ντριπάρεις και να χρειάζεσαι να ρίξεις 20 σταγόνες? Γιατί να μην πάρεις τανκ τότε?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 12:00 »
Δε χρειάζεσαι, αν θες ρίξ'του λιγότερες. Ο λόγος που θες να ντριπάρεις δεν είναι για να έχεις λιγότερη αυτονομία, αλλά να έχεις πιο έντονα αποτελέσματα γέυση και λοιπά λόγω του άμεσου σταξίματος.

Επίσης η ανάγκη αυτονομίας εξαρτάται κι από την ένταση Watt που ατμίζεις. Εγώ εκείνη την ώρα όωπς είπα, ήμουν 5,2 Volt με 1,6Ω αντίσταση το λοιπόν 16,9, μπορεί και παραπάνω γιατί ξέρω ότι το SVD 5,2 το δίνει όταν ρυθμίζεις 6 με 1,5 αντίσταση.
Κι υπάρχουν φορές που τον ατμίζω σε άλλον εξοπλισμό παραπάνω, άρα το 10-20 σταγόνες δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Impossible is nothing.

(Τον "άλλον εξοπλισμό" τον έχω στείλει για αναβάθμιση, όταν έρθει θα το συμπεριλάβω σε κανένα οπτικοακουστικό μέσο για επεξήγηση.)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 15:23 »
Ο λόγος που θες να ντριπάρεις είναι η γρήγορη-πυκνή εναλλαγή γεύσεων όσο το δυνατόν ποιο καθαρά και αυτό δεν νομίζω να το καταφέρνεις και τόσο εύκολα με 50 σταγόνες... Κοροϊδεύεις τον εαυτό σου όταν κάθεσαι πάνω από έναν ατμό και μετράς 50 σταγόνες... Ή έχεις τρομερά άπλετο χρόνο και τον σπαταλάς ανούσια....

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 16:48 »
Δε νομιζω ότι οι dripping ατμοποιητές δεν πρέπει ή δεν υπάρχει λόγος να παιρνουν πολλές σταγόνες.
Μη ξεχνάμε ότι κάποιοι είναι ιδιαίτερα μικροί και διακριτικοί οπότε φτιαχνουν ένα μικρό συνολο με μοντάκι ή ego για εκτός σπιτιού.
Ντριπάρεις όσες παραπάνω σε παιρνει και περνάς αρκετη ώρα με ωραιότατη γεύση και μικρό μεγεθος!

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: επισκευάσιμος VS επισκευάσιμος
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 17:52 »
Και εκεί που πίνεις καφέ ή το βράδυ στα μπουζούκια δίπλα απ το τζώνιη το περπατούμενο και τα λελουδικά βγάζεις μπουκαλάκι και στάζεις και άντε πείσε τους άλλους ότι δεν είσαι ναρκομανής που μετράει τη δόση του...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem