vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, lagoudakis, fds12, Jorge, ZoeM

Twitter

Protank by Kanger

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #225 στις: Ιουνίου 27, 2013, 00:35 »
Εγώ τον γεμίζω λίγο πριν το τέλος, αφού τον πλύνω πρώτα - είτε χρειάζεται είτε όχι.
Διαρροή 0.
Και τώρα με την  κεφαλή του evod, τον άφησα να δω που θα φτάσει χωρίς να πηγαίνει άλλο, και...... κόντεψε να τελειώσει όλο το υγρό χωρίς πρόβλημα....
Αφού τον άνοιξα τον έπλυνα και τον γέμισα, μόνο και μόνο γιατί φοβήθηκα ότι σε καμιά ρουφηξιά θα έπαιρνα καμένο γιατί δε θα είχε άλλο υγρό!!!!
Άλλος που τον έχει δουλέψει με κεφαλή evod, ποιά η γνώμη του;;;
Έχω πέσει ΣΤΗΝ κεφαλή; Ή έτσι είναι;;;;
Γιατί αν είναι όντως έτσι, θα πρέπει να το δοκιμάσουν όλοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #226 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:09 »

Διαβάζω αρκετούς να λένε για μπάνιο και μου φαίνεται περίεργο καθώς στους μερικούς μήνες που βγήκε δεν έχω δεί διαρροές πέραν της φυσιολογικής ποσότητας υγρασίας λόγω ατμού.  Νομίζω ότι το μπάνιο - μεγάλο άδειασμα συμβαίνει όταν:

- μέσα στο tank του υπάρχει πολύς αέρας , άρα υπάρχει πίεση, σε συνδιασμό με παλικαρίσια τζούρα (να τολμήσω να πώ 1/4 γεμάτο και λιγότερο αν και δεν συμβαίνει σε εμένα)
- με πολλαπλές τζούφιες τζούρες
- πλέον η κεφαλή έχει ξεφτιλιστεί από τη χρήση και το φυτίλι απλά μεταφέρει και δεν απορροφάει

- η κεφαλή έχει ελλάτωμα από το εργοστάσιο

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να αντικαταστήσει το σιδερένιο μυτάκι της μαμά κεφαλής evod / protank με το x-large μακρύ μυτάκι μαζί με το σιλικονάκι μιας ανταλλακτικής κεφαλής T3 ; (κουμπώνει μια χαρά) και να μας πεί αν πάλι τα ίδια; Θεωρία μου ότι με την μεγαλύτερη απόσταση μύτης - θαλάμου ατμοποίησης , μικραίνει η πίεση όταν τραβάμε τζούρα. Να πώ ότι δεν αγόρασα ποτέ ανταλλακτική κεφαλή και χρησιμοποιώ ακόμα τα 2 μεταλλικά σώματα από τις μαμά κεφαλές που ήρθαν με το πακέτο με δική μου αντίσταση. Διαρροή είδα όταν έβαλα δοκιμαστικά μονό 1,5mm φυτίλι. Έχω μόνιμα κλεισμένη τη 1 τρύπα εισαγωγής αέρα από τη βάση του.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #227 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:17 »
...Να πώ ότι δεν αγόρασα ποτέ ανταλλακτική κεφαλή και χρησιμοποιώ ακόμα τα 2 μεταλλικά σώματα από τις μαμά κεφαλές που ήρθαν με το πακέτο με δική μου αντίσταση. Διαρροή είδα όταν έβαλα δοκιμαστικά μονό 1,5mm φυτίλι. Έχω μόνιμα κλεισμένη τη 1 τρύπα εισαγωγής αέρα από τη βάση του.

Mου είχε περάσει από το μυαλό να φύγει το "ημί" από το ημιεπισκευάσιμος αλλά κολλούσε η κίνηση στην απειρία και στο στριμωγμένο του χώρου. Πως στο καλό καταφέρνεις και φτιάχνεις αντίσταση εδώ μέσα:



και πως κολλάς τα νέα σύρματα? Έχεις κάνει κάποια ευρεσιτεχνία ή είσαι μήπως ωρολογοποιός??  :respect:

Έντιτ: η αλήθεια είναι ότι μάλλον σε μένα το πρώτο συμβαίνει. Διαρροές όταν είναι πολύ χαμηλά το υγρό. Αλλά και πάλι όμως δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί αφού όλα είναι βιδωμένα τίγκα.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #228 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:25 »
Για τον τροπο επισκευης - αλλαγης φυτιλοαντιστασης της κεφαλης του protank, εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16226.0.html που ειναι για τον evod αλλά η ιδια αρχη, και εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17679.0.html αλλά προς το παρον ειναι μονο για με mesh...

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #229 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:40 »
[ΟFF TOPIC] Έχω το κουτάκι tsaf και κολλάω το non στις ακρές αλλιώς και σύστημα του Τάσου από το Atmistique για την diver αντίσταση είναι μια χαρά. Φίλε με σύρμα 0.17 είναι πάνω κάτω 4-5 βόλτες. Με πιο λεπτό σύρμα ακόμα λιγότερες. Είναι πολύ πιο απλό από ότι φαίνεται , το χρονοβόρο είναι να δέσεις το σύρμα με , με το σύρμα χωρίς. Πάντως να ξέρεις ότι ο χώρος που έχει η κεφαλή μέσα χωραέι και 8 γεμάτες βόλτες http://s20.postimg.org/zdg3bg618/SNC00221.jpg . Δες και το link του Πολυκράτη.

[ΟΝ] Φίλε πόσο καιρό την είχες μέσα αυτή την αντίσταση;;;; έχει στρώσει κουβέρτα η μάκα. Εκτός και αν ατμίζεις στα ++++ Volt οπότε πάω πάσο.





Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #230 στις: Ιουνίου 27, 2013, 01:53 »
Να σου πω και εγώ εντυπωσιάστηκα από την μαυρίλα αλλά το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι δεν έκανε παραπάνω από 12-13 ml αυτή η αντίσταση. Γύρω στα 4.1 με 4.3 βολτ το πολύ.  :hmmm:

Είδα το βίντεο πάντως και δεν μου φάνηκε δύσκολη δουλειά. Μάλλον όμως θα το κάνω χωρίς μηδενική αντίσταση (μία μία οι γνώσεις μην πάθει Overload το γέρικο μυαλό μου) και όσο πάει. Με γλυτώσατε και από έξοδα και σας ευχαριστώ γιατί ήδη έχω φάει 4 φυτιλοαντιστάσεις και ήμουν έτοιμος για νέα πεντάδα. Μάλλον όμως πάω για σύρμα/φυτίλι τελικά αφού έχω 6 κεφαλές. Αν και γράφεις στο άλλο νήμα και το διάβασα αν κάτι έχει αλλάξει αναφέρεις μία ξανά σε ποια "σύνθεση" έχεις κατασταλάξει (φυτίλι, σύρμα, πάνω ή κάτω τα εξτρά φυτιλάκια τα ορφανά) για να πάω να αγοράσω?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2013, 02:02 από prof »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #231 στις: Ιουνίου 27, 2013, 09:53 »
Αλλαγη αντιστασης, αν εισαι γνωστης , πανευκολη. 16αρι συρμα με 2πλο 2αρι φυτιλι στα 3ωμ και ατμισμα στα 8-9watt,τελειο. Για να σφιξω τη τζουρα και να μηδενισω το θορυβο, εκοψα ενα κυλινδρο μισο ποντο απο το ελλαστικο καλλυμα ενος boge510 και το φορεσα σαν δαχτυλιδακι στο λαιμο της βασης 510 του μοντ, εκει ακριβως που βιδωνει ο ατμο, εγω συγκεκριμενα στο Zmax. Eτσι, παιζοντας πανω κατω στο χιλιοστο, ρυθμιζω την τζουρα, ούτε φαινεται καν και εχω τελειο αποτελεσμα.!

Sent from my LG-P769 using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #232 στις: Ιουνίου 28, 2013, 23:19 »
Το μόνο αρνητικό που έχω βρει στον Protank είναι ότι δεν παίρνει επιστόμιο. Οι Αμερικανοί το λύσανε με όμορφο τρόπο:







http://www.cigtechs.com/Tatroe-Tank-32ML-Grooved_p_402.html


Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #233 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:35 »
Ε, όμορφο δεν το λες..!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:39 »
Κούκλα δεν είναι αλλά κερδίζεις το ατσάλι ως κατασκευή, την λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα και την τοποθέτηση drip tip της αρεσκείας σου. Φυσικά στα 30+ δολάρια και με τα μεταφορικά παίρνεις 2 καινούριους αλλά έτσι για να λέμε.  :)

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:45 »
ωραιο ειναι  :thumpup: αλλα εμενα μου αρεσει να χω και ενα με σταθερο ντριπ τιπ,βαρεθηκα να τα βγαζω, να τα βαζω :yes:

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:54 »
Ο μόνος τρόπος για να καταλάβεις ότι άδειασε το τανκ είναι το καψούλι υποθέτω!  :)

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 29, 2013, 17:14 »
Το καψουλι αλλά και η Μπουρμπουλήθρα. Κάτω από το 1/4 περίπου στο υγρό αν το αφήσεις στο πλαι για λίγη ώρα συνήθως θα αρχίσει την μπουρμπουληθρα. Όχι πάντα αλλά αρκετές φορές. Όταν έχω ευκολία συνήθως κάτω από τη μέση συμπληρώνω και είμαι ΟΚ.

Να αναφέρω και κάτι αν τυχόν δεν το έχετε προσέξει και σας φανεί περίεργο. Αν θελήσετε να βγάλετε την βάση 99 στις 100 φορές θα υπάρξει διαρροή στο επιστομιο. Νομίζω είναι ίδιον της κάτω αντίστασης. Όταν είναι να συμπληρώσω υγρό απλά παίρνω μια φέτα χαρτί υγείας, την ρολαρω και την βάζω βαθιά στο επιστομιο. Ρουφάει ότι βγάλει και είμαι ΟΚ.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 29, 2013, 18:54 »
Εγω παντως το εχω 2 εβδομαδες και δεν μου εχει καμια διαρροη,γενικα ειναι
απολυτα "στεγανο"
αυτο που παρατηρησα ειναι οταν το γεμιζω αργη λιγο να αποδοση
οπως πριν (γευση-ντουμανι).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2013, 19:35 από sebastian »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Protank by Kanger
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 29, 2013, 20:26 »
Τη βάση την βιδώνετε κανονικά ή ίσα που να πιάσει?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2013, 22:34 από sensk3 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120968 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios