vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

341 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 15, 2013, 17:51 »
Στα αρνητικά του θα έλεγα είναι οτι και στους δύο που έχω, έχει μετακινηθεί η θέση της τρύπας :yes: .
Γενικά είναι ο άτιμος  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 16, 2013, 04:56 »
σήμερα τον απέκτησα και εγώ απο 2ο χέρι.


τον ζήτησα σεταρισμένο και δεν μπήκα καν στην διαδικασία να τον ανοιξώ.τον κουμπωσα πάνω στο ταγκακι της smok και γέμισμα.
καλός είναι και απο γέυση ντουμανι χτύπημα. ουτε μπουρμπουλιθρες κλπ κλπ.


απλά σε απανωτές τζουρες ψιλο φέρνει καμένο.


το καλό του είναι οτι δεν θέλει πολύ ρεύμα για να παίξει..


γενικά θα ελεγα οτι είναι τιμιος σαν ατμοποιητης και τα λεφτα του θα τα βγάλει ανετα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 17, 2013, 14:55 »
λοιπον ολα καλά ολα ωραια...αλλα εχω θεμα με διαροές.Πηγα το σαββατο να στησω μια δικα μου αντισταση με το δευτερο κεραμικο(με ετρωγε ο κ....ος μου. ευτηχως δε χαλασα το μαμισιο στησιμο).εκανα διαφορεσ δοκιμες ακολουθοντας πιστα τις οδηγίες για τηην τρυπακατλπ κτλπ.ωμος μπουρμπουληθρες και πλημυρα  :wall: :wall: :wall: :wall:  σε οτι και αν εκανα.μετα απο 5-6 διαφορα στησιματα αποφασισα να βαλω την μαμίσια για να δω ...εκει λοιπον καταλαβα οτι το αλο κεραμικο δεν κουμπωνε με το πινακι (εμπαινε χωρισ ζωρι το πινακι... :dontknow: :dontknow: ).Αφου λοιπον αρχησα να απολαμβανω παλι ατμο...λιγα χιλιοστα πριν απο το τελος του υγρου...μπουρμπουήθρες και πλυμηρα.... :wall: :wall: :wall: :wall: .Με τη μαμισια λοιπον αμ τογεμιζω το τανκακι μπουρμπουληθρα και πλημυρα....λιγο πιο μπανω απο την μέση ησταθμη και δουλευει αψογα...μολις παει να τελειωσει λιγα χιλιοστα πριν αδιεασςι...παλι τα ιδια... :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 17, 2013, 15:04 »
μηπως δεν εχει μπει καλα το κεραμικο στην βαση του και το πινακι μεσα στο κεραμικο?
μηπως δεν σφραγηζει καλα το τανκ?

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 17, 2013, 15:09 »


ΤΟ τανκ ειναι καινουργιο (axa κυρ φανης) το πινακι στο μαμισιο στησιμο σφηνωννει πολυ καλα.δοκιμασα και σηκωσα λιγο την αντισταση οσο επερνε περιμεμνω να δω πως θα παει. :dontknow:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2013, 20:00 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 17, 2013, 15:24 »
λοιπον ολα καλά ολα ωραια...αλλα εχω θεμα με διαροές.Πηγα το σαββατο να στησω μια δικα μου αντισταση με το δευτερο κεραμικο(με ετρωγε ο κ....ος μου. ευτηχως δε χαλασα το μαμισιο στησιμο).εκανα διαφορεσ δοκιμες ακολουθοντας πιστα τις οδηγίες για τηην τρυπακατλπ κτλπ.ωμος μπουρμπουληθρες και πλημυρα  :wall: :wall: :wall: :wall:  σε οτι και αν εκανα.μετα απο 5-6 διαφορα στησιματα αποφασισα να βαλω την μαμίσια για να δω ...εκει λοιπον καταλαβα οτι το αλο κεραμικο δεν κουμπωνε με το πινακι (εμπαινε χωρισ ζωρι το πινακι... :dontknow: :dontknow: ).Αφου λοιπον αρχησα να απολαμβανω παλι ατμο...λιγα χιλιοστα πριν απο το τελος του υγρου...μπουρμπουήθρες και πλυμηρα.... :wall: :wall: :wall: :wall: .Με τη μαμισια λοιπον αμ τογεμιζω το τανκακι μπουρμπουληθρα και πλημυρα....λιγο πιο μπανω απο την μέση ησταθμη και δουλευει αψογα...μολις παει να τελειωσει λιγα χιλιοστα πριν αδιεασςι...παλι τα ιδια... :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
να ρθω να σου κανω φροντιστηριο?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 17, 2013, 15:33 »

μη το γελας θέλω αν παιδευτώ μερικές μέρες ακόμα και αν δεν ετοιμασου για ιδιαίτερα.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2013, 20:02 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 17, 2013, 15:39 »
βαλε φωνη αν δεν τα καταφερεις.
ειναι πανευκολος βρε συ.
πανευκολος κ δυνατος. ;)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 17, 2013, 18:22 »
Αυτο που λες το ακουσα και στο βιντεο και ελικρινα μου εκανε εντυπωση γιατι ειδικα σε σενα παρουσιασε προβληματα τροφοδοσιας.
Δεν ειμαι και πολυ φαν της pg και γενικα καποιες βασεις που προτου ξεκινησω τα liqua ηταν αρκετα εως πολυ παχυρευστες με αποτελεσμα να εχω προβλήματα πολλα με τα προβληματικα καρτομαιζερ.
Αντιθετα με τον diver που μεχρι στιγμης οτι και να τον ποτισα το κατεβασε απροβληματιστα.
ΥΓ και ειδικα την δευτερη εβδομαδα με τα δικα μου σεταπ ειχα και υπερτροφοδοσιες με τις τσιγκούνικες ;D βασεις σε νερο

Δε ξέρω τι να σου πω? Όταν έβαζα VG και ειδικά όταν ήταν γεμάτο το τανκ είχα θέμα. Μπορεί να έτυχε μια τρύπα ελάχιστα πιο μικρή σε μένα  :dontknow:
Μπορεί τα δικά μου τα τανκάκια να σφραγίζουν υπερβολικά καλά?  :dontknow:

Απλά έτυχε και το ανέφερα. Πάντως με το πλέγμα απλά  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 17, 2013, 20:05 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: Aυτο με τα τανκακια τα δικα σου που σφραγιζουν καλα μου αρεσε  :laugh1: :laugh1:
Βασικα τανκακι που δεν σφραγιζει αρκετα καλα δημιουργεί μπουρμπουληθρες  :yes:
Το ειχα σε ενα συγκεκριμενο που ειχε φαει τα ψωμια του και με το που αλλαξα ολα τζετ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 17, 2013, 21:01 »
ΕΓΩ,εχω τον πιο καλο. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Δεν μου εχει κανει ποτε τσαλιμακια,και κατι που εχω ξαναπει...οτι αντ/ση και να κανω(μεχρι τωρα απο 1,0-2,2ωμ)δουλευει σχεδον το ιδιο.
Τα υγρα μου ειναι DIY VG και δεν ειχα προβλημα υπο/υπερτροφωδοσιας
Μηπως το φυτιλι ειναι πανω στην τρυπα?Εχει υπωθει οτι δεν ειναι σωστο,δεν ξερω,δεν το εκανα.
Διπλα απο την τρυπα που το εβαλα,δεν ειδα διαφορα
 

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 17, 2013, 22:53 »
σήμερα είπα να τον ξανα σετάρω(τι το ήθελα ο καημένος.)


τον έστισα ίσα με 10 φορές και όλες ήταν μάπα.
εμένα το πρόβλημα μου ήταν το καμένο.αμα έκανα 2 απανωτές τσόυρες το καμένο θέριζε.και να πείς οτι το έπαιζα στα ψηλά...


αυτο που έκανα στο τέλος ήταν να βάλω 200αρι mesh δύο τυλίγματα και έστρωσε...κόντεψα να τον πετάξω απο το μπαλκόνι.


επίσης ο δίκος μου είχε σημάδια στα σπειρώματα για να κεντραρετε με της τρύπες...έλα που έχασε τα κέντρα του... :wall:
επίσης στάζει κάτω στον πόλο.


ελεός ρε παιδι μου,τόσα λεφτά και να έχει τόσα πρόβληματα??








Αποσυνδεδεμένος zourdikis

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 17, 2013, 23:24 »
Εγω έχω δυο δύτες ,
Έχω κανει του κόσμου τις φυτηλοαντιστασεις , με οτι συνδιασμο φυτηλι και σιρμα , απο μόνες μέχρι διπλές .
Και καμμένο δεν έχω πάρει καμία φορα . + ότι έχω να δω υγρα στον πόλο της μπαταρίας πολυ καιρο .
Μπουρμπουλιθρες και τα σχετικά τα έχω ξεχάσει .
ΤΩρα εσείς γιατι έχετε διαρροές .. Εγω θα έλεγα ότι φταίει το τανκ  !

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 17, 2013, 23:26 »
Νεος και εγω με τον Diver και απόλυτα ευχαριστημένος.Δεν ξέρω πως να το πω τον πλένω τον
γεμίζω και δουλεύει τέλεια.Τι κάνω ο χωριάτης :) με τον Diver???Αντίσταση πότε 2Ω πότε 2.2Ω
πότε 1.8 Ω με 18 αρι kanthal και φιτίλι δυάρι διπλό.Καλά βαλμένο το κεραμικό και καλό σφίξιμο
της βάσης με τον σωλήνα.Τανκάκι Rasta και αρχίζει να δουλέυει  α ψ ο γ α.Απο την πρώτη τζούρα
μεχρι να στεγνώσει ειναι κορυφή.Ουτε μπουρμπουλήθρες ουτε καμενο ουτε ζουμιά ουτε και την φυσιολογική σταγόνα στον πόλο δεν εχω.Ειμαι νέος στον ατμό αλλά νομίζω οτι μπορω να εχω αποψη μετά απο
ενα μήνα με τον ατμοποιητή.Εγω ενα βλέπω και καταλαβάινω.Ο Diver δεν εχει πρόβλημα αν τον
εχεις σωστά στημένο και ειναι και ευκολος στην τελική.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 18, 2013, 00:49 »
μα τον εστεισα 10 φορές με τον τρόπου που λέει ο καταστευαστης ...κατα γράμμα.


στο δικό μου πόλο(του diver) καθε φορά που τον ανοίγω θέλει καλό καθάρισμα γιατι βγάζει μαυρίλες...είναι φυσιολογικό αυτο?
ευτυχώς τώρα δεν κάνει κίχ,μονο η σταγόνα στον πόλο..


αλλα αυτο δεν το φοβάμαι...το έχω πάνω στο μαύρο σκυλί που λέγετε  vv box

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios