vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, manoslykos, Milarepa, Sergios

Twitter

Nemesis Mod by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 30, 2014, 16:17 »
Toν Magma της FT τον εχω και εγω και εχει υπερβολικα μεγαλο πολο, δε νομιζω να φταιει το καπακι.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 30, 2014, 18:11 »
Αρκετοί drippers αυτού του είδους έχουν μεγάλο πόλο. Δεν νομίζω ότι είναι κακοκατασκευή αλλά μάλλον εσκεμμένο ώστε να μην κάνει επαφή η βάση τους με τα mod. Αναπτύσσουν πολύ μεγάλες θερμοκρασίες και το κενό από κάτω συμβάλλει στην ψύξη τους και δεν μεταδίδεται η θερμοκρασία στο σώμα του mod.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 30, 2014, 20:47 »
Βρε παληκάρια, γιατί τα βάζετε με τα μοντάκια κλπ; Προσέξτε τους ατμοποιητές σας ... έχουν μακρύτερους πόλους, αυτό είναι το πρόβλημα και όχι τα μοντάκια. Ιδίως ο magma ... Σκεφτήτε λιίγάκι...είναι δυνατόν όποιον ατμοποιητή και να βάλουμε πάνω σε nemesis και οποιοδήποτε άλλο μοντ να ταιράξει και να εφαρμόσει πρόσωπο;

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 31, 2014, 18:18 »
Ποιος τα βάζει με το Nemesis; Εγώ μίλησα μόνο για το flat καπάκι. Το Nemesis το λατρεύω! Απλά, μετά από δοκιμή με 3 διαφορετικούς ατμοποιητές, αναφέρω για τους μελλοντικούς αγοραστές του flat καπακίου ότι δεν ενδείκνυται για ατμοποιητές με ψηλό κονέκτορα γιατί αφήνει κενό. Να μη το πω;  ???

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 31, 2014, 19:19 »
Ιεροσυλία είπαμε κάτι αρνητικό για το ελληνικό υπερmod ! Το γεγονός οτι το flat καπάκι του δεν ειναι flat στο πιο γνωστό ατμοποιητη δεν ειναι στα μείον του συγκεκριμένου αξεσουάρ ;

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 31, 2014, 22:54 »
εχω και εγω το ιδιο προβλημα με αυθεντικο kayfun lite+.  το πλαστικο που βιδωνει ο θετικος πολος ανεβαινει πολυ ψηλα και βρισκουν οι σπειρες του ατμοποιητη και δεν τον αφηνουν να βιδωσει μεχρι κατω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:17 »
Βρε παληκάρια, γιατί τα βάζετε με τα μοντάκια κλπ; Προσέξτε τους ατμοποιητές σας ... έχουν μακρύτερους πόλους, αυτό είναι το πρόβλημα και όχι τα μοντάκια. Ιδίως ο magma ... Σκεφτήτε λιίγάκι...είναι δυνατόν όποιον ατμοποιητή και να βάλουμε πάνω σε nemesis και οποιοδήποτε άλλο μοντ να ταιράξει και να εφαρμόσει πρόσωπο;

Όταν το Μοντ εχει ρυθμιζόμενο πόλο φίλε μου είναι φυσικά δυνατόν να εφάπτεται οποιοσδήποτε ατμοποιητης , και το Νέμεσις είναι ένα Μοντ που εχει και ρυθμιζόμενο πόλο αλλά και από το κουμπί μπορείς να φέρεις τα πάντα φλατ όσο και αν χρειαστεί να κατεβεί ο πόλος . στα δικα μου νεμεσις αν και κλωνοι οτι και αν εχω βαλει επανω δε περναει ουτε τριχα αναμεσα σε ατμοποιητη και καπακι του μοντ


Δε νομίζω να υπάρχει ατμοποιητης που να χρειαστεί να φύγει εντελώς η βίδα από το Μοντ ώστε να έρθει φλατ

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:37 »
Τα ίδια πράγματα λέμε με άλλα λόγια αγαπητέ Απόστολε.
Τα περισσότερα μοντ πλέον έχουν ρυθμιζόμενους πόλους, οπότε το βρίσω περιτττό να ασχολούμαστε με το αν ο οποιοσδήποτε ατμοποιητής, ταιράζει απόλυτα με την πρώτη ...
Για αυτούς που δυσανασχέτησαν με την παρατήρησή μου, έχω να πω πως δεν είμαι υπερασπιστής κανενός υπερμόντ, δεν υπάρχει κανένα υπερμοντ, ελληνκό ή ξένο!

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 16:12 »
καλησπερα. μέχρι τώρα ατμηζα σε ηλεκτρονικο μοντακι και σήμερα αγόρασα τον νέμεσησς.. και ο εξπρομαιζερ και ο καυφυν εχουν υπερβολικο κτυπημα και ποιο λυγο ατμο αποτη στο ηλεκτρονικο μοντακι μου.. μήπος κανω κατι λάθος στο στησιμο των ατμοποιητων που δεν συχωρει ο νομεσεις ενο το ηλεκτρονικο μοντακι νε ? δεν βρησκω αλη εξιγησει γιατη και οι δυο ατμοποιητες δουλεβουν ποιο σωστα στο ηλεκτρονικο μοντ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 16:18 από christoforos »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 16:18 »
Τι αντίσταση έχεις κάνεις
Στα ηλεκτρονικά μοντάκια συνήθως παίζουμε με αντιστάσιες άνω των 1,5 ωμ.
Στα μηχανικά κάνουμε αντιστάσεις λίγο κάτω-λίγο πάνω του ενός ωμ, χωρίς αυτό να αποτελεί κανόνα.
Πάντως δεν κάνουμε αντιστάσεις μεγαλύτερες από 1,2 ωμ κατά τη δική μου ταπεινή άποψη!
Ίσως αυτό να είναι το πρόβλημά σου...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 16:19 »
Tι αντιστασεις χρησιμοποιουσες στους ατμοποιητες αυτους οταν τους ειχες στο ηλεκτρονικο?
Και σε τι watt/volt κυμαινοσουν με την καθε αντισταση?


Επισης, τι αντισταση εχεις τωρα στους ιδιους ατμοποιητες που τους εχεις πανω σε μηχανικο?
Στο μηχανικο, παιζει ρολο το τι αντισταση εχεις. Απο το μεγεθος της αντιστασης στην ουσια καθοριζεις κ τα
watts στα οποια θα κυμανθεις.




edit: με προλαβε ο psvag.  :tongue_smilie: 
edit2: επισης πολυ σημαντικο ρολο, παιζει κ το μεγεθος του συρματος που θα γινει η αντισταση,
αναλογα φυσικα με το μεγεθος αυτης.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 16:47 »
Παιζει ρολο και πιο ηλεκ/κο μοντακι εχεις..... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 16:30 »
καλησπέρα παιδιά. οι αντηστασεις που είχα ήταν 1.3 με 1.4 και τώρα στο μηχανικό έκανα στον kyfun 1.2 .. η μπαταρια που χρησιμιοποιο γιατο nemesis η efest 3100mah(imr) εντομεταξη αρχησε να στρωνει. και το ηλεκτρονικο μοντακι στην αρχη ειχα το ζ τησ νομπακο και αφου το εσπασα πειρα το βαμο β5


Διορθωση και συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 17:00 από Vrs5 »

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 21:36 »
αυτα εδω σε τη βοηθανε?  http://www.fasttech.com/products/1558901

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 21:38 »
Ειναι μαγνητες που αντικαθιστουν το ελατηριο του διακοπτη.Χρειαζονται 2.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem