vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

349 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #600 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 19:16 »
όταν είχα το πρόβλημα αυτό, ήθελε σφιχτά βίδωμα το επισκευάσιμο στο κάτω μέρος. πιστεύω οτι εκεί είναι το πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #601 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 21:22 »
Εγώ ακόμα έχω διαρροές από τον κεντρικό πολλο που περνάει μέσα απ το κεραμικό. Δεν ξέρω ακριβός τι γίνεται. Δηλαδή εκεί που είναι όλα καλά κάνω μια καινούρια αντίσταση και τρέχει όλο το υγρό από εκεί. Μήπως με μια αντίσταση πρέπει να την περνάω χιαστή; Η κάνω κάποιο άλλο λάθος; Ώρες ώρες μου έρχετέ να την πετάξω απ το παράθυρο.


Η μονή αντίσταση πρέπει όντως να είναι χιαστή και απαιτεί 2 φιτίλια (κατα προτίμηση 3μμ) έτσι ώστε να καλύπτονται και τα 4 κανάλια. Επίσης δες μήπως ο πόλος δεν είναι καλά σφιχτός στο κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #602 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 22:12 »
Υπάρχει και τρόπος να γίνει χιαστή μονή με ένα φυτίλι, ενώνοντας διπλανά αυλάκια με φυτίλια, έτσι ώστε το σύνολο της διαμέτρου του φυτιλιού του κάθε αυλακιού να είναι τριάρι φυτίλι... ;)


Ο Ιθάκα θέλει και παίρνει πολύ φαντασία!!!! :D ;)


 :bye:  SO69!!!!
Χωρίς να γνωριζόμαστε, στήσαμε ταυτόχρονα με τον ίδιο τρόπο με τον Σωκράτη τον Ιθάκα. Βέβαια εκείνος έκανε τα μαγικά του και έβαλε και πλέγμα στο σετάπ!!, 8)
 :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 22:20 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #603 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 22:35 »
Για πολυ ντουμανι
δειτε λιγο στο παρον νημα
το ποστ #213# με αντισταση 1,4 αν δεν κανω λαθος
και τα φυτιλια πλεγμενα χιαστι.

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #604 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 23:19 »
σημερα εκανα πρωτη φορα διπλη αντισταση...


οπως ελεγε καποιος λιγες σελιδες πισω τοσο καιρο ειχα την πορσε και την πηγαινα με 100.. :-[

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #605 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:35 »
Για πολυ ντουμανι
δειτε λιγο στο παρον νημα
το ποστ #213# με αντισταση 1,4 αν δεν κανω λαθος
και τα φυτιλια πλεγμενα χιαστι.

Όντως! Όπως επίσης και 2 αντιστάσεις χιαστί 1.4Ωμ (συνολική 0,7Ωμ), με 3mm φυτίλι και 0,17 σύρμα.  Επίσης πολύ "δυνατό" σετάρισμα!
Το έχω αυτήν την στιγμή... "φορεμένο". Δεν "παίζει" σε ηλεκτρονικό (eVic), όμως στο ggts "φυσάει".
Βέβαια, αν έχει κανείς σκοπό να κάνει επανωτές τζούρες διαρκείας, χρειάζεται να είναι αρκετά ανοιχτή η καμπάνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 12:01 από vantamis »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #606 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 00:12 »
1-2 ερωτήσεις.

Κάθε ποτε αλλαζετε φυτιλοαντισταση? Ξέρω είναι κάπως υποκειμενικό αυτό αλλά μέσες άκρες αν μπορείτε αναφερετε τα βατ και τα μλ που σας κρατάει.

Απο το επιστόμιο φαίνεται στο βάθος η φυτιλοαντισταση ώστε να τσεκαρεις την μάκα πριν αρχίζει να έρχεται αλλοιωμενο η καμένο? Το τσεκαρω εύκολα στον ντριπερ με ενα φακουδακι.

Ποσά μλ παιρνει στην μαμα κατασταση και με ποιο τροπο αυξάνονται αυτά, όπως έχετε αναφερει?

Διάμετρο έχει 23. Αν βγει ο ρυθμιστής τζουράς (όταν βγει, η τζουρα είναι μέτρια?) πόση γίνεται η διάμετρος?

Ευχαριστώ.

Send from my eVic..

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #607 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 00:17 »
ιθακη δεν εχω,αλλα σε οδυσσεα και πηνελοπη αλλαζω συχνα,πχ στον οδυσσεα που κανω τριμπεκα μου βγαζει ανετα 4 μερες(συνολο 10-12ml) στην ποπη που βαζω μπισκοτο κανελλας αστα να πανε,στα 8-10 ml εχει γινει καρβουνο βεβαια φταιει που ειναι 70vg και πολλες σταγονες το αρωμα,οποτε καταλαβαινεις οτι βασικο ρολο παιζει το υγρο που κανεις,οι αντιστασεις μου ειναι στο 1,5 και κανω στα 3,6 βολτ

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #608 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 01:03 »
1-2 ερωτήσεις.

Κάθε ποτε αλλαζετε φυτιλοαντισταση? Ξέρω είναι κάπως υποκειμενικό αυτό αλλά μέσες άκρες αν μπορείτε αναφερετε τα βατ και τα μλ που σας κρατάει.


Εγώ με σκέτη βάση πάνω απο 15 μέρες πάνω απο 40 μλ στα 10 βατ


Απο το επιστόμιο φαίνεται στο βάθος η φυτιλοαντισταση ώστε να τσεκαρεις την μάκα πριν αρχίζει να έρχεται αλλοιωμενο η καμένο? Το τσεκαρω εύκολα στον ντριπερ με ενα φακουδακι.



Φαίνεται πολύ λίγο , δεν μπορείς να βγάλεις άκρη


Ποσά μλ παιρνει στην μαμα κατασταση και με ποιο τροπο αυξάνονται αυτά, όπως έχετε αναφερει?

Πόσα μλ παίρνει δεν ξέρω , δεν το έχω μετρήσει
Αυξάνονται με αυτά

http://www.e-smokeguru.gr/el/ithaka-clear-window-el.html

http://www.e-smokeguru.gr/el/ithaka-engraved-tube-el.html

http://www.e-smokeguru.gr/el/ithaka-telescopic-mouthpiece-preorder-clone-el.html


Διάμετρο έχει 23. Αν βγει ο ρυθμιστής τζουράς (όταν βγει, η τζουρα είναι μέτρια?) πόση γίνεται η διάμετρος?


Αν βγει ο ρυθμιστής δουλεύει μόνο σε ggts που έχει δικό του ρυθμιστή.

Δεν δουλεύει πουθενά αλλού διότι δεν υπάρχει κονέκτορας για να βιδώσει

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #609 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 05:16 »
Σε προϊόντο GG αν κάνεις με άρωμα είναι ένας μέσος όρος στα 10-15μλ...Στα μονοφίτιλα όμως (Πηνελόπη Οδυσσέας) ρίχνεις ένα dry burn καθαρίζεις τη μάκα και σε παίρνει για περίπου άλλα τόσα μλ ίσως και λίγο λιγότερα πριν κάνεις την αλλαγή... Στην Ιθάκη όμως λόγω του χιαστή είναι μανούρα το dry burn γιατί δεν καθαρίζει πλήρως οπότε αναγκαστικά μόλις αισθανθείς πτώση-αλλοίωση της γεύσης (και εννοώ απλά να μην είναι τόσο έντονη η γεύση πια) απλώς αλλάζεις το σετάρισμα...

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #610 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 16:15 »
το dry burn τι ειναι; πως το κανουμε για να καθαρισει;

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #611 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 19:21 »
Να μην κάνεις ούτε dry burn ούτε τίποτα. Αυτά είναι για τους τεμπέληδες και συγγνώμη αν πρόσβαλα κανέναν.
Να αλλάζεις κάθε εβδομάδα την φυτιλοαντίσταση αφού πλύνεις πρώτα και τον ατμοποιητή.
Αν ατμίζεις σκουρόχρωμα υγρά και σου χαλάει η γεύση πριν την εβδομάδα, άλλαζε πιο συχνά φυτίλι και αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #612 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 19:48 »
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου steliosss δεν είναι δα και μεγάλος κόπος να φτιάξεις μια καινούρια αντίσταση αλλά έχει κάθε δικαίωμα να ξέρει όλες τις επιλογές του ο καθένας...
Δεν το λέω σε κανέναν σαν κανόνα για το τι θα κάνει... Απλώς ρίχνω στο τραπέζι τις επιλογές και ο καθένας αποφασίζει για τη πάρτυ του...


Ένα βίντεο από τον επίσκοπο που γιατρεύει στο καθάρισμα μιας Πηνελόπης ως ιδέα...



Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #613 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 19:56 »
Έχεις δίκιο δαιμονισμένε  :)) αλλά κανείς δεν ξέρει ακόμα τι άλλες ουσίες μπορεί να απελευθερώνει πάνω στο φυτίλι μας το dry burn  ;)

Πάντως ωραίος ο Bishop ... :respect: :))

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #614 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2013, 20:36 »
Σε προϊόντο GG αν κάνεις με άρωμα είναι ένας μέσος όρος στα 10-15μλ...Στα μονοφίτιλα όμως (Πηνελόπη Οδυσσέας) ρίχνεις ένα dry burn καθαρίζεις τη μάκα και σε παίρνει για περίπου άλλα τόσα μλ ίσως και λίγο λιγότερα πριν κάνεις την αλλαγή... Στην Ιθάκη όμως λόγω του χιαστή είναι μανούρα το dry burn γιατί δεν καθαρίζει πλήρως οπότε αναγκαστικά μόλις αισθανθείς πτώση-αλλοίωση της γεύσης (και εννοώ απλά να μην είναι τόσο έντονη η γεύση πια) απλώς αλλάζεις το σετάρισμα...
H Iθάκη θέλει οπωσδήποτε διπλή αντίσταση? Με μονή δεν αποδίδει ικανοποιητικά έως καλά? Με μονή, ας πούμε, δεν είναι τουλάχιστον ισοδύναμη του Ντρίπερ σε γεύση/χτύπημα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios