vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 29, 2013, 11:53 »
Αυτή είναι η γνώμη σου και είναι σεβαστή. Όμως  αυτό δε σημαίνει οτι ο Ithaka είναι για την κουτση Μαρία. Είναι ένας πλήρως παραμετροποιησιμος ατμοποιητης που ο γνωστής μπορεί να κάνει οτιδήποτε. Κατά τη δική μου γνώμη είναι ο καλύτερος ατμοποιητης με φυτίλια που υπάρχει. Και στο γράφει αυτό κάποιος που είχε όλους τους gg ατμοποιητες και που στήνει τον κομπρα με 3 αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #196 στις: Απριλίου 29, 2013, 11:58 »
θα σε στεναχωρήσω μπερδεύεις τα πράγματα "Ω Ιαττυ" είναι για τους γνωστες η ιθάκη και για την κουτσή μαρία δεν μπορείς να συγκρίνεις πιστεύω το ένα με το άλλο .....

Συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω πως έβγαλες τέτοιο πόρισμα!!!

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #197 στις: Απριλίου 29, 2013, 12:09 »
μάλλον δεν καταλάβατε καλά ο ιθάκη είναι πολύ καλός ατμοποιητής με τρελες ρύθμισης, εγώ είπα πως είναι εύκολος στο στήσιμο και μπορεί να τον στήσει και η κουτσή μαρία ενώ τον iatty μονο η γνωστες του αθλήματος ....

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #198 στις: Απριλίου 29, 2013, 12:14 »
Ναι οκ... :thumpup: αν και με πολλές ρυθμίσεις στήνεται εύκολα, αλλά και ο Iatty δεν έχει δυσκολία, απλά... τον πιάνουν τα τρελά του πότε πότε, αλλά και πάλι δεν χρειάζεται να είσαι guru να τον δουλεύεις!

Χμμμ... μάλλον πάμε για οφτοπιτς  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #199 στις: Απριλίου 29, 2013, 12:28 »
Ωραίες και χρήσιμες οι συγκρίσεις μεταξύ ατμοποιητών, αλλά στο κατάλληλο νήμα
που υπάρχει εδώ για όσους είναι κάτοχοι και των δύο και έχουν όρεξη να γράψουν τις εντυπώσεις τους.

Ας συνεχίσουμε τη συζήτηση για την Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 29, 2013, 12:36 »
το μονο κακό με την ιθάκη λοιπόν είναι πως ανέβηκα στα 20ml την ημερα κατά τα αλλα είναι πολύ καλή κατασκευή

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 29, 2013, 12:52 »
Ανέβασε νικοτίνη γιατί 20ml είναι πολλά Νίκο και δεν ξέρω απ'τα πολλά γεμίσματα μήπως με τον καιρό χαλάσουν οι βόλτες απ'το refilling cap :))

Όλοι λένε πως έχει καλό χτύπημα... εκμεταλεύσουτο ;)

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 29, 2013, 14:18 »
έκανα αμάν να κατεβω σε 3 μήνες στα 2 από 24 δεν το ανεβάζω με τίποτα :P

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #203 στις: Απριλίου 29, 2013, 18:53 »
Καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα.Η Ιθακη παιζει σε vv mod αν την σεταρεις με διπλη αντισταση η μονο σε μηχανικο?Το ρωταω γιατι στον killer που εκανα διπλη βγαινει αρκετα μικρη και τα vv mod δεν στελνουν ρευμα παρολο που την διαβαζουν.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #204 στις: Απριλίου 29, 2013, 19:38 »

Τελικα φιλε demkoni, συνεχιζει η αναλογικη πορεια της Ιθακης σου, ή κολλαει ο δισκος και γυρισε παλι σε mp3?  :)

Με λιγα λογια, ηρθε τελικα η ωρα να αφαιρεσεις το "Ω Ιαττυ!!" απ' το προφιλ σου ή οχι ακομα?


Δυστηχώς με τον Ιθάκα, είχαμε έναν σύντομο χωρισμό μετά από ένα καβγαδάκι... :))  Σήμερα όμως τον έχω ξανά στα χέρια μου και του ετοιμάζω ένα σετάπ έκπληξη!!! Το νοιώθω θα είναι ένα γευστικό πάρτυ αυτό το σετάπ. Πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι αυτό που ψάχνω πλέον σε έναν ατμοποιητή είναι η γεύση.


Ο Ιθάκα και για όσο καιρό τον είχα, μου έβγαλε πεντανόστιμη γεύση!! :yes:  Κάτι ανάμεσα στο "βρώμικο" του ΙΑΤΤΥ που νοστιμίζει τα υγρά, και στην αποστειρωμένη και καθαρή γεύση του DID. ΑΛΛΗ η γεύση του υγρού στον ΙΑΤΤΥ, ΑΛΛΗ η γεύση του ίδιου υγρού στον ΙΘΑΚΑ. Μπορώ να προχωρήσω σε λεπτομέρειες, αλλά είναι νηστεία και νοιώθω ότι θα κάνω κακό :laugh1: :laugh1: .


Ο ΙΑΤΤΥ (για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα) θα είναι για εμένα Ω ΙΑΤΤΥ!!!


Και ο Ιθάκα, θα δούμε πόσο μπορεί να φτάσει ή και να ξεπεράσει ακόμη. Όμως... ΑΛΛΟ ΙΑΤΤΥ ΑΛΛΟ ΙΘΑΚΑ.
Δεν λέω ο Χ καλύτερος ή ο Ψ. Δεν μπαίνω σε τέτοιες λεπτομέρειες... Είναι σαν να προσπαθώ να διαλέξω μεταξύ ενός νόστιμου σπιτικού μουσακά, και ενός κοκκινιστού με κριθαράκι σε πήλινο παραδοσιακού φούρνου...
Το έκανα τελικά το κακό :wall: :wall:   :))


Ο Ιθάκα έχει πολύ πειραματισμό, οπότε μέχρι να τον μάθουμε θα μου επιτρέψετε να λέω Ω ΙΑΤΤΥ!
Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι πολλές φορές, αυτό που μας πληγώνει περισσότερο το αγαπούμε και περισσότερο, ενώ αυτό που είναι εύκολο και πάντα εκεί να μας υπηρετήσει, του ρίχνουμε και το ανάλογο φτύσιμο!


Θέλει πειραματισμό ο Ιθάκα...


Edit : το έκανα το σετάπ που σκεφτόμουν, η αντίσταση είναι 1,7 Ω πάνω σε δυάρι φυτίλι (τα υπόλοιπα δεν τα λέω ακόμη, μην πάρω και άλλους στο λαιμό μου :)) ) .  Ακόμη τα φυτίλια δεν έχουν στρώσει, πράγμα που θα γίνει εώς αύριο.
Ναι... Ο Ιθάκα παραμένει να μου αποδίδει αναλογική γεύση φίλε Arvacon!!! Αυτό το γρατζούνισμα στο λαιμό να μη μου έδινε, και θα ήταν τέλειος (για εμένα έτσι? 8) )
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2013, 20:57 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #205 στις: Απριλίου 29, 2013, 21:10 »
Καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω κατι ακομα.Η Ιθακη παιζει σε vv mod αν την σεταρεις με διπλη αντισταση η μονο σε μηχανικο?Το ρωταω γιατι στον killer που εκανα διπλη βγαινει αρκετα μικρη και τα vv mod δεν στελνουν ρευμα παρολο που την διαβαζουν.
η καθε μια 3Ω με 0,13 για να χωρεσει
χωραει παντoυ
στη ιθακη αμα θες βαλε και 0,15 στα 3Ω παλι,οχι πιο χοντρο συρμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2013, 21:26 από manos3906 »

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #206 στις: Απριλίου 29, 2013, 21:51 »
Α γι αυτο μου βγηκανε τοσο μικρες .το συρμα φταιει.Eγω τις εκανα με 0,17  συρμα με 5 σπειρες την καθε μια.Να σαι καλα ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #207 στις: Απριλίου 29, 2013, 23:03 »
Την Ιθάκη την δούλεψα για λίγο και μου έδωσε χτύπημα και εξαιρετική γεύση και ανάμεσα σε iatty- penelope που τα σύγκρινα θα διάλεγα αυτήν.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #208 στις: Απριλίου 29, 2013, 23:18 »
Ναι... Ο Ιθάκα παραμένει να μου αποδίδει αναλογική γεύση φίλε Arvacon!!! Αυτό το γρατζούνισμα στο λαιμό να μη μου έδινε, και θα ήταν τέλειος (για εμένα έτσι? 8) )

Αυτο ειναι καλο νεο λοιπον.
 Επειδη κ΄εγω ειμαι της αναλογικης γευσης και αυτο που ψαχνω σε εναν ατμοποιητη ειναι κυριως η γευση σε συνδιασμο με πυκνο ντουμανι και τελευταιο το χτυπημα, θα περιμενω με το ποντικι ανα χειρας, μεχρι τη μερα που θα γραψεις στο προφιλ σου "Ω Ιθακα!!", οποτε εκεινη τη στιγμη θα πατησω το κουμπι "παραγγελιά".. 8)
Αλλιως με βλεπω για Ιαττυ! :angel: ::)

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #209 στις: Απριλίου 30, 2013, 13:31 »
Την Ιθάκη την δούλεψα για λίγο και μου έδωσε χτύπημα και εξαιρετική γεύση και ανάμεσα σε iatty- penelope που τα σύγκρινα θα διάλεγα αυτήν.



Την δουλεψες με μονη η με διπλη αντισταση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357694 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591737 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios