vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, Jorge, manoslykos, treloneritis

Twitter

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #975 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 20:18 »
Τα brass κομματια μου αρεσουν γενικα,αλλα η ενσταση μου ειναι αν και ποσο μαυριζουν οσο τα ακουμπαμε

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #976 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 20:22 »
το νεο Ithaka CR Brass γιατι εχει μεσα δυο ο-ρινγκ ενω το παλιο εχε ενα;; πως βιδωνει-ξεβιδωνει για να ρυθμισουμε τον αερα; δεν βλεπεω καπου σπειρωματα στην φωτο  :confused1:

http://www.e-smokeguru.gr/el/ithaka-cr-brass-new-alloy-el.html

Eίναι άλλη φωτογραφία αόρατε  ;D
Αυτό στη φώτο είναι το cr του JGG αλλά βαρέθηκε ο Βασίλης να βγάλει καινούρια φώτο. :))
Όταν το πάρεις να ξέρεις θα έχει 1 o-ring και βόλτες κανονικά για να βιδώνει στη βάση :)

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #977 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 14:58 »
Καλα το update για να παιρνει μόνο συρμα χωρις ΑΞΙΖΕΙ πααρα πολυ.!!!
Ειδικα αμα παιξεις με direct inhaling μιλαμε ειναι απιστευτο.
Για μια ακομη φορα πολλα μπραβο στον Θαναση...

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #978 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 15:19 »
Ολα πολυ ωραια με το καινουριο update ομως απ οτι βλεπω δεν εχει πλεον κεραμικο...

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #979 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 23:58 »
Με το καινούριο update η Ιθάκη γίνεται άλλος ατμοποιητής. Πανεύκολος στο σετάρισμα, έχει πιό απαλό ατμό, πολύ ντουμάνι, και δουλεύει ότι σετάρισμα και να του κάνεις. Και για τον λόγο ότι συγκρίθηκε με τον Κayfun οταν  βγήκε και σαν κάτοχος  kayfun και russian να ενημερώσω ότι δεν συγκρίνονται καν. Μαζί με την Πηνελόπη V2 τα θεωρώ τα απόλυτα ατμιστικά εργαλεία.  Θα έβαζα και τον ιάττυ V1 άν δεν με παίδευε τόσο πολύ για να δουλέψει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #980 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 02:07 »
Καλα το update για να παιρνει μόνο συρμα χωρις ΑΞΙΖΕΙ πααρα πολυ.!!!
Ειδικα αμα παιξεις με direct inhaling μιλαμε ειναι απιστευτο.
Για μια ακομη φορα πολλα μπραβο στον Θαναση...
Φιλε Μακη,για εξηγησε μου σε παρακαλω το direct inhailing...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1939
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #981 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 09:50 »
Άμεση εισπνοή του ατμού, χωρίς πρώτα να τον 'αποθηκεύσεις' γεμίζοντας με αυτόν το στόμα σου.

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #982 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 10:12 »
Κροκοδειλισιο δηλαδή  :)).Ευχαριστώ!

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #983 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 19:43 »
δεν ειναι αναγκη να ειναι κροκοδειλισια η τζουρα .....και με μικρης διαρκειας τζουρα μια χαρα δουλευει...
και γω ετσι κανω...δεν ειμαι fan της μεγαλης τζουρας.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #984 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:36 »
Μετά από καιρό ατμίσματος, είπα να κάνω το βήμα και να δοκιμάσω κι εγώ την Ιθάκη. Πήγα Σαλαμίνα μεριά και την αγόρασα, πολύ συμπαθητικές φυσιογνωμίες και οι κοπέλες και το παλικάρι ο Προκόπης. Δεν αγόρασα το update αφού είμαι φαν του κεραμικού. Μπορεί να το κάνω στο μέλλον έτσι από περιέργεια. Αφού την έβρασα και την καθάρισα, έδεσα μια μονή αντίσταση (αυτή που είχε μέσα) σε διπλό τριάρι φυτίλι, ακολουθώντας το σχετικό βίντεο του κατασκευαστή. Παρόλο που ήταν η πρώτη φορά που την έστησα η διαδικασία ήταν πάρα μα πάρα πολύ εύκολη και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Γέμισα το τανκ με υγρό και... με την πρώτη τζούρα κατάλαβα γιατί έχει γίνει τόσος σάλος. Δηλαδή αν με μονή αντίσταση έχει τόσο ντουμάνι και χτύπημα, με την διπλή τι θα κάνει; Κανένα γουργουρητό, καμία υπερτροφοδοσία, όλα στην εντέλεια. Να αναφέρω πως αγόρασα και το cr brass ring και έχει σπειρώματα και δίνει μια άλλη αισθητική στον ατμοποιητή. Πολλά συγχαρητήρια στο κατασκευαστή.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 21:00 από gpanos »

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #985 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 20:46 »
Καλοατμιστη φίλε μου και όταν κάνεις την πρώτη σου διπλή μπες και ποσταρε πάλι!!! ;)

Vape Maniac


Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #986 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 20:52 »
Κατοχος και εγω του update της Ιθακης και οπως ειπε και πιο πανω ο gmax ειναι πανευκολος στο σεταρισμα,απαλο ατμο και πολυ ντουμανι..τοσο πολυ που μου δημιουργει προβλημα στο 10τ.μ δωματιο μου που ατμιζω  ;D οποιος ανοιγει την πορτα και μπαινει τρομαζει και φευγει αμεσως.Ειναι ενας τροπος ομως να βρω την ηρεμια μου  :))
Αν και εχει αερατη τζουρα αυτο φτιαχνετε με τον ρυθμιστη τζουρας που εχει ηδη η Ιθακη...προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο ετσι παρα με το κεραμικο.
Τα μονο δυο ''αρνητικα'' που εντοπισα ειναι οτι ο ρυθμιζομενος πολος ανεβαινει παλι πανω οταν κουμπωνω την Ιθακη  στο provari με αποτελεσμα να μην κανει επαφη..αυτο το θεματακι το εχω και στην αλλη Ιθακη με το κεραμικο και ετσι τοποθετησα ενα μικρο ορινγκακι ωστε να συγκρατει τον πολο και να μην ανεβαινει πανω.
Το δευτερο ειναι οτι πηρα και μια εξτρα καμπανα για να βαζω το δικο μου ντριπ τιπ και κανενα απο τα 4 ντριπ τιπ που εχω δεν μπαινει  :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2013, 21:06 από aoratos »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #987 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 11:07 »

Το δευτερο ειναι οτι πηρα και μια εξτρα καμπανα για να βαζω το δικο μου ντριπ τιπ και κανενα απο τα 4 ντριπ τιπ που εχω δεν μπαινει  :confused1:

Μπαίνουν όλα τα 510 κανονικά... αλλά ίσως θέλουν πιο στενό o-ring ;)

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #988 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 12:47 »
Δεν μπαίνουν καθολου από την αρχή..πριν καν φτάσει στο σημείο που ξεκινάει το ορινγκ.

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #989 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 13:35 »
Έχω παρατηρήσει κι εγώ κατά καιρούς ότι πολλά -ειδικά κεραμικά- drip tips δεν μπαίνουν οπουδήποτε θα έπρεπε κανονικά να μπαίνουν!
Δεν είναι είναι θέμα συσκευών όμως, αυτές -υποθέτω- έχουν μια standard διάσταση για drip tips!
Ορισμένα κεραμικά drip tips όμως, μου έχει συμβεί να μην είναι και τόσο ομοιόμορφα στην βάση τους, με αποτέλεσμα είτε να "στραβομπαίνουν' είτε να μην μπαίνουν καθόλου! Για τα πλαστικά ή τα μεταλλικά, νομίζω με πως με το ανάλογο oring διορθώνεται η κατάσταση και γίνονται πιο χαλαρά ή σφιχτά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1869 246916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:29
από Aoratix
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8737 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298244 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios