vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, ramon, camber, Doubt, billythekid, lagoudakis

GG Ithaca - Ιθάκη

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #855 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 02:16 »
Ευχάριστω Babis. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Υπαρχει το θεμα με τα υγρά και τα tanks που ραγιζουν και το update σε μεταλλικό κοστίζει...


Αναρωτιεμαι γιατι δεν συμπεριλαμβάνεται το μεταλλικό tank όπως για παράδειγμα στον (πιο φθηνό) kayfun. Και να χαρείτε μην μου πείτε να πάρω τον kayfun γιατι δεν μου κανει  ;) .

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #856 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 02:22 »
υγρα που ραγιζουν τα τανκακια καλυτερα να τα αποφευγεις.... :yes:
φαντασου αφου τρωνε το πλαστικο τι θα κανουν στα πνευμόνια σου.....

τωρα το γιατι δεν δινει μαζι και το steel window ειναι θεμα πολιτικης του κατασκευαστη αλλα υπαρχουν και χειροτερα οταν πουλούν ατμο που πρεπει να παρεις extra το τανκ και το drip tip και το κόστος διπλασιάζεται ......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2013, 02:36 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #857 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 02:31 »
Πάρε 4 aga τότε.
Δεν καταλαβαινω αυτην την αντιμετωπιση, σε ενα πολυ ευλογο ερωτημα. Την ιδια απορία εχω και εγω, με τον kayfun. Παρ ολο που δεν με νοιαζει προσωπικα γιατι ατμιζω σκετη βαση, μου φαινεται περιεργο που κορυφαιοι ατμοποιητες οπως ο του παροντος νηματος, ή ο kayfun, ιδιως ο 3.1 που ειναι στα ίδια απο τιμες, εχουν αυτην την "αχιλλειο πτερνα", την στιγμη που εχουν βρεθει λυσεις σε πολυ φθηνοτερα προιοντα, να βαλω κι εγω φτηνοτερο απο τον AGA, τους Protank mini maxi διαφορων ειδών...

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #858 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 04:37 »
Σχεδιαστικά στα GG  προϊόντα δεν μπαίνει pyrex γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τρόπο να κρατιέται όλο αυτό το πράμα δεμένο και να υπάρχει και ρύθμιση ροής (πράγμα απαραίτητο για να είμαστε και ειλικρινείς).... Στο ρώσικο ατμό (αν και εκτός θέματος εδώ) το κεντρικό φουγάρο θα μπορούσε να έχει σπειρώματα και να κλείνει ένα κομμάτι εκεί κρατώντας ένα pyrex στη θέση του με ασφάλεια αλλά ρώσοι είναι αυτοί ότι θέλουν κάνουνε....

Αποσυνδεδεμένος sipropas

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #859 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 11:03 »
  Η απάντησή μου ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό και το πρώτο που θα απαντούσα με το που θα το άκουγα .
  Επειδή έχω και τους 2 αυτούς ατμοποιητές , δεν θα τολμούσα για πολλούς και ευνόητους λόγους  να τους συγκρίνω μεταξύ τους .
  Θεωρώ ότι η ιθάκη είναι από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος ατμοποιητής που έχω και αν το μείον της είναι το πλαστικό κομμάτι δεν μου λέει τίποτα. Στην δικιά μου πρόσθεσα ένα clear tank από οδυσσέα μόνο για αισθητικούς λόγους.

** δεν είχα καμία πρόθεση για αντιπαραθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2013, 12:41 από sipropas »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #860 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 15:48 »
Η μόνη "ομοιότητα" που έχουν είναι ότι είναι ογκώδη και οι 2... Εκεί όμως τελειώνει και η κάθε ομοιότητα οπότε δεν αξίζει να μπει κανείς σε συγκριτικό... Έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους και οι 2, αποδίδουν ονειρεμένα αν στηθούν σωστά και οι 2, μειώνουν το περιθώριο λάθους και οι 2 αλλά μόνο σε γενικολογίες μπορούμε να αναλωθούμε σε συγκριτικό....

Πέραν του οφτοπικισμού όμως είναι προσωπικές απόψεις τα παράπονα για μεταλλικό κομμάτι έξτρα όπως και άλλα που έχουν ειπωθεί στην ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση όπως το γιατί να έχει στο πακέτο και όχι σαν έχτρα την ρύθμιση αέρα γιατί αυτοί που έχουν GGTS τους περισσεύει... Αν το έκανε όμως έτσι τα παράπονα θα συνέχιζαν όπως και ούτως η άλλως ακούγονται για τον ύπουλο Θανάση που "κοιτάει να μας τα πάρει βγάζοντας κάθε 3 και λίγο κάτι καινούριο"... Δεν βλέπει κανείς όμως ότι τέτοια παραμετροποίηση σε ατμό πουθενά σε ολόκληρο τον κόσμο... Όπου αλλού και αν κοιτάξουμε ισχύει ο κανόνας του (αυτό που βλέπεις παίρνεις)...

Ξεκινάει ο Θανάσης και ο κάθε Θανάσης με τη λογική του άσπρο και όλοι λένε ότι το μαύρο έπρεπε να κάνει.... Στην επόμενη προσπάθεια πάει στο μαύρο και ακούει παράπονα γιατί δεν έκανε το άσπρο.... Προφανώς και δεν ζητάει ευχαριστώ άλλωστε κανείς δεν τα φτιάχνει για το λάδι της Παναγίας αλλά το σκεπτικό του να πάμε ΤΟΣΗ κόντρα στον κατασκευαστή γιατί δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε στη ζωή μας είναι άνω ποταμών... Άλλο να κάνει κανείς προτάσεις για κάτι και άλλο να λέει ότι αυτό που λέει είναι και το μόνο σωστό....

Και για πολλοστή φορά όχι δεν γνωρίζομαι με τον Θανάση και τον κάθε Θανάση αλλά σαν ελεύθερος επαγγελματίας βλέπω και καταλαβαίνω τι παίζεται....

(Κάτι μου λέει ότι πάω να κλέψω τα ηνία στο οφ τοπιτς και δεν μου αρέσει καθόλου...)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2013, 16:45 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #861 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 06:47 »

Παιδία λίγο τα φώτα σας. Τι μπορεί να φταίει στο πιο κάτω στήσιμο και ο ατμός που παράγεται είναι πολύ υγρός και κρύος?
 
Στήσιμο με Ribbon 0.5*0.1 στα1,4ohms
Μονή αντίσταση με 2πλό 3άρι φιτίλι.
Παίζω στο provari στα 4,2-4,3 volt. Ποιο πάνω μου βγάζει καμένο.

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #862 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 14:52 »
Μήπως τύλιξες τις σπείρες πολύ σφιχτά και πνίγεται το φιτίλι ? Μήπως δεν έχεις περάσει σωστά τις σπέιρες ?

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #863 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 15:24 »
Η αντίσταση είναι τυλιγμένη με χρήση καρφίτσας οπότε δεν παίζει να πνίγεται το φιτίλι. Περισσότερο από το καμένο με απασχολεί ο υγρός και κρύος ατμός. Αυτό που μπορεί να οφείλεται?

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #864 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 15:53 »
Δοκίμασες με άλλο σύρμα?

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #865 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 15:57 »
η αντισταση ειναι ετοιμη?
αν την εφτιαξες εσυ,μηπως αντι για NON RES συρμα εβαλες με αντισταση κατα λαθος???

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #866 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 17:34 »
Την αντίσταση την έχω φτιάξει εγώ αλλά τα σύρματα είναι οκ. Εξάλουν δεν μπορείς να μπερδέψεις τον νον με Ribbon.

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #867 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 18:18 »
Παιδια ειμαι κατοχος πλέον και εγω της ιθακης και χρειαζομαι λιγη βοηθεια.πρωτο σεταρισμα εχθες με μονη χιαστί αντίσταση με δυαρι φυτιλι και 0, 20 αντισταση, μου βγηκε στα 2, 2.μεχρι εδω ολα καλα.εχθες που την σεταρα ολα οκ και σήμερα το πρωι περνω μπουρμπουληθρες ολη την ωρα και εχω ξενερώσει. Ξερει κάνεις τι φταίει?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #868 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 18:20 »
Γύρνα τη ανάποδα και περίμενε να κατέβουν τα υγρά σε μια χαρτοπετσέτα η τίναξε τη δυνατά αλλά κρατα τη γερα!!! Ίσως έχει λασκάρει το center post

Vape Maniac
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2013, 18:26 από dioliv »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #869 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 18:21 »
Την αντίσταση την έχω φτιάξει εγώ αλλά τα σύρματα είναι οκ. Εξάλουν δεν μπορείς να μπερδέψεις τον νον με Ribbon  .
δεν μπορει να μπερδεψεις το Ribbon αλλα αν εχει συρμα κανονικο με αντισταση καπου κοντα σε συρμα χωρις αντισταση μπορει να γινει το λαθος.

την εχω πατησει εγω για αυτο στο λεω και μαλιστα σε ιαττυ.... :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2013, 18:29 από BABIS1098 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147234 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8045 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32920 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360832 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos