vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

358 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, aalex, mathimatikos1966, Jorge, Tem

Twitter

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 07, 2013, 00:59 »
παραλληλα ειναι φιλε μου αλλα εχω της εγκοπές πανο στα φυτιλια   

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 07, 2013, 01:04 »
Βασιλη τι φυτιλια εβαλες ?

Λογω του οτι θα κλεισω και δεν υπαρχει λειτουργια τροποποιησης μηνυματος για tapatalk, θα σου προτεινα να μειωσεις την κατω τροφοδοσια των φυτιλιων στο μισο απο οτι το εχεις τωρα.
Καλο βραδυ.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2013, 01:18 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 07, 2013, 05:54 »
βρε παιδια δεν μπορω να σταματησω το χουρχουρητο ,καμια άποψη :hmmm:

Το έπαθα και εγώ και τη λύση τη βρήκα... Αυτός ο ατμό ΔΕΝ πλημμυρίζει !!!!! Με την ένοια να φύγει στον πόλο  και να τρέξει στο μοντ μας... Απλά Γεμίζει το κεραμικό και κάτω και συνεχίζει να δουλεύει...
Τι κάνω τώρα...  Κλείνω την τροφοδοσία, ατμίζω μέχρι να πάρω καμένο και ξανά ανοίγω...  Χωράει τόσο υγρό μέσα που ξεχνάς ότι έχεις κλείσει τροφοδοσία... Η άλλη λύση είναι να κλείσεις τροφοδοσία και να τινάξεις με χαρτοπετσέτα όπως δείχνει ο Ιμεο (πραγματικά χρήσιμος τρόπος για γρήγορο τέλος στο γουργουρητό) αλλά έτσι νιώθω ότι πετάω υγρό και δεν το κάνω παρά μόνο στην Πηνελόπη και αυτό γιατί αυτής τα υγρά τα χάνεις ούτως ή άλλως...Για να μην επαναληφθεί το φαινόμενο απλά μην ανοίγεις τόσο την τροφοδοσία αν και αυτό θέλει πειραματισμούς να βρούμε το όριο...
Βλέπεις η Ιθάκη δεν ενημερώνει τόσο εύκολα για υπερτροφοδοσία αλλά δεν τα χάνεις τα υγρά οπότε μικρό το κακό....


@demkoni


Σε γεύση ανώτερη της Πηνελόπης αλλά Iatty δεν είχα ποτέ να συγκρίνω... Πάντως για γεύση και ατμό είναι ένας συνδυασμός DID και ZattyPro  και σε όλα έχω δοκιμάσει (είναι το αγαπημένο μου υγρό και το μέτρο σύγκρισής μου) Bebeka balanced 12mg...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2013, 06:00 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος chapui

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • aikido
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 07, 2013, 09:16 »
Αλλη μια φορα ενα μεγαλο μπραβο στον Θαναση για την κατασκευη του.Ενας ατμοποιητης χωρις προβληματα στην κατασκευη του,δεν υπαρχει κανενα θεμα στην υπετροφοδοσια και στο καμμενο απο την αρχη που θα τον γεμισεις μεχρι το τελος ατμιζει φοβερα με πολυ ντουμανι πυκνος ατμος και ωραια γευση.Γνωμη μου για την γευση που μου εχει δωσει με τριμπεκα ειναι καλυτερη απο τον Οδδυσεα τον did και την πηνελοπη.Τον Ιαττυ δεν τον εχει φτασει ακομα.Ετσι οπως το βλεπω δεν ξερω αν θα τον φτασει.Πιστευω θα το δειξει η πορεια.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 07, 2013, 10:14 »
Chapui...
Αν τα πράγματα στην Ιθάκη είναι όπως στον ΙΑΤΤΥ, θα περιμένω να στρώσουν τα φυτίλια σου. Δεν ξέρω πότε έκανες το σετάπ σου, αλλά και στον ΙΑΤΤΥ ακόμη δεν παίρνουμε τα μέγιστα πάρα μόνο αν στρώσει το φυτίλι. ;)
Οπότε σε παρακαλώ να ποστάρεις και μετά από 2-3 μέρες χρήσης. ΑΝ αντέχεις και δεν τον χαλάσεις για να δοκιμάσεις κάτι άλλο!! :))

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις περί γεύσης!! :respect:
Ειδικα τα λεγόμενα κάποιων σχετικά και με DID με έχουν βοηθήσει!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 07, 2013, 10:37 »
Φίλε demkoni ,ένα άλλο χαρακτηριστικό της ιθακης ,που παρατήρησα, είναι ότι τα φυτιλια ,μάλλον απο τις πολλαπλές επιλογές τροφοδοσίας,στρωνουν σε πολυ πιο σύντομο χρόνο απο ότι στον iatty.
Προσωπικά για μένα που άλλαζω φυτιλοαντισταση πολυ συχνά ,αποτελεί ένα επιπλέον συν της Ιθάκης.



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2013, 11:37 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 07, 2013, 10:52 »
Αν με την πρώτη φορά που θα στηθεί -ότι στήσιμο και αν κάνετε- βγάλει μπουρμπουλήθρα, θέλει κλείσιμο καμπάνας και τίναγμα να φύγει το υγρό (όπως έγραψε και ο Daemonas), ή μεγάλη υπομονή να καταναλώθεί το υγρό που έχει πάει μέσα στο κεραμικό.
Αυτό συνέβει σε μένα όταν σέταρα με δυάρι φυτίλι και άνοιξα απότομα την καμπάνα και τελικά τίναξα τον ατμοποιητή με χαρτοπετσέτα, γιατί ακόμα και μετά από 15-20 τζούρες δεν είχε φύγει το γουργουρητό.
Το base fidding μην το ανοίγετε, παρά μόνο με τριαμισάρια φυτίλια. Με λεπτότερα φυτίλια μόνο μπουρμπουλήθρα νομίζω θα φέρει. Έτσι κι'αλλιώς η τροφοδοσία του και με κλειστό base fidding είναι τέλεια.
Γνώμη μου όλ'αυτά... οι δοκιμές συνεχίζονται  :)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:18 »
καλημέρα Στέλιο . Το base feeding στην dual coil με 3mm δεν είχε θέμα , τώρα έβαλα  μονή με 3mm με βγαλμένο ένα κλώνο , έχω ανοιχτό το base feeding και κλειστή την καμπάνα , αλλά δουλεύει χωρίς γουργουρ μέχρι και 2 στροφές άνοιγμα την καμπάνα . Φυσικά παίζουν ρόλο και τα ρεύματα μας έτσι .. δοκιμές όπως είπες συνεχίζονται. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:26 »
Καλημέρα Πάνο  :bye: . Έχω βάλει από εχθές extra body και μου μίκρυνε πολύ το επιστόμιο της καμπάνας. Οπότε προτιμώ καμπάνα μισάνοικτη και κλειστό BS για να μπορώ να την βάζω και στο στόμα μου  :))
Πάντως με dual coil και αρκετά watts... έχεις δίκιο!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:40 »
επειτα απο ωρες ατμισματος η αποψη μου ειναι οτι εχουμε να κανουμε με μια εξαιρετικη κατασκευη, απο την ωρα που τον πηρα και τον σεταρισα δεν εχει ζητησει τιποτα...εκτος απο υγρο βεβαια ! Ολες οι ρυθμισεις λειτουργουν αψογα και το σεταρισμα ειναι παιχνιδακι μεσα σε τοσο χωρο. Το σεταρισμα που εχω ειναι μονη αντισταση χιαστη με 2πλο 3αρι φυτιλι,  συρμα 0,16 στα 1,3 ωμ στο ts με βαση vg και αρωμα ry4. Ατμιζει απιστευτα και απροβληματιστα με πολυ καλη αποδοση γευσης ενα κλικ κατω απο ιαττυ κατα την αποψη μου οπως επισης το ιδιο πιστευω και για την ποσοτητα και πυκνοτητα του ατμου.

 Εξαιρετικος ατμοποιητης με δικη του ταυτοτητα και μην ξεχναμε οτι ακομη ειναι νωρις.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 07, 2013, 12:00 »
με διπλη αντισταση στα 1,3 ωμ στο gg δεν παιζει μου κανει μεγαλη περιεργια που και kick του εβαλα και δεν δινει σωστα ρευματα δεν με αφηνει πανω απο 3,5 βολτ να παω.
και δεν ειναι μονο το καθαρισμα γιατι το δοκιμασα και στο dna το πρωτο και παλι μεχρι 3,5 βολτ.
μονο πανω στο provari v2 δουλευει μεχρι 4,2 βολτ εκει δουλευει καλα.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 07, 2013, 13:29 »
για GG
1,5Ω+1,5Ω=0,7Ω μεχρι 0,16 συρμα ,χωρις κικ ,χωρις πραμα
με κικ 3Ω+3Ω=1,5Ω 0,13 συρμα

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 07, 2013, 22:32 »
Sorry βρε παιδια, για να καταλαβω :
Αν κανουμε διπλη αντισταση στην Ιθακη (1,6 ohm η καθε μια) και την βαλουμε επανω σε π.χ. provari , και μετρησουμε τα ohm, θα δειξει 0.8 ?


Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 07, 2013, 22:46 »
Σε όλους τους ατμο 0,8 θα δείξει, όχι μόνο στην Ιθάκη.... (για όταν είναι παράλληλες μιλάμε, γιατί σε σειρά αν τις φτιάξουμε θα δείξει 3,2 Ω)

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 07, 2013, 22:57 »
Γι αυτο αναφερα την Ιθακη, επειδη παιζει διπλη παραλληλη η' χιαστη, που παλι παραλληλη συνδεση γινεται.
Ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325018 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296537 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9378 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios