vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, grag, webtool, Amcm, PsykieG, camber, maprix, sakissalonika

Twitter

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #540 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 17:11 »
Τα νον  είναι  σίγουρα  νον;;;  Ελενξε  τα σύρματα  σου

Στάλθηκε από το MOMO8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #541 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 17:11 »
ο κεντρικός πόλος ακουμπά στο housing.

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #542 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 18:39 »
Η κάπως βραχυκυκλώνει ο πόλος ή έχεις βάλει ανάποδα τα συρματάκια...αυτό που κατεβαίνει απ'τη μεριά που δεν έχει κεραμικό πρέπει να στηριχθεί με το πλαστικό παξιμάδι, και το άλλο κάτω απ'το o-ring.

Μπορεί βέβαια αν εξέχει πολύ η αντίσταση πάνω απ'το κεραμικό να βραχυκυκλώνει στην καμπάνα...έχεις δοκιμάσει να την ξεβιδώσεις λιγάκι;

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 18:52 »
Δηλαδή το σύρμα που ακουμπάει στο κεραμικό το πιάνω στο παξιμάδι και το άλλο που είναι από την μεριά του τέτοιου το πιάνω στο 0-ring?

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 19:28 »
Το σύρμα  από το μεταλλικό  κανάλι  το περνάς  στο παξιμάδι.  Και το σύρμα  από το κεραμικό  το περνάς  στο ορινγ.  Κατάλαβες;

Στάλθηκε από το MOMO8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #545 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 21:04 »
οκ εφτιαξε αυτο!
τωρα μου βγαζει καμμενο και αν ανοιξω λιγο την τροφοδοσια εχει πολλες διαροες απο κατω  :(

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #546 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 22:21 »
Ξεβίδωσε τον ατμοποιητή απ'τη μπαταριοθήκη και έλεγξε αν όταν ανοίγεις την τροφοδοσία γυρνάει ο θετικός πόλος του ατμοποιητή.

Αν γυρνάει, άδειασε το τανκ, 'διάλυσε' τον ατμοποιητή και σφίξε καλύτερα τα εξαρτήματα μεταξύ τους...ειδικά το center post με το
top nut, το κομμάτι με το base feeding πάνω στη βάση και το rebuildable.
Αν αυτά τα κομμάτια δεν έχουν σφιχτεί καλά, όταν γυρίζεις την καμπάνα ξεβιδώνουν και έχεις διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #547 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 00:27 »
Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το νήμα του Ιθάκα και ας μην είμαι κάτοχος πλέον, μιας και δεν τα βρήκα με τον ατμό (υφή κυρίως και αίσθηση) που παράγει...

Είναι εξαιρετική επιλογή, αυτός ο ατμοποιητής, όχι μόνο γιατί είναι ότι καλύτερο κατασκευαστικά έχω δουλέψει, όχι μόνο για τις απίστευτες επιλογές σε στησίματα που μπορείς να του κάνεις (πλέγμα, φυτίλι), όχι μόνο γιατί είναι εξαιρετικά εύκολο να πάρει ακόμη και ένας αρχάριος (στο συνδιασμό non και αντίστασης) αρκετά από αυτα που μπορεί να προσφέρει, αλλά και γιατί είναι μια καλή επιλογή σε αρκετούς να μειώσουν τα ποσοστά νικοτίνης των υγρών τους.

Σας ζηλεύω λίγο... :-[

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #548 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 02:03 »
Ξεβίδωσε τον ατμοποιητή απ'τη μπαταριοθήκη και έλεγξε αν όταν ανοίγεις την τροφοδοσία γυρνάει ο θετικός πόλος του ατμοποιητή.

Αν γυρνάει, άδειασε το τανκ, 'διάλυσε' τον ατμοποιητή και σφίξε καλύτερα τα εξαρτήματα μεταξύ τους...ειδικά το center post με το
top nut, το κομμάτι με το base feeding πάνω στη βάση και το rebuildable.
Αν αυτά τα κομμάτια δεν έχουν σφιχτεί καλά, όταν γυρίζεις την καμπάνα ξεβιδώνουν και έχεις διαρροές.


οχι δεν γυρναει. το φανταστικα αυτο που λες και το εσφιξα πιο πολυ γιατι οντως γυρνουσανε ολα μαζι. και παλι το προβλημα δεν διωρθωθικε  :(

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #549 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 14:36 »
Θα συνεχίσω να παρακολουθώ το νήμα του Ιθάκα και ας μην είμαι κάτοχος πλέον, μιας και δεν τα βρήκα με τον ατμό (υφή κυρίως και αίσθηση) που παράγει...

Είναι εξαιρετική επιλογή, αυτός ο ατμοποιητής, όχι μόνο γιατί είναι ότι καλύτερο κατασκευαστικά έχω δουλέψει, όχι μόνο για τις απίστευτες επιλογές σε στησίματα που μπορείς να του κάνεις (πλέγμα, φυτίλι), όχι μόνο γιατί είναι εξαιρετικά εύκολο να πάρει ακόμη και ένας αρχάριος (στο συνδιασμό non και αντίστασης) αρκετά από αυτα που μπορεί να προσφέρει, αλλά και γιατί είναι μια καλή επιλογή σε αρκετούς να μειώσουν τα ποσοστά νικοτίνης των υγρών τους.

Σας ζηλεύω λίγο... :-[

Βασικα εγω εχω ανεβει σε νικοτινη με την Ιθακη..απο 12 σε 18.
Με μονη αντισταση και χιαστη φυτιλι,αντιστασεις απο 1.5 εως 1.7 δεν μου δινει καλο χτυπημα.Εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους σχεδον που μπορεις να κανεις με μονη αντισταση 2αρι φυτιλι,3αρι φυτιλι,συρμα 20αρι νον με 13αρι με αντισταση (η με 16 με αντισταση),με κλειστο basic feeding,με ανοιχτο basic feeding,με ανοιχτες τις τρυπες στο κεραμικο,με κλειστες κ.τ.λ. γουργουρητα και μπουρμπουληθρες δεν εχω.
Εχω γευση,εχω ικανοποιητικο ντουμανι αλλα απο χτυπημα μετριο.Τα υγρα μου ειναι 50VG/50PG.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #550 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 15:34 »
Δοκίμασες με άλλο υγρό?
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και τελικά η σκέψη μου επιβεβαιώθηκε.
Δοκίμασα με άλλο υγρό και είδα ninja να πεταγεται απο το ντουμάνι μαι με έπνιξε.
Τελικά το νέο μου υγρό σκοτώνει σε γεύση αλλά σε χτύπημα τπτ. Ακόμα και σε άλλους ατμοποιητές...
Είναι και 20mg.....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #551 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 15:42 »
οχι αλλα υγρα δεν δοκιμασα..βασικα τους 3-4 τελευταιους μηνες κανω δυο συγκεκριμενα υγρα που σε αλλους ατμο μου δινουν ικανοποιητικο χτυπημα με 12 νικοτινη και 50/50 vg/pg...στην ιθακη καθουλου..και ετσι απο 12 πηγα 18 νικοτινη αλλα παλι δεν με εντυπωσιαζει το χτυπημα που δινει.

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #552 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 15:48 »
6αρα νικοτίνη πολύ καλό χτυπημα  totally wicked

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #553 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 20:34 »
Βασικα εγω εχω ανεβει σε νικοτινη με την Ιθακη..απο 12 σε 18.
Με μονη αντισταση και χιαστη φυτιλι,αντιστασεις απο 1.5 εως 1.7 δεν μου δινει καλο χτυπημα.Εχω δοκιμασει ολους τους συνδυασμους σχεδον που μπορεις να κανεις με μονη αντισταση 2αρι φυτιλι,3αρι φυτιλι,συρμα 20αρι νον με 13αρι με αντισταση (η με 16 με αντισταση),με κλειστο basic feeding,με ανοιχτο basic feeding,με ανοιχτες τις τρυπες στο κεραμικο,με κλειστες κ.τ.λ. γουργουρητα και μπουρμπουληθρες δεν εχω.
Εχω γευση,εχω ικανοποιητικο ντουμανι αλλα απο χτυπημα μετριο.Τα υγρα μου ειναι 50VG/50PG.

 :dontknow:
Κάνε μια δοκιμή με ό,τι στήσιμο θέλεις, αλλά στρίψε την αντίσταση πάνω στο φυτίλι χαλαρά.

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #554 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 20:58 »
bill γιατί δε δοκιμάζεις χαμηλότερη αντίσταση? τι μοντάκι χρησιμοποιείς?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507512 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem