vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 1 χρήστης
vougiouklakis

GG Ithaca - Ιθάκη

Αποσυνδεδεμένος Bishopheals

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 18, 2013, 05:21 »
GG ITHAKA .2 ohms QUAD Highlander STYLE FORGETABOUTIT!!!


 
Hey Folks I’m here to show you another great coil build. Lisa has asked me to do a Quad Highlander coil build. I took the liberty in doing it since I was in the mood for a Super intense moist heat vapor. This is not for the novice to do. This is for the folks that are able to do my triple highlander coils and looking for more heat moist satisfaction.


 
 
Please refrain from doing this build if you do not possess a MNKE or a NCR Orbtronic Battery or a 26650 PV mod. Each coil is 1.2 ohms and wick is silica 1.5m Enjoy feel free to subscribe so I can inform you of upcoming updates and when Imeo will appear on my show.
 
Τετραπλή αντίσταση. Μόνο για έμπειρους χρήστες.
Παρακαλώ να μην προχωρήσετε αν δεν έχετε MNKE ή NCR Orbtronic μπαταρία ή μοντ 26650. Κάθε αντίσταση είναι 1,2Ω και το φυτίλι είναι silica 1,5mm.

 
LIVE HARD AND VAPE HARD!!!!! FORGETABOUTIT!!!!!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hW4tWwGhf_c[/youtube][/size][/font][/color]


Μετάφραση της περιγραφής
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2013, 00:12 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 18, 2013, 10:49 »
Resistance 0.26 for me???????  :o ........ Forgetaboutit!!!!!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Μάνο σε φωνάζει στο 18:54  :laugh1:
Πρέπει να πάρεις το αίμα σου πίσω :))

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 18, 2013, 10:54 »
Μερικές απορίες για το από πάνω βίντεο  :)   
Βάζει 6 φυτίλια αλλά λέει ότι είναι 4πλή, δηλαδή τα 2 από αυτά δεν έχουν σίρμα, αλλά πια είναι;  :dontknow: 
Το bottom feeder έχει κ' εδώ o'ring αλλά σε εμάς δεν έχει  :hmmm:   

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 18, 2013, 11:03 »
Μην το δοκιμάσει κανένας και του βγει 0.2τόσο, γιατί πάει η μπαταρία :yes: (το λέει και ο ίδιος προς το τέλος) 




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2013, 16:04 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 18, 2013, 12:58 »
πρωτα απο ολα
εγω εκανα πρωτα την τετραπλη (γι'αυτο και φωναζει)αλλα δεν εχω ΤΗΝ μπαταρια που εχει ο Bishop
MNKE παρα πολυ καλη μπαταρια
continious disharging 16 amps
και που να δειτε να παιζει με 26650,θα τρελαθητε

Γιωργο υπονοεις κατι? :hmmm: :hmmm: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Διονυση τα σκετα φυτιλια τα βαζει κατο απο την χιαστη για μονοση και για πιο πολυ υγρο ατμο

Αποσυνδεδεμένος Bishopheals

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 18, 2013, 17:35 »
I like to give a followup, The build I did last night is very very very very very very HOOOOOOOOOOT!!! It was hard to chain vape because my tongue was already soar of the heated vape.

This build is really not meant for an all day vape. As good as it is and great vapor and powerful steam it creates is more of a once in a while treat. The force of Ithaka is one that should not be reckon with.

As for the wicks I used a total of 6 wicks (1.5m) I was able to fit all three ends on each of the 4 channels.

As for the battery don't use a aw imr 18650 for this build or you will regret the consequences.  USe a MNKE 18650, or New Obtronics panasonic NCR, or a 26650 MNKE.

Μετάφραση
Σε συνέχεια του προηγούμενου, το σετάρισμα που έκανα χθες το βράδυ είναι πάρα πάρα πάρα πολύ ΖΕΣΤΟ! Δυσκολεύτηκα σε συνεχόμενες τζούρες γιατί ήδη η γλώσσα μου ήταν ήδη χάλια από τον ζεστό ατμό.
Αυτό το σετάπ πραγματικά δεν είναι για όλη μέρα. Όσο καλό κι αν είναι από άποψη ατμού, είναι περισσότερο για μια φορά στο τόσο. Η δύναμη της Ιθάκης είναι κάτι που πρεπει να υπολογίζουμε πάντα.
Όσον αφορά τα φυτίλια, χρησιμοποίησα συνολικά 6 φυτίλια 1,5mm. Και μπόρεσα να χωρέσω τρια άκρα σε κάθε ένα από τα 4 κανάλια.
Ως προς την μπαταρία, μην χρησιμοποιήσετε imr 18650 γι'αυτό το σετάπ, γιατί θα μετανοιώσετε. Χρησιμοποιήστε MNKE 18650 ή panasonic NCR Orbtronic ή ΜΝΚΕ 26650 μπαταρία.


Μετάφραση του αγγλικού κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2013, 00:30 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 18, 2013, 22:47 »
Επιτέλους λύθηκε μόνιμα το πρόβλημα (για εμένα) του χαλαρού :angry_orange:  ρυθμιζόμενου πόλου :) . Δακτυλίδι από τεφλόν ιδιοκατασκευής. Πάλι ο DID με τα ανταλλακτικά του έσωσε την κατάσταση!!!! :))  Το όρινγκ που είχα βάλει δεν ήταν καλή λύση, μιας και ο πόλος κατάφερνε και το έσπρωχνε προς τα πάνω, και έβγαινε από τη θέση του >:( .


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2013, 22:57 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:08 »
Εγώ πάλι είμαι της τελείως αντίθετης άποψης...
Ευτυχώς που είναι χαλαρό γιατί έτσι λόγω του ότι ο πόλος απ το πρόβατό μου κατέβηκε λίγο, μπορώ να το ανοίξω περισσότερο χωρίς να αγχώνομαι αν θα τον σπρώξει ακόμη παρακάτω, ακριβώς επειδή με το που θα κάνει επαφή θα μείνει σταθερό και θα βιδώνεται προς τα επάνω μέχρι να κάτσει στη θέση της η Ιθάκη και όλα θα είναι κομπλέ χωρίς περαιτέρω ζημιές και ανεπιθύμητα ατυχήματα... Άρα ότι έκανες μου φαίνεται, προσωπικά πάντα, τσάμπα κόπος....

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:14 »
Πως είχα την ιδέα πως δεν σπρώχνεται κάτω ο πόλος απ'το provari;  :confused1:
Τρία έχω ανοίξει...  :confused1:

Πάντως κάθε "μόντα" που βολέυει τον καθένα μας, καλή είναι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:16 »
Φυσικά και δεν διαφωνώ!!! :))
Όμως πίστεψέ με ο πόλος στον δικό μου Ιθάκα, παραήταν χαλαρός :yes:
Βίδωνε προς τα πάνω, χωρίς να μένει σταθερός και να μην σφίγγει τελικα, σε σημείο που μετά από λίγο, με τις κινήσεις άτμισης, να μην μου κάνει επαφή.

Ήμουν συνέχεια με το νύχι στον πόλο!! :))

Εξάλλου ο πόλος του δικού μου Provari είναι ακούνητος... Βράχος!, :)

Το ανέβασα σαν ιδέα, γιατί και κάποιος άλλος χρήστης είδα ότι είχε το πρόβλημα.

Δεν νομίζω να πειράζει να ανεβάζουμε πράγματα που μπορεί να διευκολύνουν κάποιους? :)


Edit : ο αποκάτου μου νομίζω ήταν. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2013, 17:25 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 19, 2013, 17:58 »
@steliosss
Η Πηνελόπη στις αρχές μέχρι να τη μάθω... Της είχα βγάλει παραέξω τον πόλο και (δεδομένου ότι οι βόλτες στο πρόβατο είναι αθάνατες και στην Πηνελόπη επίσης) την έσφιξα λίγο παραπάνω και την πλήρωσε ο πόλος του προβάτου διότι ήταν ο αδύναμος κρίκος της υπόθεσης... Αδύναμος βέβαια δεν είναι αλλά είναι ποιο αδύναμος σε σύγκριση με τις βόλτες την Πενούλας και του προβάτου....


Διαγραφή απάντησης σε προηγούμενο σβησμένο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2013, 00:05 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 21, 2013, 17:55 »
(Image removed from quote.)

Δεν ξέρω ποιος Έλληνας ήθελε και δεν πρόλαβε να πάρει Ιθάκη μιας και ήταν διαθέσιμη 2 μέρες , αλλά πάει για δεύτερη παρτίδα , μάλλον λόγο μεγάλου ενδιαφέροντος στο εξωτερικό .

Από 22 Απριλίου ξεκινά για 1 μήνα με το γνωστό τρόπο.
Ποιος είναι ο γνωστός τρόπος γιατί τον θέλω οπωσδήποτε???

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 21, 2013, 20:30 »
Τηλέφωνο στο μαγαζί και θα τα μάθεις όλα

http://www.e-smokeguru.gr/el/

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 23, 2013, 00:00 »
Στο site ξεκίνησαν ήδη οι προπαραγγελίες. :thumpup: :thumpup: :thumpup:   Ελπίζω να μου έρθει το γρηγορότερο δυνατό. :hapy_jump: :hapy_jump: :hapy_jump:
 
http://www.e-smokeguru.gr/el/

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GG Ithaca - Ιθάκη
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 24, 2013, 18:36 »
Ρε παιδιά για να πετύχω 3ωμ αντίσταση με 4 το πολύ σπείρες τι σύρμα να πάρω ? Θέλω να την κάνω dual coil αλλά θέλω να παίζει και στο πρόβατο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541283 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357607 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591630 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios