vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

412 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #630 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:11 »
Στο υπογράμμισα πριν αλλά μάλλον δεν το είδες :D 510 λέγεται όχι 501. Είναι 510 και 901 ;) :yes:
ΩΧ..... ΣΟΡΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ...........!!!!!!!!!!!!!   Thanks

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #631 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:21 »
Εδώ που είμαστε στο σωστό θέμα έχω να σου πω μόνο ένα πράγμα... ΣΥΜΦΩΝΩ :thumpup: Αν δεν το έχεις διαβάσει ήδη, δες λίγα ποστ πιο πίσω, αναφέρω ένα κολπάκι για να μην χάνεις ούτε μια σταγόνα υγρού μετά το γέμισμα ;) Επίσης η μόνη αλλαγή που του έχω κάνει εγώ είναι ένα λαστιχάκι o-ring στην πάνω μεταλλική τάπα της κεντρικής δεξαμενής γιατί από εκεί έχανε λίγο υγρό το fog όταν το μετέφερα.
Αν και ειναι ακομα νωρις,μολις 2 ωρες το ατμιζω..., προσωπικα δεν μ' ενδιαφερει το μηκος.
Αυτο που γευτικα μ' ενδιαφερει & η ποσοτητα του ατμου, μπολικη, οταν τζουραρω......!!!!
Τωρα αν χανει λιγο υγρο θα δειξει......!!!! Τοτε θα κανω ερωτηση που να βρω αυτο το o-ring για την πάνω μεταλλική τάπα της κεντρικής δεξαμενής. Thanks ετσι κι αλλοιως.....Κερναω κρασακι στου Μπαιρακταρη. Ρωτα για τον Παυλο τον Κρητικο...Οκ zalaros????????

ΥΓ..Εχω ξεκινησει και διαβαζω ολο το ποστ απ την αρχη.....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #632 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:34 »
Συμφωνώ με τον zalaros, εχω γράψει σχετικά στην 204 απάντηση της παρούσας ενότητας.

Καλοάτμιστο kanavasp :thumpup:

Tην Κυριακή σε χάσαμε μετά την συνάντηση.
Σε άλλο μαγαζί πήγαμε :'(

Καλές τζούρες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #633 στις: Μαΐου 14, 2011, 00:48 »
Συμφωνώ με τον zalaros, εχω γράψει σχετικά στην 204 απάντηση της παρούσας ενότητας.

Καλοάτμιστο kanavasp :thumpup:

Tην Κυριακή σε χάσαμε μετά την συνάντηση.
Σε άλλο μαγαζί πήγαμε :'(

Καλές τζούρες :thumpup:

Ευχαριστω ετσι κι αλλοιως δειχνει πολυ καλο το FOG....!!!!!
Οπως εγραψα πιο πανω θα ζητησετε τον Παυλο Τον Κρητικο [απ' την Κρητη ενοω]
Την Κυριακη καταλαβα λαθος, νομιζα 10:00 το πρωι και κατεβηκα τζαμπα... Μετα στις 13:00 δουλευα ετσι χαθηκαμε..

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #634 στις: Μαΐου 14, 2011, 00:51 »
Ευχαριστω ετσι κι αλλοιως δειχνει πολυ καλο το FOG....!!!!!
Οπως εγραψα πιο πανω θα ζητησετε τον Παυλο Τον Κρητικο [απ' την Κρητη ενοω]
Την Κυριακη καταλαβα λαθος, νομιζα 10:00 το πρωι και κατεβηκα τζαμπα... Μετα στις 13:00 δουλευα ετσι χαθηκαμε..

Tην επόμενη φορά θα πιούμε το κρασάκι μας,

καλοάτμιστο το Fog :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #635 στις: Μαΐου 14, 2011, 00:53 »
Με γιες kanavasp :)

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #636 στις: Μαΐου 14, 2011, 01:00 »
Thanks ολους σας...πραγματικα πολυ καλο....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #637 στις: Μαΐου 14, 2011, 01:09 »
Πλέον γεμίζω το fog χωρίς να χάνω 18-20 σταγόνες μετά το γέμισμα ;D Αναφέρθηκε σε αυτό το θέμα αλλά θα ήθελα να γράψω και τον δικό μου τρόπο για όσους ενδιαφέρονται ;) Πριν στάξω το υγρό στο fog (αφού είναι έτοιμο για αναπλήρωση με το καποτάκι στην θέση του) σφηνώνω ένα κομματάκι από λάστιχο (έχω κόψει ένα κομματάκι από το μαύρο λαστιχένιο μιας σύριγγας) στην τρύπα της προέκτασης του ατμοποιητή. Εκεί μπορεί να σφηνώσει και μια οδοντογλυφίδα, αρκεί να κλείσει καλά την τρύπα ώστε να μην περνάει αέρας. Ρίχνω το υγρό μέχρι το σπείρωμα και στην συνέχεια βιδώνω το μεταλικό καπάκι της δεξαμενής χωρίς το επιστόμιο. Στην συνέχεια βάζω το o-ring του επιστομίου και το πιέζω να πατήσει καλά στην θέση του και τέλος βιδώνω και το επιστόμιο. Βγάζοντας το καποτάκι μετά στάζει μόνο 1 σταγόνα και αν φυσήξω από το επιστόμιο βγάζει το πολύ 1 με 2 σταγόνες ακόμα. Ελπίζω να βοηθήσω κάποιους που δεν το ξέρουν το κόλπο αυτό :D ;)
Μόλις το δοκίμασα
τέλειο  :)
thx  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #638 στις: Μαΐου 14, 2011, 10:12 »
Καλημερα σε ολους..!!
Μαλλον θα εχουμε πολυ δουλεια και σημερα... αλλα θα σας περιμενω οσοι βρεθειτε Μοναστηρακι μερια...! Κυρηκείου 6 & Μητροπολεως πλατεια Δημοπρατηριου
Τωρα το FOG ειναι τελειο. Θελω να δοκιμασω τα κολπα σας και τις πατεντες αναλογιας που αναφαιρετε σε προηγουμενα ποστ. Ειναι λιγο unfair να το γεμιζεις και μετα να χανεις 10-12 σταγονες. Χτες βραδυ απο τις 9:30 μεχρι 1:30 που πηγα για υπνο το γεμισα 2 φορες ενω καποιος ειπε οτι το γεμισε τη μια μερα και το ξαναγεμισε την αλλη το βραδυ....!!!!! Μιαμιση μερα?? Μπραβο, θελω να μαθω πως......!!!!!!!
Τωρα για τη δουλεια δεν νομιζω οτι μπορω να βγαζω ενα μαρκουτσι μεσα στον κοσμο ή καπου στην ακρη και να ατμιζω...... Γι' αυτο θα το παιξω αλλοιως..
Θα εχω μαζι μου και τα BIG φιλτρα-ατομιζερ της NOBACCO αφου με δυο απ' αυτα βγαζω τη βαρδυα με το παραπανω και πολυ ανετα... Και θα εχω με την αλλη παταρια [900 mah] με το FOG.. Ετσι οταν μπορω θα το χρησιμοποιω παντα διακριτικα και παντα για την δουλεια μιλαμε.... Οπουδηποτε αλλου δεν εχω απολυτως καννενα προβλημα για το τι λενε οι αλλοι αρκει να ευχαριστιεμαι εγω και να μην ενοχλω καννενα.. Ας ειναι και 30 ποντους [με το συμπαθιο]
ασ ειναι και μισο μετρο...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #639 στις: Μαΐου 14, 2011, 12:09 »
kanavasp καλημέρα.. 
Kαταρχήν κρατάμε το ότι "τα υγρά είναι ασυμπίεστα".

Πάμε λοιπόν...
Τά συστήματα afs η όπως αλλιώς λέγονται, έχουν μια ιδιομορφία.  Την ώρα που γεμίζεις είσαι οκ. (αφού έχεις κλείσει εννοείται την τρύπα του αέρα). 

Οταν όμως κουμπώνεις η βιδώνεις το πάνω καπάκι, μια ποσότητα υγρού συμπιέζεται.

Την στιγμή που έχεις κλείσει την εξαγωγή (τρύπα αέρα), και εφόσον δεν υπάρχει πουθενά διέξοδος, το συμπιεσμένο υγρό κάπου πρέπει να πάει.   Η μόνη διέξοδος είναι μέσα στον ατμοποιητή.

Βγάζοντας το καποτάκι απο το fog για παράδειγμα, το υγρό που χάνεις, είναι αυτό που έχει κρατήσει ο ατμό.
Για παράδειγμα στο gg, αυτό το υγρό, πάει στο collector tank.

Οσο πιο πολλές ανοχές έχουν τα o-ring και τα τμήματα που συνεργάζονται, πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια, τόσο λιγότερο υγρό θα χάσεις στο τέλος.
Ομως......  δεν το γλυτώνεις.  Κάποιες σταγόνες θα χαθούν.  Σέ άλλο σύστημα μπορεί να είναι 5 σταγόνες, και σε άλλο σύστημα μπορεί να είναι 10 σταγόνες.

Στην περίπτωση του fog, τις συλλέγεις μέσα στο μπουκαλάκι και τις χρησιμοποιείς για το επόμενο γέμισμα.   Πιστεύω ότι το fog θα το ευχαριστηθείς.. :yes:

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #640 στις: Μαΐου 14, 2011, 20:07 »
Καλησπέρα φίλοι...

Δοκιμάζω σήμερα το fog με τον 901.

Δεν έχω διαρροή κλπ αλλά... Έχω Συνεχώς έχω γεύση καμένου.  :(

Όταν μου έρχεται κανονική η γεύση είναι πολύ ωραία αλλά δεν συμβαίνει σε ρυθμό που να μπορώ να το ευχαριστηθώ.

Έχω βάλει το Freedom Juice της HALO...

Κάνω τα κόλπα με το κλείσιμο της τρύπα, ρούφηγμα, ξεβίδωμα λίγο της πίπας... αλλά δεν λέει να στρώσει με τίποτα.

Μήπως δεν κολλάει καλά το υγρό της HALO ή είναι κάτι άλλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2011, 20:18 από michael »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #641 στις: Μαΐου 14, 2011, 20:54 »
Βιδωσε τα όλα σφικτά και το fog πάνω στη μπαταρία. Μετά δοκίμασε το κόλπο με το δάκτυλο, μοα δυο κοφτές τζουρες χωρις να πτάς το διακόπτη της μπαταρίας.  Οταν κάνεις τις κοφτές τζούρες δεν πρεπει να έχεις καθόλου ροή αέρα, αλλιώς κάτι δεν θα έχεις βιδώσει καλά.

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #642 στις: Μαΐου 14, 2011, 20:58 »
Βιδωσε τα όλα σφικτά και το fog πάνω στη μπαταρία. Μετά δοκίμασε το κόλπο με το δάκτυλο, μοα δυο κοφτές τζουρες χωρις να πτάς το διακόπτη της μπαταρίας.  Οταν κάνεις τις κοφτές τζούρες δεν πρεπει να έχεις καθόλου ροή αέρα, αλλιώς κάτι δεν θα έχεις βιδώσει καλά.

Καλησπέρα φίλε...

Το έχω δοκιμάσει αυτό...Είναι τέζα σφιχτά όλα...

Το έχω αφήσει τώρα στην άκρη και θα το δω ξανά αλλά είναι όλα σφιχτά και όταν κάνω αυτό που λες δεν έχω ροή αέρα.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #643 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:04 »
Τότε δοκιμασε αλλο ατμό. Αυτη τη στιγμή ατμίζω με φογκ και είναι άψογο ειδικά για καφεδακι. Μου φέρνει μια άντε το πολύ δυο φορές μέχρι να τελειώσει το υγρό και με το κόλπο της τρύπας δουλευει.
Edit: υγρα halo.

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #644 στις: Μαΐου 14, 2011, 21:09 »
Τότε δοκιμασε αλλο ατμό. Αυτη τη στιγμή ατμίζω με φογκ και είναι άψογο ειδικά για καφεδακι. Μου φέρνει μια άντε το πολύ δυο φορές μέχρι να τελειώσει το υγρό και με το κόλπο της τρύπας δουλευει.
Edit: υγρα halo.

Έχω πάρει και έναν 510LR με τον atomizer connector και το atomizer extension αλλά δεν βλέπω να έχει τρυπίτσα κάτω όπως ο 901...

Να τον βάλω? Από που τραβάει αυτός το υγρό?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2011, 21:16 από michael »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591956 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios