vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 23, 2011, 16:17 »
Παιδιά σήμερα μου συνέβη κάτι μυστήριο, ξεφλούδισε λίγο το χρώμα της μεταλικής τάπας της κεντρικής δεξαμενής. Το fog είναι επινικελωμένο; Έφυγε το νίκελ δηλαδή; Διορθώνεται μόνο με επινικέλωση;

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 23, 2011, 16:22 »
Παιδιά σήμερα μου συνέβη κάτι μυστήριο, ξεφλούδισε λίγο το χρώμα της μεταλικής τάπας της κεντρικής δεξαμενής. Το fog είναι επινικελωμένο; Έφυγε το νίκελ δηλαδή; Διορθώνεται μόνο με επινικέλωση;

Ναι, ειναι επινικελωμενο και ενας πιο απλος τροπος διορθωσης ειναι να παρεις αλλο καπακι (αν πουλανε, δεν ξερω..  :hmmm:)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 23, 2011, 16:40 »
Πουλάνε αλλά κοστίζει σχεδόν 13€ που μου φαίνονται πολλά :( Επίσης το θέμα είναι πως ξεφλούδισε μόνο του χωρίς να φταίω εγώ. Θα κάνω μια ερώτηση μήπως και μου το αλλάξουν.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 23, 2011, 17:25 »
Μηπως ειναι απο χρυσαφι τελικα? Ακου 13 ευρω.. 

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 23, 2011, 19:06 »
Παίζει να επινικελωθεί όπως είναι έτσι; Ή πρέπει πρώτα να τριφτεί όλο και μετά να επινικελωθεί; Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ :D

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 23, 2011, 19:19 »
βασικα αν το πας σε καποιον που κανει επινικελωσεις, θα στο φτιαξει, αφαιρωντας την παλια επιστρωση και νικελωνοντας το ξανα, αλλα δε νομιζω να σε συμφερει να κανεις κατι τετοιο, θα σου στοιχισει περισσοτερο απ το να το αγορασεις. Αλλο να νικελωσεις 100 πραγματα με τη μια και αλλο ενα..

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 26, 2011, 01:59 »
Πλέον γεμίζω το fog χωρίς να χάνω 18-20 σταγόνες μετά το γέμισμα ;D Αναφέρθηκε σε αυτό το θέμα αλλά θα ήθελα να γράψω και τον δικό μου τρόπο για όσους ενδιαφέρονται ;) Πριν στάξω το υγρό στο fog (αφού είναι έτοιμο για αναπλήρωση με το καποτάκι στην θέση του) σφηνώνω ένα κομματάκι από λάστιχο (έχω κόψει ένα κομματάκι από το μαύρο λαστιχένιο μιας σύριγγας) στην τρύπα της προέκτασης του ατμοποιητή. Εκεί μπορεί να σφηνώσει και μια οδοντογλυφίδα, αρκεί να κλείσει καλά την τρύπα ώστε να μην περνάει αέρας. Ρίχνω το υγρό μέχρι το σπείρωμα και στην συνέχεια βιδώνω το μεταλικό καπάκι της δεξαμενής χωρίς το επιστόμιο. Στην συνέχεια βάζω το o-ring του επιστομίου και το πιέζω να πατήσει καλά στην θέση του και τέλος βιδώνω και το επιστόμιο. Βγάζοντας το καποτάκι μετά στάζει μόνο 1 σταγόνα και αν φυσήξω από το επιστόμιο βγάζει το πολύ 1 με 2 σταγόνες ακόμα. Ελπίζω να βοηθήσω κάποιους που δεν το ξέρουν το κόλπο αυτό :D ;)   

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 26, 2011, 09:58 »
 :sign_sostos:

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 26, 2011, 12:39 »
ολίγον "βρώμικο" tip αλλά κάνει το καλύτερο γέμισμα... αν μασάτε οδοντική τσίχλα (χωρίς ζάχαρε μην κολλάνε τα πάντα μετά) τότε αυτή είναι το καλύτερο πώμα για το κάτω μέρος του fog στο επαναγέμισμα ...

Υ.Γ. εννοείται την τσίχλα την πετάμε μετά :D

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #624 στις: Μαΐου 13, 2011, 22:20 »
Μολις ξεκινησα το FOG........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο, Τελειο, Καταπληκτικο....!!!!!!
Πραγματικη ΟΜΙΧΛΗ....!!!!
Αλλη γευση εντελως το "PLAN B ALL SENSES 9%" Πολυ Πλουσια. Στην αρχη εβηξα λιγο..
ΤΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Δεν ξερω βεβαια την χρονικη διαρκεια του "ατμο 501 LR"

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #625 στις: Μαΐου 13, 2011, 22:36 »
Μολις ξεκινησα το FOG........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο, Τελειο, Καταπληκτικο....!!!!!!
Πραγματικη ΟΜΙΧΛΗ....!!!!
Αλλη γευση εντελως το "PLAN B ALL SENSES 9%" Πολυ Πλουσια. Στην αρχη εβηξα λιγο..
ΤΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Δεν ξερω βεβαια την χρονικη διαρκεια του "ατμο 501 LR"

Ναι αλλά τα λες σε λάθος θέμα :D ;) Εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1674.0.html μιλάμε για το fog. Και υποθέτω πως το δουλεύεις με 510lr ε;

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #626 στις: Μαΐου 13, 2011, 22:43 »
Ναι αλλά τα λες σε λάθος θέμα :D ;) Εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1674.0.html μιλάμε για το fog. Και υποθέτω πως το δουλεύεις με 510lr ε;
Το ξερω οτι ειναι λαθος θεμα, απλα το ειχα αναφερει νωριτερα, χτες νομιζω, και θεωρισα καλο να το πω απο δω...!!
Αν υπαρχει προβλημα ας μεταφερθει εκει που πρεπει.... Δεν ξερω πως....!!!

Ναι το πηρα με 501 LR

Αποσυνδεδεμένος kanavasp

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Οι Φωτογραφίες Μου
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #627 στις: Μαΐου 13, 2011, 22:49 »
Μολις ξεκινησα το FOG........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο, Τελειο, Καταπληκτικο....!!!!!!
Πραγματικη ΟΜΙΧΛΗ....!!!!
Αλλη γευση εντελως το "PLAN B ALL SENSES 9%" Πολυ Πλουσια. Στην αρχη εβηξα λιγο..
ΤΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Δεν ξερω βεβαια την χρονικη διαρκεια του "ατμο 501 LR"

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #628 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:00 »
Το ξερω οτι ειναι λαθος θεμα, απλα το ειχα αναφερει νωριτερα, χτες νομιζω, και θεωρισα καλο να το πω απο δω...!!
Αν υπαρχει προβλημα ας μεταφερθει εκει που πρεπει.... Δεν ξερω πως....!!!

Ναι το πηρα με 501 LR

Στο υπογράμμισα πριν αλλά μάλλον δεν το είδες :D 510 λέγεται όχι 501. Είναι 510 και 901 ;) :yes:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #629 στις: Μαΐου 13, 2011, 23:05 »
Μολις ξεκινησα το FOG........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απιστευτο, Τελειο, Καταπληκτικο....!!!!!!
Πραγματικη ΟΜΙΧΛΗ....!!!!
Αλλη γευση εντελως το "PLAN B ALL SENSES 9%" Πολυ Πλουσια. Στην αρχη εβηξα λιγο..
ΤΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Δεν ξερω βεβαια την χρονικη διαρκεια του "ατμο 501 LR"

Εδώ που είμαστε στο σωστό θέμα έχω να σου πω μόνο ένα πράγμα... ΣΥΜΦΩΝΩ :thumpup: Αν δεν το έχεις διαβάσει ήδη, δες λίγα ποστ πιο πίσω, αναφέρω ένα κολπάκι για να μην χάνεις ούτε μια σταγόνα υγρού μετά το γέμισμα ;) Επίσης η μόνη αλλαγή που του έχω κάνει εγώ είναι ένα λαστιχάκι o-ring στην πάνω μεταλλική τάπα της κεντρικής δεξαμενής γιατί από εκεί έχανε λίγο υγρό το fog όταν το μετέφερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591958 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios