vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Mimhsdr, ZoeM

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #555 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:03 »
Οταν το βγαλεις,φυσσας μεχρι να σταματισει να σταζει.το εχουμε ιδι γραψει.Διάβασε το νήμα όλο αφού σε ενδιεφέρει το Φογκ,γιατί θα δείς και πολλά κόλπα που έχουνε κάνει κάποιοι ώστε να απολαύσεις το Φογκ στο μέγιστο

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #556 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:14 »
Μάλλον δεν έγινα κατανοητος αλλα δε πειράζει :)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #557 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:15 »
Παιδιά θέλω την γνώμη σας :D Αξίζει να αγοράσω το fog? Σκέφτομαι να το πάρω με τον 510 αντάπτορα για να έχω μεγαλύτερη αυτονομία υγρού. Τώρα χρησιμοποιώ το ego-t και με 1 μπαταρία (650) βγάζω σχεδόν όλη την μέρα. Με ενδιαφέρει η αυτονομία γιατί δουλεύω φορτοεκφορτωτής και συχνά δουλεύω πολλές ώρες και μου είναι δύσκολη ακόμη και η αλλαγή αμπούλας. Τι λέτε;

Το Fog με 510 opw απλό (οχι lr)  το έχω αρκετό καιρό κι έχω βρεί τα χούγια του.

Εντυπώσεις:
 
1) Καταπληκτικό για την απογευματινή ταινία dvd, κάτι σαν πούρο στο η.τ. (ιδιαίτερα τώρα με αντάπτορα σε mod!!!)

2) Καμία σκέψη για δουλειά και γενικά έξω από το σπίτι. Άτμισμα καλό αυτονομία μηδέν.

3) Για έξω διαλέγεις :

α) ego T με υγρό μαζί σου και χαρτομάντιλα.
β) Cartomizers Ce2 R4 XL 3-4 γεμάτα από το βράδυ και τα αλλάζεις, με βγαλμένες τάπες (όλες) και με drip tip.
γ) α2 με δύο γεμάτα φίλτρα μαζί σου.

Η σειρά είναι τυχαία και εξαρτάται από το τι σου ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #558 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:22 »
Κώστα,σε όλα συμφωνώ με 1000  :thumpup:
για έξω ή για χειρωνακτικές,οδηγικές εργασίες δεν κάνει.

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #559 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:35 »
Εγώ νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Τι εννοω; Το fog με βγάζει σίγουρα 3-4 ώρες. Μετα από εκει το γέμισμα διαρκεί 2-3 λεπτά και κρατάει άλλες τόσες ώρες. Επίσης απλά μπορείς να το έχεις με συνδυασμό με κάτι ακόμα για να βγαίνουν οι ώρες που θες, πχ egoT, cartomizer κλπ.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #560 στις: Απριλίου 18, 2011, 14:14 »
Εγώ έναν τρόπο ξέρω.... αυτός που λέει ο κατασκευαστής.
Ο κλασικός τρόπος με το ''καποτάκι''.

Εγώ κάθε βραδυ πλένω το FOG και τον ατμοποιητή σε χλιαρό νερό και τα αφήνω να στεγνώσουν.
Το πρωί βάζω 4ml υγρό, οπλίζω και ατμίζω όλη μέρα.
Τις περισσότερες φορές η ποσότητα υγρού που χωρά το fog, με καλύπτει μέχρι αργά το βράδυ...
όπου και πάλι το ξεβιδώνω και το ξαναπλένω και το έχω έτοιμο και ξεκούραστω για την άλλη ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #561 στις: Απριλίου 18, 2011, 19:53 »
Τελικα αλλαξα και ατμο εκανα οτι εχει γραφτει εδω ακολουθησα πιστα τις οδηγιες αλλα και παλι τιποτα μετα απο μερικες τζουρες γευση καμενου και υγρο 0.... δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και δεν μου δουλευει σωστα κριμα και το bella valente που χαθηκε στις δοκιμες... ισως καποια στιγμη στο μελλον να του δωσω μια ακομα ευκαιρια προς το παρων....  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #562 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:12 »
Τελικα αλλαξα και ατμο εκανα οτι εχει γραφτει εδω ακολουθησα πιστα τις οδηγιες αλλα και παλι τιποτα μετα απο μερικες τζουρες γευση καμενου και υγρο 0.... δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει και δεν μου δουλευει σωστα κριμα και το bella valente που χαθηκε στις δοκιμες... ισως καποια στιγμη στο μελλον να του δωσω μια ακομα ευκαιρια προς το παρων....  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
Όταν λες υγρό 0 τι εννοείς ακριβώς; Δεν το έχω το fog αλλά το περιμένω ;)

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #563 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:20 »
Δεν εχει μεινει καθολου υγρο μεσα παρα μονο μερικες σταγονες δεν ξερω ισως να κανω εγω κατι λαθος αν και δεν νομιζω το θεμα ηταν πως ημουν αναμεσα σε fog και σε Screwdriver E-Cig- MKII και πηρα fog και το μετανιωσα.... ο φιλος  μου που πηρε Screwdriver E-Cig- MKII απο Totally wicked το εργαλειο φυσαει....

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #564 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:39 »
Δεν εχει μεινει καθολου υγρο μεσα παρα μονο μερικες σταγονες δεν ξερω ισως να κανω εγω κατι λαθος αν και δεν νομιζω το θεμα ηταν πως ημουν αναμεσα σε fog και σε Screwdriver E-Cig- MKII και πηρα fog και το μετανιωσα.... ο φιλος  μου που πηρε Screwdriver E-Cig- MKII απο Totally wicked το εργαλειο φυσαει....
Μα αυτά τα 2 που αναφέρεις είναι διαφορετικές συσκευές. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Αν είχα πρόβλημα πάντως με το fog και έμενα Αθήνα θα πήγαινα μια βόλτα από το funstore να το δουν. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω ;) Αύριο το πολύ μεθαύριο θα το έχω και γω στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #565 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:48 »
ισως να κανω εγω κατι λαθος αν και δεν νομιζω..

Φίλε Holy Smoke, και άλλοι νόμιζαν ότι "δεν" έχουν κάνει λάθος, αλλά αποδείχτηκε το τελείως αντίθετο..

Οπως είπε και ο φίλος zalaros, αν είσαι Αθήνα και μπορείς, κάνε μια βόλτα στο funstore, η πάρε τηλ. και μίλα μαζί τους. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #566 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:50 »
Το ξερω οτι ειναι διαφορετικες συσκευες απλα μαλλον τα tank system μου πανε πιο πολυ απο τα afs απο το funstore μενω πολυ μακρια...

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #567 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:52 »
Φίλε Holy Smoke, και άλλοι νόμιζαν ότι "δεν" έχουν κάνει λάθος, αλλά αποδείχτηκε το τελείως αντίθετο..

Οπως είπε και ο φίλος zalaros, αν είσαι Αθήνα και μπορείς, κάνε μια βόλτα στο funstore, η πάρε τηλ. και μίλα μαζί τους. :yes:

Φιλε craven εχω ακολουθησει τις οδηγιες και απο το video που εχεις κανει την παρουσιαση και παλι τιποτα στο δικο μου fog με το που βγαζω το "καποτακι" τρεχει παρα πολυ υγρο  :(

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #568 στις: Απριλίου 18, 2011, 20:59 »
οκ... άν ρέει το υγρό, και δεν είναι υπο μορφή σταγόνας, τότε κάπου σου παίρνει αέρα.   Τσέκαρε το λαστιχάκι στο επιστόμιο αν υπάρχει, η μήπως κάπου παράπεσε..

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #569 στις: Απριλίου 18, 2011, 21:03 »
Φιλε craven εχω ακολουθησει τις οδηγιες και απο το video που εχεις κανει την παρουσιαση και παλι τιποτα στο δικο μου fog με το που βγαζω το "καποτακι" τρεχει παρα πολυ υγρο  :(

Βάλε από 1 o-ring σε κάθε ένωση.
Το Funstore έχει orings για fog στα αξεσουάρ για fog.

Σου παίρνει αέρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342389 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios