vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, camber

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 20:27 »
για να δουμε.μολις το ταισα αλλα 3 μειον 8 σταγονες που εφυγαν απο το......καποτακι.....
προς το παρον το ταιζω με το μπουκαλι λες κ ειναι μωρο!να το αφηνω ορθιο λετε!ευχαριστω φωτη!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 20:27 »
Ατμίζω ασταμάτητα έξι (6) ημέρες με το FOG, χωρίς κανενα πρόβλημα :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Κάπου έχω αφήσει το αγαπημένο μου gg.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2010, 20:43 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 20:29 »
ευχαριστω craven!oi σταγονες μεσα βεβαια δεν το συζητω!

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 20:29 »
πανω στο GG κουμπωνει;

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 20:54 »
Το έχω εδώ και 2 ώρες, το δοκίμασα και επαιξα αρκετά μαζί του.
Bottom line (το δια ταύτα που λένε): κάνει όσα υπόσχεται (auto juice feed για eGo δηλαδή) ΑΛΛΑ πέρα από αυτό ουτε σύγκριση με το GGTS-AVS. Σόρυ κιόλας αν χαλάω το σερί των καλών εντυπώσεων και reviews αλλα το AVS του θανάση είναι κλάσεις ανώτερο (και σε ποιότητα κατασκευής αλλά κυρίως σε δυνατότητες). Δηλαδή αν σου κατσει και το fog είναι κοντα στο ατμισμα που σου αρέσει ολα καλά. Αν όχι (σφιξιμο τζουρας / ζεστη ατμου κλπ) τοτε δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις (σε αντιθεση με το avs).
Συμφωνώ πάντως ότι είναι ενα καλό entry level auto feeding system...

Υ.Γ. θα παίξω λίγο ακόμα μαζί του να δω αν βελτιώνεται η κατάσταση αλλιώς θα πάρει τη θέση του στο ραφι μαζί με τα υπόλοιπα "ταξιδιωτικά" ΗΤ (δηλαδή αυτά που παίρνω μαζί μου όταν ταξιδεύω γιατι δεν με νοιαζει και αν χαθούν / κατασχεθούν)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:05
και μου αρεσουν τα καστανα Pol!!

και εγώ τρελαίνομαι για κάστανα ... όχι όμως για να τα ψήνω με το ΗΤ μου  :tongue_smilie:

επανέρχομαι για το fog: για νορμαλ χρήση από ήπιο μέχρι μέτριας συχνότητας ατμισμα συμπεριφέρεται πολύ καλά τόσο θερμικά όσο και από ποιότητα τζούρας

σε απανωτά ατμίσματα όμως (τουλάχιστον στις δικές μου θηριώδεις τζούρες) παρουσιάζει προβλήματα:
1. ζεσταίνεται πάρα πολύ ... ευτυχώς όχι τόσο στο συνδεσμο με την μπαταρια όσο στο πανω μέρος του (τελικά μονο το GG και το avs του εχω δει να δουλευουν καλά στο θεμα αυτό. Μάλλον έχει να κάνει με το όλο σχήμα του επιτρέπει να λειτουργεί σαν απαγωγός της θερμότητας που εκλύεται ακριβώς όπως οι silent ψυκτρες των CPU)
2. στο συνεχές ατμισμα είτε θα το εχεις βιδωμένο με της τρυπούλες διπλα στον ατμοποιητη (πολύ χαλαρή τζούρα με πολύ αερα) είτε κατω και θα παίρνεις γευση καμμενου ... μέση οδός δεν υπάρχει (αν κανεις διαλειματα ή παιρνεις τζουρες χωρίς μπαταρια για να γεμίσεις τον ατμο τότε το πραγμα αλλάζει αλλα αυτό δεν είναι απανωτό ατμισμα)

τέλος στα αρνητικά του fog (μακροπρόθεσμα) θα προσθέσω και την σπατάλη υγρού που γίνεται σε κάθε γέμισμα (το φυσιμα για να φυγει όσο υγρο μπήκε στον ατμο όση ώρα γεμίζαμε το tank) ... αυτό στην αρχή δεν φαίνεται αλλά σε εμένα που θέλω ~10 ml υγρό τη μέρα σε ατμισμα στο τέλος του μήνα μαζευεται αρκετή σπατάλη

Ξέρω ότι το αδικώ το fog καθώς έχω ως μετρο σύγκρισης το avs (όπου εκτός των προαναφερθέντων εχουμε και το high voltage: όπως και να το κάνουμε όσο LR και να γίνει ενας 901 ατμο δεν πρόκειται ποτε να δώσει 100% την εμπειρία ενός 901HV στα 6+ Volts).

Από την άλλη για το κοινό στο οποίο απευθύνεται (τους χρήστες eGo σαν κυριο ΗΤ) κρίνεται απόλυτα επιτυχημένο και πιστεύω ότι πρέπει τα παιδιά του funstore να το προμοτάρουν και στο ξένο φορουμ (ecf) όπου και θα πολλαπλασιάσουν τις πωλήσεις του --> καντε αιτηση για suppliers (ρωτήστε το Θανάση για πληροφορίες πως γινεται) και στρεψτε τα φώτα του υπόλοιπου κόσμου πάνω μας για καλό λόγο αυτή τη φορά  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Υ.Γ. Θανάση για το θέμα μας δεν σε εχω ξεχάσει (περιμένω αύριο νέα και εχω ήδη βρει προμηθευτές από Internet που δίνουν σε μικρές ποσότητες για να υπάρχει κια εναλλακτική λύση αν παρω αρνητική απάντηση)

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:05 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 00:13 »
Εγώ το παρέλαβα πρίν οκτώ ώρες Το δοκιμάζω εδώ και μία ώρα. Το συναρμολόγισα και το γέμισα 2,5 ml περίπου  PG σε χρόνο λιγότερο από λεπτό. Αυτό που με δυσκόλεψε είναι το καποτάκι του craven (Δεν είμαι οπαδός της ασφαλους αντισύληψης). Μου έφυγαν 7 σταγόνες μόνο που δεν προλαβα να τις μαζέψω.

Μόλις το δοκίμασα δέν είπα "Ω ΡΕ ΜΑΓΚΑ......"
Ειπα " Ω ΡΕ ΠΟ@@@Η".
Πολυ καλή γεύση, και πολύς ατμός, Καλό χτύπημα, αλλά όχι τόσο ζεστός ατμός. Ισως επειδη άτμιζα όλη μερα με το CE2 carto που δίνει πολυ ζεστό ατμό.
Μειονέκτημα ο LR πίνει πολύ.
Μέχρι τώρα πολύ καλό :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 18:18 »
Καποιες παρατηρησεις-ερωτησεις:
Το πιπακι ειναι πλαστικο. Ποσο αντοχη εχει αραγε στο καθημερινο βιδωμα-ξεβιδωμα;  Το ring αναλογα με το πως θα το βιδωσουμε κανει την τζουρα χαλαρη ή σφιχτη. Αυτο ισχυει και στην πραξη ή ειναι μονο θεωρητικο; Αν εχω καταλαβει καλα η γεφυρα του ατμο μενει ανεπαφη με το υγρο και τροφοδοτειται απο την τρυπα που εχει στο πλαι. Δηλ. η ατμοποιηση του υγρου γινεται απο την αντισταση του ατμο και οχι απο την γεφυρα του;

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 18:18 »
Το δικό μου fog  για να ατμιζει( διότι μπουκώνει) καλά πρέπει που και που να το ανοιγω για να κατεβάζει υγρό !!! κάτι δεν πάει καλά!!!Μήπως φταίει ό ατμοποιητης? Αν είναι έτσι χάνει το πλεονέκτημα της στεγανότητας κα8ι της συνεχής  χρήσης δίοτι σε κάθε άνοιγμα κα8ι υγρό χάνω και σκούπισμα θέλει συνεχώς. ξέρει κάποιος, :dontknow: κάποια συμβουλή?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 18:25 »
Το δικό μου fog  για να ατμιζει( διότι μπουκώνει) καλά πρέπει που και που να το ανοιγω για να κατεβάζει υγρό !!! κάτι δεν πάει καλά!!!Μήπως φταίει ό ατμοποιητης? Αν είναι έτσι χάνει το πλεονέκτημα της στεγανότητας κα8ι της συνεχής  χρήσης δίοτι σε κάθε άνοιγμα κα8ι υγρό χάνω και σκούπισμα θέλει συνεχώς. ξέρει κάποιος, :dontknow: κάποια συμβουλή?
σε προηγουμενα ποστ δραφει οταν λογω υποπιεσης δεν κατεβαζει υγρο
κλεινουμε με τα δαχτυλα τις 2 τρυπουλες στο κατω μερος και ρουφαμε
ελαχιστα απο το πιπακι για να παρει υγρο ο ατμοποιητης χωρις να παταμε
το κουμπι για ρευμα.δοκιμασμενο και επιτυχημενο. κοιτα ποστ 178 :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2010, 18:47 από zantos »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 19:03 »
Ετσι..... :yes:   1 second υπόθεση είναι.. :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:15
Καποιες παρατηρησεις-ερωτησεις:
Το πιπακι ειναι πλαστικο. Ποσο αντοχη εχει αραγε στο καθημερινο βιδωμα-ξεβιδωμα;  Το ring αναλογα με το πως θα το βιδωσουμε κανει την τζουρα χαλαρη ή σφιχτη. Αυτο ισχυει και στην πραξη ή ειναι μονο θεωρητικο; Αν εχω καταλαβει καλα η γεφυρα του ατμο μενει ανεπαφη με το υγρο και τροφοδοτειται απο την τρυπα που εχει στο πλαι. Δηλ. η ατμοποιηση του υγρου γινεται απο την αντισταση του ατμο και οχι απο την γεφυρα του;

Το πιπάκι δείχνει αρκετά καλό σαν υλικό, οπότε μάλλον δεν πρέπει να σε ανησυχεί για πάρα πολλά βιδώματα-ξεβιδώματα.. :)

Ο αέρας που περνάει απο τον κεντρικό πόλο, ανεβαίνοντας επάνω τραβάει και το ανάλογο υγρό...
Η ατμοποίηση γίνεται κανονικά στην αντίσταση.  Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό.

Οσο για το control ring, είναι τόσο απλό να το δοκιμάσεις ο ίδιος... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:15 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 19:29 »
Το πιπάκι δείχνει αρκετά καλό σαν υλικό, οπότε μάλλον δεν πρέπει να σε ανησυχεί για πάρα πολλά βιδώματα-ξεβιδώματα.. :)

Ο αέρας που περνάει απο τον κεντρικό πόλο, ανεβαίνοντας επάνω τραβάει και το ανάλογο υγρό...
Η ατμοποίηση γίνεται κανονικά στην αντίσταση.  Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό.

Οσο για το control ring, είναι τόσο απλό να το δοκιμάσεις ο ίδιος... :yes:

εχει το fog control ring ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 19:44 »
Φίλοι fogάκηδες καλησπέρα... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Μετά από μία βδομάδα με το FOG , έχω διαπιστώσει ότι γίνεται ακόμα  καλύτερο γέμισμα στο FOG εκτός από την τοποθέτηση του καποτάκι στο κάτω μέρος (όπως λέει στο βίντεο ο φίλος craven,gr :laugh1:επιπλέον θα πρέπει να κλείσουμε την πάνω τρύπα στον αντάπτορα με το δάκτυλο ή με μία οδοντογλυφίδα. Έχει ως αποτέλεσμα κατά την διάρκεια που γεμίζει το FOG με ατμιστικό υγρό, να μην μπαίνει υγρό ή σχεδόν καθόλου υγρό στον 901 και έτσι δεν χρειάζονται τα πολλά φυσήματα για να καθαρισει ο ατμοποιητής. ;) ;)
Καταπλικτικό το αποτέλεσμα... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Φίλοι FOG άκηδες μια δοκιμή θα σας πείσει... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2010, 20:41 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 20:09 »
Που είναι το fog, οεο....... :respect:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 20:10 »
εχει το fog control ring ?

Περίπου σαν control ring... ::)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 20:28 »
To fog δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ένα κατάλαβα:  Δεν έχει ΚΑΜΙΑ διαφορά στη θεωρία και στην πράξη από το mini ΑVS του Craven το οποίο είναι ίδιο με αυτό  http://www.forum-ecigarette.com/e-bricolage-et-prototypes-f37/reservoir-a-2-balles-t15497.html  το οποίο το έχω φτιάξει κι εγώ με τα πολύ απλά υλικά του και δουλεύει όπως ακριβώς γράφετε για το fog.
Και το AFS που είχε πρωτοφτιάξει ο Θανάσης ήταν ίδιο.
Φυσικά εξαίρεση αποτελεί η εξωτερική εμφάνιση.
Ο 901 και η τροφοδοσία του από την πλαϊνή τρύπα του είναι ο joker . Mη μασάτε. Πάρτε 2 σύριγγες των 10ml και φτιάξτε το. Είναι εύκολο, μικρό, μουράτο, διαφανές, εμφανίσιμο και ΤΣΑΜΠΑ.

 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem