vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, thanos1071, lagoudakis, Jorge, lounik

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #720 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 01:30 »
Πρόσφατα απέκτησα ένα Fog , το γεμίζω υγρό άλλα 2-3 λεπτά μετά το υγρό ή εχει τρέξει όλο επάνω στην μπαταρία ή απλά έχει "εξαφανιστεί" (μην γελάσετε,αλήθεια λέω! Ατμίζω πολύ άλλα όχι και 3ml στο δεκάλεπτο!)... Η κατασκευή και οι συνδέσεις της,καθώς και οι τσιμούχες (ελαστικά δαχτυλίδια) στις ενώσεις δείχνουν εντάξει και δείχνουν να εφαρμόζουν καλα μεταξύ του... Εχει κανεις καμμια ιδέα τι γίνεται? Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα με Fog? Που μπορώ να βρώ σετ ανταλλακτικών ελαστικών δαχτυλιδιών? (To funstore λέει "out of stock")...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #721 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:12 »
Για αρχή έλεγξε αν υπάρχει ένα μικρό o-ring ακριβώς κάτω από το πλαστικό πιπάκι. Απλά ξεβίδωσε μόνο το πιπάκι και δες αν υπάρχει το o-ring.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #722 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:30 »
Το o-ring ακριβώς κάτω από το πιπάκι υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #723 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:37 »
Αφού λοιπόν είσαι 100% σίγουρος ότι υπάρχουν όλα τα o-rings, όλα είναι βιδωμένα σωστά και συμπληρώνεις υγρό με τον σωστό τρόπο σύμφωνα με τα παρακάτω βιντεάκια

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VPtPpMG8m04&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J9hIEseOJ80&feature=player_embedded[/youtube]

τότε βάλε ένα o-ring στην πάνω τάπα (στην οποία είναι βιδωμένο το πιπάκι) εκεί που βιδώνει με τον κορμό.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #724 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:49 »
Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! Μόλις τώρα έκανα ένα τέστ στεγανότητας στο fog συμφωνά με οδηγίες που βρήκα σε αυτό εδώ το θέμα και διαπίστωσα ότι το o-ring που βρίσκεται στις βόλτες της επάνω τάπας είναι σχετικά φθαρμένο και χρειάζεται πολύ σφίξιμο (το καπάκι) για να κουμπώσει σχετικά σφιχτά και στεγανά! Θα ψάξω να βρω τέτοιο o-ring αλλιώς θα πάρω από το funstore όλο το καπάκι το οποίο -σε αντίθεση με τα o-rings δεν έχει εξαντληθεί... και πάλι σε ευχαριστώ zalaros!  :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #725 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:51 »
Μου φαίνεται για το κλασικό FOG
http://monstamods.ru/index.php?cPath=34http://monstamods.ru/index.php?cPath=34
44.38 ευρό 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NPomkZOQvAc[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #726 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:54 »
Ευχαριστώ Zioa. Την συναρμολόγηση και την πλήρωση υγρού την έχω κάνει σωστά (είμαι σίγουρος) και σύμφωνα με τα βίντεο.. Αύριο θα κλείσω στεγανά το καπάκι του fog (με μονωτική ταινία αν χρειαστεί),θα το ξαναδοκιμάσω και αν η διαρροή οφείλεται εκεί θα ψάξω να βρω νέο O-ring ή θα πάρω νέο καπάκι...

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #727 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:55 »
Το κόλπο με την οδοντογλυφίδα το έκανες ?

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #728 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:59 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #729 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 03:59 »
Ναι,το έκανα. Εντόπισα μόλις πριν λίγο ότι η τσιμούχα του καπακιού είναι φθαρμένη,μάλλον αυτό φταίει..αύριο θα ξαναδοκιμάσω και αν δεν φταίει αυτό θα επανέλθω. Παρεπιπτόντως, ο Ρώσσος στο βιντεάκι που έβαλες έχει μεταλλικό,γυαλισμένο πιπάκι και όχι μαύρο,πλαστικό όπως εγω...ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ???  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #730 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 04:01 »
Έτσι το πουλάνε στην Ρωσία
http://monstamods.ru/index.php?cPath=34

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #731 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 04:08 »
Ααααα εκεί λέει "Killfog" απο την "killmods" η οποία προφανώς είναι η εταιρεία...Μυρίζομαι αντιγραφή...(καλή και πετυχημένη ασφαλώς)...

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #732 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 05:13 »
Και προσοχή με τις ´κουφιες´ τζουρες , μην το παρακανεις ! Αυτός είναι ο σημαντικότερος λογος διαρροής περα απο τα orings . ´κουφιες´ είναι οι τζουρες που κάνουμε , συνήθως δυο κοφτες , χωρίς να πατάμε το μπουτον , όταν στεγνωνει ο ατμο και χρειάζεται υγρό , κλείνοντας συγχρόνως και τις δυο τρυπουλες με ένα δάχτυλο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #733 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 16:09 »
Δοκίμασα τα πάντα, εξακολουθεί να χάνει το υγρό... Θα ψάξω να βρω o-rings να αντικαταστήσω όλα τα o-rings της συσκευής... Έχω την εντύπωση πως λείπει ένα o-ring από το σπείρωμα που εφαρμόζει επάνω στον ατμοποιητή... Έχει ένα ελαστικό δαχτυλίδι στο ψιλό "καρφάκι" του σπειρώματος άλλα έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να έχει άλλο ένα ακριβώς κάτω από τις σπείρες που βιδώνουν επάνω στον ατμοποιητή.... Υπάρχουν πουθενά φωτογραφίες αυτού του σπειρώματος να τσεκάρω αν όντως λείπει o-ring από το δικό μου?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video). (o-rings για Fog)
« Απάντηση #734 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 00:02 »
Επανέρχομαι.Σήμερα το πρωί πήρα το fog μου και κατέβηκα στον Πειραιά στην οδό Ρετσίνα οπού βρίσκονται συγκεντρωμένα πλήθος καταστήματα με βιομηχανικά προϊόντα,τσιμούχες, o-rings, και ένα σωρό άλλα εξαρτήματα που δεν έχω ιδέα τι δουλειά κάνουν και που χρησιμεύουν ακριβώς... Έπειτα από σχετική διαδικτυακή έρευνα που έκανα χθες βράδυ κατέληξα στο κατάστημα του κυρίου Παπαδόπουλου ο οποίος είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος της SKF (ρουλεμάν,τσιμούχες κλπ.) και βρίσκεται επί της οδού Δραγατσανίου 17 (κάθετη στην Ρετσίνας), τηλ. 210-4113133, 4124880, 4221091. (Παραθέτω τα στοιχεία του καταστήματος γιατί γνωρίζω ότι το σετ ελαστικών δαχτυλιδιών για το fog στο funstore δεν είναι διαθέσιμο).
 Ο Πωλητής εκεί ήταν ΠΟΛΥ εξυπηρετικός,έλυσα μπροστά του το fog, δεν χρειάστηκε να του εξηγήσω τι είναι και τι κάνει παρά μόνον οτι θέλω να αντικαταστήσω τα o-rings διότι δεν είναι απολύτως στεγανή η κατασκευή. Ο πωλητής πήρε ένα υποδεκάμετρο (αν θυμάμαι καλά έτσι το λένε το εργαλείο), μέτρησε τα σημεία του fog όπου εφάπτονται τα o-rings και τα υπάρχοντα o-rings και σε λίγα λεπτά μου έδωσε ελαστικούς δακτυλίους που εφαρμόζουν απόλυτα στα επί μέρους κομμάτια του fog. Συγκεκριμένα αγόρασα 3 δαχτυλίδια για την βάση του μαύρου επιστομίου, 3 δαχτυλίδια για το βιδωτό,μεταλλικό καπάκι του fog,τρία δαχτυλίδια για το εξάρτημα που εφαρμόζει μέσα στον ατμοποιητή και τρία επιπλέον δαχτυλίδια γιανα μπουν στο σπείρωμα του αντάπτωρα σε περίπτωση που χρειάζεται δαχτυλίδι εκεί μιας και το δικό μου fog όπως το παρέλαβα (μεταχειρισμένο) δεν είχε ελαστικό δαχτυλίδι στις σπείρες του αντάπτωρα που βιδώνουν επάνω στο κυρίως σώμα.. Τα πήρα όλα εις τριπλούν ώστε να διαθέτω απόθεμα και όλα μαζί κόστισαν 1.5 ευρώ. Επέστρεψα σπίτι,άλλαξα τα παλιά o-rings με καινούρια και όταν επιτέλους κάποια στιγμή κατάλαβα οτι πρέπει να σφίγγω ΠΟΛΥ δυνατά κάθε επιμέρους κομμάτι της κατασκευής (κυρίως το καπάκι και το επιστόμιο) το fog μου έγινε στεγανό και εγώ πνίγηκα στο ντουμάνι!
 Αν αναζητάτε λοιπόν σετ ανταλλακτικών,ελαστικών δακτυλίων για το fog σας μπορείτε να βρείτε στο προαναφερθέν κατάστημα ή -υποθέτω- σε οποιοδήποτε ενημερωμένο κατάστημα με βιομηχανικά είδη....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios