vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #585 στις: Απριλίου 19, 2011, 23:27 »
Μου φαίνεται ότι καλύτερα με το καπάκι πάνω στη ν μεταφορά και καλά κλείσιμο το στόμιο

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #586 στις: Απριλίου 20, 2011, 14:58 »
Μόλις παρέλαβα το fog ;D Πάνω στην 650άρα είναι μια χαρά :thumpup: Η πρώτη μας επαφή βέβαια ήταν επεισοδιακή αλλά ευτυχώς ήμουν καλά διαβασμένος και είχα δίπλα μου έτοιμο ανοιχτό το μπουκαλάκι και πολλές χαρτοπετσέτες ;) Έτσι πρόλαβα στο τσακ την τρελή πλημμύρα και δεν έχασα πολύ υγρό. Το λάθος ήταν καθαρά δικό μου επειδή απλώς δεν είχα βιδώσει τέρμα το πλαστικό επιστόμιο :eyesplash: Τώρα είναι όλα οκ και απολαμβάνω... :yes: Έβαλα έναν απλό 510 με 18άρι υγρό και ντουμανιάζει ο τόπος :laugh1: Θέλει πάντως πολύ προσοχή γιατί με το παραμικρό λάθος η πλημμύρα είναι αναπόφεκτη ;)

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #587 στις: Απριλίου 20, 2011, 21:20 »
μεγια ειναι πολυ καλο μηχανημα και αξιοπιστο

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #588 στις: Απριλίου 20, 2011, 21:30 »
μεγια ειναι πολυ καλο μηχανημα και αξιοπιστο
Ευχαριστώ πολύ ;) Μια απορία έχω μόνο, το είχα μέσα στην ego θήκη με φορεμένο το καποτάκι και είχα μια μικρή διαρροή. Το έλεγξα καλά και σε όλες τις ενώσεις ήταν στεγνό. Παίζει να έχασε λίγο υγρό από το επιστόμιο; Μάλλον πρέπει να το ταπώνω και αυτό ε; Καμιά ιδέα με τι να το ταπώσω;

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #589 στις: Απριλίου 20, 2011, 21:42 »
Απο το επιστόμιο λίγο δύσκολο..
Εκτός και άν είχε κρατήσει "υγρασία" απο το άτμισμα, και την  έβγαλε.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #590 στις: Απριλίου 20, 2011, 21:47 »
Απο το επιστόμιο λίγο δύσκολο..
Εκτός και άν είχε κρατήσει "υγρασία" απο το άτμισμα, και την  έβγαλε.. :hmmm:
Μπα δεν ήταν υγρασία, ήταν σίγουρα υγρό και κρίνοντας από το σημείο που λερώθηκε η θήκη και την θέση του fog μέσα σε αυτήν, το υγρό βγήκε κάπου τριγύρω από την πάνω τάπα-επιστόμιο. Τα έλεγξα όλα και ήταν τέρμα βιδωμένα. Περίεργο... :hmmm: Τα o-ring που έχει το funstore για το fog, είναι extra ή ανταλλακτικά για αυτά που ήδη υπάρχουν στο fog?

Edit: Μόλις θυμήθηκα πως λίγο πριν το βάλω στην θήκη ακουγόταν ένα γουργούρισμα από τον ατμοποιητή από το πολύ υγρό. Μου είχε βγάλει λίγο καμμένο και ρούφηξα λίγο με κλειστές τις τρύπες αλλά μάλλον μου ξέφυγε λίγο παραπάνω ;D

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #591 στις: Απριλίου 20, 2011, 22:05 »
Έχω την εντύπωση ότι άμα αρχίσουμε να παίζουμε με τις αναλογίες των υγρών σε PG kai VG και κρατάμε σταθερό ατμοποίητη δεν θα έχουμε ούτε διαρροές ούτε καμένο 
Αυτό ξεκίνησα τώρα από PG βάση να προσθέτω  VG
και βλέπω μεγάλη βελτίωση
Όταν βρω το Χ % PG και Y %VG θα σας ενημερώσω (μόνο 510LR έχω )
 

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #592 στις: Απριλίου 20, 2011, 23:32 »
Έχω την εντύπωση ότι άμα αρχίσουμε να παίζουμε με τις αναλογίες των υγρών σε PG kai VG και κρατάμε σταθερό ατμοποίητη δεν θα έχουμε ούτε διαρροές ούτε καμένο 
Αυτό ξεκίνησα τώρα από PG βάση να προσθέτω  VG
και βλέπω μεγάλη βελτίωση
Όταν βρω το Χ % PG και Y %VG θα σας ενημερώσω (μόνο 510LR έχω )

20-25% Vg +1-2%απιονισμένο νερό.

(εγώ : 25% +2%)

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #593 στις: Απριλίου 20, 2011, 23:56 »
20-25% Vg +1-2%απιονισμένο νερό.

(εγώ : 25% +2%)

και εγώ κάπως έτσι το βλέπω
Απλα σε μένα είναι
VG 80% +20%
PG 95% +5%


Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #594 στις: Απριλίου 20, 2011, 23:59 »
Μου έτυχε και κάτι κουλό πριν λίγο
Ο αγαπημένος μου 510lr δεν θέλει να δουλέψει με το fog
Σαν να μην  κάνει επαφή με την μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #595 στις: Απριλίου 21, 2011, 01:30 »
Παιδιά έχω ένα προβληματάκι με το fog. Ενώ όλα δουλεύουν ρολόι παρατήρησα κάτι περίεργο. Σε κάποια φάση πριν από λίγο μου ήρθε λίγο καμμένο και κρατώντας κλειστές τις τρύπες έκανα ένα ρούφηγμα για να πάει υγρό στον ατμοποιητή. Πήγε όμως παραπάνω (που θα πάει θα το συνηθίσω) και ήθελα να το βγάλω. Έτσι λοιπόν ξεβίδωσα την μπαταρία και τον αντάπτορα και φύσηξα από το επιστόμιο για να φύγει το παραπανήσιο υγρό. Αφού έφυγε το υγρό είδα να τρέχει υγρό γύρω γύρω από την κεντρική τάπα (εκεί που βιδώνει το επιστόμιο). Όταν το συναρμολόγησα (το μεσημέρι που το παρέλαβα), πρώτα έσφιξα τέρμα αυτήν την τάπα και μετά έσφιξα το επιστόμιο. Το περίεργο είναι πως δεν παίρνει αέρα από εκεί γιατί όπως είπα όλα λειτουργούν τέλεια. Το άλλο περίεργο είναι πως από εκεί δεν είχε τρέξει υγρό όταν είχα γεμίσει το fog (το απόγευμα) και εννοείται είχα φυσήξει για να φύγει το παραπανήσιο υγρό. Γιατί συμβαίνει αυτό; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #596 στις: Απριλίου 21, 2011, 10:30 »
Παιδιά έχω ένα προβληματάκι με το fog. Ενώ όλα δουλεύουν ρολόι παρατήρησα κάτι περίεργο. Σε κάποια φάση πριν από λίγο μου ήρθε λίγο καμμένο και κρατώντας κλειστές τις τρύπες έκανα ένα ρούφηγμα για να πάει υγρό στον ατμοποιητή. Πήγε όμως παραπάνω (που θα πάει θα το συνηθίσω) και ήθελα να το βγάλω. Έτσι λοιπόν ξεβίδωσα την μπαταρία και τον αντάπτορα και φύσηξα από το επιστόμιο για να φύγει το παραπανήσιο υγρό. Αφού έφυγε το υγρό είδα να τρέχει υγρό γύρω γύρω από την κεντρική τάπα (εκεί που βιδώνει το επιστόμιο). Όταν το συναρμολόγησα (το μεσημέρι που το παρέλαβα), πρώτα έσφιξα τέρμα αυτήν την τάπα και μετά έσφιξα το επιστόμιο. Το περίεργο είναι πως δεν παίρνει αέρα από εκεί γιατί όπως είπα όλα λειτουργούν τέλεια. Το άλλο περίεργο είναι πως από εκεί δεν είχε τρέξει υγρό όταν είχα γεμίσει το fog (το απόγευμα) και εννοείται είχα φυσήξει για να φύγει το παραπανήσιο υγρό. Γιατί συμβαίνει αυτό; :hmmm:

Γιατί θέλει ένα o-ring εκεί....

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #597 στις: Απριλίου 21, 2011, 11:11 »
Γιατί θέλει ένα o-ring εκεί....
Αν εννοείς το o-ring κάτω από το πλαστικό επιστόμιο αυτό υπάρχει κανονικά στην θέση του. Δεν χάνει από εκεί. Χάνει από το σημείο που ενώνεται το μεταλικό καπάκι με το κυρίως σώμα του fog. Αέρα όμως δεν παίρνει γιατί δουλεύει κανονικά. Τρέχει λίγο υγρό από εκεί όταν το έχω μέσα σε θήκη και όταν φυσάω για να τρέξει το επιπλέον υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #598 στις: Απριλίου 21, 2011, 12:10 »
Αν εννοείς το o-ring κάτω από το πλαστικό επιστόμιο αυτό υπάρχει κανονικά στην θέση του. Δεν χάνει από εκεί. Χάνει από το σημείο που ενώνεται το μεταλικό καπάκι με το κυρίως σώμα του fog. Αέρα όμως δεν παίρνει γιατί δουλεύει κανονικά. Τρέχει λίγο υγρό από εκεί όταν το έχω μέσα σε θήκη και όταν φυσάω για να τρέξει το επιπλέον υγρό.
Όταν φυσάω με δύναμη αυτό μου γίνεται
Για να το αποφύγω φυσάω αργά ώσπου σταματήσει να κάνει θόρυβο

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #599 στις: Απριλίου 21, 2011, 12:16 »
Αν εννοείς το o-ring κάτω από το πλαστικό επιστόμιο αυτό υπάρχει κανονικά στην θέση του. Δεν χάνει από εκεί. Χάνει από το σημείο που ενώνεται το μεταλικό καπάκι με το κυρίως σώμα του fog. Αέρα όμως δεν παίρνει γιατί δουλεύει κανονικά. Τρέχει λίγο υγρό από εκεί όταν το έχω μέσα σε θήκη και όταν φυσάω για να τρέξει το επιπλέον υγρό.

Θέλει ένα o-ring εκεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357788 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios