vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 6 χρήστες
seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem, billythekid

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #480 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 19:27 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ap1c4EwKRAY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sDQ-xcfYFHM[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #481 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 20:16 »
Εδώ και κάνα 3μηνο κανω driping σε regular 510 χωρίς τη γέφυρα και το κατακαμενο φυτιλακι απο τη γέφυρα στον atom.

Ενα +10% στη γευση θα ελεγα ,και οι atom απλά δε νιώθουν ,η ζωη τους πρέπει να επιμηκύνεται σε τεράστιο βαθμό.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #482 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 21:59 »
το εχω δει αυτο το βιντεο aiw αλλα δειχνει πως να βγει το wick. Δεν εχει φυτιλι το ατομαιζερ?

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #483 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 22:07 »
Στο ενα video βγαζει το φυτιλι κ στο αλλο τη γεφυρα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #484 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 22:30 »
Το είχα δοκιμάσει κι εγώ πέρυσι το dripping χωρίς γέφυρα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,898.0.html

Το μόνο μείον που είχε είναι ότι όταν το φιτίλι είναι καινούριο μπορείς να ρίξεις περισσότερες σταγόνες υγρό παρά όταν το αφαιρέσεις.
Αν όμως παλιώσει το φιτίλι είναι καλή λύση!
Το ίδιο έκανα και στον eGo-T που μου έβγαζε πλέον γεύση καμμένου, έβγαλα ότι υπήρχε πάνω απο την αντίσταση και την άφησα εκτεθειμένη για να τον έχω για dripping

Edit:
Μόλις έβγαλα το φιτίλι από έναν παλιό 901LR που μόλις άτμιζε, του έκανα και ένα dry burn γιατί ήταν καλυμμένος με ένα μαύρο πράγμα
 και απόκτησε κτύπημα πάλι... Δεν ξέρω βέβαια πόσο θα αντέξει...

Edit2:
Εκανα το ίδιο και σε έναν παμπάλαιο mega Ego atomizer και αυτός χτυπά σαν καινούριος μην πώ και καλύτερα απο καινούριο με dripping...
Αν σας αρέσει το dripping μην πετάτε τους παλιούς ατμ αν παίζουν ακόμη!


Υ.Γ.
Λέω φυτίλι, αλλά εννοώ τη γέφυρα και ότι υπάρχει απο φιτίλι κάτω απο τη γέφυρα αλλά όχι μεσα στις σπείρες του ατμ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2011, 22:59 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #485 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 22:52 »
Δεν εχει φυτιλι το ατομαιζερ?

Παραμένει το φιτίλι ανάμεσα στις σπείρες του ατομαιζερ ,αλλά στην ουσία έχει εξαϋλωθεί τόσους μήνες που ταλαιπωρώ το συγκεκριμένο ατομαιζερ ,με dry burn και βρασίματα  :))



Αποσυνδεδεμένος vasilisx

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα πιάνει...!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #486 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 22:54 »
Εγώ δουλεύω έτσι τον 901 μέσα στο fog άλλα μην το δοκιμάσετε σε 901 opw γιατί δεν βγαίνει μόνο η γέφυρα...  :eyesplash:
την έκανα τη μλκια και είμαι τώρα χωρίς fog, η acs έστειλε τους 901 σε άλλο μέρος της ελλαδας από λάθος  :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #487 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 23:00 »
σημερα πηγα απο το φαν και ειδα και το νεο φογκ
οι αλλαγες που ειδα και μου ειπε και ο περι ειναι:
λιγο μεγαλυτερη χωριτικοτιτα
παιρνει και 510 (εγω δεν βρησκω το λογο) με ανταπτορα
ειναι ολο χρωμιομενο
το αξονακι που συνδεει τη μπαταρια με τον ατμ. δεν εχει τις τρυπες στο πλαι αλλα 1 τρυπα στο κεντρο του αξονα καθως επησις και μια οπη για κατσαβυδι που χρησιμευει για να πουας τις διαροες που σιγουρα θα υπαρχουν(σχετικες φωτο εχω ανεβασει εδω απο τη μετατροπη του δικου μου:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1933.0.html :bye:

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 23:22 »
το εχω δει αυτο το βιντεο aiw αλλα δειχνει πως να βγει το wick. Δεν εχει φυτιλι το ατομαιζερ?

wick = φυτιλι

αυτό που αντιλαμβάνομαι οσο καιρο παιρνάω με συστήματα τροφοδοσίας κλειστού τύπου είναι πως η ικανή και αναγκαία συνθήκη για ενα ατομαιζερ σε avs ειναι μονο να υπάρχει ενα "συρματάκι" το οποιο θα ζεσταινεται οταν παιρνάει ρεύμα

αυτο γιατί η τροφοδοσία του υγρού γινεται από το ίδιο το avs και με το να είναι συνεχής και αδιάκοπη δεν υπάρχει λόγος για τριχοειδή φαινόμενο (δηλαδή γεφυρα και φυτιλι για να γίνεται πότισμα του υγρού από φιλτρακι)

αυτό πιστευω ότι πρέπει να είναι και πρώτη αρχή πανω στην οποία θα σχεδιάζονται η επόμενης γενιάς ατμοποιητές για κλειστά συστήματα
η δευτερη θα είναι να ξεφύγουμε επιτέλους από τις διαστάσεις και γιατί όχι και το σχήμα (κυλινδρος) του συμβατικού e-cig (το οποίο είχε γίνει για να μοιαζει όσο περισσότερο στο ΚΤ)

ειδικά αν κάποιος π.χ. αρχίζει να σχεδιαζει ατμοποιητές με διάμετρο του GG θα δεί ότι υπάρχει πολύς χώρος για παιχνίδι  ;)

Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 21:42 »
Αυτό με την αφαίρεση της γέφυρας και του φιτιλιού γίνεται στο Fog με 901(LR ή απλό); Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 23:54 »
εγω αλλα δεν μου αρεσε το αποτελασμα
μπορεις να το δοκιμασεις να προσεξεις μονο μη διαλησεις ρτον ατμ. καρατα τη βαση μεσα στο ατμ με κατι πριν τραβιξεις τα υπολοιπα  :bye:,καλη τυχη

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 01:38 »
Το πήρα και αυτό....
(άντε να δω τι άλλο σκατολοιδι...χαχαχα... θα βγει)
Έβαλα τον αντάπτορα για 510 στο FOG.
Μια χαρά πάει... πολύ καλό αποτέλεσμα,καλό άτμισμα, καλό χτύπημα.
Ίσως..... να έχει λιγότερο ντουμάνι, σε σχεση με τον 901(πάντα μιλώ για LR).
Πολύ καλο αποτελεσμα για τους φαν του 510.
Με τον 510, στο fog χωρά περίπου 1ml υγρό περισότερο.
Αυτά τα λίγα για αρχη.
Πάντος καλό είναι ότι και στο FOG, το παίζεις σε διπλό ταμπλό ;)

Υ.Γ. Είδα και το νέο FOG. Μου εξήγησε ο κ. Περικλής κάποια πράγματα, που  είναι βελτιωμένο από το προηγούμενο.

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 09:46 »
ερώτηση: πόσο σας κρατάει ο 901 στο fog κάνοντας 3-4 ml ημερησίως ; Γιατί αν είναι όπως τον ego-t σε μια εβδομάδα πέταμα..... άστα να πανε.... ???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 10:04 »
Δεν απαντιέται αυτή η ερώτηση φίλε keepgoin  :nope:
Πάντως από δική μου εμπειρία κρατάει περισσότερο από αν χρησιμοποιούσες σκέτο τον ατμοποιητή. Ως μέσο όρο φαντάζομαι 20 μέρες, αλλά και πάλι αν δεν φάω 10-15 ατμοποιητές, δεν μπορώ να το πω με σιγουριά ( μιλάω πάντα για τον  LR )

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 11:01 »
Ειναι θέμα χρησης:

Εγώ έχω το FOG από τέλος Νοεμβρίου- το χρησιμοποιώ 5 ώρες περιπου την ημέρα, και έχω ακόμα τον ίδιο DSE 901LR . Εγω γενικά δεν χαλω ατμοποιητές-χρησιμοποιώ βέβαια και το ggts(περισότερες ώρες), αλλα και σε αυτό δεν έχω απώλειες. Επίσης από αρχες Ιανουαρίου κάνω ένα φιλτρακι την ημέρα με το eGo-T και πάει μια χαρά.
Το προβλημά μου είναι οτι χαλώ πολυ γρήγορα τις μπαταρίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342503 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206647 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193196 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592405 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios