vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, vasim, aalex, camber, siakar, Milarepa

Twitter

Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #165 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:31 »
Παιδιά το ξαναγράφω κι εδώ, γιατί έχει κίνηση σήμερα,και ίσως κάποιος που το πέρασε ξέρει να μας πει:

Εμένα αυτό που με απασχολεί τελευταία, είναι η διαρκής ανάγκη για Liposan στα χείλη μου. Συνεχώ τα νοιώθω να στεγνώνουν, χωρίς να είναι σκασμένα. Άλλες μέρες το αίσθημα είναι πιο έντονο, άλλες λιγότερο. Πάντα υπάρχει ένα Liposan στην τσέπη μου πάντως, γιατί είναι ενοχλήτικό να τα νοιώθω ξεραμένα. Τώρα τελευταία αναρρωτιέμαι αν και κατα πόσο είναι θέμα της νικοτίνης των υγρών, και όχι αυτού καθεαυτού του υγρού σαν VG ή PG (κάνω 12άρια). Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Φεύγει με την μείωση της νικοτίνης?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #166 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:36 »
Δεν έχω ξαναδιαβάσει για ξηρότητα στα χείλη από το άτμισμα. Ωστόσο, έχω μόνιμη ξηρότητα και ευαισθησία. Άλλοτε το κρύο, άλλοτε επειδή κατά τη διάρκεια του ύπνου αναγκάζομαι να αναπνέω από το στόμα (συνάχι, στομαχικές διαταραχές κλπ). Ψάξε να βρεις, ίσως φταίει κάτι άλλο, ίσως όμως και να είναι από το η.τ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #167 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:46 »
Παιδιά το ξαναγράφω κι εδώ, γιατί έχει κίνηση σήμερα,και ίσως κάποιος που το πέρασε ξέρει να μας πει:

Εμένα αυτό που με απασχολεί τελευταία, είναι η διαρκής ανάγκη για Liposan στα χείλη μου. Συνεχώ τα νοιώθω να στεγνώνουν, χωρίς να είναι σκασμένα. Άλλες μέρες το αίσθημα είναι πιο έντονο, άλλες λιγότερο. Πάντα υπάρχει ένα Liposan στην τσέπη μου πάντως, γιατί είναι ενοχλήτικό να τα νοιώθω ξεραμένα. Τώρα τελευταία αναρρωτιέμαι αν και κατα πόσο είναι θέμα της νικοτίνης των υγρών, και όχι αυτού καθεαυτού του υγρού σαν VG ή PG (κάνω 12άρια). Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Φεύγει με την μείωση της νικοτίνης?


φιλε μου συμφωνα με την δικη μου εμπειρια,η δεν ενυδατωνεις τον εαυτο σου αρκετα η τα υγρα που κανεις μπορει να εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα σε pg.νομιζω δεν οφειλεται στη νικοτινη.πες μα ςτι υγρα κανεις και αν πινεις αρκετο νερο.

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #168 στις: Μαρτίου 06, 2015, 02:42 »
Παιδιά το ξαναγράφω κι εδώ, γιατί έχει κίνηση σήμερα,και ίσως κάποιος που το πέρασε ξέρει να μας πει:

Εμένα αυτό που με απασχολεί τελευταία, είναι η διαρκής ανάγκη για Liposan στα χείλη μου. Συνεχώ τα νοιώθω να στεγνώνουν, χωρίς να είναι σκασμένα. Άλλες μέρες το αίσθημα είναι πιο έντονο, άλλες λιγότερο. Πάντα υπάρχει ένα Liposan στην τσέπη μου πάντως, γιατί είναι ενοχλήτικό να τα νοιώθω ξεραμένα. Τώρα τελευταία αναρρωτιέμαι αν και κατα πόσο είναι θέμα της νικοτίνης των υγρών, και όχι αυτού καθεαυτού του υγρού σαν VG ή PG (κάνω 12άρια). Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Φεύγει με την μείωση της νικοτίνης?


Βοηθα να μειωσεις την PG σου και να πινεις αρκετο νερο. Οχι υπερβολες αλλα αρκετο. Και σκετη VG να κανεις ακομα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #169 στις: Μαρτίου 06, 2015, 08:45 »
Ναι παιδιά, είδα σε κάποιο forum οτι οι ιδιότητες της PG είναι υδροδεσμευτικές (κρατάνε τα μόρια νερού), και παίζει να είναι αυτός ο λόγος. Λύση εμπειρική προτείνανε κι εκεί, γουλιές νερό τακτικά. Οχι κουβάδες, αλλά γουλίτσες σε τακτικό ρυθμό ιδίως οταν ατμίζεις.
Το αστείο είναι οτι εγώ πίνω πολύυυυυυ νερό (δεν παιζει θέμα αφυδάτωσης), και αγαπώ VG στο φουλ (αγαπημένο υγρό Boba's Bounty 100%VG).
Το θέμα όμως είναι οτι δοκιμάζω κατά την διάρκεια της ημέρας και άλλα υγρά που μου αρέσουν με 50/50 όχι παραπάνω επ ουδενί. Αρα μάλλον εκείνο το 50% pg κατα διαστήματα θα την κάνει την δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #170 στις: Μαρτίου 06, 2015, 18:19 »
Σημερα ειμαι παρα πολυ καλυτερα και στην δουλεια δεν πηρα καθολου τα ατμιστιστικα μου χωρις βεβαια να τα αναζητησω κιολιας.. αλλα μολις μπηκα μεσα στο σπιτι εβαλα σκετη βαση και λιγο αρωμα και αυτο που με βοηθησε παρα πολυ ακομα ηταν καραμελες λεμονιου και ατμισμα τωρα οπως εχθες παλι ... φτοιαχνουν την γευση...

το ξεπερασα μαλλον και αυτο ειναι πολυ θετικο χωρις να εχω καμια ασκημη ταση για οτιδηποτε αλλο κακο...


Γιωργο απο την εμπειρια μου τουλαχιστον σε αυτο που λες σχετικα  με την ξηροτητα των χειλιων παιζει ρολο μεγαλο και οτι δεν πίνεις τοσο νερο οσο χρειαζεσαι ... αν βαλεις ενα σκοπο στα 7 ποτηρια καθε μερα θα δεις μεγαλη διαφορα ... το ειχα αυτο που περιεγραψες περσι και το ξεπερασα με αυτον τον τροπο με πολυ νερο .. και ολα καλα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #171 στις: Μαρτίου 06, 2015, 18:53 »
Ναι παιδιά, είδα σε κάποιο forum οτι οι ιδιότητες της PG είναι υδροδεσμευτικές (κρατάνε τα μόρια νερού), και παίζει να είναι αυτός ο λόγος. Λύση εμπειρική προτείνανε κι εκεί, γουλιές νερό τακτικά. Οχι κουβάδες, αλλά γουλίτσες σε τακτικό ρυθμό ιδίως οταν ατμίζεις.
Το αστείο είναι οτι εγώ πίνω πολύυυυυυ νερό (δεν παιζει θέμα αφυδάτωσης), και αγαπώ VG στο φουλ (αγαπημένο υγρό Boba's Bounty 100%VG).
Το θέμα όμως είναι οτι δοκιμάζω κατά την διάρκεια της ημέρας και άλλα υγρά που μου αρέσουν με 50/50 όχι παραπάνω επ ουδενί. Αρα μάλλον εκείνο το 50% pg κατα διαστήματα θα την κάνει την δουλειά.
Και η VG και η PG είναι υδρόφιλες και δεσμεύουν νερό. Δεν φταίει μόνο η PG - και δεν προστατεύει η VG.
Συνίσταται το νερό αλλά μην ξεχνάμε πως βασικά για τα ξερά χείλια φταίει και το κρύο και η συνεχής επαφή με το drip tip.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #172 στις: Μαρτίου 06, 2015, 19:07 »
Ετσι μπράβο, ρίχτε ιδέες και εμπειρίες στο τραπέζι, να επιμορφωνόμαστε, και να λύνουμε εμπειρικά τα όποια θέματα  :) Τουλάχιστον μέχρι να μας μελετήσει και η επιστήμη  :D

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #173 στις: Μαρτίου 06, 2015, 19:41 »
και για το νυχτερινο ματωμα των ουλων,καταληξαμε με τον οδοντιατρο οτι χρειαζεται βαθυς καθαρισμος.η πετρα μεσα απο τα ουλα απιστευτη.και φανταστειτε εκανα απλο καθαρισμο καθε εξι μηνες

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #174 στις: Μαρτίου 06, 2015, 21:47 »
Εγώ μόλις τελέιωσα από 1 τριήμεράκι με κρύωμα. Το μόνο που μπόρεσα να ατμίσω ευχάριστα ήταν σκέτη βάση. Ευτυχώς 2 ( κοντά στον 3ο μήνα) δεν μου έχει παρουσιαστεί τίποτα παράξενο ( αν εξαιρέσεις μια τρελή λυγούρα για σοκολάτα).


¨οσο για τα 7 ποτήρια νερό που λέει ο Κώστας να σημιώσω ότι κανονικά ώς άνθρωποι πρέπει να πίνουμε καθημερινά 7-9 ποτήρια την ημέρα ασχέτως ατμίσματος ή όχι. Στα 12 αδυνατίζουμε κιόλλας  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #175 στις: Μαρτίου 06, 2015, 23:15 »
Χρόνια τώρα πίνω 2,5 λίτρα τουλάχιστον κάθε μέρα ακόμα και τον χειμώνα. Το καλοκαίρι πολύ περισσότερο. Δεν βλέπω αποτελέσματα γιατρέ μου (στο βάρος εννοώ)... :dontknow: :))

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #176 στις: Μαρτίου 06, 2015, 23:30 »
χαχα, γιατρός δεν έιμαι αλλά έχω συναναστραφεί τόσο πολύ με αθλητές και ότι τους περιβάλλει χρόνια τώρα που έχω καλές γενικές γνώσεις στα ψυχοσωματικά  :tongue_smilie: . Η διάγνωση που σου δίνω έιναι ότι τρώς πολύ αλάτι και έισαι φέτα-lover. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #177 στις: Μαρτίου 06, 2015, 23:33 »
Για την "σαν καμμενη" γλωσσα εχει κανεις καμια ιδεα?


Γνωριζω οτι και η PG αλλα και η VG δεσμευουν το νερο. Δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια αλλα ειχα την εντυπωση οτι η PG το κανει σε μεγαλυτερο βαθμο. Γι αυτο και προτεινα μονο VG στη φιλη παραπανω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 23:48 από 314 »

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #178 στις: Μαρτίου 07, 2015, 00:36 »
για την γλωσσα απ'οσο γνωριζω φταιει η νικοτινη.τα υγρα σου τι περιεκτικοτητας ειναι?

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Ιώσεις , κρυολόγημα και ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #179 στις: Μαρτίου 07, 2015, 01:33 »
απο 0 μεχρι 7

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro