vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, dimitrist, lagoudakis, Buliwyf

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #150 στις: Μαρτίου 07, 2013, 18:39 »
Αλέξη δεν ξέρω τι χτύπημα έχει το οριον αλλα σε μένα που έχω τον did τον 16 "
ο RSS έχει περισσότερο χτύπημα και ας έχει μεγαλύτερη καμπάνα !
Το είχα γράψει στο πρώτο μου πόστ εδώ ότι αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το χτύπημα και με 6mg που κάνω !!!
Υστερεί βέβαια σε γεύση και πυκνότητα ατμου αλλα άλλο 87€ και άλλο 25€ μην τα θελουμε και όλα δικά μας !


Με το U δε πλέον το χτύπημα επιβάλει μείωση της νικοτινης !!

Ναι έχει ήδη μόνωση η οποία στο μόνο που μπορώ να  καταλαβω οτι βοηθάει είναι στο να μην κανείς ολική οξειδωση .
Αν έχει και άλλη χρησιμότητα ας μου το πει κάποιος που ξέρει.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 18:52 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #151 στις: Μαρτίου 07, 2013, 18:52 »
Μωρε Ολική οξείδωση θα κάνεις και πάλι, αλλα σε παίρνει να εχει και μερικές μικρές αστοχίες.
Αλλο να κόβει δρόμο το ρεύμα, μονο στην περιοχή κατω απο το σύρμα, και αλλο να κόβει δρόμο μέσω ολου του ατμο.
Αν εχεις βραχυκυκλωματάκι στην περιοχή των σπειρών, με ενα κουνημα/γύρισμα πιθανά τα το διευθετήσεις. Ενω εν το εχεις εκεί που πατάει και μπαινει μέσα, θελει σίγουρα βγαλσιμο και κάψιμο.!!!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #152 στις: Μαρτίου 07, 2013, 19:39 »
Τον παρέλαβα κι εγώ και τον τεστάρω. Στην η γεύση δεν ήταν όπως του aga-t αλλά θυμήθηκα ότι είχα πειράξει ελαφρά την τρύπα στην καμπάνα, οπότε κάθε 5 τζούρες, την χαρχαλεύω να την ανοίξω λιγάκι. Στον aga περνάει ο συνδετήρας μου ίσα ίδα, στον RSS θέλει λίγο ακόμη.

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #153 στις: Μαρτίου 07, 2013, 20:23 »
Θυμήθηκα με τι μοιάζει η τάπα αυτή στον άξονα που είναι πλαστική και είπα να
κάνω αλλαγή μιας και είχαμε την συζήτηση περί διαρροής.

Είναι παρόμοια με αυτήν του Aga-T V2 που βρίσκεται στα ανταλλακτικά του και έτσι
δεν χρειάστηκε να ξεστήσω τον Aga !
Είναι παρόμοια με την μόνη διαφορά πως αυτή είναι σιλικονένια και σφίγγοντας,
κάνει εφαρμογή καλύτερα μιας και "απλώνει" στην οπή.



Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #154 στις: Μαρτίου 07, 2013, 20:32 »
Η κάτω τάπα δεν είναι αυτή; Αν είναι η πάνω τότε μπορώ να βάλω το ανταλλακτικό που έχω (την μόνη που μου έμεινε... χααχχαχαχα) και να είμαι σίγουρος για πάντα  :D

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #155 στις: Μαρτίου 07, 2013, 20:36 »
Στα ανταλλακτικά έχει μόνο μία, η πάνω πρέπει να είναι στον Aga, δεν ξέστησα τον ατμοποιητή.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 20:48 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #156 στις: Μαρτίου 07, 2013, 20:44 »
Στον RSS εννοώ. Στον aga ίδιες είναι και οι δύο.

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #157 στις: Μαρτίου 07, 2013, 20:54 »
Για να ξεστηθει τελειως πρεπει να βγαλουμε τον κεντρικο αξονα και την βιδα του αρνητικου ...σωστα ;   το μπωλ ειναι βιδωτο  ή χωνευτό ;

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 07, 2013, 21:12 »
Πρέπει να ξεβιδωθεί πρώτα ο κεντρικός άξονας και μετά να ξεβιδωθεί ο εσωτερικός προστατευτικός άξονας που προστατεύει τον θετικό πόλο, ο οποίος βιδώνει σε δυο σημεία, στο κάτω καπάκι και στο πάνω (βάση).
Αν προσπαθείς να τον ξεβιδώσεις, με προσοχή άρχισε να περιστρέφεις το κάτω καπάκι με τη βάση κρατώντας το κάτω καπάκι και περιστρέφοντας τη βάση (καπάκι-πάνω από το tank)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2013, 21:56 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 07, 2013, 23:33 »
αν και δεν εχω ακομη εμπειρια στους επισκευασιμους,χθες καταφερα να τον σεταρω.αν και ατμιζω με 3 νικοτινη ενιωθα το χτυπημα στο λαιμο εντονο.βεβαια ατμιζω (PVG 80/20).οποτε σκεφτομαι να το παω στο (60/40)..
σημερα ξυπνησα με κεφια και σκεφτησα να δοκιμασω σεταρισμα petar k.ξοδεψα πολυ μες αλλα και συρμα χωρις να καταφερω κατι αξιολογο οποτε και το αφησα για αλλη φορα οποτε και τον ξαναστησα με τον γνωστο τροπο(rizzla).σκεφτομαι να παρω ακομη εναν για να πειραματιστω μαζι του.
αν και χωρις εμπειρια εχω ενθουσιαστει με τον συγκεκριμενο ατμο.πολυ καλο χτυπημα και σχετικα καλο ντουμανι.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 08, 2013, 00:04 »
Είναι δυο πραγματάκια τα οποία πρέπει να τα αναφέρω ως επίλογο σχετικά με τον RSS.


1. Μετά την τοποθέτηση του όριγκ, επιβεβαιώνω ότι δεν έχω πλέον καμμία διαρροή από το σπείρωμα του ατμοποιητή.

2. Η γεύση μετά από περίπου 8 ml, έχει βελτιωθεί πάρα πολύ, και λόγω του ότι έστρωσε ο RSS, αλλά και λόγω του ότι δεν έχω πλέον τη γεύση των καινούργιων υλικών κατασκευής που είχα αρχικά. Πολύ καλή, και καθαρή γεύση. (Όπως το λένε στο masterchef) :tongue_smilie:   τα αρώματα από το Smokey Caramel που κάνω ακούγονται δυνατά, ενώ νοιώθω την ένταση της καραμέλας έντονη σαν επίγευση και την πικάντικη αίσθηση του Smokey κατά την εισπνοή. :)) :))


Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 08, 2013, 01:08 »
Εμενα ρε παιδια γιατι δεν με ικανοποιει;2 τανκ υγρο ατμισα αλλα δεν εχω το αποτελεσμα ενος ατμοποιητη με φυτιλι.Για παραδειγμα και συμφωνα παντα με αυτην την αριθμομηχανη.... http://www.rapidtables.com/calc/electric/watt-volt-amp-calculator.htm


RSS                          KTS X6


Ωμ     2.3                  Ωμ  2.8
Βολτ  4.4                  Βολτ 4.8
Βατ   8.41....             Βατ   8.22.....


Ατμος-χτυπημα-γευση, με το ιδιο υγρο, ειναι μπροστα ο KTS X6.Βεβαια οι τιμες ειναι διαφορετικες και ισος κακος κανω συγκριση αλλα επιδει εχω διαβασει οτι με τους ατμοποιητες mesh εχεις γευση και ατμο τουλαχιστων καλυτερο απο τα φυτιλια και επιδει ειμαι αρχαριος σε αυτους τους ατμο, λεω μηπως εχω λαθος καπου και μπορουν οι γνωστες των mesh να με βοηθησουν ωστε να απολαυσω το ατμισμα ακομα περισσοτερο.


demkoni δεν προλαβα να διαβασω αυτα που ειπες, οποτε με τα λεγομενα σου θελει ακομα στρωσιμο ο ατμοποιητης.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2013, 01:16 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 08, 2013, 01:18 »
Χρειάζεσαι λιγότερα ωμ και περισσότερα watt. 1.8-2 είναι πολύ καλά και φυσικά μεγαλύτερη επιφάνεια επαφής επίσης βοηθάει. Γι'αυτό αν δεις υπάρχει ολόκληρο θέμα για το kanthal ribbon. Μην απογοητεύεσαι και θα δεις τι πάει να πει genesis  :D

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 08, 2013, 01:31 »
Ευχαριστω  Atrum!


Φυσικα και δεν απογοητεομαι.Αφου μπορεσα και εκανα την αρχη θα ερθουν και ολα τα αλλα!

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 08, 2013, 01:59 »
Λοιπόν ...
Από το απόγευμα τον έχω με U wick !
Μια τρύπα άνοιξα στη βάση ίδια σε διάμετρο με την τρύπα του μες που έχει 3.5mm.

Ο ατμοποιητης απογειώθηκε πραγματικά !!!
Ολα ανέβηκαν κατα πολύ όμως ...
Για το ντουμανι τα άκουσα μια από την κοπέλα μου αλλα και μετά που πήγαμε σε μια ταβέρνα ( να τσικνησουμε ... Ωραία και αυτά τα ντουμανια  από την ψησταριά και μπυριτσα ... :party_beer_01:) τα άκουσα από την παρέα μου που μου έλεγε " καλό το η. τ. αλλα είναι ωραίο τώρα αυτό το νέφος ;"
Οπως και από τα δίπλανα τραπέζια κοιτούσαν περίεργα !!!
Γευση παρά πολύ καλή !
Εντάξει το χτύπημα δεν το αντέχω θα πέσω σε 0  με το συγκεκριμένο !
Το μόνο που με χαλάει είναι ότι στην πρώτη επέμβαση στην τρύπα της καμπάνας το παρακανα στο 1.5 mm και θα ήθελα λίγο πιο μικρή 1.2 ας πούμε !
Τώρα ατμιζα με ταινία κολλημένη εξωτερικά να κλείνει λίγο την τρύπα !
Αλλα θα πάρω την καμπάνα από τον δεύτερο και θα την κάνω τόσο !!

Η μετατροπή είναι εύκολη και αξίζει πραγματικά ..
Πλέον ο ατμο έχει για πλάκα άλλους των πολλών δεκάδων ευρώ !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825426 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog