vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 4 χρήστες
JohnDag, ZoeM, maprix, Giannis.B

Twitter

Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα

Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 15, 2016, 21:50 »
υ πυραζινη δεν ειναι αρωμα αυτοτελες..το χρησιμοποιουμε σαν ενυσχιτικο του αρωματος.βγαζει λοιπον τις κρυφες πτυχες του αρωματος μας.μην περιμενετε να νιωσετε δυνατη πυραζινιλα :tongue_smilie:
Άρα καλύτερα που το βάλα από την αρχή. .να τα σκάσει όλα από την αρχη

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ο τύπος που τα αγόρασα μου είπε να τα βάλω όλα μαζί. ..μάλιστα με ρώτησε τι ποσοτητα θα φτιάξω και του είπα 30ml και μου σύστησε βάλω 4 ml ry4 double και 1 ml pyrazin. .τώρα τι θα βγει θα δείξει. .. (αλλά από αυτά που γράφετε  μου φαίνεται πολύ το 1 ml pyrazin se 30ml διαλυματος

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2016, 23:21 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 15, 2016, 22:13 »
η πυραζινη συνηθως μπενει σε ποσοστο μεχρι 1%.ελαχιστοι και ψαγμενοι βαζουν παραπανω και σε συγκεκριμενα αρωματα.εσυ επρεπε να βαλεις στα 30 ml 0.3 ml πυραζινη..το 1 ml που εβαλες ειναι 3.33%..παρα πολυυυυ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 15, 2016, 22:32 »
Αν βρίσκετε καλύτερο το αποτελεσμα όταν βάζετε την πυραζίνη από την αρχή, κάντε το έτσι. Και εγώ ένας τύπος είμαι που είπα μια γνώμη, απλά δεν πουλάω υγρά :)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 15, 2016, 22:33 »
εγω προσωπικα την βαζω 4-5 μερες πριν αρχισω να καταναλωνω το υγρο αλλα πιστευω οτι οσο μενει μεσα η πυραζινη και παλαιωνει τοσο χανεται η γευση της και δινει ενταση στο ιδιο το αρωμα(αυτος ειναι κ ο σκοπος της)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 15, 2016, 22:37 »

Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 15, 2016, 23:02 »
η πυραζινη συνηθως μπενει σε ποσοστο μεχρι 1%.ελαχιστοι και ψαγμενοι βαζουν παραπανω και σε συγκεκριμενα αρωματα.εσυ επρεπε να βαλεις στα 30 ml 0.3 ml πυραζινη..το 1 ml που εβαλες ειναι 3.33%..παρα πολυυυυ :hmmm:
Οπότε να φτιάξω άλλο ένα διάλυμα μόνο βάση και άρωμα. ..και να το ανακάτεψω με το ήδη υπάρχον έτσι ώστε να μειώσω το ποσοστό της πύραζινης. .τι λέτε?
Και μένα μου φάνηκε πολύ. ..και ειδικά όταν διάβασα και αυτά που γράφατε εδώ. .μετά πάλι σκέφτηκα μήπως η αναλογία που μου είπε ήταν για 100ml...αλλά μετά το ry4double μόνο 4%???


...και πάλι σκέφτηκα βλέποντας το χαρτάκι που μου τα χε γράψει. .(έγραφε 4 ry4doyble 1acetyl pyrazin ) μήπως αναφεροταν σε 100ml διαλυματος αλλά δε μου κόλλαγε μετά η ry4double  (μόνο 4%)
Τεσπα...μήπως τώρα να φτιάξω ένα διάλυμα μόνο με άρωμα και να το ανακάτεψω με το ήδη υπάρχον μπας και μειώσω την περιεκτικοτητα της πύραζινης? Τι λέτε?

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2016, 23:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 16, 2016, 01:02 »
Απ τη στιγμή που έχεις ήδη φτιάξει 30ml κι έχεις ήδη ρίξει μέσα 1ml πυραζίνη, για να βγεί το 1% πρέπει να φτιάξεις άλλα 70ml σκέτα, μόνο βάση κι άρωμα!!! Σύνολο 100ml. Εγώ θα το άφηνα ως έχει, θα δοκίμαζα μετά από 15-20 μέρες και θα έβλεπα τότε τι θα κάνω. Εγώ χθες σ' ένα κλωνοτριμπέκα 30ml, έριξα 0,4ml πυραζίνη (2%).

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 16, 2016, 15:27 »
αλλο το τριμπεκα κ οι μιξεις πολλων αρωματων και αλλο να το βαλεις σε ενα μονο αρωμα.το τριμπεκα θελει (συμφωνα με τις συνταγες)2% πυραζινη..παντως αυτο που λεει ο φιλος ειναι το σωστο..αν ξερεις το αρωμα που εφτιαξες και δεν εχεις θεμα να φτιαξεις 100μελο τοτε κανε 70 Ml σκετη βαση αρωμα και καντα ολα μαζι..προτεινωμενη δοσολογια rydouble για μενα 10%

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 16, 2016, 21:03 »
Οπότε να φτιάξω άλλο ένα διάλυμα μόνο βάση και άρωμα. ..και να το ανακάτεψω με το ήδη υπάρχον έτσι ώστε να μειώσω το ποσοστό της πύραζινης. .τι λέτε?
Και μένα μου φάνηκε πολύ. ..και ειδικά όταν διάβασα και αυτά που γράφατε εδώ. .μετά πάλι σκέφτηκα μήπως η αναλογία που μου είπε ήταν για 100ml...αλλά μετά το ry4double μόνο 4%???


...και πάλι σκέφτηκα βλέποντας το χαρτάκι που μου τα χε γράψει. .(έγραφε 4 ry4doyble 1acetyl pyrazin ) μήπως αναφεροταν σε 100ml διαλυματος αλλά δε μου κόλλαγε μετά η ry4double  (μόνο 4%)(Image removed from quote.)
Τεσπα...μήπως τώρα να φτιάξω ένα διάλυμα μόνο με άρωμα και να το ανακάτεψω με το ήδη υπάρχον μπας και μειώσω την περιεκτικοτητα της πύραζινης? Τι λέτε?

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Βασικά να μην αγχώνεσαι. Άμα είναι να αγχώνεσαι με τις ιδιοκατασκευές, χάνεις το μεγαλύτερο ποσοστό της διασκέδασης. Έφτιαξες ένα συνδυασμό, κάποιος σου είπε ότι έβαλες πολλή πυραζίνη. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι αυτό είναι και αληθές. Άστο ως έχει, υπάρχει σοβαρή περίπτωση και να σου αρέσει. Όταν με το καλό ωριμάσει και το δοκιμάσεις, θα μπορέσεις να σχηματίσεις άποψη. Αν δεις ότι σε ικανοποιεί, μια χαρά είσαι, αν δεις ότι είναι πολύ έντονο, την επόμενη φορά θα βάλεις λιγότερο. Και φυσικά, σε αυτή την περίπτωση, εδώ θα είμαστε να σου πούμε τι μπορείς να κάνεις για να σώσεις αυτό το batch. Και καλό θα είναι να ξοδέψεις λίγο χρόνο να διαβάσεις το νήμα λίγο πιο αναλυτικά.



Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 16, 2016, 22:50 »
Σ ευχαριστώ. .το διάβασα όλο το νήμα. .απλά είχα ήδη φτιάξει το διάλυμα. ..έχεις δίκιο πάντως. ..!!

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 21, 2016, 12:44 »
Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε πυραζίνη της TPA στη Θεσσαλονίκη;
Revolute βρήκα και Pink Mule,αξίζει να βάλω κάποια απ αυτές αν δεν βρω TPA;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 13:20 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 21, 2016, 13:13 »
Εγώ χρησιμοποιώ Revolute. Δεν νομίζω να έχει διαφορά η μία από την άλλη. Πρόκειται για μια συγκεκριμένη χημική ένωση η οποία πάντα θα βγάζει το ίδιο αποτέλεσμα. Η διαφορά με τις εταιρείες υποθέτω θα είναι στο ποσοστό διάλυσης στο τελικό προϊόν (αν και νομίζω πως όλες το ίδιο ποσοστό χρησιμοποιούν).
Με λίγα λόγια δεν νομίζω να δεις κάποια διαφορά από εταιρεία σε εταιρεία. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:25 »
Χρησιμοποίησα της revolute και έβαλα 15 σταγόνες σε smoke (after8),smoke-x (after8) και 11 σταγόνες σε Desert Ship (FA).Αποτέλεσμα 290ml στη λεκάνη. Αλλοιώθηκε τόσο πολύ η γεύση που δεν ατμιζόταν. Φυσικά και η πυραζίνη της Revolute είχε την ίδια κατάληξη. Η χειρότερη πίκρα είναι ότι τα αρώματά μου τα ωριμάζω για 1και πλέον μήνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 13:33 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:29 »
πολυ θεμα βλεπω ναχει αυτη η πυραζινη δυστυχως..προτιματε της tpa παιδια..εμενα προσωπικα δεν μου εχει κανει ποτε το παραμικρο..και της inawera ειναι πολυ καλη!

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:40 »
Κώστα το έγραψα και το νήμα της After8, όχι μόνο μου άλλαξε τη γεύση αλλά αλλοίωσε και το χρώμα των υγρών π.χ το smoke -x ήταν βαθύ πορτοκαλί και έγινε ανοιχτό πορτοκαλί και το smoke από ανοιχτό πορτοκαλί πήρε χρώμα κιτρινοπράσινο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501730 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 351 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan