vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, ZoeM

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1275 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:19 »
Φτιαχνει καποιος το βερικοκο του καλλιτεχνη να πει αναλογια για ενα 30 μελο?
Λεει 3% αλλα πολυ μου φαινεται . Σε pmma tank, τι συμπεριφορα εχει?

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1276 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:30 »
Το αναγραφομενο ποσοστο της δοσολογιας ειναι απο τον καλλιτεχνη,οποτε.....μην το φοβασαι και βαλε αυτο που λεει.Οσο για το τανκ δεν γνωριζω για να σου απαντησω,λυπαμαι.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1277 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:38 »
Δεν ειναι ακριβως ετσι φιλε. Και το συκο γραφει 7%, αλλα αμα βαλεις τοσο θα σου φυγει το τσερβελο ;D. Σε αυτο ας πουμε με 3 σταγονες στο 20 μελο, εισαι οκ. Και το λουκουμι λεει 3% ,αλλα με 1-2 σταγονες στο 20 μελο το ακους μια χαρα.Για εμενα ολα αυτα βεβαια . Νομιζω οτι αρκετα απο τα αρωματα του ειναι "δυνατα" και για αυτο ,προσωπικα παιζω με σταγονες. Να σαι καλα παντως.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1278 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:33 »
Τα γουστα ειναι γουστα......ο,τι αρεσει στον καθενα,απλα επειδη αναφερθηκες στον καλλιτεχνη,γιαυτο και σου ανεφερα το ποσοστο,καθοτι απο αυτον ειναι τοποθετημενο. ;)
Κι εσυ να εισαι καλα,και ομορφα ατμισματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1279 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 18:28 »
Δοκίμασα λοιπόν και εγω το καταξιωμενο πλεον bebeca στον κλώνο kfl και μου έδωσε μια ευχάριστη γλυκόπικρη παστουρμαδιλα που ομοια της είχα συναντήσει στο camelακι όταν κάπνιζα. Ωραίο υγρακι για καθημερινο,θα πάω με αυτό καμια βδομαδουλα.Την αντίσταση την έχω στησει τόσο χαμηλά (1mm απο την οπή) που το χτύπημα του αντί για 12αρι μου έρχεται 15άρι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2016, 18:36 από Dr.Feelgood »

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1280 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:26 »
Ξέρει κανείς αν τελευταία το Bebeca άλλαξε λίγο τη γεύση ?
 
Αν όχι, μετά θα ερευνήσω για αντίσταση / μαγαζί αγοράς / ψυχίατρο κλπ

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1281 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 16:57 »
δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι παντως για μενα..... :delicious2: :delicious2: :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1282 στις: Φεβρουαρίου 11, 2017, 12:54 »
Υστερα απο 17 μερες ωριμανση, δοκιμασα τα peach και melon, με 6% αρωμα σε βαση vpg 50/50 9mg
Δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα, καθως και στα δυο, διακρινω μια ανομοιογενεια στην γευση, σαν να μην εχουν δεσει καλα το αρωμα με την βαση.
Θα δοκιμασω ξανα με λιγο λιγοτερο αρωμα στο peach (μου φανηκε εντονο) και λιγο περισσοτερο στο melon (μου φανηκε ατονο)

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1283 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 01:46 »
Μπορεί να μου πει κανείς τη γνώμη του για το silence;

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1284 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 20:15 »
Εξαιρετική περιγραφή που προϊδεάζει θετικά, πολύ μέτριο αποτέλεσμα όμως, με την γεύση να είναι άτονη σαν σύνολο. Μέτρια πράγματα για εμένα. Βέβαια, μονο αν τα δοκιμάσεις θα ξέρεις αν σου κάθονται Καλα

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Headachegr

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1285 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 21:56 »
Εγώ το silence είναι το μοναδικό υγρό που χρειάστηκε να χαρίσω (για να μην πάει νεροχύτη) παρόλο που όλα τα υπόλοιπα της σειράς με ενθουσίασαν (πάντα κρατάω καβάντζα ένα zen και ένα superior).
Μάλλον δεν μου έκατσε καλά το κάστανο, δεν ξέρω...
Γούστα είναι αυτά βέβαια!!

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1286 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 16:51 »
Ρε παιδια με το bebeca τι παιζει? Το δοκιμασα  σε ατμομαγαζα , λεω καλη φαση , κλωνος του τριμπεκα εδω ειμαστε,αγοραζω ενα μπουκαλι, παω σπιτι το βαζω στο ναυτιλο και μου ρχεται ενα πραμα σαν θυμιαμα. Το βαζω και στον ναυτιλο χ, το ιδιο. Παω σε αλλο ατμομαγαζο, λεω αν γινεται να δοκιμασω το συγκεκριμενο, μου δινει και ειναι το γνωστο ωραιο τριμπεκοειδες. παω σπιτι καθαριζω ατμοποιητες αλλαζω αντιστασεις, το ξαναβαζω και παλι μου ρχεται αυτο το περιεργο πραμα. Τι παιζει? αλλαξε η συνταγη, ετυχα σε κακη παρτιδα?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1287 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 19:45 »
Αφού το δοκίμασες όπως λες στα ατμομάγαζα και σου άρεσε, γιατί διερωτάσαι τι παίζει με το υγρό και όχι με τον ατμοποιητή σου?.... Στα καταστήματα που το δοκίμασες, το δοκίμασες με ναυτίλο και μάλιστα με την ίδια αντίσταση με τους δικούς σου?....

Τα γράφω αυτά, όχι γιατί μπορώ να αποκλείσω κάτι σχετικά με το υγρό (πχ αυτό που πήρες να ήταν πιο "φρέσκο" και ήθελε περισσότερο χρόνο για ομογενοποίηση), αλλά για να πω οτι το κάθε υγρό αποδίδεται διαφορετικά σε κάθε ατμοποιητή. Ακόμη και σε ίδιο ατμοποιητή αλλά με διαφορετική αντίσταση, είναι πολύ πιθανό να υπάρξει διαφορά γεύσης... 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1288 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 19:54 »
Μερικές φορές κάνουμε λάθη στα καταστήματα που δοκιμάζουμε, γιατί αλλάζουμε πολλές γεύσεις και γιατί δοκιμάζουμε σε διαφορετικούς ατμοποιητές και mod. Επίσης, πάντα παίζει ρόλο η ώρα και η διάθεση. Άλλο το πρωί με το καφέ, άλλο το μεσημεράκι χαλαρά. Ελάχιστες φορές έχω καταφέρει να πάρω ίδια γεύση σε δοκιμαστήριο και στο σπίτι...

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1289 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 21:51 »
Αφού το δοκίμασες όπως λες στα ατμομάγαζα και σου άρεσε, γιατί διερωτάσαι τι παίζει με το υγρό και όχι με τον ατμοποιητή σου?.... Στα καταστήματα που το δοκίμασες, το δοκίμασες με ναυτίλο και μάλιστα με την ίδια αντίσταση με τους δικούς σου?....

Τα γράφω αυτά, όχι γιατί μπορώ να αποκλείσω κάτι σχετικά με το υγρό (πχ αυτό που πήρες να ήταν πιο "φρέσκο" και ήθελε περισσότερο χρόνο για ομογενοποίηση), αλλά για να πω οτι το κάθε υγρό αποδίδεται διαφορετικά σε κάθε ατμοποιητή. Ακόμη και σε ίδιο ατμοποιητή αλλά με διαφορετική αντίσταση, είναι πολύ πιθανό να υπάρξει διαφορά γεύσης...
Μεχρι τωρα, εκτος απο καποιες εξαιρεσεις οτι υγρο δοκιμασα σε μαγαζι, μου βγηκε πανω κατω ιδιο και στον ατμοποιητη μου, αν οχι καλυτερο σε μενα. Για προφανεις λογους, οτι στο μαγαζι δοκιμαζεις με ταπεινοτερους ατμοποιητες σε σχεση με τον ναυτιλο. Αλλα αυτο με το μπεμπεκα με προβληματισε γιατι ήταν κατι που μου δωσε μεγαλη διαφορα στη γευση. Εκει το δοκιμασα και στο ενα μαγαζι και στο αλλο με K3, που εχει νομιζω ιδιες αντιστασεις με τον ναυτιλο. Και δοκιμαζοντας το ειπα οτι σε  μενα θα "δωσει" ακομα πιο πολλα. Και δεν ειναι θεμα οτι μπερδεψα γευσεις στο ατμομαγαζο πρωτον γιατι πηγα συστημενος να το δοκιμασω και να το παρω αν μου αρεσει, και δευτερον πηγα αφου το πηρα, και σε αλλο μαγαζι για να δω αν οντως ισχυει η μεγαλη διαφορα που ελαβα απο τη γευση στο μπουκαλακι που αγορασα. Γι αυτο το αποδιδω εκει, και γι αυτο ρωταω εδω, απευθυνομενος σε κοσμο που το χρησιμοποιει αν εχει παρατηρησει καποια αλλαγη, η΄αν εχει τυχει κατι παρομοι και σ αυτους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem