vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 4 χρήστες
ThioVag, Tem, camber, bloodlessz

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:53 »
Μια εβδομάδα μετά...
Το SVD το βρίσκω καλύτερη αγορά απο το Vamo, το σπείρωμα δείχνει να είναι πολύ καλύτερης κατασκευής, οι μπαταρίες μου κρατάνε λίγο περισσότερο απο ότι στο Vamo, και αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν η μπαταρία είναι χαμηλά η απόδοση είναι λίγο καλύτερη απο το Vamo, ιδιαίτερα θετικό ότι το χρώμα στο κουμπί πέφτει μέσα (πράσινο καλή μπαταρία, πορτοκαλί μέση κατάσταση και κόκκινο στα τελειώματα).
Ευχάριστη έκπληξη οτι αλλάζεις μπαταρία και ατμίζεις κατευθείαν (το Vamo κλείνει, τουλάχιστον το V2 που έχω).
Για τα λεφτά του νομίζω οτι είναι όχι απλά τίμια αλλά πολύ καλή αγορά!

Αποσυνδεδεμένος bill66

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 22:36 »
ακριβως την ιδια αποψη εχω κι εγω.η ποιοτητα του ειναι πολυ καλυτερη καθως και η διαχειριση του ρευματος. :respect:

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 23:12 »
Είναι το πρώτο μου mod και δεν μπορώ να έχω  άποψη η να συγκρίνω αλλά 1 μήνα που το έχω ''πιπίλα''  νοιώθω ότι δεν πέταξα τα λεφτά μου ο χρόνος θα δείξει βέβαια

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 00:58 »
Καλησπέρα και από μένα .... εμένα το svd είναι το τρίτο mod που έχω στα χέρια μου μετά από το lava το e-vic και τώρα το svd. Η πρώτη μου άποψη είναι ότι είναι ένα πολύ στιβαρό mod που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλά άλλα. Πολύ καλό μέταλλο κατασκευής σου δίνει επίσης και το κάτι διαφορετικό στην εμφάνιση και μετά από το e-vic το οποίο με συντρόφεψε αρκετό καιρό τώρα, μπορώ να πω ότι δεν έχω μετανιώσει καθόλου για την αγορά μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 20:40 »
Την Τρίτη έλαβα και εγώ ένα SVD ως Δώρο Χριστουγέννων, ρε πως με καταλαβαίνουν μερικοί... :)
Από όταν πρωτοξεκίνησα το ητ, είχα κάτι βλέψεις προς μεγάλα και βαριά μοντ, στην ουσία αυτό είναι το τρίτο μεγάλο, τέταρτο συνολικά ηλεκτρονικό μοντ που περνάει στην κατοχή μου, μετά τα Lava, VV No.1, Vamo V2 SS. Οι εντυπώσεις μου μετά από 3 μέρες χρήσης μέχρι αηδίας, είναι οι παρακάτω:

1) Εμφάνιση. Κατ' αρχάς, είναι τηλεσκοπικό. Οι χρόνιοι χρήστες μηχανικών, μπορούν να το εκτιμήσουν αυτό χωρίς πολλά πολλά, όπως και οι χρήστες κάποιων άλλων ηλεκτρονικών τηλεσκοπικών. Το μηχάνημα έχει κτηνώδες και στιβαρό παρουσιαστικό. Είναι εντελώς "μηχανή". Πολύ εντυπωσιακός και ο φωτισμός του fire ο οποίος το κάνει να μοιάζει με μάτι τέρατος από ταινία μυθολογίας. Και στα τρία χρώματα. Το χαρακτικό με τις οδηγίες για τους συνδυασμούς των πλήκτρων, σε κάνει να νομίζεις ότι διαβάζεις κονσόλα διαστημοπλοίου, από άλλες ταινίες αυτή τη φορά. Όταν το κοιτάς από την πλευρά του fire, έχεις την εντύπωση ότι κοιτάς περισκόπιο, ενώ το δέσιμο της οθόνης με τα πιράκια, του δινει mean machine look. Και όλα αυτά τα δένει σε ένα υπέροχο σύνολο η έντονα μπλε old school οθόνη, η οποία με έκανε να πάρω πίσω όσα ειρωνικά έχω πει για την οθόνη του προβάρι ("€200 μοντ και δεν μπορούσαν να βάλουν μια oled?" και συναφή!). Η διάμετρος του δαχτυλιδιού της κορυφής είναι απόλυτα ακριβής, σε σημείο που με τον κλώνο Kayfun που του έχω φορέσει, να δυσκολεύεσαι να καταλάβεις που τελειώνει το μοντ και αρχίζει ο ατμοποιητής, ή αν είναι υβριδικού στυλ. Άλλο ένα πλεονέκτημα της τηλεσκοπικότητας, είναι ότι άβυζες μπαταρίες που στο βάμο δεν κάνουν πάντα επαφή, εδώ κάνουν! Τέλος, το κάτω καπάκι, απλά Terminator! Στην τελική, έχει άγριο λουκ, δεν είναι διακριτικό ούτε ελαφρύ. Με άλλα λόγια, έρωτας!

2) Πρακτικότητα. Εδώ πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν μας το πώς βλέπει ο καθένας μας την πρακτικότητα. Από θέμα αυτονομίας, διαχείρισης ενέργειας και δυνατότητας να λάβει 3 μεγέθη μπαταρίας, τότε είναι απόλυτα πρακτικό. Απο θέμα βάρους, μεγέθους και λουκ, δεν! Για τους άλλους τουλάχιστον γιατί εμένα μια χαρά μου κάθεται.

3) Πως ατμίζει. Δεν έχω ιδέα αν είναι παλμικό η συνεχούς τάσης. Μπορώ να πω πάντως ότι δεν κάνει τα spikes που κάνει μερικές φορές το βάμο όταν έχει φρέσκια μπαταρία και πάει το καψούλι σύννεφο. Επίσης, πρέπει να πω ότι κρατάει αρκετά σταθερή τάση στα επίπεδα φόρτισης 3.4-3.5 με το cutoff στα 3.2, και γενικά η απόδοσή του είναι εξαιρετική. Και από διαχείριση ενέργειας, άψογο. Δεν έκατσα ούτε να κάνω μετρήσεις, ούτε έχω τον εξοπλισμό του Busardo, ούτε reviewer είμαι. Αλλά με εντυπωσίασε! Όπως με εντυπωσίασε ότι παρά το ασύμβατο για τα δεδομένα λουκ, φεύγει σαν κουφετάκι στη λιανική!!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 21:09 »
Παράθεση
Η διάμετρος του δαχτυλιδιού της κορυφής είναι απόλυτα ακριβής, σε σημείο που με τον κλώνο Kayfun που του έχω φορέσει, να δυσκολεύεσαι να καταλάβεις που τελειώνει το μοντ και αρχίζει ο ατμοποιητής,
Δεν ειναι ενα χιλιοστο πιο στενο απο τον ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 21:49 »
Όχι Πολυκράτη, δες και μόνος σου:






Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 21:56 »
Σαν να το βλεπω στενοτερο. Αν οχι, ή κανανε τον νεο svd 22 χιλιοστα (το δικο μου ειναι 21) ή ο κλωνος σου ειναι 21?
Για βαλτα να φιληθουνε κορυφη-κορυφη με το βαμο σου, ειναι ακριβως?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 21:58 »
Πόσο ύψος είναι όλο το σύνολο?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:01 »
Εξαιρετική μεθοδολογία! Όχι, το βάμο είναι μεγαλύτερο, άρα υποθέτω ότι ο κλώνος είναι στα 21! Το ύψος είναι στα 22,2 εκατοστά με flat top μπαταρία και το τηλεσκοπικό βιδωμένο τέρμα, μέχρι την κορυφή του drip tip.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:11 »
Πήγα σήμερα να πάρω ένα υγρό και είδα από το κοντά το svd. Και μου το είχε πει το παλικάρι οταν πήγα και αγόρασα το vamo. «Περίμενε κάνα μήνα που θα μου έρθει το svd μήπως σ'αρέσει περισσότερο.» Τίποτα όμως. Αισθητικά μου φαίνεται άψογο, τα χαράγματα μου αρέσουν πολύ και έχει πιο ωραία αίσθηση στο χέρι από το vamo. Το νιώθεις πιο εργαλείο.
Με βλέπω να ακυρώνω την παραγγελία υγρών για να το πάρω.  :tongue_smilie:






Διαγραφή έμμεσης αγγελίας

Προνόμια σε παλιότερα ενεργά μέλη του φόρουμ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:23 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:23 »
Το ύψος είναι στα 22,2 εκατοστά

Οκ σε έχω ;D

Έχω κυκλοφορήσει με 23 εκατοστά εργαλείο :-[ :D πραγματική τραγωδία λέμε :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:30 »
Off topic και τη συγγνώμη μου στους διαχειριστές του νήματος!

Με έχεις?



Vamo V2 SS + 2*18650 + T3! Σε δημόσιο χώρο!!! [/offtopic]

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:32 »
Το έχω το συγκεκριμένο και είμαι ευχαριστημένος με την συμπεριφορά του και με την ποιότητα.
Τα μειονεκτήματα του για εμένα είναι
Το μέγεθος με 18650
Δεν δουλεύει με αντιστάσεις κάτω από 1,5Ohm,από ότι μου έτυχαν 2-3 φορές δεν έπαιζε και γινότανε το κουμπάκι κόκκινο,δεν ξέρω αν ήτανε τυχαίο γεγονός.
Ο κονεκτορας άρχισε μέσα να γίνετε στο χρώμα του μπρούτζου και αναρωτιέμαι αν είναι μπρούτζινος η ατσαλένιος.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 22:33 »
Γιαυτό έχεις τον Σβατζενέκερ άβαταρ Cruiser79, έλεγα κι εγώ!!!

Ωραίος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50297 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios