vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

292 επισκέπτες, 3 χρήστες
joki, dallaskdp, camber

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 12, 2013, 16:16 »
Εχεις δικιο .Στα 8, 8,5 βατ  με to SVD ατμιζω πιο ανετα με τον ιδιο ( I clear 30) ατμοποιητη. Βεβεα ζεστενεται πιο γρηγορα.Νομιζω οτι  εμφανιζειι μονο  RMS? Θα μου πεις το mn1 τι να το κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2013, 17:55 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 12, 2013, 18:39 »
Eίναι εργοστασιακά ρύθμισμένο σε "RMS"...

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:18 »
Χαιρετώ το φόρουμ!

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενος mod (ηθελα provari αλλα λεφτά δενννν) εν ολίγοις βρήκα το Ιnnokin SVD στο ebay απο Κορέα με 44,7€ δωρεάν μεταφορικά και με 43 ευρώ απο αμερική πάλι δωρεάν μεταφορικά να το αγοράσω; ή να προτιμήσω να δώσω 20€ παραπάνω εδω στν Ελλάδα για πιο σιγουριά;


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:20 »
αυτο ειναι μια απαντηση που πρεπει να την δωσεις ο ιδιος στον εαυτο σου αγαπητε συνατμιστη........
εαν το πορτοφολι αντεχει παρτο απο εδω.......αν οχι παρτο απο οπουδηποτε σε συμφερει καλυτερα........ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:22 »
Ψηνομαι να παρω το πρωτο μου mod και επειδη λεφτα πολλα δεν παιζουν, ενα απο αυτα που εχω προκρινει ειναι το SVD. Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι οταν το δοκιμασα σε καταστημα με Η.Τ, μαζι με Vamo και Sigelei ΖmaxV3, (με τον ιδιο ατμοποιητη, το ιδιο υγρο, την ιδια μπαταρια και σεταρισμενο στα ιδια Watt), το Vamo και Zmax μου εδωσαν πλουσια τζουρα (το vamo την καλυτερη) και καλο χτυπημα ενω το SVD ποιο φτωχη τζουρα και ποιο φτωχο χτυπημα. Με προβληματιζει μηπως δεν ειναι τοσο δυνατο, οσο τα αλλα δυο.

Υπαρχει περιπτωση ενω εχει ρυθμιστη στα ιδια Watt, να μην δινει τελικα τα ιδια Volt στην αντισταση? Για να το πω ποιο απλα, υπαρχει περιπτωση η αποδοση που παιρνεις στα 6.5 Watt του Vamo και του Zmax, να αντιστοιχει σε 7.5 Watt στο SVD ή παιζει κατι αλλο που μου εδωσε την εντυπωση του ποιο αδυναμου (δεν γουσταρει τον συγκεκριμενο ατμοποιητη, βγαζει την ταση με καποιο περιεργο τροπο και οχι με RMS οπως τα αλλα,  κατι αλλο που δεν μου παει το μυαλο, κτλ κτλ)?

Υπαρχει περιπτωση να ανεβασεις τα Watt αλλα να μην παρεις ποτε την ιδια τζουρα οπως στα αλλα δυο?

Υ.Γ: Απο οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα, αυτα της FastTech ειναι SVD original και δεν εχουν καμια διαφορα στην αποδοση  απο αυτα που κυκλοφορουν σε ελληνικα καταστηματα. Σωστα?
Διαφορα 1 βατ δύσκολα αλλά μπορεί να συμβαίνει το εξης. Μπορεί στο zmax να ζητάς 7 βατ και να δίνει πχ 7.3 στην συγκεκριμένη αντίσταση και στο SVD να ζητάς 7 βατ και να δίνει 6.9 οπότε μανι μανι δημιουργείται διάφορα μισο βατ περιπου. Εγώ βλέπω διάφορα στο ατμισμα ακόμη και με 0.2 διάφορα αρα πιθανόν να συμβαίνει το ίδιο και σε σένα.

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:26 »
Βασικά φοβάμαι μην είναι καμια λαθος απρτιδα ή αντιγραφεί όπως το review που διαβασα αρκετές σελίδες πιο πίσω που πηρε καποιος ενα της fasttech κ ενα αλλο κ ελεγε οτι της fasttech ειναι "μαιμου"...


Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:38 »
Αν διαβάσεις λίγο παρακάτω θα δεις πως τα περί μαϊμούδων τα έχουμε ξεπεράσει.
Το δικό μου το πήρα από Ελλάδα για να βοηθήσω φίλο μαγαζάτορα της γειτονίας μου και το έχω ψιλό-μετανιώσει μιας και δεν μου περισσεύουν τα χρήματα στις μέρες μας.

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 13, 2013, 12:53 »
Βασικά φοβάμαι μην είναι καμια λαθος απρτιδα ή αντιγραφεί όπως το review που διαβασα αρκετές σελίδες πιο πίσω που πηρε καποιος ενα της fasttech κ ενα αλλο κ ελεγε οτι της fasttech ειναι "μαιμου"...
Δεν είναι κάποιο αντίγραφο, όσο και αν υποψιάζεται κάποιος λόγω χαμηλής τιμής.
Αν πάντως θες να χεις το κεφάλι σου ήσυχο από πλευράς εγγύησης καλύτερα να το
πάρεις από Ελλάδα.
Μπορείς να το βρείς εδώ με 63 - 15% = 53,5 € ή και σε άλλα καταστήματα όπως το Replacesmoke
ή από Kong Kong fasttech.com με 28 €
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2013, 13:03 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 13, 2013, 13:00 »
Τελικά, τα περίπου +20 ευρώ, νομίζω πως αξίζουν εαν σου τύχει κάποια στραβή. [μακριά απο μένα  :) ]

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 13, 2013, 14:40 »
Το svd αν το παρεις απο εδω εισαι καλυμενος απο εγγυηση?

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 13, 2013, 21:55 »
@ nikospap & OpenMind :

Κοιτάξτε προσεκτικά και τα τρία λινκ που δίνει παραπάνω ο Giannis Pap και προσέξτε σε ποιό από τα τρία γίνεται σαφής  -σαφέστατη- αναφορά για εγγύηση...  :wall:

Αλλά για να μην είμαι και άδικος, πάρτε και κανένα τηλ. μετά, μπορεί οι άλλοι δύο να ξέχασαν απλά να το γράψουν  ;D

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 13, 2013, 22:32 »
Τι θέλεις να πεις ? πως το συγκεκριμένο είδος δεν το καλύπτουν με εγγύηση τα καταστήματα ?
Έχεις μήπως κάποια ενημέρωση ? Αν ναι καλό θα είναι να το μάθουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 14, 2013, 01:05 »
Kανένα από τα δύο ελληνικά site που παρέθεσες δεν γράφει κάτι για εγγύηση. Αυτό λέω. Εν αντιθέση με το Κινέζικο...
Και αυτό συνήθως σημαίνει εγγύηση DOA (dead on arrival), εκτός κι αν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία της Innokin και δεν το ξέρω.

Όχι, δεν έχω κι ούτε πρόκειται να αποκτήσω απευθείας γραμμή με fabvape, Replacesmoke κλπ, γι αυτό είπα για να μην είμαι άδικος να πάρουν τηλ. Κι εννοούσα τηλ. στα ελληνικά μαγαζιά, όχι στην Κινα.

Εσύ έχεις ενημέρωση πως το καλύπτουν με εγγύηση το συγκεκριμένο προϊόν, τα συγκεκριμένα ελληνικά μαγαζιά ?  Αν ναι, θα είναι επίσης καλό να το μάθουμε  :)


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 14, 2013, 01:10 »
Όποιος θέλει να μάθει , μαθαίνει...

Τα υπόλοιπα... να 'χαμε να λέγαμε...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 14, 2013, 01:25 »
Kαι το Fabvape και το Replacesmoke όπως και τα Atmistique, Atmistis, Funstore, Cleverstore -των οποίων όλων αυτών είμαι πελάτης- παρέχουν σίγουρα εγγύηση στα προϊόντα τους και μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις άμεσης αντικατάστασης...
 
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2013, 01:57 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591801 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios