vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

427 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #390 στις: Ιουνίου 09, 2014, 20:44 »

Sigelei 30W


Η Sigelei μιας και είδε την θερμή υποδοχή στο sx200 και το αντίστοιχο της mod βγάζει νέα έκδοση με το sx300.

Έχει μερικές μικροδιαφορές στην εμφάνιση, με πιο εμφανή το κάτω καπάκι και το tribal σήμα που βγάζει μάτι πάνω στον σωλήνα. Λίγο ακριβότερο επίσης, όπως ήταν αναμενόμενο.

Fasttech 79.48 euro

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #391 στις: Ιουνίου 11, 2014, 20:26 »
  Το πηρε το ποταμι , το πηρε η ρεματια........................................................
 
Ακομα ενα καινουριοοοο................. κλωναρι...........
 
 
 Vam (pr) Ovari: Βάμο κατασκευαστές KSD Clont ProVari [size=.9em]δημοσιευθεί στην κατηγορία e-τσιγάρα  [/size] [/color] Kangerside (KSD) φέρνει έναν κλώνο ProVari στην αγορά. Λίγα χρόνια πάρα πολύ αργά κατά τη γνώμη μου, αλλά έτσι κι αλλιώς. Μπορεί ο κλώνος του αρχικού ενός κεριού;
 
Εξωτερικό: ksd-vari-displayseite.jpg height=122
Η Vam (pr) Ovari - ή σωστή KSD Βάρη: τολμηρή ProVari 2.5 Κλώνος
Πάνω: ένα μη αναρτώμενο, σταθερό 510er - χωρίς eGo εξωτερικό σπείρωμα, ακριβώς όπως το πρωτότυπο. Μέσα αναβοσβήνει αλλά ύπουλη λευκό μονωτικό υλικό σιλικόνης, όπως το ξέρετε από το Βάμο. (Ας ελπίσουμε ότι αυτό δεν είναι ένα οριακό σημείο εδώ στο KSD Βάρη, στο Βάμο, υπάρχουν πάντα προβλήματα οπότε ναι). Στην κορυφή της σύνδεσης εξατμιστή - το "καπάκι" είναι το όνομα επίσημα νομίζω ότι είναι αρκετά χαρακτηριστική ProVari επισήμανε έως 18mm κωνικό και με την εξίσου χαρακτηριστική Σχεδιασμός σταγονιδίων (σταγονίδια είναι σε KSD ελαφρώς μικρότερη από ProVari μου) και να πιέζεται σταθερά στο σωλήνα. Αυτό φαίνεται να είναι ελάχιστος σχηματίστηκε λίγο διαφορετική, μου Kaifun ProVari Cone κάθεται εδώ στο KSD Βάρη δεν είναι αρκετά ακριβώς τόσο καθαρή όσο μου 2 real Provaris (αλλά έργα ούτως ή άλλως)
 ksd-vari-cone.jpg height=331 [/size]Παρέχεται προσαρμογέας .. isses ομορφιάς
  Σε αντίθεση με το ProVari KSD παρέχει με βιδωτό αντάπτορα-on που δρα τόσο ως ευθεία κώνου, ένα εξωτερικό σπείρωμα eGo φέρνει και μπορεί να θεωρηθεί ως «προστασία» της πραγματικής σύνδεσης εξατμιστή. Οπτικά, αυτό δεν είναι ένα ορόσημο και φοράει σε μήκος ήδη σαφώς - αλλά το ProVari δεν το έχετε και να το χρησιμοποιήσετε είτε.
 ksd-vari-510er.jpg height=385
Λοιπόν, ποιο είναι το κακό κλώνος;
  Αν ψάχνετε με ένα μεγεθυντικό φακό μετά ψεγάδι (εγώ ακόμα αρέσει), σημειώνει ότι ο σωλήνας της μπαταρίας είναι ελαφρώς ευρύτερο από το καπάκι και υπάρχει ένα μικρό 0,5 χιλιοστά στην άκρη και αυτό το μικρό κομμάτι χείλος αναμειγνύονται με λίγο τραχύς. Αλλά, όπως είπα, ότι έχετε ψάξει για. Η οθόνη είναι ένα πολύ μικρό bissl μικρότερο από ό, τι στο ProVari, δηλαδή τόσο το παράθυρο και η ίδια η οθόνη τμήμα, αλλιώς μου έκανε εντύπωση, καθώς δεν υπάρχουν διαφορές. Αλλά για το κουμπί ακόμη περισσότερο: από την εμφάνιση της αρχικής ακόμα παρόμοια: διαφανές, κόκκινο-ακτίνες, είναι αναμειγμένα με λίγο στενό στην αρχή, αλλά στη συνέχεια η συμπεριφορά click εντελώς διαφορετικό: ένα εξαιρετικά σύντομο μονοπάτι, ισχυρό σημείο πίεσης και πολύ δυνατά κλικ. Εγώ δεν θα πω ότι θα ήταν κακό .. αλλά αυτό το χαλαρωτικό, πανέμορφη αίσθηση των κουμπιών ProVari, δεν το έκανε τώρα. Είναι απλά ένα κλίκερ στο KSD, Θεέ μου, είναι χειρότερα. Νόμιζα ότι ήταν εντάξει, σημείο κολλήσει είναι ανθεκτικότητα και αυτό δείχνει ίσως σε 1-2 μήνες.
 ksd-vari-mit-pv1.jpg height=238
Κλώνος πάνω ProVari 1.0 (είναι η μόνη μου σε Satin Silver)
  Ο ίδιος ο σωλήνας, κρατώντας έτσι το σωλήνα, είναι σαν το Satin Silver ProVari επίσης τουλάχιστον τους πρώτους μήνες ακόμα βελούδινη τραχύ. Αυτό έχει λειανθεί με λεία ProVari μου με το χρόνο, είναι ίσως η KSD επίσης. Το λογότυπο ProVari επίσης να σφυρηλατήσει ίσα αλλά με τόσο ασύστολα, δεν ήταν τότε KSD τότε. Η KSD Βάρη είναι εντελώς χωρίς σήμανση, χωρίς λογότυπα, κλπ. Από το χειρισμό υλικών και την επεξεργασία δεν βλέπω καμία διαφορά.
Το κάλυμμα της μπαταρίας του KSD (στην πραγματικότητα αυτή είναι πράγματι η επέκταση 18.650) είναι της επιφανειακής υφής του κάποια ομαλότερη από το σωλήνα και το χρώμα δεν ταιριάζει 100% με το σωλήνα. Αν και αυτό είναι μόνο μια καθαρά οπτική, αλλά θεωρώ ότι το δεύτερο μειονέκτημα, που παρατηρείται με σκυρόδεμα. Το νήμα της KSD τρέχει σεις αγγίζουν τραχύς - και: τα νήματα είναι μαζί μου δεν είναι συμβατή με το πρωτότυπο - σε άλλους ιδιοκτήτες KSD Βάρη φαίνεται να ταιριάζει: η αρχική επέκταση δεν ταιριάζει μαζί μου στο KSD - και το αντίστροφο: η επέκταση KSD δεν ταιριάζει κατόπιν το πρωτότυπο. Ακόμη χειρότερα: το πρωτότυπο 18490 καπάκι δεν ταιριάζει στην KSD Βάμο, και εξακολουθούν να υπάρχουν καλές 3 χιλιοστών "προβολής". Για άλλους, Heiko παράδειγμα στα σχόλια παρακάτω, όπως klappts - πρέπει πιθανώς φορές recutting το νήμα μαζί μου.
Η λειτουργία Είναι η ίδια λειτουργία ενός κουμπιού, όπως το πρωτότυπο, το ίδιο μενού: Ισχύς up & down (με rollback), Απενεργοποίηση, Έλεγχος μπαταρίας, ψεκαστήρα Ohm, Σβήστε τα φώτα .. ναι, αυτό ήταν όλο. Αυτό είναι όλο pat το ίδιο, εκτός από:
 
  • η μέτρηση της αντίστασης του KSD λειτουργεί πραγματικά αρκετά καλά (εκτός από μια επίμονη 0,1 ohm απόκλιση σε ένα από τα τεστ εξατμιστή μου) και πάνω απ 'όλα: λειτουργεί επίσης για εξατμιστή, το οποίο δεν μπορεί πλέον καύσιμα: στα ψεκαστήρες test test ήταν όλος ο τρόπος κάτω στο 0, 3 ohms μετρηθεί.
  • σε αντίθεση με το ProVari απέλυσε τον KSD Βάρη δεν τον εξατμιστή να μετρήσετε την τάση της μπαταρίας στο Cb μενού. Κατά συνέπεια, η KSD Βάρη έχει καμία μέτρηση υπό φορτίο.
  • Η χαμηλή μπαταρία αναβοσβήνει το κουμπί φωτιά δεν παρατηρείται σε KSD Βάρη, αντί πήρα ένα μήνυμα σφάλματος: Lu. Lu? Είμαι d. Όχι εγώ θα πω όχι, το αστείο είναι τελείως χάλια.
  • Μικρή ενόχληση όταν KSD Βάρη: η ρύθμιση στη μνήμη κατά την αλλαγή των μπαταριών φλάουτα. Έτσι τρελό ποσό των ρυθμίσεων δεν SINDS ναι, ακριβώς ένα, γιατί έτσι μπορούν να ζήσουν με.
  Χαρακτηριστικά ασφαλείας
  • Απενεργοποιηθεί μέσω του μενού
  • Η μέγιστη διάρκεια της αμαξοστοιχίας 10 δευτερόλεπτα
  • Κουμπί πυρκαγιάς είναι πολύ σημαντικό, δεν προστατεύονται από τυχαίες πυρκαγιές
  • Ελάχιστη αντίσταση εξατμιστή: 1.2 ohms
  • Outgassing μέσω της τρύπας και κουμπιά
  • Προστασία πολικότητας, ηλεκτρονικά, χωρίς Nuppelzwang
  • Πλευρά του εξατμιστή προστασία βραχυκυκλώματος
  • Απαλλαγή προστασίας: Sperrre στο 3.0V υπό φορτίο, η οποία έρχεται ως 3.2/3.3 Idle
Διαστάσεις:
  • Μήκος: 117,5 χιλιοστά (ίδια με την αρχική)
  • Διάμετρος: 22,7 χιλιοστά - παχύτερο σημείο (μπουτόν): 24,5 χιλιοστά (επίσης όπως το πρωτότυπο)
  • Βάρος μαζί με μπαταρία 18650: 170,5 g (αρχική 171g, και, αν αυτό δεν 0.5g φορές βόρβορος, η PV ήδη εδώ και πολύ καιρό δεν καθαρίζονται)
Επιδόσεις υπό φορτίο: Βασικά είχα υποψίες και φοβόταν εκ των προτέρων και είχα αρκετά: Το όμορφα καθαρά οιονεί λειαίνονται τάση DC της ProVari ήταν κατά τη γνώμη μου, ένας από τους κύριους λόγους για τη δημοτικότητα του ProVari. Η KSD δεν έχει κλωνοποιηθεί με τον Θεό. Όχι. Αντ 'αυτού, θα βρούμε το ένα KSD Βάρη πράγματι όμορφη συμμετρική, αλλά τώρα φορές εντελώς unsmoothed PWM τετραγωνικό κύμα με DC offset σε γνωστές και δεν είναι τόσο εξωφρενικά δημοφιλές 33 Hz Οι κουδουνίστρες δυνατά για 33 Hz τραυματίες - και στη συνέχεια brauchts για τη μέτρηση το αντίστοιχο κατάλληλο εξοπλισμό μέτρησης .
 vam22_3v-300x219.png height=219 vam22_5v-300x219.png height=219 2.2 Ohm 3V - Τυπικό 33Hz PWM τετραγωνικό κύμα 2.2 ohm 5V - έλεγχος με μεταβολή του δασμού% Όπως ProVari κλώνοι που έχει να αντιμετωπίσει σε μια άμεση σύγκριση φυσικά το ProVari. Και αυτό είναι πραγματικά πολύ καλή στα εκτός έδρας αν μπορείτε να κοιτάξουμε μακριά πάνω από το 33 Hz ..
 1.2 Ohm Πρέπει να είναι: KSD Βάρη <> ProVari v2 2.9 V -   2.94 V 3,0 V βλέπω   3.04 V 3,5 V παρακάτω   3.53 V 4,0 V     4.03 V 4.5 V     (4,23 V) 5,0 V     ERR 5.5 V     ERR 6,0 V     ERR 1.4 Ohm Πρέπει να είναι: KSD Βάρη <> ProVari v2 3,0 V 2.94 V   3.03 V 3,5 V 3.41 V   3.53 V 4,0 V 3.97V   4.03 V 4.5 V 4.46 V   4.52 V 5,0 V 4.98 V   (4,71 V) 5.5 V 5.46 V   ERR 6,0 V (5.44)   ERR 1.8 Ohm Πρέπει να είναι: KSD Βάρη <> ProVari v2 3,0 V 3.01 V   3.03 V 3,5 V 3.49 V   3.53 V 4,0 V 4.07 V   4.03 V 4.5 V 4.47 V   4.53 V 5,0 V 5.04 V   5.02 V 5.5 V 5.58 V   (5,31 V) 6,0 V (5,58 V)   ERR 2.2 Ohm Πρέπει να είναι: KSD Βάρη <> ProVari v2 3,0 V 3.02 V   3.03 V 3,5 V 3.48 V   3.53 V 4,0 V 3.95 V   4.03 V 4.5 V 4.53 V   4.52 V 5,0 V 4.99 V   5.02 V 5.5 V 5.56 V   5.52 V 6,0 V (5,56 V   (5,82 V) 2.6 Ohm Πρέπει να είναι: KSD Βάρη <> ProVari v2 3,0 V 2.97 V   3.04 V 3,5 V 3.49 V   3.53 V 4,0 V 4.07 V   4.03 V 4.5 V 4.48 V   4.53 V 5,0 V 5.00V   5.03 V 5.5 V 5.58 V   5.53 V 6,0 V (5,58 V)   6.01 V
  • αντί να αρνηθεί, όπως το ProVari ψήσιμο με το μήνυμα λάθους, η KSD σιωπηρά περίπτωση, όπως ακριβώς και έξω όπως ο ίδιος μπορεί να αντέξει οικονομικά. Κάπως πρέπει να πω ότι βρίσκω την πλέον ευχάριστη και έτσι τα μηνύματα λάθους ενοχλητικό μου σήμερα. Θα χρησιμοποιηθεί για να είναι κάτι πιο σκληροπυρηνική, σήμερα θέλω απλώς να εξακολουθούν να ατμό.
  • Η ακρίβεια είναι πραγματικά αρκετά καλή, καθώς δεν μπορεί να παραπονεθεί καθόλου.
  • στην πραγματικότητα η KSD πρέπει να τροφοδοτήσει την 1.2 ohm δοκιμή εξατμιστή ακόμα, αλλά μετρά δοκιμή εξατμιστή μου 1,2 Ω 1,1 Ω και, όπως ο ίδιος δεν απολύθηκε. (Η δοκιμή εξατμιστή έχει ανοχή σφάλματος σε 0,1 Ω και ξέρω ότι έχει περισσότερο από μια τάση <1,2 ohms), μου αρέσει το KSD έτσι ώστε να μην κατηγορήσει και ως εκ τούτου τις μετρήσεις αυτές για 1,2 ohm μόνο που λείπει.
  • σύνολό της έχει μια ελαφρώς μεγαλύτερη χωρητικότητα / όρια από την αρχική, η οποία του δίνει ένα ελαφρώς μεγαλύτερο εύρος ελέγχου του KSD Βάρη. Η μέγιστη μετρούμενη: 21W, 4Α, πιθανόν με τη λειτουργία 1.2 ohms VD στη συνέχεια και πάλι λίγο περισσότερο (25 W, 4.5 A, υποθέτω).
  • η ρύθμιση του KSD σβήνει ~ 5.5 V για να σύρετε (το τετραγωνικό κύμα εξαφανίζεται στο Πεδίο εφαρμογής και βλέπουμε το κατάπιε ψιλοκομμένο Akkkuspannung μετά την αναμνηστική δόση), στην πράξη, το 6.0V είναι εξατμιστήρες δοκιμή μου ποτέ τόσο επιτευχθεί. Στην πραγματικότητα, θα ήθελα τώρα να πω ότι η KSD είναι VV φορέα της μπαταρίας από 3,0 V έως 5,5 V, αλλά αυτό σίγουρα δεν είναι, ίσως κάνει το ja 6,0 V σε 3.x Ohm ακόμα;
Πίνακας τιμών: Μειωμένη τάση της μπαταρίας: Μπαταρία πλήρης εναντίον Άδεια μπαταρία - 2,2 Ω Στόχος 3,0 V 3,5 V 4,0 V 4.5 V 5,0 V 5.5 V 6,0 V Πλήρους φόρτισης μπαταρίας (4.2V): 3,0 V 3,5 V 4,0 V 4.5 V 5,0 V 5.5 V (5.5 V) Άδεια μπαταρία (3.2V υπό φορτίο): 3,0 V 3,5 V 4,0 V 4.5 V 5.1 V 5.6 V (5.6 V) Η αναπροσαρμογή με μείωση της τάσης της μπαταρίας λειτουργεί άψογα καθ 'όλη τη διάρκεια.
Ήρεμο ρεύμα Dani από / timeout <0.001 mA [/size]KSD Βάρη0.03 mA L-Rider Lambo6 0.04 mA Sigelei Zmax V5 0.10 mA EVIC FW1.1 "off" 0.10 mA Zmax V2 RMS 0.11 mA Innokin iTaste SVD 0,12 mA Semovar v3 Nivel 0.14 mA EVIC FW1.1 "Sleep" 0.14 mA Vamo VV / VW 0.15 mA YoungJune Tesla 0,20 mA Volcano Lavatube v2 0.25 mA Evic Supreme "Sleep" 0.33 mA Typhoon The Eye 0.53 mA Επτά-22 0.70 mA ProVari0.96 mA Dani "Standby" 13.46 mA Evic Supreme "Standby"  20.00 mA 0,03 mA για την εναντίον KSD 0,96 mA για το ProVari .. το θέμα είναι σαφώς KSD
Συμβουλές Μπαταρία Δεδομένου ότι δεν υπάρχει επίπεδη καπάκι για το KSD Βάρη και το αρχικό PV καπάκι δεν ταιριάζει σωστά μαζί μου, ακόμη και από μένα μόνο μια φορά δεν 18490/18500 Συμβουλές μπαταρίας. Όταν αυτό είναι ξεμείνει στο Efest Purple 18500 ή AW IMR 1490 πάντα. Είναι ναι Νεντ πολύ σε 18500 με ~ 7Α.
Το μεγάλο πλεονέκτημα της KSD: δέχεται επίσης μπαταρίες flattop χωρίς Nuppel. Μπαταρίες με Nuppel πάει έτσι κι αλλιώς, αλλά σε Προστατευόμενες μπαταρίας Το κάλυμμα της μπαταρίας δεν είναι πληρέστερη. Φαίνεται σαν η KSD μέσα σε ένα λίγο λιγότερο χώρο, τώρα η επαφή της μπαταρίας είναι σίγουρα λίγο πιο έξω και ίσως να υπάρχει και το διοικητικό συμβούλιο NEN mm μακρύτερο, το οποίο στη συνέχεια θα πρέπει να το εξηγήσω. Bissl κρίμα να μην πάει η Προστατευόμενη, μου αρέσει nutz Προστατευόμενη στο PV, ταιριάζει μια χαρά μαζί μου, αλλά επειδή είμαι κατά πάσα πιθανότητα η μεγάλη εξαίρεση. Στις δοκιμές μου με άδειες μπαταρίες από το υψηλότερο ποτέ μετρηθεί ρεύμα στην μπαταρία 1,4 ohms, ονομαστική 6V και 3.2V τάση της μπαταρίας ήταν σχεδόν 7,1 A. Θα ήθελα, ωστόσο, να εξακολουθούν να NCR 18650B με 3400mAh [δελτίο δεδομένων για τις ηλεκτρικές στήλες ατμού] πρόσβαση, έστω και σε 6,5 Μια μόνιμη πίεση - η εμπειρία του ατμού, δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι μάλλον συνεχώς να σταματήσει (θα παράγουν επίσης δεν μόνιμο φορτίο) και στη συνέχεια επωφελήθηκαν ένα από τα Πιο σημαντικά η ικανότητα του NCR18650B. Διαφορετικά, μόνο η έως 10Α καθορίζονται NC18650PF με 2900mAh [δελτίο δεδομένων για μπαταρίες ατμού] .
Panasonic NCR18650B
διπλό πακέτο συμπ.
Δωρεάν Premium
αποστολή με το Amazon Panasonic NCR18650PF
σε διπλή συσκευασία
της Enerdan     Το συμπέρασμά μου: Αν δεν εξετάσουμε προσεκτικά, δεν είναι τόσο εύκολο, ο κλώνος και πρωτότυπο διάκριση, οπτικά, οι δύο διαφέρουν μόνο σε λεπτομέρειες. Τεχνολογία μέτρησης είναι εκεί, αλλά υπάρχουν σαφείς διαφορές.
Σε τελική ανάλυση, πρόκειται για μια - πώς μπορώ να πω εγώ φορές όσο το δυνατόν ουδέτερη αξία - ένα «αποδοτικό» 33Hz Κίνα διοικητικό συμβούλιο που ήταν βιδωμένο σε μια ξεδιάντροπη abgekupfertes του ProVari κατοικιών. Ναι, ακόμη και στην περίπτωση του κλώνου η υπόθεση μπορεί σίγουρα να χαρακτηριστεί ως διβασικοί ακόμη και αν KSD έχει ίσως τώρα δεν λειτουργεί 100% εξίσου εκπληκτικό, αλλά απλά μόνο το 95%. Στο περίβλημα θα μπορούσε να βρει, στην πραγματικότητα, μόνο τα δύο μικρά πράγματα: ένα ενιαίο σκληρό άκρο και μια ελαφρώς διαφορετική απόχρωση στο καπάκι. Bissl κνησμώδης κάλυμμα της μπαταρίας, αλλά η θα μπορούσε να προσδιοριστεί για να καθαρίσει καλύτερα. Αυτό είναι δεδομένο για τα πάντα.
Τα ηλεκτρονικά έχει φώτα και σκιές: 33 Hz είναι για πολλούς μια κόκκινη σημαία, αλλά έχει περισσότερη δύναμη / υψηλότερα όρια από το πρωτότυπο. Το κουμπί αυτό δεν είναι σχεδόν έτρεξε στο κουμπί ProVari, αλλά μπορώ να χρησιμοποιήσω μια μπαταρία χωρίς Nuppel. Η KSD χάνουν τις ρυθμίσεις κατά την αλλαγή της μπαταρίας, ενοχλεί το πρωτότυπο με τα μηνύματα λάθους, όταν υπερβαίνει τα (αυστηρά όρια). Το ProVari έχει εξαιρετική φήμη και έδειξε εξαιρετική αντοχή .. KSD δεν κοστίζει ούτε τα μισά και αν το ίδιο χρονικό διάστημα, κρατώντας, η οποία παραμένει ανοικτή. KSD Βάμος δεν επέκρινε την ανθεκτικότητα θαύμα. Σίγουρα, το περίβλημα είναι εξίσου άφθαρτος, αλλά 510er μονωτικού υλικού, το κουμπί φωτιά, αυτοί είναι οι δύο χαρακτηριστικές νευραλγικά σημεία φθηνότερα Κίνα φορέα της μπαταρίας επίπεδη.
Με μια πολύ βελτιωμένη ηλεκτρονικά, ένα από τα οποία σήμερα θα πρέπει να είναι έγκαιρη (Say εξομαλύνεται 20W, 8V, 5A κάτι επίπεδη) αντί βελτιώθηκαν ελάχιστα αντίγραφο στα 33 Hz ρολόι. έτσι θα μπορούσε η έννοια ProVari κλώνων μπορεί να είναι σε θέση να εργαστούν .. αλλά έτσι; Οι λίγες βελτιώσεις είναι πάρα πολύ μικρό κίνητρο και η τιμή των 79, για μένα - τώρα δεν είναι μια «αυθόρμητη snapper αγοράς" περισσότερο.
Η γνώμη μου είναι αρκετά σαφής: θα KSD τώρα είναι λίγο διαφορετική bissl σχεδιαστεί ώστε να μην είναι τόσο τολμηρός ώστε ξεχωρίζει ένα αντίγραφο, θα έχουν πολύ μικρότερη ανησυχία ώστε να κάνει μια σύσταση για. Ίσως τώρα δεν είναι μόνο για 79, -, αλλά μια συσκευή μόνο στα βασικά Βάμο ή ακόμη και το επίπεδο εισόδου για τώρα. Στη συνέχεια θα έχετε κανένα πρόβλημα βρίσκοντας ένα πέρασμα, επειδή «Ναι, αγοράζει το ήσυχο, το οποίο είναι αρκετά Ok ώστε« να. Αλλά ως κλώνος με, αλλά στο τέλος το "λάθος" ηλεκτρονικά αφού εγώ seh τότε να σταματήσει, αλλά δεν είναι αρκετά.Εάν και πάλι η VW θα έχουν ρίξει με, αν ήταν όντως κάτι άλλο πάλι ..
Βλέπετε, κάνω βαρύ για μένα.
Στην πραγματικότητα, θα περίμενα NEN τεράστιο flop, το οποίο είναι το μου Vam (pr) Ovari βάφτισε ProVari κλώνους από το σπίτι KSD τότε δεν είχε γίνει. Ίσως αν ξεχάσετε συνεπείς ότι είναι ένας κλώνος, ίσως μπορείτε να ειπεί: έλα στην πραγματικότητα εξατμίζεται πολύ τακτοποιημένο και το ασημί περίβλημα σατέν είναι ήδη πολύ ωραίο και πολύ ακριβό για τις επιδόσεις που προσφέρει είναι άλλοι, όπως καλά.
 

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #392 στις: Ιουνίου 12, 2014, 18:42 »
Kanger K-Simar Mod

Νέο mod απο την Kanger




Χαρακτηριστικά:
OLED οθόνηΜέτρηση αντίστασης
Wattage range 3W to 12W
Προστασία ανάποδης μπαταρίας
ON/OFF διακόπτης






Κόστος £29.99 http://www.ukecigstore.com/kanger-k-simar.html

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #393 στις: Ιουνίου 12, 2014, 19:39 »
Τι μπαταρίες παίρνει? 18χχχ?

Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #394 στις: Ιουνίου 12, 2014, 19:49 »
Οθόνη Oled με έστω κλώνο πλακέτας DNA-20/30 και flat καπάκι θα ήταν από τα ομορφότερα
Κινέζικα mods.
Κάπως έτσι θέλει σήμερα ο ανταγωνισμός άλλα μοντέλα Κινέζικα. Το 12 watt είναι λίγα  :yes:

Αν στο κάτω  μέρος οι τρύπες είναι διαφυγής αερίων, ίσως σημαίνει στο mod οι κατασκευαστές
δεν έχουν εμπιστοσύνη στην προστασία του κυκλώματος για μπαταρίες  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #395 στις: Ιουνίου 15, 2014, 17:46 »
Κι επειδη τα mods με 100-120W που κυκλοφορουν ηδη ειναι ανεπαρκη, ενας αμερικανος ονοματι Todd Baker
αποφασισε να κατασκευασει και να κυκλοφορησει ενα mod με παρεχομενη ισχυ 200W.

To ονομα αυτου: The Beast!



Το mod δουλευει με δυο μπαταριες 26650 και η πλακετα εχει διαστασεις 36.8mm x 10.7mm x 27.9mm.
Το μεγιστο ρευμα εξοδου ειναι 40Α και η χαμηλοτερη αντισταση με την αποια μπορει να δουλεψει με ασφαλεια ειναι 0.125ωμ.



Αν καποιος ενδιαφερεται να το αποκτησει η τιμη του ειναι 165$ (122€) και μπορει να το βρει εδω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 18:03 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #396 στις: Ιουνίου 15, 2014, 17:56 »
Ο Χριστός και η Παναγία και οι Άγιοι Απόστολοι !!!
200 W....και στη σελίδα λέει ότι έχει τόσες πολλές προ-παραγγελίες που κατεβαζει ρολά!!!!


Άραγε έχει βγει συσκευή που να ατμίζει συνδεόμενη σε πρίζα?


ΥΓ: Βλέπω την ηλεκτρική σκούπα πονηρά και σκέφτομαι μετατροπές....

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #397 στις: Ιουνίου 15, 2014, 17:57 »
έλεος!! :idiot1: :idiot1:


το επόμενο θα είναι μπαταρία αυτοκινήτου....... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #398 στις: Ιουνίου 15, 2014, 17:59 »
Στην αρχή είπα να πάρω 2 να έχω αλλά μετά είδα ότι μάλλον θα χρειαστώ και τη τσάντα μεταφοράς στη φωτό  :D
Οι διαστάσεις προφανώς αναφέρονται μόνο στην πλακέτα και όχι στο mod.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #399 στις: Ιουνίου 15, 2014, 18:21 »
Καλό για να δίνει άπειρη αυτονομία σε όσους την έχουν ανάγκη.
Αλλιώς, το μέγεθος και η ισχύς είναι σε γελοία υπερβολή.
 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #400 στις: Ιουνίου 15, 2014, 21:03 »



και αυτό θα είναι το v2?


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #401 στις: Ιουνίου 23, 2014, 20:26 »
                                                     VosBox VBX by VosVape




Το VosBox VBX ειναι ενα μηχανικο mod που δουλευει με 3 μπαταριες 18650.
Το πλεονεκτημα του, συμφωνα με τους κατασκευαστες του παντα, ειναι οτι οταν ενα mod δουλευει με μια 18650 μπαταρια 30A
μπορει να αποδωσει μεχρι 15Α σε συνεχες ατμισμα, πραγμα που μπορει να γινει επικινδυνο με μια sub-ohm αντισταση.
Χρησιμοποιοντας ομως 3 μπαταριες 30Α, το φορτιο μοιραζεται και καθε μπαταρια αποφορτιζεται με 11.25Α, αυξανοντας ετσι και τη δυναμη, αλλα και την ασφαλεια.
Οι χρηστες εχουν δοκιμασει σεταρισματα με αντισταση 0.04ωμ και δηλωνουν οτι το mod στα 350+W δουλευει απροβληματιστα χωρις καμια αυξηση της θερμοκρασιας.



http://advanced-vapors.myshopify.com/collections/authentic-high-end-mods/products/vosbox-vbx-triple-18650-fully-mechanical-box-mod-by-vosvape

Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #402 στις: Ιουνίου 27, 2014, 18:03 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν Mods με πλακέτα DNA 30 [Προεπισκοπήσεις]

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #403 στις: Ιουλίου 01, 2014, 17:24 »
Οι κλώνοι 18650 Hana Modz DNA30 της fasttech ανανεώθηκαν και πλέον δεν έχουν το κόψιμο στο πάνω μέρος του κουτιού.


ClopyrightModz30


Απ: Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #404 στις: Ιουλίου 03, 2014, 02:00 »


Specifications
epower 3 mod 1)3400mah Battery capacity 2)4G flash memory 3)OLED (Ohms,V/ W,voltage output,puff) 5)Power bank function


Πολυ ομορφο μοντακι και καλη αυτονομια στην μπαταρια του!Οτι πρεπει για διακριτικες εμφανισεις!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2014, 02:06 από Γιαννης Κυριακου »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem