vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, dimitrisd, SEB, ahill2, lagoudakis, fds12

Twitter

Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 17:18 »
Φρίκη!!!

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 17:45 »
οπως τα λεει ο camper πηραν τα μυαλα σας PG? και χαλασαν?εχετε γινει χειρωτεροι απο τους παθητικους καπνιστες, ισως μαλλον ποτε δεν γουσταρατε στα αληθεια το τσιγαρο. Κλεινω χρονο στο ατμισμα και η γυναικα μου καπνιζει. Ποτε δεν εχω πει κατι διαφορετικο απο τη εποχη που καπνιζα. Εκεινο το ριμαδι το τασακι ποτε δεν το χωνεψα. Υποψιν εχω υπαρξει 1 χρονο μη ατμιστης/καπνιστης πριν χρονια και παλι δεν ειπα ποτε σε κανεναν βρωμας μην καπνιζεις σπιτι.
Αυτο που κανετε καποτε εσεις οι ιδιοι θα το λεγατε ρατσισμο κατα του καπνιστη. και για να μην τα ισοπεδωνουμε ολα εχουμε ενα χομπι νεους φιλους και νεες εμπειριες και συγκινησεις σε αυτη την καταπιεσμενη ζωη και ο λογος ειναι ενας το τσιγαρο. πρωην καπνιστες ειστε οχι πρωην αλκοολικοι

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 18:01 »
Νομίζω πως δε χρειάζονται τόσο ακραίοι και άτοποι χαρακτηρισμοί φίλε kathlos..
Εγώ σεβομουν τους μη καπνιστές όταν κάπνιζα. Το ίδιο και τώρα που ατμιζω. Μπορεί ο ατμός να μην πειράζει (όπως φαίνεται) αλλά αν κάποιος δεν γουστάρει να τον εισπνέει το δέχομαι και σταματώ/αλλάζω μέρος.

Με ενοχλεί απίστευτα ο καπνός πλέον (δε μπορώ να ανασάνω, όχι παπατζιλίκια η δυσοσμία) αλλά δεν απαιτώ να σταματήσει να καπνίζει κάποιος δίπλα μου και εγώ να ντουμανιάζω τον τόπο γιατί έχω το "καλό" η.τ. και άλλοι το κακό κ.τ..

Αν κάποιος δεν αντέχει τον καπνό μπορεί να προτείνει στον συγκάτοικο/σύντροφο να μην καπνίζει/ατμιζει κάνεις μέσα στο σπίτι και τελειώνει εκεί η ιστορία :)

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 19:03 »
Διαβάζω τα ποστ εδώ και τα ξαναδιαβάζω για να σιγουρευτώ ότι δεν καταλαβαίνω κάτι λάθος.
Μερικοί έχουν γίνει πιο φανατικοί αντικαπνιστές από αυτούς που δεν έχουν βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα τους.
Πρώην καπνιστής για 30 χρόνια δεν θα μπορούσα να διανοηθώ να πω στη γυναίκα μου ή σε φίλους να μη καπνίζουν στο σπίτι ή στο αυτοκίνητό μου. Κόψαμε το τσιγάρο και τι έγινε? Σνομπάρουμε τους καπνιστές?
Με πρόλαβες...

Αν και δεν με ενοχλεί το τσιγάρο, δεν θα μου άρεσε καθόλου να κάνω αυτά που μου κάνανε όταν ήμουν καπνιστής. Το έτερον ήμισυ καπνίζει και συνυπάρχουμε μια χαρά. Καπνίζει και στο υπνοδωμάτιο όπως πριν (που κάπνιζα κι εγώ μαζί της), αν και τις περισσότερες φορές πάει από μόνη της να καπνίσει στην κουζίνα. Αλλά και να με ενοχλούσε (τουλάχιστον έως κάποιον ανεκτό βαθμό), δεν νομίζω ότι θα κατάφευγα σε υπερβολικές και ακραίες αντιδράσεις. Εννοείται ότι δεν απαγορεύω σε κανέναν να καπνίσει στο σπίτι μου.

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 19:19 »
καποιοι ισως να με ακραιο αλλα δεν βλεπω κατι ατοπο σε αυτα που λεω φιλε νικο μην ανοιξουμε προσωπικη αντιπαραθεση.


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 15, 2013, 12:14 »
Ότι θα χαρακτηριστούμε και PGόπληκτοι σε ατμιστικό φόρουμ...δε το περίμενα  :))

Αφού δεν έχετε θέμα ρε παιδιά με το κανονικό τσιγάρο, εμένα τουλάχιστον μου περισσεύει.

Πάντως ακόμα κι αν η συντροφός μου δεν άτμιζε αλλά κάπνιζε, θα προσπαθούσα με 1000+2 τρόπους να την παροτρύνω να το κόψει κι όχι μόνο για την πάρτη μου αλλά για την ίδια. Γιατί πάνω απ όλα τους συντρόφους μας τους αγαπάμε-προσέχουμε.

edit
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2013, 12:49 από duman »

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 16, 2013, 00:58 »
ειρηνη ημην παιδια
μια παρεα ειμαστε


παντος χθες και σημερα η γυναικα μου ξανα πηρε το η.τ. χωρις να την πω εγω τιποτα!!!!!


για να δουμε θα το συνεχισει????


σημερα πηγαμε σε ενα παρτι που εκαναν κατι φιλοι για τα μικρα τους (γενεθλια) σε ενα καφε,
ολοι πηγαιναν εξω για τσιγαρο αλλα εγω και το ημιση ατμιζαμε και αυτο της αρεσε  ::) ::) ::) ::)


ο καιρος θα δειξει  :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 16, 2013, 01:20 »
Μάλλον το πρόβλημα είναι ψυχολογικό.

Από τη μια μεριά, τονίζουμε στους άλλους αλλά στους εαυτούς μας κυρίως, την απέχθειά μας για την μυρωδιά. Πιο πολύ για να τονίσουμε στο εγώ μας την μεγάλη μας νίκη, αδύναμοι όντας, που προήλθη από... τους μεγάλους συμμάχους... το ΗΤ σαν ιδέα και εφεύρεση.

Από την άλλη, σαν μη καπνιστές πλέον, ενοχλούμαστε από τον στατικό καπνό και τον καπνό του διπλανού που έρχεται στη μούρη μας, όπως και τότε...

Ναι, σε μερικές περιπτώσεις ο καπνός ενοχλεί ακόμα και εμάς.
Ναι, έτσι μας μύριζαν αυτοί που δεν κάπνιζαν.
Γεγονότα που δεν μπορούμε να αρνηθούμε.

Από την άλλη:
Σεβασμός στον χρήστη ΚΤ, που δεν ξέρει ή δεν θέλει να καταλάβει  (κι εμείς ανήκαμε κάποτε εκεί).
Σεβασμός, υπομονή και κατανόηση στον άσχετο συνάνθρωπο, που δεν έτυχε ή δεν επέλεξε να πέσει στο λούκι της νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 16, 2013, 23:55 »
δευτερη μερα με η.τ. η γυναικα μου και το σπιτι μοσχοβολαει βανιλια και tusscan  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


 :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:


 :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:


 :sign_trelaaa: :sign_trelaaa: :sign_trelaaa:






Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 31, 2014, 13:03 »
Αν και ποτέ δεν καπνίζαμε  μέσα στο σπίτι ευτυχώς ποτέ δεν το έζησα αυτό.
Η γυναίκα μου ξεκίνησε να ατμίζει ένα μήνα πριν από μένα. :))
 Αν ήταν αλλιώς τα πράγματα πιστεύω ότι θα ήταν ποιο δύσκολο για μένα.
 

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 04, 2014, 01:49 »

Όπως τα λες!
Επειδή στο παρών νήμα επικεντρώθηκε πιο πριν η συζήτηση στο κατά πόσο ανεχόμαστε τον καπνό κάποιου άλλου, αυτό που θέτεις είναι πιστεύω ένα εντελώς διαφορετικό και πολύ μεγάλο μέρος του προβλήματος.
Στο κατά πόσο εύκολα καταφέρνουμε να ξεφύγουμε απ' το κτ στο ξεκίνημά μας. Στο κατά πόσο ξεφεύγουμε πράγματι όταν συνέχεια εισπνέουμε ουσιαστικά καπνό - έστω και ως παθητικοί καπνιστές. Και ο μεγαλύτερος φόβος.... Κατά πόσο θα κρατηθούμε στο δρόμο μας και πόσο εύκολα ή δύσκολα θα το καταφέρουμε αυτό, σε μια... "περίεργη" στιγμή της ζωής μας, όταν παντού στο σπίτι μας, στον προσωπικό μας χώρο, υπάρχει καπνός, κι όπου πάει το μάτι υπάρχουν πακέτα, αναπτήρες, τασάκια κλπ, κλπ, κλπ.....!
Ε, όπως και να το κάνουμε, θέλει λίγο περισσότερη δύναμη από το να μην τα έχεις όλα τα σύνεργα του διαβόλου στα ... πόδια σου όλη την ώρα! Τη δύναμη αυτή την έχουμε; Θα την έχουμε; Ως πότε; Για πάντα;  :confused1:
Εδώ είναι που ήθελα να διαβάσω γνώμες διαφόρων συνατμιστών.....! Και ιδίως ατμιστών όπου βιώνουν τη συγκεκριμένη κατάσταση!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 04, 2014, 03:54 »
Ο σεβασμος του αλλου στο δικαιωμα να καπνίζει ειναι κατι που εμεις οι ατμιστες ως πρώην ,εξαρτημενοι καπνιστες πρέπει να σεβόμαστε περισσοτερο απο καθε αλλον.


Θυμαμαι οταν καπνιζα ειχα κανει επικους καυγάδες με μη καπνιστες η αντικαπνιστες σε χωρους δουλειας κλπ. γιατι σε κατι φασεις αισθανομουν οτι επεφτα θυμα αντικαπνιστικου ρατσισμου!


το λοιπον, αν θελει να καπνιζει ο ανθρωπος και εφ'οσον δεν υπαρχουν παιδια στο σπιτι ας καπνιζει! Δεν προκειται ουτε να το κοψει ούτε να γινει ατμιστης με το στανιό αν δεν το θελει ο ίδιος... Και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να τον στελνεις "τιμωρία" στο μπαλκόνι χειμώνα-καλοκαιρι για να ικανοποιήσει την αναγκη του γιατι μην ξεχναμε πως η εξάρτηση καθιστά το κάπνισμα αναγκαίο...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 04, 2014, 11:23 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Ούτε θα απαγορεύσεις το κτ, ούτε είναι ποτέ δυνατόν να υποχρεώσεις κάποιον να ατμίζει με το ζόρι! (Αν και όπως γράφεις κι εσύ, όταν υπάρχουν τυχόν και παιδιά στο σπίτι το πράγμα αλλάζει πολύ κατ' εμένα....)
Γι' αυτό και προσπαθώ να εστιάσω τις γνώμες φίλων ατμιστών, στο κατά πόσο δυσκολότερο είναι και με τι δύναμη, να κρατηθεί κάποιος στο ητ, όταν στο χώρο του υπάρχουν διάσπαρτα τα "σύνεργα του διαβόλου".
Κι όπως έγραψα και παραπάνω,
..... Ο μεγαλύτερος φόβος.... Κατά πόσο θα κρατηθούμε στο δρόμο μας και πόσο εύκολα ή δύσκολα θα το καταφέρουμε αυτό, σε μια... "περίεργη" στιγμή της ζωής μας, όταν παντού στο σπίτι μας, στον προσωπικό μας χώρο, υπάρχει καπνός, κι όπου πάει το μάτι υπάρχουν πακέτα, αναπτήρες, τασάκια κλπ, κλπ, κλπ.....!
Ε, όπως και να το κάνουμε, θέλει λίγο περισσότερη δύναμη από το να μην τα έχεις όλα τα σύνεργα του διαβόλου στα ... πόδια σου όλη την ώρα! Τη δύναμη αυτή την έχουμε; Θα την έχουμε; Ως πότε; Για πάντα;  :confused1:
Εδώ είναι που ήθελα να διαβάσω γνώμες διαφόρων συνατμιστών.....! Και ιδίως ατμιστών όπου βιώνουν τη συγκεκριμένη κατάσταση!

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 04, 2014, 12:23 »
Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι είναι εξαιρετικά δύσκολο να προσπαθείς να κόψεις το κ.τ και ο/η σύντροφός σου να καπνίζει ή να βρίσκεσαι σε παρέα που καπνίζουν σαν φουγάρα  :wall:


Όμως θα πρέπει να συμφωνήσω οτι δε μπορείς να απαγορεύσεις στον άλλο να καπνίζει.

Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 04, 2014, 13:17 »
Και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να τον στελνεις "τιμωρία" στο μπαλκόνι χειμώνα-καλοκαιρι για να ικανοποιήσει την αναγκη του γιατι μην ξεχναμε πως η εξάρτηση καθιστά το κάπνισμα αναγκαίο...


Ο καπνιστης ειναι ασθενης, ναι, αλλα αναγκαιο ειναι μονο για αυτον. Αναγκαιο δεν σημαινει και απαραιτητο. Αν θελει τη δοση του ειναι δικο του το προβλημα και μονο και ας βρει μονος του τη λυση, αν καποιος θελει να καταστρεφει τον εαυτο του ειναι ελευθερος να το κανει, χωρις να καταστρεφει και τους γυρω του ομως. Δεν το λεω ρατσιστικα, αλλα οπως παντα σεβομουν τους μη καπνιστες οταν καπνιζα, ετσι απαιτω να με σεβονται και οι καπνιστες τωρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326162 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios