vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 16:01 »
ετσι ακριβος οπως τα λες λεμονια,εγω εδω κ 5 μηνες πιεζω την γυναικα μου να αρχισει το ατμισμα και να κοψει το κτ αλλα τιποτα ,προχθες ενω εχω σταματησει να την ζαλιζω, μου λεει εχεις κανα καλο αρωμα να δοκιμασω?για να δουμε μπας και γινει το θαυμα.δεν θελει πιεση.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 16:01 »
Είναι πάντως ευκαιρία για να παρασύρεις αυτόν που καπνίζει να ξεκινήσει το άτμισμα. Εγώ κατάφερα και έπεισα το έτερον ήμισυ παρότι δεν είχε καμία πρόθεση να το κόψει και πλέον μετά από μια εβδομάδα ατμίζει φανατικά

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 16:22 »
Εαν υπαρχει συνενοηση ολα γινονται...
εμεις οι ατμιστες δεν πρεπει να φτασουμε στον κομπλεξισμο που ειχαν οι αλλοι απεναντι μας οταν ειμασταν και εμεις καπνιστες.......
και εμενα η γυναικα μου καπνιζει και μαλιστα με ενοχλει αφανταστα ο καπνος πλεον...αλλα τι να πεις? αφου και εγω το εκανα πριν 16 μηνες το ιδιο.....
απλα εξηγεις με ωραιο τροπο οτι ενοχλησε και φευγεις απο τον χωρο αυτο......
δηλαδη μην φτασουμε στον ιδιοτυπο ρατσισμο που ειχαμε νιωσει καποτε και εμεις απο τους μη καπνιστες.....
και να σκεφτομαστε παντα οτι ισως ενοχλουμε και εμεις με το ατμισμα....... και εννοω τα αρωματα που αφηνουμε απο οπου περναμε ατμιζοντας........!!!

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 17:07 »
εγω δεν εχω τετοιο θεμα στο σπιτι μιας και δεν καπνιζει η συζηγος αλλα εχω θεμα στο χωρο εργασιας καποια στιγμη το ειχανε ξεκινησει το ατμισμα αλλα βαρεθηκαν και τωρα ειμαι ο μονος και με παρασυρουν η με ντουμανιαζουν :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 17:13 »
Απο την αρχη δεν ειχα προβλημα με τη γυναικα αλλα προσπαθω ακομα μετα απο ενα χρονο να την βαλω στο τριπακι του ατμιζματος.

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 19:46 »
Από την αρχή είχα πρόβλημα με τον σύζυγο του βρωμαγανε ολα έμενα με ενοχλεί η μυρωδιά του τσιγαρου, δεν δοκιμάζει με τιποτα γιατι θεωρεί οτι ως καπνιστης εχει βάλει όριο να κανει 10 τσιγάρα την ημέρα εγω δεν είχα όριο ενα πακέτο την ημέρα έκανα επομένως εγω ατμιζω εκείνος καπνίζει ο καθένας ειναι ελεύθερος να κανει οτι θέλει

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 22:29 »
Σένια, προμηθεύσου υγρό με 80+% VG και κλείσε τα παράθυρα! Μόλις δει το τοπίο στην ομίχλη, ε δεν μπορεί, θα ιντριγκαριστεί!!!!
Δώστου και ένα 24ρι Puros Naturalles και μετά συζητάμε!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 23:10 »
ετσι ακριβος οπως τα λες λεμονια,εγω εδω κ 5 μηνες πιεζω την γυναικα μου να αρχισει το ατμισμα και να κοψει το κτ αλλα τιποτα ,προχθες ενω εχω σταματησει να την ζαλιζω, μου λεει εχεις κανα καλο αρωμα να δοκιμασω?για να δουμε μπας και γινει το θαυμα.δεν θελει πιεση.

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με τη μαμά....με καρδιακή πάθηση και δε λέει να σταματίσει το τσιγάρο!  :wall:
τι η.τ της πήγα, υγρά της έφτιαξα, τίποτα...μια μέρα με πήρε τηλ να με ρωτήσει κάτι σχετικά με τη λειτουργία του η.τ και πήρα μια χαρά, δε λέγεται!
αυτό ήταν λέω, το πήρε απόφαση....
σήμερα πάλι με τσιγάρο την βρήκα και το η.τ πουθενά στο σπίτι...το κρύβει κιόλας να μη σκονίζεται... :(
στεναχωριέμαι πολύ, λυπάμαι και φοβάμαι...
έχει 2 χρόνια που όταν της κάνω παρατήρηση για το τσιγάρο η απάντηση που παίρνω είναι 'έλα βρε τώρα θα το κόψω'...
τόση ανωριμότητα πια? :o
ουφ! ήθελα κάπου να τα πω. :wall:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 23:13 »
Επίσης, αν δεν είναι νευρικός, κάθε λίγο και λιγάκι να του κάνεις έτσι:  ;D
Μπορεί οι καπνιστές, όπως κάναμε κι εμείς, να φοβούνται τις ιατρικές εξετάσεις, τα δόντια που λάμπουν, όμως, είναι ένα ανώδυνο ψυχικά τρικ.
Δεν μπορεί, σε βάθος χρόνου θα πειστεί.  ;D

Λεμονιά, μην ανησυχείς.
Οι μεγάλες γυναίκες έχουν αίσθηση του μέτρου.
Όχι ότι θα της στραβόπεφτε ένα ΗΤ, αλλά δεν αφού...
Ο χρόνος είναι ο καλύτερος φίλος.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:29 »
Γι' αυτήν την κατανόηση παλεύω.....
Αλλά τη μυρωδιά την έχω παντού.... Οπότε σπίτι τα νεύρα μου ίσως δεν αντέχουν όσο θα έπρεπε....  Και να σκεφτείτε, μόλις έφαγα παρατήρηση στη δουλειά για το ντουμάνι του ατμού.... άνοιξα παράθυρο (ευτυχώς είναι καλός ο καιρός σήμερα). Αλλά ο καπνός των τσιγάρων που ανάβουν δεν τους ενοχλεί; Ξαφνικά φταίει ο ατμός του ητ;;; !!!  :angry_orange:
Κατανόηση φίλοι μου, αλλά και από τις δυό πλευρές πάντα.... είτε σπίτι είτε δουλειά....


Όσο για το σπίτι.... μου τη μπήκε ότι παίρνω ποσοστά και κάνω διαφήμιση ΧΑΧΑΧΑ!!!  :laugh1: 


Αυτό όμως που προτείνει ο φίλος Cruiser 79 στην απάντηση του νήματος #21, ... Ω ναι, αυτό πρέπει να το δοκιμάσω.... όπως και δήποτε.....! Καλή ιδέα φίλε, σ' ευχαριστώ!!!


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:32 »
Σένια στη δουλειά σε ζηλεύουν, δεν υπάρχει περίπτωση. Σε μένα πήγε να πει κάποιος κάτι, του έστειλα να διαβάσει κάτι λινκ από τα ιατρικά εδώ στο φόρουμ και σταμάτησε.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:48 »
Πολύ πιθανό... τώρα που το λες....
Αλλά δεν είναι αστείο -έως γελοίο- να ζητά κάποιος να ανοίξεις παράθυρο λόγω ατμού ενώ σ' έναν ενιαίο (δυστυχώς) χώρο υπάρχουν 5 τσιγάρα αναμμένα;
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Θα τραβήξω τσι κοτσίδες μου...  :laugh1:
Μάλλον τους ενοχλεί το κτ και βρήκαν δικαιολογία.....
Πάντως εγώ έριξα το γέλιο της αρκούδας....
Το ΣΚ που έρχεται, θα κάνω και στο σπίτι αυτό που γράφει ο φίλος πιο πάνω.... Θα το ντουμανιάσω εντελώς.... Αν μη τι άλλο θα πέσει γέλιο... Για να δούμε, θα μπει και κάποιος άλλος στον πειρασμό του ητ;;;;
Πρέπει να προμηθευτώ Πέμπτη Παρασκευή οπωσδήποτε το υγράκι...

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 16:12 »
ισχύει αυτό που λέει η σένια. κι εμένα μου κάνουν παρατήρηση για τον ατμό  :o
από την άλλη εμείς γνωρίζουμε τι ακριβώς είναι για αυτό μας φαίνεται παράδοξο.
οι υπόλοιποι όμως που δεν ξέρουν πως ο ατμός δεν είναι βλαβερός σου λέει εσύ γιατί ντουμανιάζεις??

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 10:54 »

Είναι συνάμα εντελώς σπαστικό να βρίσκεις παντού στο σπίτι σου κουτιά με κτ. Ύμαρτον, στην παπ#&#σοθήκη μέσα βρήκα χτες! Αυτό που λένε όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, εγώ λέω όποιο ντουλάπι κι αν ανοίξεις... Είμαι περίεργη, στο ψυγείο μέσα θα δω κανα πακέτο καμιά μέρα;;;;  :laugh1: Πέρα από τα κλασσικά "προβλήματα" της συγκατοίκησης, πραγματικά υπάρχουν και πιο έμμεσα. Όταν έχει ψωφόκρυο, μπορεί να βγαίνει έξω για κτ και ευχαριστώ. Αλλά να δεν έχεις πετρέλαιο, και στηρίζεσαι μόνο σε air condition, ξέρετε για πότε παγώνει όλο το σπίτι αν ανοιγοκλείνεις όλη την ώρα μπαλκονόπορτες;;;
Ξέρω, και λέω κι ευχαριστώ όταν βγαίνει μπαλκόνι. Αλλά όταν κρυώνω μετά, λίγα μπινελίκια μέσα μου τα ρίχνω!
Γι' αυτό άνοιξα και το θέμα.... πρέπει κάπου να τα λέω... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 10:57 »
Μην ανοίξεις τον καταψύκτη, γεμάτος θα είναι γιατί διατηρουνται φρέσκα εκεί  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342182 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios