vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 0 χρήστες

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #510 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 10:52 »
Αν φταίει η βάση, και με καινούριες κεφαλές το ίδιο θα είναι.
Έχω εξτρά βάση να σου δώσω, από evod που μου έπεσε κι έσπασε!!!
Τον αντικατέστησα άμεσα με 2 (!) άλλους, αλλά τη βάση την κράτησα από αυτόν που έσπασε.
Δε συμφέρει το κόστος μεταφορικών για να σου τη στείλω (παίρνεις καινούριο με τα χρήματα αυτά), αλλά αν έρχεσαι προς εδώ, ή κανείς από εδώ προς κάτω, σου τη δίνω. Μην τον πετάξεις όμως. Αν πάρεις άλλον, μπορεί να σου χρειαστεί για ανταλλακτικά στο πάνω ή κάτω μέρος.
Αν και... ελπίζω να το λύσεις το θέμα!!! Γιατί είναι καλός και κρίμα να μη σου δουλεύει......

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #511 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 11:16 »
Αγαπητοί συνατμιστές!

Είμαι πολύ προσεκτικός με το σφίξε λύσε επειδή ήδη κλαίω μια μπαταρία VV που πλέον το σπείρωμα "έλιωσε"
Αλλαξα ουκ ολίγες φορές κεφαλές βέβαια βάση δε σκέφτηκα ν αλλάξω!

Ωστόσο πλέον εχω πάρει μοντάκι το SVD και protank v2 πάνω που απλά πυροβολάει! Δοκιμασα απο περιέργεια να βάλω τον kanger κ δείχνει απλά απαίσια! ενας χοντρός σωλήνας (svd) με ενα μαρτζαφλουράκι πάνω!


Φίλε zacharis τον evod τον είχα πάρει απο replacesmoke τοτε που είχε την προσφορά!
Παλι καλα που έχει βγάλει και τους BCC κ 4 μηνες τωρα που δουλεύουν απροβλημάτιστα!


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #512 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 14:14 »
Θα την παλέψω παιδιά με 2.5 ομ και την απλή μπαταρία που έχω (epsilon 1100)?
Με ξενερωσε η nobacco γιατί έχει 1.8 και 2.5 μονο..
Πήρα και μια 1.8 βέβαια. Ελπίζω να μην πάρουμε φωτιά..! Χαχα

Ps.
Να ευχαριστήσω και την Σένια που της έχω κάνει τη ζωή δύσκολη με τα πμ :p

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #513 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 15:51 »
Αν θες να νιώσεις "χτύπημα" τότε καλύτερα να βάλεις την 1,8. Ενδέχεται να σου φανεί τζούφια η 2,5 πάνω στην απλή μπαταρία.
Η 1,8 δεν έχει ιδαίτερη διαφορά από τη 2,2 αν εξαιρέσεις ότι (ανάλογα με τη τζούρα που κάνεις) μπορεί να θερμανθεί πιο εύκολα και ισως επηρρεάσει ελαφρώς τη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #514 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:15 »
Νο problema nikos523!!! Ότι χρειαστείς, στη διάθεσή σου. Αρκεί να μπορώ να βοηθήσω, και είναι χαρά μου!!!
Επειδή θέλω να πιστεύω ότι θα τον ευχαριστηθείς τον ατμοποιητή σου, κι επειδή θέλω να πιστεύω ότι θα μείνεις και θα χρειαστείς κι άλλες αντιστάσεις αργότερα, θα σου πρότεινα την επόμενη φορά, να πάρεις χαμηλότερη αντίσταση, και συγκεκριμένα τη 2,2.
Πάντως ο evod, σε αντίθεση με άλλους (πχ έψιλον), και στην 2,5 αποδίδει στην ego μπαταρία. Και καλύτερα από 2,4 αντίσταση σε άλλους ατμοποιητές!!!
Όπως σου έγραψα και σε πμ, περιμένω τις εντυπώσεις σου...!!!!

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #515 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:26 »
Παιδιά στον evod σε περίπτωση που ατμίζεις eltorο ή halo θα πρέπει να του αφαιρείς το ένα φιτίλι???

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #516 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:28 »
Εγώ δεν έχω πειράξει ποτέ φιτίλια στον evod.
Γιατί το λες αυτό; Έχεις πρόβλημα τροφοδοσίας;;;

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #517 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 16:35 »
Γιατί έχω ακούσει ότι με τα παχύρρευστα υγρά οι μπάτομ κοιλ έχουν πρόβλημα υποτροφοδοσίας και θα πρέπει να αφαιρείς το ένα από τα δυο φιτίλια που έχουν πάνω από την φιτιλοαντίσταση. Π.χ. στον ismoka που δουλεύω εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα και δεν μπορώ να τον ανοίξω ενώ τον evod τον ανοίγω αλλά δεν ξέρω άμα χρειάζεται. Εγώ συνήθως ατμίζω η halo ή eltoro που είναι αρκετά πηχτά υγρά γι αυτό ρωτάω   

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #518 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 21:25 »
...στον evod σε περίπτωση που ατμίζεις eltorο ή halo θα πρέπει να του αφαιρείς το ένα φυτίλι???
Μόνο αν παίρνεις καμένο που δεν οφείλεται σε άλλη αιτία...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #519 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 22:00 »
Πριν αρχίσετε τις προσθαφαιρέσεις, δοκιμάστε να γεμίσετε το τανκ μέχρι τη μέση αντί για μέχρι πάνω, δημιουργείται μεγαλύτερη διαφορά πίεσης και κάπως λύνεται το θέμα υποτροφοδοσίας.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #520 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 23:04 »
Παιδια θελω να αναφέρω πως όλα τα Bottom coil αυτου του τυπου, "γνησια" evod αλλά και τα άλλα, καθώς επίσης και τα Τ3, protank κλπ. μου παίζουν πολύ καλά σε χαμηλά ρεύματα με τις αντιστάσεις απέιραχτες,μαμίσιες αρκεί τα βόλτ να είναι απο 3.3 μέχρι 3.7 το πολύ!
Απο εκεί και πάνω έχω θέμα υποτροφοδοσίας...
Αυτο που θέλω να πώ είναι ότι ίσως πρέπει να λαβουμε υπ'οψιν τις συστάσεις της εταιρείας (kangertech) για τα ρεύματα ανάλογα με το μέγεθος της αντίστασης... :yes:


Αν τώρα θέλουμε να παίξουμε πιο σκληρά σε βόλτ τότε η αφαίρεση μέρους του φιτιλιού είναι must...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #521 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 23:36 »
Pasta σωστός είσαι, με μία αντίρρηση: Όταν ο εκάστοτε BCC είναι γεμάτος τέντα, τότε χαμηλά ρεύματα. Όσο αδειάζει, ανέβασμα. Και όσο μεγαλύτερη χωρητικότητα έχει, τόσο μεγαλύτερη είναι η διαφορά πίεσης που δημιουργείται όσο αδειάζει, και τόσο πιο πολλά βολτ θες. Αν έχεις αφαιρέσει και φυτίλι, τότε μιλάμε για πλυμήρα. Τον Τ3 τον ξεκινάω στα 6,5-7,0W γεμάτο και φτάνω μερικές φορές μέχρι τα 11 όταν φτάνει στον πάτο.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #522 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 23:58 »
Παιδιά έχει κάποιος χρησιμοποιήσει τον ismoka για να μπορέσουμε να τον κάνουμε μια σύγκριση με τον evod ??? Έμενα προσωπικά μου φαίνεται ότι ο ismoka δίνει καλύτερη γεύση από τον evod αλλά ο δεύτερος μου φαίνεται πιο αξιόπιστος. 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #523 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 09:03 »
Θα συμφωνησω με την Σενια.Μεχρι σημερα μετα απο τοσο καιρο χρησης των evod δεν εχω πειραξει η αφαιρεσει φιτιλια απο τις κεφαλες και ουτε ποτε ειχα προβλημα σε θεματα τροφοδοσιας ακομα και σε αυξημενα βολτ. Μέσος όρος στα βολτ που επαιζα εδω και καποιους μηνες ειναι τα 4,3  βολτ.Εχω φτασει και στα 4,5 σε κεφαλες που ξεφευγαν σε ωμ 2,5 και ανω  :yes:


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #524 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 21:10 »
Εγω ξενερωσα παντως με τον primero. Υπερτροφοδοσία οσο δεν παει.
Σε καθε τζουρα γουργουριζει και βγαζει υγρο πανω..

Δεν ξερω αν φταινε τα υγρα, η μπαταρια ή η αντισταση..
(number 5 3αρι,epsilon 1100,η μαμησια 2.5)

Με τις αντιστασεις δεν ξερω τι παιζει παλι.
Αλλαξα δυο φορες την παραγγελια μου στις αντιστασεις και δεν ξερω τι μου στειλαν τελικα αφου δεν γραφουν και τιποτα πανω.

τα φωτα σας

edit:
Δοκιμασα μια ακομα αντισταση και θαρρω πως πετυχα την 1.8 :p
Κανενα προβλημα (τσιτσιριζει λιγο μερικες φορες), αλλα ζεσταινεται ο πολος οπως ειναι φυσικο..
Θα εχω προβλημα??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 21:23 από nikos523 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192790 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios