vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #525 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 20:45 »
Σήμερα σέταρα τον αγα με micro coil kai 0,28 Kanthal. . .  Πολύ ντουμάνι. . .  Είναι νομίζω το πιο πολύ που έχω βγάλει από ατμοποιητή. . . . Γεύση καλή, δεν έχω δοκιμάσει πολλά υγρά ακόμα. Αλλά το ντουμανι του δεν υπάρχει. Συνεχής τροφοδοσία και στις αλυσιδωτές ρουφιξιές. Όλη μέρα που το έχω λιώσει. . .  Έχω γεμίσει το δωμάτιο μου ατμό. Τόσο που έχω αρχίσει να ανυσηχώ. . . :)) . Γελοίο στο στήσιμο απλά χρειαζόμαστε οργανικό βαμβάκι όπως φωναζουν πολλοί στο youtube, ενώ εγώ χρησιμοποίησα φαρμακευτικό, και ίσως να μην έχω τα μεγιστα στη γεύση, αλλά καλή είναι μέχρι τώρα με αυτά τα 4 μλ που έχω κάνει. Ανεβάζω φωτό σε 2 λεπτά. . . 












Και αυτές είναι οι εικονίτσες που έλεγα. . . .  ;)


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 23:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #526 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 21:39 »
Και τί είναι αυτό το micro coil? Από χτύπημα λέει τίποτα ή μόνο ντουμάνια? Γιατί ο αγάς μου δε μου τα λέει καλά, με κλώνο DID, κλώνο Cobra (πολύ καλός), και aga mini έχω χτύπημα . Αυτός γαιδούρι ρε παιδί μου, πρέπει να φτάσω στα 4.2v με αντίσταση 1.6ω για να καταλάβω κάτι στο λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #527 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 21:53 »
Για τους κλωνους δεν ξερω,αλλα πολυ λαθος η συγκρηση με τον AGA S.
Mηλαμε για εναν απο τους κορυφαιους ατμοποιητες,που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο κανεναν αλλο ατμοποιητη.Βεβαια ειναι και το σχημα του τετοιο που βοηθαει στη γευση και το χτυπημα.
 
Ο AGA λογο μεγεθους και της καμπανας και της τρυπας θελει μεγαλο mesh (χοντρο) με αποτελεσμα να εχει και πιο πολυ υγρο,αρα θελει και πιο πολυ ρευμα για να παρεις αποτελεσμα καλο
 
Με το micro ειναι σαν να κανεις αντ/ση με πολυ χοντρο συρμα.Αν ακουμπανε τα συρματα κατεβαινει η αντ/ση του συρματος.
Σε τοσο μικρο υψος που το φτιαχνεις,δεν εχεις το κενο απο τις σπειρες  οπως στο κανονικο στισημο
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #528 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:04 »
Κοίτα video από youtube αβέρτα, θα καταλάβεις περισσότερα από αυτά που θα σου πω εγώ. Δεν μπορώ να πω ότι το στήσιμο που του έχω κάνει μου δίνει χτύπημα φουλ, είμαι με 1,7 αντίσταση. Ποτέ μου δεν ήμουνα fun του νιώθω Το τρελό χτύπημα.  Αν πέσεις λίγο ακόμα 1,4 ας πούμε, θα πάρεις και παραπάνω χτύπημα πιθανολογώ, ή εάν έχεις σοβαρό mod & το ανεβάσεις πολύ ψηλά στα volt. Υπάρχει και αντίστοιχο νήμα στις πατέντες του forum μας πιο εξειδικευμένο για το microcoil.  Το ''αρνητικό'' του είναι οτι καταπίνει το υγρό και δεν χορταίνει με τίποτα :thumpup:  . Εγώ πάντως μάλλον θα χρησιμοποιώ microcoil για πολύ καιρο μου φαίνεται στον aga . . . , όλα τα άλλα για μένα είναι θετικά. Πάντως παίρνω αρκετή απόλαυση στο άτμισμα,  από αυτό το στησιμο, αυτό είναι σίγουρο! :)   Ήθελα να το δοκιμάσω στον aga και νομίζω ότι βολεύει σε αυτόν εάν αφαιρέσεις το πρώτο του παξιμάδι όπως έχω κάνει και στις φωτό.
Αυτο το ότι πέφτει η αντίσταση όταν ακουμπάνε οι σπείρες, δεν το έχω νιώσει ακόμαν, παρόλο που τις έχω τσίτα κολλητές. Δεν θα επεκταθώ περαιτέρω σε microcoil εδώ, γιατί υπάρχει και το αντίστοιχο νήμα τους. Πάντως microcoil και agat2 για μένα πάνε γάντι . . . προς το παρόν :))

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #529 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:16 »
Βάλε και μια φωτο για να δούμε καλά το βαμβάκι.
Απο που ξεκινά μέσα στο θάλαμο, και μέχρι που το φτάνεις !

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #530 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:24 »
Βρε Αnastasi τοσες σπειρες που εχεις κανει,αν ηταν κανονικα με κενο αναμεσα,θα ειχες 3,0-4,0 Ω.... :)) :))
 
Ειναι κανονας αυτος.

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #531 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:58 »
Το βαμβάκι να βγαίνει από τη κάτω τρύπα της ατσάλινης βάσης αλλά εγώ δεν το έχω να προεξέχει πάνω από 1 cm. Μη βάζετε πολύ βαμβάκι γιατί λόγω διαμέτρου της τρύπας του μες, όταν βράχεί από το υγρό το βαμβάκι και διογκωθεί θα το πνίξετε και θα έχουμε αντίθετο αποτέλεσμα. Το βαμβάκι το περνάω τελευταίο αφού το πλάσω. Παιδιά συζήτηση κάνουμε, δεν είμαι και εξπερ σε αυτό το στήσιμο  :))  . Και μετά το κόβω με νυχοκόπτη από πανω με προσοχή ώστε να εξέχει πολύ λίγο, ας πούμε 2 mm . Κάντε δοκιμές και μόνοι σας με αυτό το στήσιμο μπας και το τελειοποιήσουμε όλοι μαζί εδω πέρα! Πάμε ρε ομάδα!
 

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #532 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 00:44 »
Και νέο test. . .  με το ίδιο microcoil που μου βγήκε περίπου 1,7Ω απλά έβγαλα το βαμβάκι και έστριψα ένα μες 200 και το έβαλα στη θέση του βαμβακιού. . .
Το δοκίμασα στο ήδη γεμισμένο μου αγα από πριν. . .  Χαλαρά χωρίς πολλές κινήσεις και σπάσιμο νεύρων. . . Όλα Τέλεια Ομαδάρα.
Έτσι θα συγκρίνετε και διαφορές στη γεύση. . .  Διαστάσεις mesh 4χ3 και το πλάθω ώστε να χωράει από το microcoil σφικτά και ας πέρνει και λίγο αέρα από τη τρύπα της βάσης . Το έχω πάνω σε μηχανικό με κικ και πηγαίνει ικανοποιητικότατα. Καλό άτμισμα σε όλους!  ;)
ΥΓ: το microcoil έχει διάμετρο τυλίγματος 1,5mm μετρημένο (άρα και το mesh μου το ίδιο)

Αποσυνδεδεμένος panas

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #533 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 22:50 »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #534 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 22:55 »
αντιγραφή ειναι αυτος ο αγας δεν ειναι ο γνήσιος  :o

Αποσυνδεδεμένος panas

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #535 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 23:11 »
παρ όλα αυτά δεν παίρνεις με αυτά τα λεφτά ούτε κλώνο did, αυτός λέει ότι είναι και ss :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #536 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 11:16 »
Και ειναι και κακηστη μαληστα

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #537 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 12:33 »
Η αλήθεια είναι πως είναι φθηνός στα 9 € αλλά είναι κλώνος από Κινέζικη κατασκευή.
Πλέον αν ψάξει κανείς στο εξωτερικό η τιμή του έχει πέσει και η UD που τον παράγει
τον έχει αντικαταστήσει με νέους πιο βελτιωμένους  :yes:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 01, 2013, 11:33 »
Παιδιά επειδή θέλω κι εγώ να πάρω κάποιον επισκευάσιμο για πρώτη φορά στην ατμιστική μου καριέρα, θεωρείται ότι ο AGA-T2 είναι καλή επιλογή για πρώτος επισκευάσιμος ή να προτιμήσω κάποιον άλλο;
Θα πάρω κι έναν επισκευάσιμο με φυτίλι αλλά θα ήθελα να μου πείτε από την εμπειρία σας αν θα με δυσκολέψει ο AGA-T2 ως πρώτος επισκευάσιμος με mesh.
Γενικά πάντως φαντάζομαι ότι είναι δυσκολότερο να φτιάξεις έναν ατμοποιητή με mesh σε σχέση με έναν που δουλεύει με φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 01, 2013, 11:45 »
Καλός είναι, αλλά για πρώτο επισκευάσιμο νομίζω ο RSST θα σε μπάσει γρηγορότερα και ευκολότερα στο mesh.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios