vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, camber, karga, th3ofilos, dimitrisd

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 28, 2013, 08:14 »
Γιατί να μην πρέπει φίλε; Πληροφορία δίνεις.
Για αυτό υπάρχει το forum...


Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 28, 2013, 10:59 »
θα ηθελα να ρωτησω γιατι κάθε φορά που γεμίζω με υγρό μου κανει διαρροη και μπουρμπουλήθρες

μετά άμα το αφήσω κάνα 10 λεπτό στρωνει
και το άλλο η καμπάνα μου κάθετε λίγο στραβά           

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 28, 2013, 11:12 »
Γράφεις για τον oddy, εδώ είναι το νήμα του terminator nautilus, είναι λίγο πολύπολοκο και για μένα αλλά..............

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 28, 2013, 11:38 »
το nautilus v2 κ ξερω ποιο καταστημα τους φερνει στην Αθηνα δεν ξερω αν πρεπει να το πω.
φιλε μου δεν υπαρχει προβλημα να λες που υπαρχει κατι που καποιοι μπορει να το ψαχνουν και να το βρισκουν μονο απο το εξωτερικο και να μην το παιρνουν γιατι δεν θελουν να 'μπλεξουν' με παραγγελιες εξωτερικου...στην τελικη δεν κανεις διαφημιση, πληροφορια δινεις και ο καθενας διαλεγει τι θα κανει...
εφοσον ομως εχεις ενδοιασμους εψαξα και το βαζω εγω αμα ειναι...

http://www.xn----ylbfkjifhbgysfdtgxrl.gr/nautilus-atomizer


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 28, 2013, 12:22 »
Το κεραμικο το εκαψα και γω στο φλογιστρο μεχρι να κοκκινησει και το αφησα να κρυωσει απο μονο του. πηγα να το δεσω πανω και  .....εσπασε!!!! Και ετσι εμεινα .... :wall: :wall: . Περιμενω τα ανταλλακτικα για μια δευτερη προσπαθεια. Μηπως δεν επρεπε να το καψω τοσο πολυ η επρεπε μετα το καψιμο να το σβησω σε υγρο οπως λεει και ο φιλος st.mel παραπανω;

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 28, 2013, 12:24 »
θα ηθελα να ρωτησω γιατι κάθε φορά που γεμίζω με υγρό μου κανει διαρροη και μπουρμπουλήθρες

μετά άμα το αφήσω κάνα 10 λεπτό στρωνει
και το άλλο η καμπάνα μου κάθετε λίγο στραβά         


Για αυτό σου κάνει διαροή. Στραβά κάθεται μόνο αν στραβοβιδώσει. Και ναι μπορεί να πάει ως κάτω στραβοβιδωμένη η π@%$#

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 28, 2013, 12:55 »
Το κεραμικο το εκαψα και γω στο φλογιστρο μεχρι να κοκκινησει και το αφησα να κρυωσει απο μονο του. πηγα να το δεσω πανω και  .....εσπασε!!!! Και ετσι εμεινα .... :wall: :wall: . Περιμενω τα ανταλλακτικα για μια δευτερη προσπαθεια. Μηπως δεν επρεπε να το καψω τοσο πολυ η επρεπε μετα το καψιμο να το σβησω σε υγρο οπως λεει και ο φιλος st.mel παραπανω;


Συγνώμη ρε παιδιά αλλά τι είναι όλη αυτή η μανία με τα καψίματα και τα βρασίματα;;;
Ένα καλό καθάρισμα με υγρό πιάτων και ξύδι για τυχών μυρωδιές και ζεστό νερό είναι αρκετό για τα πάντα!
Άντε και ένα πέρασμα με οινόπνευμα για απολύμανση!!!
Αφενός το ατσάλι δεν ποτίζει και αφετέρου το κεραμικό είναι ήδη ψημένο!
Τα μαχαιροπήρουνα τα βράζετε (και μάλιστα με γάλα) και τα πιάτα τα ψήνεται σε κάνα καμίνι;;; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:04 »
Έχεις δίκιο SO απλά σε κάποια κεραμικά η "σαπουνίλα" δεν φεύγει με τους τρόπους που ανέφερες. Το πρώτο κεραμικό που μου είχε έρθει το έβρασα με ξύδι με γάλα με σόδα ότι υπήρχε στην κουζίνα το έβαλα. Δεν έφευγε με τίποτα. Τελικά το πέρασα από το φλόγιστρο και βρήκα την υγειά μου. Δεν συμβαίνει πάντως με όλα τα κεραμικά. Έχω πέσει σε περίπτωση που με το πρώτο βράσιμο δεν είχε κανένα θέμα. Και ναι υπάρχει ο κίνδυνος αν καεί πολύ να σπάσει ειδικά στο σημείο που το κρατάει ότι τέλος πάντων λαβιδάκι το έχουμε βάλει για στήριξη. Οπότε είναι κατά περίπτωση αν θέλει κάψιμο ή όχι

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:06 »
Για το κάψιμο σε oddy και terminator θα πω ότι δεν είναι μεν απαραίτητο, αλλά σίγουρα μου έδωσε καλύτερη γεύση εφόσον το έκανα μετά. Τώρα για terminator συγκεκριμένα το δοκίμασα και άβραστο κι η μεταλίλα έσπαγε ρεκόρ. Πέταξα κυριολεκτικά το υγρό, το ξαναδοκίμασα και μία από τα ίδια. Και αφού θα το έκανα που το έκανα δεν υπήρχε λόγος να ρισκάρω άλλο ένα τανκ υγρό. Και το έβρασα σε γάλα, και το ξέπλυνα και το άφησα και σε τσίπουρο να ποτίσει. Μπορεί και κάτι πιο απλό να έφτανε αλλά.. Ο terminator μυρίζει λάδι μηχανής φίλε πραγματικά, δεν είναι ζήτημα απολύμανσης αλλά να φύγει το εργοστασιακό λάδι που το έχει καλύψει δεν ξέρω αν φεύγει με νερό κι οινόπνευμα.

Αποσυνδεδεμένος tsiou

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:26 »
Αξίζει τα λεφτά του η να πάρω κανέναν άλλον?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:38 »
Ε, οι περισσότεροι που γράφουν σε αυτό το νήμα και τον έχουν θα τον υποστηρίξουν.. ;)  Εγώ πάντως ενώ σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ δυο τρεις ατμοποιητές συγχρόνως, από όταν τον πήρα τον έχω αποκλειστικό. Μπορεί απλά να δουλεύει χωρίς να ασχολείσαι με αυτόν. Και το μοναδικό του μειονέκτημα (για μένα) που είναι η αυτονομία του 1)έχει λύσεις 2)σιγά το πράγμα, το ξαναγεμίζεις... Κατά την ταπεινή μου άποψη, ναι, αξίζει τα λεφτά του..

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:43 »
Kαι γω που τον εχω, τον κοιταω και ξερογλυφομαι  :'( :'( :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος savvastdm

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:58 »
φιλε μου δεν υπαρχει προβλημα να λες που υπαρχει κατι που καποιοι μπορει να το ψαχνουν και να το βρισκουν μονο απο το εξωτερικο και να μην το παιρνουν γιατι δεν θελουν να 'μπλεξουν' με παραγγελιες εξωτερικου...στην τελικη δεν κανεις διαφημιση, πληροφορια δινεις και ο καθενας διαλεγει τι θα κανει...
εφοσον ομως εχεις ενδοιασμους εψαξα και το βαζω εγω αμα ειναι...

http://www.xn----ylbfkjifhbgysfdtgxrl.gr/nautilus-atomizer

(Image removed from quote.)
κ εγω εκει το ειδα. :)) :))  πηρα τηλ. χθες κ μου ειπαν πεμτη ερχονται.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 28, 2013, 14:00 »
Για όσους βέβαια έχουν τον terminator-c με το τζαμάκι ξεχνας να τον γεμίζεις. Δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω τον αυθεντικό Οδυσσέα αλλά είναι κορυφαίος ατμο.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 28, 2013, 14:01 »
ΟΚ παίδες, συγνώμη αν φάνηκα λίγο απότομος στο σχόλιό μου αλλά είναι τα πρώτα μου μνμτα με adroid και μου έχουν σπάσει τα... νεύρα! :sign_sygnomi:
Ότι δουλεύει για τον καθένα ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!!!
Απλά δεν μου έχει τύχει κάποια ακραία κατάσταση!


Και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον exispathi, ο Ναυτίλος είναι... σπαθί!!!
Βολικός και όμορφος, ώρες ώρες τον προτιμώ κι απ' την Ιθάκη!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4692 501085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3204 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan