vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, camber, PsykieG, chief79

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:39 »
Μα όλες οι κουβέντες στη γνωστή διαμάχη για το provari θα καταλήγουν? :))
Ακόμη και σε θέμα με τίτλο "Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods"?


Είναι δυνατόν να είναι πιο συμφέρουσα αγορά το πρόβατο των 180+ (όχι 130, έλεος)
που δεν είναι ούτε καν VW από το vamo ss των 24 ευρώ που κάνει την ίδια δουλειά?
Ή μάλλον από το lava των 15 ευρώ, γιατί το vamo κάνει περισσότερα. :yes:


Καταλαβαίνω ότι όλοι όσοι τα δώσατε στον Αμερικάνο πρέπει να υποστηρίξετε την
αγορά σας και να μιλήσετε για αξιοπιστία και μεταπωλητική αξία και εμφάνιση κλπ.


Αλλά το προβατάκι θα χαλάσει πριν το 12ο lava (τόσα παίρνεις με 180 ευρά),
η εμφάνιση είναι υποκειμενική και σε μεταπώλησή του θα χάσεις 2-3 lava ή
τουλάχιστον 1 vamo.

Όσο για το ότι όλοι εκεί σταματούν, είναι λογικό αφού καταλαβαίνουν ότι δεν
αλλάζει κάτι, όσα και να ξοδέψεις. Τα δάκρυα στην κεφαλή δεν είναι τυχαία... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:44 »
Μα όλες οι κουβέντες στη γνωστή διαμάχη για το provari θα καταλήγουν
Όχι, απλά η μηχανή του χρόνου μας δείχνει οτι είναι η πιο συμφέρουσα τιμή για μοντ, τι να κάνουμε πάντα κάποιος είναι 1ος και οι άλλοι ακολουθούν. :))

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:46 »
αντιθετα εγω εχω αλλη αποψη
γιατι να μην παρει καποιοσ 4-5 vamo και να παρει 1 προβατο δηλαδη και παλι το προβαρι θα αντεξει περισσοτερο? ασε που μεχρι να παθει κατι το πρωτο θα εχει βγει και η νεα πιο ανανεωμενη εκδοση που θα διωρθωνει τυχων προβληματα της προιγουμενης
εκτος και το προβατο παρουσιαζει μηδεν προβληματα δηλαδη κανενας απο εδω δεν εμεινε με το προβατο στο χερη  απο βλαβη???
αν καποιος ειναι λιγο ατσουβαλος ή δουλευει σε μηχανουργιο οικοδομη τι θα γινει ??? μια δυο πτωσεις και κλαις 200ευρω???

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:46 »
Απο την πρωτη στιγμη που μπηκα στο φορουμ και στο ατμισμα μεχρι και τωρα (και ποιος ξερει για ποσο ακομα) αυτο το προβατο ηταν και ειναι αιτια αρκετων διαμαχεων. Αταιριαστων (με μηχανικα μοντ), ανισων (κακομοιρο πρωτο λαβακι...), ιδιαιτερων (παλμικα, rms, παλμογραφοι...), αισθητικων κλπ κλπ...
Καποια απ'τα αντιμαχομενα μοντακια ειναι ακομα μαζι μας (γιατι προφανως θα δειξανε κατι και αυτα), τα περισσοτερα μας αφησανε...
Καλως ή κακως και για διαφορους λογους το προβατο εγινε σημειο αναφορας.
Οπως ολα τα σημεια αναφορας σε οσους αλλους τομεις, δεν ειναι το καλυτερο σε ολα, αλλα αυτο που θα συγκεντρωσει τα περισσοτερα +.
Και κοιτωντας προσεκτικα θα δει καποιος οτι δεν ειναι και λιγα τα (+) και δεν ειναι και πολλα τα (-).

Αν αξιζει τα λεφτα του? Για μενα ΟΧΙ!
Ποσο θα 'πρεπε να'χει? Οσο θα εχει αυτο το μοντακι που θα'χει ολα τα (+) του προβατου και ακομα παραπανω και ακομα λιγοτερα (-).
Και φυσικα τουλαχιστον μιση τιμη.
Οταν βγει, αν και δεν μου περισσευουν, κρατηστε μου ενα.

Τωρα, γιατι θα πρεπει να ειμαι ικανοποιημενος μονο με ενα μοντ που δινει οσα το προβατο και οχι με κατι λιγοτερο, ειναι και ψιλο-υπαρξιακο ερωτημα.
Οι παραμετροι πολλες για τον καθενα, αλλα, θελω να πιστευω, πως ειναι αλλο το προβατο και αλλο τα προβατα.
Απο το να εκτιμηται ενα πραγμα (ειτε με αντικειμενικη ειτε με υποκειμενικη σκοπια), μεχρι να ντρεπεται καποιος να πει κατι κακο επειδη εδωσε τοσα λεφτα και πρεπει να μην τα θεωρει πεταμενα, ειναι μεγαλη αποσταση.
Και στο κατω-κατω της γραφης, δεν ειμαστε μικρα παιδακια. (καλα, ενταξει, οχι τοσο μικρα παιδακια τελως παντων...  :)) )

.... Τα δάκρυα στην κεφαλή δεν είναι τυχαία... :laugh1:
  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:48 »
Μίας που είσαι από Θεσσαλονίκη θα με ενδιέφερε να μου προτείνεις ένα μαγαζί στην πόλη που να πουλάει το vamo ss 24€ και το Lava με 15€.

Στάλθηκε από το U8800 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:50 »
χωρίς παρεξήγηση αλλά διαβάζω και διαβάζω.. για αυτό το provari..
ουτε τα apple fanboys δεν κάνουν έτσι .. κλασική περίπτωση made in usa και δεν είμαι καλα ;   :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:55 »
Δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί φίλε μου με τιμές Κίνας στα Ελληνικά δεδομένα.
Η  συμφέρουσα τιμή για αγορά VV Mod είναι πάντα αυτή που συμφέρει εσένα, εγώ δεν είπα πάρτε προβαρι αλλά γιατί το αγόρασα εγώ: γιατί το θεωρώ συμφέρουσα αγορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2013, 00:02 από G.K.77 »

Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 09, 2013, 23:58 »
χωρίς παρεξήγηση αλλά διαβάζω και διαβάζω.. για αυτό το provari..
ουτε τα apple fanboys δεν κάνουν έτσι .. κλασική περίπτωση made in usa και δεν είμαι καλα ;   :angel: :angel:

Το είχες και δεν σε ικανοποίησε;

Στάλθηκε από το U8800 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:03 »
προσωπικα δεν το δοκιμασα ποτε μια φορα ειδα και μαλιστα καταστηματαρχη να το κραταει και δεν με αφησε να το δοκιμασω με τον ατμο μου ολο αυτο μου φαινετε λιγο περιεργο

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:06 »
αν καποιος ειναι λιγο ατσουβαλος ή δουλευει σε μηχανουργιο οικοδομη τι θα γινει ??? μια δυο πτωσεις και κλαις 200ευρω???

Όχι, παίρνει vamo, να μην σου πω e-go :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2013, 00:15 από G.K.77 »

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:09 »
 ε μα τώρα άμα είναι να παρεξήγηστε για το provari και το κάθε vamo και δεν ξέρω τι..
όχι δεν το είχα αδερφέ και δέν πρόκειται να σκάσω 200 ... τόσο πολυ ποιότητα δεν ξέρω άν θα μπορέσω να την αντέξω.. για την ώρα και οι ego μια χαρα είναι  :thumpup:
εγώ -- over and out  :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:13 »
δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχουν αυτες οι συζητησεις,ο καθενας αυτο που εχει το θεωρει καλυτερο,μαγκας για μενα ειναι αυτος με την ego το ιδιο και αυτος με το προβαρι,ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του αναλογα με το εισοδημα που εχει,τοσο απλα ειναι τα πραγματα

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:15 »
Προσωπικα σε μενα ενας καταστηματαρχης ειπε οτι ενα κινεζικο mod είναι καλύτερο από το provari. Τι κέρδιζε με αυτο? -Μεγαλυτερο ποσοστο στο κινεζικο ?- Την εμπιστοσύνη μου ?  Ειναι δυσκολο σε εναν νεο ατμιστη να αποφασισει ....

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:17 »
Προβαρι... Αναβει παντα τα αιματα...  :tongue_smilie: ;D ;D

(στα (+) ή στα (-) παει αυτο αραγε...  :hmmm: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 10, 2013, 00:21 »
Για μένα η provape με το προβαρι ακολουθεί την νοοτροπία της Apple για αυτό και της έχω ρίξει ένα μεγάλο Χ. Και εξηγούμαι. Κατασκευάζει ένα αρκετά καλό μοντ. Και το πουλάει για αυτό που είναι πανάκριβα. Όπως και πανάκριβα πουλάει τα αξεσουάρ του. Ταυτόχρονα κρατάει υψηλή την τιμή χωρίς να δίνει όσα υπάρχουν στην αγορά αυτή την εποχή (usb passthrough ενσωματωμένο, vw, ευκολία με έξτρα κουμπιά και όχι 13 πατήματα για να τσεκάρεις αντίσταση. Το ότι το συνηθίζει κάποιος δεν σημαίνει κιόλας ότι είναι εύχρηστο) και η τελευταία ανανέωση που έδωσε είναι στο ... χάραγμα του ονόματος. Δλδ δίνει λίγα, ζητάει πολλά. Ταυτόχρονα η πάρα πολύ υψηλή τιμή συντηρεί το μύθο κάνοντας χρήση του "αφού είναι ακριβό είναι και καλό". Το ατσάλι δλδ του κυρ Φανή είναι υποδεέστερο από το ατσάλι της προβειπ επειδή κόβεται στην Ελλάδα?

Και πάμε και στο οικονομικό. Θα μιλήσω για τιμές Ελλάδος γιατί τα 140 ευρώ της Αμερικής δεν μου λένε τίποτα. Μεσολαβεί το τελωνείο και μπορεί να διπλασιάστουν έτσι απλά. Το αν σε κάποιους ήρθαν ΟΚ (είτε με απλό ταχυδρομείο αν στέλνει έτσι με κίνδυνο την απώλεια είτε με άλλο κόλπο) δεν σημαίνει ότι κάποιοι άλλοι δεν πλήρωσαν κερατιάτικα και απλά δεν το έγραψαν στο φόρουμ.

Στην Ελλάδα λοιπόν ξεκινάει από 170 ευρώ. Τα βασικό που είναι σε απόχρωση τσιγκου. Οπότε πάμε για το μαύρο. Άρα 190. Μην μιλήσουμε για άλλο χρώμα στη φτωχή οθόνη που είναι αστειότητες (η νοοτροπία που έλεγα) που θέλουν +15-20 ευρώ. Οπότε 190 σκέτο. Αν θέλεις να είσαι βέβαιος ότι θα βγάλεις την ημέρα θέλουμε τουλάχιστον 3 μπαταρίες. Και λέω 3 και όχι 2 γιατί αν λείπεις από 8 το πρωί και γυρίσεις 10 το βράδυ η και αργότερα 2Χ18350 οριακά θα σε βγάλουν συν μια να φορτίζει για όταν γυρισεις. Το καλύτερο είναι μια 18650 και μια 18350. Η 18650 σε ένα μέτριο φορτιστή θέλει κάνα 8ωρο οπότε με ένα καλό φορτιστή και 2-3 μπαταρίες μιλάμε τελικά για ένα + 40 ευρώ τουλάχιστον. Άρα 230. Αν θέλεις να είσαι άνετος μέσα στην μέρα θέλεις και την προέκταση 18650 οπότε +15 ευρώ. Άρα πήγαμε ήδη στα 245 ευρώ. Ας πούμε στρογγυλά 250 ευρώ. Για κάποιον που δουλεύει σε γραφείο το usb passthrough είναι απαραίτητο. Βέβαια το χρεώνει ως αξεσουάρ όσο έχει ένα Μοντ ολόκληρο (η νοοτροπία). Για αυτό και η ανάγκη για τουλάχιστον 3 μπαταρίες. Εγώ έχω μια 18350 για κάβα. Η 18650 όμως δεν έχει βγει ποτέ από μέσα και η 18350 απλά υπάρχει στο τσαντάκι. Φορτίζω στο αυτοκίνητο,  Στο γραφείο, όπου γουστάρω.

Πάμε τώρα να δούμε τι παίρνεις με 250 ευρώ.

1) innokin svd. 2 πακέτα. Συν 3Χ 18650 3400mah συν hi-tech φορτιστή συν ατμοποιητες συν υγρά.

2) joyetech evic με body by leo ss. Συν δεύτερη κεφαλή για μπακαπ. Συν 1x 18650 3400mah. Συν ατμοποιητες συν υγρά.

3) 4-5 πακέτα από ότιδηποτε άλλο "φθηνό" συν τα λοιπά.

Άρα κάποιος θα επιλέξει με 250 ευρώ ή να έχει ένα πρόβατο (ελπιζοντας ότι δεν θα χαλάσει) ή τα άλλα. Πρόσφατα συνφορουμιστας έκανε το προβλεπόμενο μπάνιο σε προβαρι και αυτό άρχιζε να αφριζει. Παλαιότερα άλλος συνφορουμιστας το έστειλε για επισκευή στην Αμερική και το παρέλαβε μετά από 1.5 μήνα αφού πήγε από λάθος της προβειπ στην ... Βραζιλία. Όταν κάτι πληρώσαμε φθηνά και πάθει κάτι όλοι μας κραζουμε. Όταν το πάθουμε σε κάτι ακριβό αμέσως θα πούμε "έτυχε μια φορά". Επίσης εγγύηση που θέλει 1 μήνα πηγαίνελα το προϊόν στην Αμερική εγώ την θεωρώ κοροϊδία. Ας σοβαρευτεί η προβειπ και να φτιάξει σέρβις σέντερ στην Ευρώπη αν θέλει να λέγεται σοβαρή εταιρία.

Το πρόβαρι δεν είναι το φθηνότερο Μοντ. Υπάρχουν σαφώς αλλά ακριβότερα. Το προβαρι όμως είναι ο φθηνότερος τρόπος να δείξεις ... πλούσιος ατμιστης. Και αυτό το κάνει η τιμή του και όχι τα προσόντα του που πέρα από την ακρίβεια στα βολτ είναι φτωχικά.

Δεν κατηγορώ κανένα κάτοχο πρόβαρι. Ο καθένας επιλέγει με βάση τις ανάγκες του αλλά και τα γούστα του και την τσέπη του. Προσωπικά απεχθάνομαι την εταιρική νοοτροπία. Προτιμώ τους κινέζους με τις αδυναμίες τους μεν αλλά και τη νοοτροπία της συνεχούς βελτίωσης μέσω των λαθών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294281 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem