vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 7 χρήστες
nightdream, Sergios, maprix, djfloor, Barbapaidi, polydimi5, Buliwyf

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:32 »
ο cuban ηταν ερωτας με την πρωτη τζουρα :cigar: !!1,5 χρονο που το κανω δεν με εχει κερδισει κανενα αλλο υγρο παρολο που χρησιμοποιω και αλλα υγρα σαν δευτερα για να αλλαζω λιγο!
αρκετα καλο μου φανηκε και το turkish!
το french pipe ειναι ωραιο αλλα δεν μπορουσα να το κανω για αρκετη ωρα!
τωρα μαζι με τον cuban εχω σαν δευτερο υγρο το cola...η γευση που μου ερχεται ειναι τσιχλοφουσκα με coca cola!!
απο σχολια εχω διαβασει καλες γνωμες για το traditional και το tiramissu..οταν τελιωσει το cola,μια απο αυτα τα 2 θα ειναι η υπομενη δευτερη γευση ;)

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:51 »
για μενα το cuban εγινε καθημερινη συνηθεια μετα τα 2 πρωτα μλ , μου θημησε λιγο nutako απο atmos lub  ...πλεον ομως τωρα αν δεν κανω 3ml την ημερα κατι μου λειπει .....

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 17:34 »
Δοκιμασε καποιος το ry4 ; Αν μπορει να μου πει καποιος αν φερνει σε καποιο αρωμα diy που θελω να φτιαξω

Όχι. Καμία σχέση. To RY69 είναι τσιγαρίσιο, μοιάζει με το bebeca της ίδιας εταιρείας, ελαφρά γλυκότερο. Το RY4 της Liqua είναι καπνικό με μιά δόση μενθόλης.


εισαγωγή παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2015, 18:13 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 17:39 »
Όταν πρωτοξεκίνησα το άτμισμα έκανα το ry69 και με κάλυπτε αρκετά απλά αργότερα με μπούχτισε λίγο οπότε σκέφτηκα ότι το ry4 της Liqua πιθανόν να ήταν μια καλή εναλλακτική. Όπως και να χει θα το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 17:51 »
Δοκίμασα (στο Atmosfaira Κορυδαλλού) και φυσικά πήρα το Two Apple
Φανταστικό :tongue_smilie:
το έχω ``ρουφήξει`` , αφήνει μια ιδιαίτερη φρεσκάδα στο στόμα αλλά και στον χώρο!!!


Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 18:26 »
Έχει καθόλου ¨γλυκάδα" το two apple?

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 18:28 »
Συμπληρώνω το μινι review μου:


Στο RY4 την δόση μενθόλης δεν την έχω καταλάβει καθόλου.Αντίστοιχα η καραμέλα όντως έρχεται αισθητά.


Το μήλο Apple,η μυρωδιά του υγρού,ΤΕΛΕΙΑ! Απο θέμα ατμίσματος,δεν ξέρω,έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα μήλο απο
Flavour Art / L&A Vape / και τώρα αυτό της LIQUA,το οποίο ίσως να έχει την καλύτερη γεύση αλλά,καμιά σχέση με μήλα
αυτά,δεν μπορώ να καταλάβω.Άδειασα το τανκ του kayfun μετά απο καμια 15 τζούρες και επέστρεψα στα γνωστά μου.
Προσοχή,όχι ότι δεν είναι ωραίο,απλά δεν μου φέρνει τόσο το μήλο


Όσο για το Cuban,είχα την εντύπωση πως το είχα παραγγείλει αλλά δεν,μπερδεύτηκα,την επόμενη θα το δοκιμάσω
μιας και αρκετοί απο εσάς σας έχει αρέσει.Να πάρω το 30μλ λέτε και όχι το 10αρι;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 18:55 »
Όχι 30, προς θεού. Κι εγώ 30άρι πήρα πριν 2 μήνες και το έχω ακόμα. Καμία σχέση με πούρο η γεύση του, αν θα σου αρέσει εσένα, άγνωστο. Για μένα δεν.....
 :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 19:08 »
Έβγαλα όλο το καλοκαίρι με το Cuban cigar..για μένα ένα από τα καλύτερα καπνικά!!Ούτε μελένια επίγευση σαν τα τύπου virginia,ούτε τύπου maxx με την επίγευση ''γλυκό κυδώνι'' όπως την έχω ονομάσει :)) ,ούτε και τριμπεκοειδές επίσης.Μου θυμίζει κάπως τη μυρωδιά του άκαυτου καπνού απο το σακουλάκι και όντως έχει μια επίγευση ξηρών καρπών.Η μυρωδιά που αφήνει στο χώρο είναι αντιληπτή αλλά όχι πολύ έντονη.Αγόρασα πρίν απο 2 μέρες ένα 10μελο να το ξαναθυμηθώ μιας και είχα να το κάνω καιρό και το κατάπια ήδη!Προσπαθώ να το εναλλάσσω με σκέτη βάση για να μην χάνω την γεύση του όπως πάθαινα παλιά με το tribecca. :tongue_smilie:


Το Two apple το δοκίμασα πρόσφατα και για μένα είναι ακριβώς η γεύση ναργιλές μήλο.Δεν το αγόρασα γιατί ποτέ δεν συμπάθησα ιδιαίτερα τις φρουτένιες γεύσεις αλλά μου έκανε εντύπωση το πόσο πετυχημένη είναι. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 22:07 »
Γνώριζα ήδη το turkish tobacco..πήρα σήμερα το cuban chigar και θα έλεγα ότι το έχω λατρέψει! Για γεύση πούρου δεν μπορώ να πω πολλά , μάλλον ξηρό καρπό μου θυμίζει στην πορεία, αλλά ως επενερχόμενο στα πράγματα ατμιστή μου αρέσει πολύ... Η Liqua έχει έντονα αρώματα γενικά.
Υ.Γ καλή εξυπηρέτηση και ένα + από εμένα στο νέο madvape στην Βουλιαγμένης.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 22:37 »
Παιδιά με το Cuban Cigar το περίεργο είναι ότι πολλοί το παρομοιάζουν με tribeca. Εμένα μου θυμίζει ξεκάθαρα κάτι σε ξηρό καρπό και δεν θα έλεγα ότι μου βγάζει ιδιαίτερα γλυκιά επίγευση!Είναι εθιστικό πάντως!  :)   :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 22:56 »
Περιμενω πως και πως να βγαλει η fasttech παλι τα liqua σε στοκ, να παρω καμια δεκαδα τριανταμελα cuban να εχω καβα γιατι η τιμη τους ειναι χωμα, οσο παιρνουμε εδω το δεκαμελο  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 22:58 »
τοσο καλο ειναι Γιαννη το συγκεκριμενο ?  ποτε δεν το δοκιμασα και ειχα ερθει σε επαφη κανα δυο φορες με μαγαζια που το ειχαν

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 23:01 »
Κωστα, το ατμιζω και εγω και η συζυγος καμποσο καιρο τωρα σε μηδενικη και καμια φορα σε 6αρι σπασμενο με βαση στο 2-3% νικοτινη.
Κανω ενα δεκαμελο καθε 3-4 μερες περιπου.
Απο Δευτερα θα εχει η vapeland και 30μελα που συμφερουν καλυτερα. Λογικα τα πουλανε και αλλα μαγαζια, αλλα εγω απο εκει παιρνω γιατι ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου...
Ειναι φτηνο υγρο, το δοκιμαζεις και δεν κλαις αν δε σου αρεσει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 23:03 »
Ειναι πολυ καλο, Κωστα, αν σου αρεσουν τα βαρια καπνικα.
Προσωπικα, εχοντας δοκιμασει ολα τα καπνικα της εταιρειας, το βρισκω το καλυτερο με διαφορα.
Πολυ καλη επισης ειναι η Vanilia της Liqua. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508507 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog