vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, djfloor, Buliwyf, nightdream

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #570 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 21:39 »
Αγοράζω από atmosfaira και δεν έχω παρατηρήσει έλλειψη.
Έχω αγοράσει traditional & cuban, προτιμώ το πρώτο. Από τα άλλα καπνικά που δοκίμασα στο κατάστημα μου φάνηκε ενδιαφέρον το american. Βλέπω δεν συμφωνώ με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, γούστα είναι αυτά.
 :D

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 21:34 »
Αγόρασα ένα μπουκαλάκι χθες. Σε σχέση με τα άλλα που έχω, έχει διαφορετικό αυτοκόλητο(το κουτάκι)  στο πλάι, από distributor στην Τσεχία.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 11:48 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 14:04 »
Doubt από γεύση είναι ίδιο?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #573 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 18:05 »
Ναι, δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι. Πήρα το traditional 30 ml, πολύ καλό  :thumpup:
Για του λόγου το αληθές

 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2014, 18:33 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #574 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 21:15 »
Ε δεν έχει διαφορά μάλλον έχει να κάνει με τον εισαγωγέα.Οπότε κανένα πρόβλημα.Το συγκεκριμένο υγρό αρέσει σε αρκετούς.Εμένα μου αρέσει το  cuban cigar

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #575 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 16:09 »
Με το cuban κατάλαβα από πρώτο χέρι τι σημαίνει μπουχτίζω ένα υγρό. Έχω πάρει 30 ml και δεν μπορώ να το ατμίσω πάνω από μισή ώρα χωρίς αλλαγή. Το αραιώνω στο τανκ, μια σταγόνα μόνο και το υπόλοιπο σκέτη βάση. Για μένα, απογοήτευση.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #576 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 17:39 »
Το cuban ήταν το καλύτερο υγρό, το ατμιζα καθημερινά 6 μήνες
 Πριν κάνα μήνα, έπεσα σε μια παρτίδα που πρέπει να είχε 10πλάσιο άρωμα από το συνηθισμένο
 
 Απο τα 4 μπουκάλια (ίδιας παρτίδας, τσέκαρα τους κωδικούς) που πήρα (από Ελλάδα,έγκυρο μαγαζί, όχι φαστεκ κτλ) το πρώτο ήταν ΟΚ
 Το δεύτερο βρομούσε. Μύρισε όλα το κουτί που αποθηκεύω τα υγρα
 κατά τον ίδιο τρόπο που μυρίζει αν βάλεις ανάμεσα στα υγρά μπουκαλάκι με υγρό κανέλα
 
 Το τρίτο, το ίδιο.Το τέταρτο δεν το άνοιξα καν
 Κρίμα, γιατί ήταν το αγαπημένο μου υγρό και από τότε δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω
 
 @Doubt νομίζω ότι έπεσες και εσύ στην περίπτωση,

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #577 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 18:14 »
κάλτσα; την πέτυχα κι εγώ, ήταν και πολύ πιο κίντρινη απο το συνηθισμένο
υπο φυσιολογικές συνθήκες  :)) ειναι απο τα αγαπημένα μου, σχεδον κουβανέζικο  :tongue_smilie:
πολλά δεν ξέρω για συσκευασία κλπ , το πήρε η σύζυγος, αλλα ειναι εντόπιας ...μεταπώλησης οκ

 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2014, 22:36 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #578 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 11:52 »
 Peach, 12mg, Οκτώβριος 2014
 
Όταν έμαθα για την κυκλοφορία αυτού του υγρού, ενθουσιάστηκα. Κατά κανόνα, η εταιρεία βγάζει καλά φρουτογλυκά με τις απαραίτητες εξαιρέσεις φυσικά. Επίσης, τα περισσότερα υγρά με γεύση ροδάκινο που κυκλοφορούν και που έχω δοκιμάσει τουλάχιστον, δεν έχουν να πουν και πολλά πράγματα. Όταν λοιπόν άνοιξα το μπουκαλάκι, παρατήρησα πολύ ωραίο άρωμα από ροδάκινο. Πιστό, γλυκό και φιλόξενο. Ενθουσιασμένος, γέμισα τον ατμοποιητή και ξεκίνησα να το ατμίζω. Απογοήτευση! Είχε την αίσθηση μπαγιάτικου ψωμιού, με μία γλύκα στο παρασκήνιο και ελάχιστα αρώματα από ροδάκινο. Σκέφτηκα ότι δεν είναι δυνατόν και ότι κάτι δεν κάνω εγώ καλά, οπότε του έδωσα το χρόνο του μπας και το συνηθίσω. Τελικά δεν. Αυτή η ψωμένια αίσθηση παρέμεινε και το μόνο που άλλαξε στα υπόλοιπα ήταν η αίσθηση της γλυκάδας, η οποία καταλάγιασε αρκετά και εμφανίστηκε μία ελαφρά οξύτητα. Τα αρώματα από το ροδάκινο πολύ διακριτικά και γενικά η εμπειρία δεν ήταν και πολύ ευχάριστη. Από χτύπημα, δεν το συζητάμε, άφθονο. Μπορεί να φταίει και αυτό για την όχι και πολύ καλή απόδοση της γεύσης, και σίγουρα τα 12mg είναι πολλά για φρουτένιο υγρό με υπεροπλία pg. Το μεγάλο ζόρι βέβαια ήρθε όταν αποπειράθηκα να κάνω ρινική εισπνοή, όπου και εισέπραξα μία υπερβολική γλυκάδα πάνω σε μια χημική μυρωδιά από ροδάκινο. Καμία αλλαγή και στη ρινική εκπνοή, ενώ το ντουμάνι σε φυσιολογικά για pg based υγρό επίπεδα. Αφού με δυσκολία άδειασα το τανκ, ευτυχώς το νάνο, γέμισα με σκέτη βάση για να δω και πως συμπεριφέρεται εκεί. Μέχρι τη μέση του τανκ είχε εξαφανιστεί όποια ιδέα από ροδάκινο υπήρχε, και παρέμεινε αυτή η ψωμάδα με συνοδεία γλυκάδας. Κάπου στο τελευταίο ml χάθηκαν όλα ευτυχώς και μπόρεσα να απολαύσω τη σκέτη βάση μου με ησυχία. Κρίμα και είχα πολλές ελπίδες για το συγκεκριμένο. 52/100 με τη σημείωση πως το μεγαλύτερο ποσοστό του βαθμού, οφείλεται στο άρωμα από το μπουκαλάκι και το άρωμα που αφήνει στο χώρο ο ατμός.
 
Two Mints, 6mg, Νοέμβριος 2014
 
Αυτή η ονομασία, με παραξένεψε πραγματικά. Η εταιρεία βγάζει ήδη menthol και mints, και τώρα αποφάσισε να βγάλει και «Δύο μέντες». Όταν άνοιξα το μπουκαλάκι, αναγνώρισα τη μυρωδιά που είχα βρει και στο Mints. Καραμέλες mentos με εμφανή τη γλυκάδα. Μόνο που εδώ υπήρχε και μία απόπειρα δυόσμου. Άντε βρε, τώρα το πιασα: Two mints=spearmint+peppermint. Νομίζω τουλάχιστον! Γέμισα λοιπόν τον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Για αρχή, δροσιά! Πολλή δροσιά. Σε σημείο να μην μπορώ να ολοκληρώσω ένα γεμάτο lung hit. Όταν ο εγκέφαλός μου επέστρεψε σε θερμοκρασία δωματίου, μπόρεσα να ασχοληθώ και με τα υπόλοιπα του υγρού. Εμφανέστατη λοιπόν η γλυκάδα, σε στυλ καραμέλας που κάνει το άτμισμα πολύ ευχάριστο. Παρών και ο δυόσμος, που δίνει την ιδιαίτερη γεύση του και μια σπιρτάδα. Και όλα αυτά, σε ένα δροσερό περιβάλλον, από καθαρή γεύση μενθόλης και χωρίς ευκάλυπτο. Η ρινική εισπνοή είναι ικανή να ξεβουλώσει τη μύτη σε ένα απλό κρύωμα (για τα σύνθετα, βλέπε Celtic Vapours & Digbys), ενώ η ρινική εκπνοή αυξάνει αρκετά τη γλύκα. Το χτύπημα κατώτερο του αναμενόμενου αλλά πολύ ευχάριστο, ενώ το ντουμάνι κάπως πιο ισχυρό από το αναμενόμενο. Το πιο εντυπωσιακό πάντως, είναι ότι έχουν πετύχει τη δροσιά σε ιδανικό επίπεδο, ώστε να ταιριάζει καλά με τις άλλες γεύσεις αντί να πλακώσουν μενθόλη και να γίνει κουραστικό. Άνετα το άτμισα μέχρι τέλους και γέμισα με σκέτη βάση. Σε λιγότερο από 1ml είχε χαθεί η δροσιά, και έμεινε μόνο η γλύκα και μία ιδέα από δυόσμο, ενώ πολύ σύντομα χάθηκε και αυτό. Για περίπου το 80% του τανκ, η γλυκάδα ήταν παρούσα και έσβησε σταδιακά. Άνετο υγρό, το οποίο σίγουρα καλύτερο θα είναι το καλοκαίρι, που μπορεί να αποτελέσει ευχάριστο διάλειμμα. 81/100.
 

Ουφ!!! Δυόμιση χρόνια με τα Liqua ασχολούμαι!!! Και θα συνεχίσω φυσικά αν βγάλει και κάτι νέο!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #579 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:26 »
αυτο που χάνεται το αρχικό άρωμα του υγρου μετά το πρώτο ml πως δικαιολογείται; δε συμβαίνει σε ολα, αλλα σαφεστατα ειναι υπαρκτο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #580 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:37 »
Εννοείς ότι χάνει το άρωμα μετά το πρώτο ml υγρού? Σου συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #581 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:46 »
μα το λες κι εσυ, ναι μου συμβαίνει
"Σε λιγότερο από 1ml είχε χαθεί η δροσιά, και έμεινε μόνο η γλύκα και μία ιδέα από δυόσμο, ενώ πολύ σύντομα χάθηκε και αυτό. Για περίπου το 80% του τανκ, η γλυκάδα ήταν παρούσα και έσβησε σταδιακά."
εντάξει , οχι ολο το άρωμα/taste αλλα κάποια στοιχεία του
εγώ το σκεφτομαι πως παίζει είτε "μουδιασμα" της γλώσσας ή "καψιμο" του υγρου αλλα δεν εχω ιδέα για κάτι ακριβέστερο ΄η και γι αυτά τα ίδια που σκέφτηκα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #582 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:50 »
Το φαντάστηκα ότι κάποιος θα μπερδευόταν:

"Άνετα το άτμισα μέχρι τέλους και γέμισα με σκέτη βάση. Σε λιγότερο από 1ml..... "

Όταν κάνω μια δοκιμή, μόλις αδειάσει το τανκ από το υγρό, απογεμίζω με σκέτη βάση. Σε εκείνο το σημείο αναφέρω ότι χάνεται η γεύση!  :)


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #583 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:51 »
φτουγμτ, δηλαδη μονος ...  :-\

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #584 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 12:56 »
Κοίτα, κατά κανόνα, όταν βάζεις ένα νέο υγρό στον ατμοποιητή σου, στην αρχή οι γεύσεις είναι έντονες αφού είναι κάτι νέο.

Μετά από λίγο, λογικό είναι να το συνηθίσεις. Σε εκείνο το σημείο ή που θα αναγνωρίσεις κρυμμένες στην αρχή γεύσεις στο υγρό, ή που θα σου φανεί μονότονο. Εξαρτάται και από το υγρό πολλές φορές όπως και από το πόσες γεύσεις περιέχει.

Τα liqua κατά κανόνα, είναι απλά υγρά, δεν έχουν πολλά κρυμμένα χαρακτηριστικά, πλην λίγων εξαιρέσεων. Οπότε δεν είναι και πολύ περίεργο να σου φαίνεται μονότονο μετά.

Τώρα, αν πάθεις κάτι τέτοιο με το Mild Kretek που έχει οκτακόσια μπαχάρια, έχεις ένα θέμα!!!  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6251 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog