vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 11 χρήστες
Mimhsdr, I.P, goran, Parolos, Jorge, tibolaso, Christos Z, Buliwyf, Sergios, manoslykos, Milarepa

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
dimitris71,
εαν θελεις ελα να σου δειξω εγω.
Περιοχη Περιστεριου.
Ειναι πανευκολο να στησεις τον Kayfun.
Πετρος  :thumpup:
thanks....αλλα μενω βριλησσια + ιατρος στο Γ.Ν.Α ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ...με καθε 4 ημερες εσωτερικη εφημερεια και καθε 4 ημερες γενικη εφημερεια  :thumpup: παντως εκ των προτερων σκλαβωμενος για την βοηθεια σου ειλικρινα !!!!!!!!!!  :thumpup:


Δύσκολα θα βρεις πιο εύκολο στο στήσιμο από τον Kayfun που σου άρεσε. Από εκεί και πέρα εξαρτάται ποια βίντεο έχεις δει και τρόμαξες. Θα ξεκινήσεις με κάποιο απλό στήσιμο silica όπως το .


:thumpup:thanksssssssssssss :thumpup: ειλικρινα !!!!!!!!!!

Eυχαριστω για την βοηθεια σας .....τον παραγγειλα και τον περιμενω...γιατι υπαρχει σε ελλειψη....kayfun εννοείται  :respect:

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2014, 20:16 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά θέλω και εγώ να περάσω σε επισκευάσιμο απλά έχω μπερδευτεί αρκετά.
Σκέφτομαι για τον kayfun (να τον συνδυάσω με το istcik) απλά με μπερδεύουν οι διάμετροι από τα σύρματα , αν πρέπει να επιλέξω βαμβάκι η φυτίλι και δεν έχω καταλάβει την διαφορά του σύρματος με αντίσταση και του σύρματος χωρίς αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπέρα. Ρίξε μια ματιά στον πίνακα με τις αντιστάσεις και θα βρεις όλα τα θέματα που σε αφορούν.

Αποσυνδεδεμένος VALMER

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
ειμαι νεος ατμιστης περιπου 3 μηνες πηρα τη σοφια με ετοιμες αντιστασεις και μου φανηκε πολυ ευκολο :yes: ειναι πολυ καλος ατμοποιητης για τα γουστα μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Για το Istick  θα σου προτεινα καρφωτο erlprinz και μαλιστα νανο αν μπορεις να αντεξεις το κοστος του νανο κιτ η να βρεις ημιτασιον.
Τοσο οπτικα οσο και ατμιστικα δενει θαυμασια. Επιπλεον,  το μικρο βαρος του δεν ταλαιπωρει τον ευαισθητο πολο του στικ
Εχει εναν μικρο βαθμο δυσκολιας στο στησιμο λιγο πιο πανω αππ καυφουν αλλα μαθαινεται ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
kayfun ή exromizer

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνησω με τον vasbillaros. kayfun ή exromizer :thumpup: τον kayfun τον δουλευω σαν μονιμο ατμο, τον exromizer τον εχω δοκιμασει απο φιλο και τον ειχα στην κατοχη μου ελαχιστα αλλα ειναι ευκολος στο στησιμο..Μια αλλη φτηνη λυση για πρωταρη ειναι και ο lemo by eleaf :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Kayfun lite plus  και γενικα ολα τα καιφονοιδες .. απλα ο λαιτ γεμιζει πιο ευκολα σε σχεση με ενα 3.1 ..  και ο Κ4 ειναι πιο ακριβος εχει βεβαια τις ευκολιες του αλλα για αρχη θα εχει και λιγο την δυσκολια του ....

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σκεφτομαι να κανω το μεγαλο βημα και να παω σε επισκευασιμο σκοπευω να παραγγειλω το istick 50w απο ft και λεω να παρω τον κλωνο kayfun lite plus five pawns απο vapesin γενικα σαν πρωτος επισκευασιμος αξιζει ; Απο χτυπημα ντουμανι γευση  καταναλωση τι λέει; σκοπευω να παιζω σε αντιστασεις κοντα στα δυο ohm, τεσπα αν εχετε να προτεινεται και καποιον απο ft ο οποιος να δουλευει απροβληματιστα (χωρις να χρειαζεται να αλλαχτει καποιο o-ring η οτιδηποτε ) πειτε. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Στον ατμοποιητή που αναφέρεις και γενικά σε όλους τους lite, όλη η ιστορία είναι η τρύπα εισαγωγής αέρα. Ψάξε λίγο τα ανάλογα νήματα, δυστυχώς είμαι από κινητό και δεν μπορώ να στα παραθέσω...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Η τρυπα εισαγωγης αερα δεν ελεγχει μονο το ποσο αερατη η σφιχτη θα ειναι η τζουρα η θα υπαρχει και θεμα διαρροών;
Εχω διαβασει τα περισσοτερα νηματα για τους βασικους κλωνους που δουλευουν τα περισσοτερα παιδια εδω αλλα μου ειναι αδυνατο να συγκρατησω τοσες πληροφοριες

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Μια συντομη βοηθεια που μπορω να προσφερω ειναι οτι ο kostas44 Εχει και τον five pawns και τον lite της ft ...
Αν θυμαμαι καλα ηταν πολυ ικανοποιημενος με τον λαιτ αλλα στον five pawns εκανε καποιες μετατροπες....
Δες στο νημα με τους κλωνους.,,το εθιξε προσφατα στις τελευταίες σελίδες. ..

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Ναι το ειχα διαβασει αυτο αλλα καπου διαβασα επισης οτι ο κλωνος five pawns που εχει η vapesin βγαινει ηδη πατενταρισμενος απο το καταστημα χωρις προβληματα γιαυτό και έλεγα να τον αγορασω απο εδω

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει θέμα διαρροών γενικα με τον Kayfun. ¨Ηταν και για μένα ο πρώτος επισκευάσιμος και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ ΄). Στήνεται πανεύκολα με φυτίλι, λίγο πιο δύσκολα με βαμβάκι και η απόδοση του είναι πολύ καλή. Απο παραγωγή ατμού κορυφαίος και γεύση πολύ καλός. υπάρχουν πάρα πολλά βιντεάκια στο yooutube για το πως τον στήνεις με απλές οδηγείες. Προσωπικά μου τον χάρισε ένας φίλος αλλά δεν τον αποχωρίζομαι ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Εύκολος και δύσκολος δεν υπάρχει (κατά την άποψή μου).
Απλά διαφέρει ο χρόνος που θα τον μάθεις. Άμα τον μάθεις θα μείνεις εκεί... Άντε που και που κανένα πείραμα...
Η διαδικασία πάνω - κάτω πλέον που δεν χρειάζεται να κολλάς non-res-non έχει απλοποιηθεί πάρα πολύ.
Στη τελική όσο περισσότερο (εντός λογικών πλαισίων) ασχολείσαι τόσο περισσότερα μαθαίνεις.
Η προσωπική μου επιλογή KFL+ v2.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem