vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 22, 2016, 21:52 »
Αν θες να δοκιμασεις θα παρεις τον RSST Rebuildable Atomizer πιο ευκολος δεν υπαρχει     https://www.fasttech.com/products/0/10005349/1641600-authentic-smoktech-smok-pyrex-rsst-rebuildable

υπαρχει υπαρχει !

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 22, 2016, 21:53 »
Ελλαδα ρον βρισκςις?

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 22, 2016, 23:14 »
Με μια γρήγορη αναζήτηση δε βρήκα τον κλασσικό rsst αλλά μια από τις επόμενες εκδόσεις του.

RSST-C

Επίσης, κλώνος του nextgen εδώ. Δεν γνωρίζω αν είναι "καλός" κλώνος διότι δε τον έχω χρησιμοποιήσει. Πάντως ο γνήσιος είναι πάρα πολύ καλός αλλά άφαντος...

Τέλος, στην ομάδα Atmisma gr bazaar στο facebook, ένας συνατμιστής πουλάει μεταχειρισμένο τον DID. Δε γνωρίζω ποιό μέγεθος. Πληροφορίες εδώ και εδώ

Ελπίζω να βοήθησα.


Πλάκα πλάκα... έχει δοκιμάσει κανείς τον κλώνο του nextgen ? 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2016, 23:27 από mpikou »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 23, 2016, 00:26 »
Μονο τον γνησιο εχω δοκιμασει κι ειναι αψογος οταν ειναι σωστα στημενος

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 23, 2016, 00:36 »
Για την ακρίβεια, ατμίζοντας τον γνήσιο, απορείς ποιός ο λόγος ύπαρξης των φυτιλάτων...

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:41 »
Με μια γρήγορη αναζήτηση δε βρήκα τον κλασσικό rsst αλλά μια από τις επόμενες εκδόσεις του.

RSST-C


Επίσης, κλώνος του nextgen εδώ. Δεν γνωρίζω αν είναι "καλός" κλώνος διότι δε τον έχω χρησιμοποιήσει. Πάντως ο γνήσιος είναι πάρα πολύ καλός αλλά άφαντος...

Τέλος, στην ομάδα Atmisma gr bazaar στο facebook, ένας συνατμιστής πουλάει μεταχειρισμένο τον DID. Δε γνωρίζω ποιό μέγεθος. Πληροφορίες εδώ και εδώ

Ελπίζω να βοήθησα.

Πλάκα πλάκα... έχει δοκιμάσει κανείς τον κλώνο του nextgen ?

Είχα τον original και τον κλώνο (αυτόν όμως) και είχαν διαφορές.  Ο κλώνος ήταν πιο αεράτος και έχανε σε γεύση αλλά σαν απόδοση χωρίς να τον συγκρίνεις ήταν πολύ καλός.  Ο κλώνος που έχεις παραθέσει φαίνεται να είναι 1:1 οπότε μπορεί να έχει ακόμα καλύτερη απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:45 »
Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα πηρα εναν.κλωνο του nextiny απο sxk!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:55 »
Και αυτόν τον είχα και είναι πολύ καλός, καλύτερος από τον κλώνο nextgen που είχα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:56 »
Βασικα εγω θελω να μαθω για να παρω αμ ειναι τον γνησιο... Δεν ηθελα ομως nextgen γτ τον θεωρω δυσκολοτερο λογω mesh in mesh

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 23, 2016, 14:34 »
Μπα, συνήθεια είναι φίλε μου και το mesh in mesh αλλά καταλαβαίνω τι λες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:06 »

Φιλε μου mpikou , αν σου αρεσει η τιμη του , ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΝ........
Ειναι πολυ ευκολος και σαν αποδοση ακομα και σημερα ειναι σε πολυ μεγαλη εκτιμηση απο πολλους.............σε ολο τον κοσμο....
Ο DID ειναι 20mm και ειναι αιτια πολλοι να χαλιουνται λογο του μεγεθους.
ΟΜΩΣ , αυτο ειναι και κατι που κανει τον ατμ/τη να εχει πολυ καλη αποδοση.
Εχει μικρο χωρο ατμοποιησης , ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΣ στο στησιμο και τον αποκαλω μικρο θαυμα σαν αποδοση.
NextGen ,  Nextiny  , Origen MK II , Nahualon , Rocket , Foggatti , ειναι μερικοι απο τους κορυφαιους ατμοποιητες , με τα υπερ και τα κατα που εχει ο καθενας ...
Στην ομαδα αυτη λοιπον , βαζω και τον DID , γιατι πραγματικα ανηκει στους κορυφαιους genesis.
Αν δεν σε χαλαει το μεγεθος του που ειναι 20mm , τοτε ειναι πολυ καλη αγορα και προσωπικα πιστευω οτι το κοστος αποκτησης ενος DID , δεν αφηνει περιθώριο να σκεφτεις την αγορα ενος κλωνου....


Δεν θα ελεγα δυσκολο τον NextGen.......
Aν τα υλικα ειναι σωστα , τοτε κανενας genesis δεν ειναι δυσκολος.
Βεβαια ειναι γενικευμενο αυτο , αλλα επεσαν στα χερια μου υλικα που δεν ηταν ουτε για τα σκουπιδια και ετσι ειδα οτι τα σωστα τα αγοραζεις χωρις να  μετανιωνεις για την αγορα σου....
Το mesh in mesh , δεν ειναι κατι δυσκολο .
Λιγη προσοχη θελει και τιποτε αλλο.
Δουλευει κανονικα και εχει πολυ καλυτερη αποδοση απο ενα κομματι σκετο mesh στον NextGen.
Kανεις μας δεν ηξερε.
Αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορουμε να μαθουμε.......   Ετσι δεν ειναι  ;;;;;

Ναι , ειναι δυσκολοτερος απο τον DID για παραδειγμα , αλλα ο DID ειναι αλλου ειδους ατμοποιητης και προσωπικα πιστευω οτι ειναι ο πιο ευκολος απο ολους.   Γελοίος θα ελεγα στο στησιμο του....
Αντε να εχει ενα σκαλι πιο δυσκολο στησιμο απο τον RSST , αλλα εδω μιλαμε για ενα ατμ/τη που εχει ενα ειδος πλαστικου στην τρυπα για το mesh , ωστε να μην ερχεται το mesh σε επαφη με την εδρα τοποθετησης της αντιστασης....  Εντελως διαφορετικο πραγμα λοιπον....

Ο κλωνος του NextGen............ :hmmm: :hmmm: :hmmm: :-\ :-\ :-\ :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
Eντελως χάλια στην κυριολεξια.......
Το μονωτικο του θετικου πολου (ο κεντρικος αξονας δηλαδη) , ΔΕΝ βιδωνει εσωτερικα στο σπειρωμα 510 (οπως ειναι στον αυθεντικο δηλαδη) και ετσι εχουμε ενα κεντρικο αξονα , να περιστρέφεται και να χαλαει το αποτελεσμα οπως και να κανεις το στησιμο σου....
Ο κεντρικος αυτος αξονας ομως , δεν ειναι ισιος απο πανω μεχρι κατω...
Στο κατω μερος του  εχει ενα stop , το οποιο σταματα στην αρχη του μονωτικου.
Αυτο το stop λοιπον , δεν ειναι σταθερα μεσα στο μονωτικο απο τη στιγμη που ''παιζει'' , γιατι το μονωτικο ειναι μαυρο χάλι σαν ποιοτητα και ειναι η αιτια να βγαινει και να ακουμπα ευκολα και συχνα στο σωμα του ατμ/τη , το οποιο ειναι αρνητικα φορτισμενο , με αποτελεσμα φυσικα το βραχυκυκλωμα.
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ πραγμα........
Εστω ομως οτι ερχεται καθαρος και δεν χρειαζεται να τον λυσεις για να τον καθαρισεις..... Αιτια να χαλασει το μονωτικο αυτο.......... :thumpdown:
Η αποδοση του δεν εχεις σχεση με τον αυθεντικο σε καμια περιπτωση...   Σοβαρη η διαφορα τους .....  
Ελα ομως που δεν ειναι κανενας κλωνος καθαρος...........
Οποτε τον λυνεις για να τον καθαρισεις και μετα στο δεσιμο , βλεπεις οτι το μονωτικο στο 510 ............ δεν εχει πλεον κανενα εμποδιο και γυρναει σα τρελο......
Μακρια κι αγαπημενοι παιδες........   Μακρια...

Ο κλωνος του Nextiny ειναι καλος και δεν εχει αυτη την ''απροσεξια'' που εχει ο NextGen στον πολο .
Καλος ..... , αλλα μεχρι εκει...
Δεν ξερω το λογο , αλλα βρηκα δυσκολια στο στησιμο του.
Φιλος που τον αγορασε , μου τον εδωσε να τον στησω και βρηκα δυσκολια.
Στο τελος εσπασε και ο κεντρικος αξονας και αναγκαστικα να αγορασω αυθεντικο πολο απο Nextiny αφου τον χαλασα....
Εχω δοκιμασει τον κλωνο , αλλα και παλι ειδα διαφορα σε σχεση με τον αυθεντικο.
Δεν ξερω γιατι και που γιατι δεν τον εστησα εγω.

Εχω και τον NextGen και τον Nextiny και πραγματικα οτι πληρωνεις παιρνεις......
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 15:16 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #221 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:52 »
Αρχικά ευχαριστούμε πολύ για όλες αυτές τις πληροφορίες.
Εννοείται πως γνωρίζω όλα όσα γράφεις, πλην του κλώνου του Nextgen για τον οποίο και ρώτησα.
Πιστεύω πως κάλυψες με το παραπάνω τον Ksp. Στη θέση του θα έπαιρνα τον DID για αρχή.

Προσωπικά, δε προτιμώ τους κλώνους. Σε καμιά περίπτωση. Ίσως για δοκιμή ή λίγο παιχνίδι αλλά, μέχρι εκεί. 
Αυτή τη στιγμή θα με ενδιέφερε αγορά γνήσιου Nextiny αλλά, δυστυχώς, δεν υπάρχει ούτε η διαθεσιμότητα ούτε το χρήμα.... Χεχε

Όσων αφορά τη δυσκολία στησίματος θα συμφωνήσω μαζί σου. Προσωπικά δεν είχα ποτέ μου προβλήματα σε στησίματα παντός τύπου. Αλλά ακόμα και αν προκύψει πρόβλημα, πάντα υπάρχει λύση.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #222 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:56 »
Αμα χρειαζεται στησιμο μια.φορα.τον μηνα που λενε καποιος θα βρεθει... Βεβαια ενα αλλο βασικο θεμα με τους genesis ειναι.κ το mesh που η αγορα του ειναι μονοδρομος

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #223 στις: Μαρτίου 23, 2016, 20:54 »
Ακριβως.
Μονο που δεν ειναι ενας μηνας , αλλα παραπανω.......
Αναλογα βεβαια και πως ατμιζει καποιος .
Κρατησα mesh 5 μηνες....... :yes:
Αλλαζα φυσικα την αντισταση καθε 30ml...

Ζivipf.de   η προτίμησή μου
Themeshcompany.UK  ο δευτερος καλυτερος παικτης με πολυ μεγαλη ποικιλια.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Nextasis by VapeWare Mods.
« Απάντηση #224 στις: Απριλίου 21, 2016, 17:53 »
Μετα απο αμετρητα ml , σημερα εκανα .... dry burn στην αντισταση του Origen MKII .
Δουλευει και δουλευει στα τερματα ο ατιμος......

Οταν αδειασει κι αυτο το μπουκαλι , θα κανω και αλλαγη .

Το στησιμο αυτο , ειναι εδω και δυο μηνες το ιδιο....  Ειπαμε ... Πειραματόζωα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 20:11 από shadockan »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem