vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, Ηρακλης, camber, dimitrisd

Twitter

Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis

Αποσυνδεδεμένος dlmen

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:01 »
ο ατμοποιητης  πλασαριστικε ως τυπου genesis .To oτι βγηκε στην αγορα φορωντας mesh δεν σημαινει οτι πρεπει να περιοριζουμε τις δυνατοτητες του.
Φυσικα και δεν ταιριαζει ο ορος ιεροσυλια στην αλλαγη τροπου λειτουργειας ενος
επισκευασιμου ατμοποιητη ιδιως αν αναδεικνυει τις δυνατοτητες του...

χρεισιμοποιεις βαμβακι ,φυτιλι  η πλεγμα σε ενα ατμοποιητη ακριβως γιατι γινεται
...και δεν ειναι αναγκαιο να κανεις συλλογη ατμοποιητων για καθε ενα απο αυτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:08 από dlmen »

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:18 »
Υπάρχουν όμως ατμοποιητές που αποδίδουν πολύ καλύτερα πχ με micro coil βλέπε Kayfun σε σύγκριση με τον RSST με micro coil..ο λόγος κατά την γνώμη μου είναι ένας.
Είναι πολύ ποιο κοντά το εναλλακτικό είδος φυτιλιού που θα χρησιμοποιήσεις σε σχέση με το στάνταρ για το οποίο κατασκευάστηκε.

Αναδεικνύει την γεύση και το ντουμάνι το βαμβάκι?Συμφωνώ.
Αλλά από έναν σωστά στημένο genesis μπορείς άνετα να τα έχεις και τα δυο και σε μεγαλύτερο βαθμό από το φυτίλι.

Ένας σωστά στημένος genesis...με έναν περίπου καλά έχει τεράστια διαφορά.

<<Συλλογή ατμοποιητών>> δεν κάνεις επειδή δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλα είδη φυτιλιού αλλά επειδή ο καθένας έχει να σου προσφέρει κάτι διαφορετικό που δεν έχει ο άλλος.
ΠΧ. Άλλος έχει ρυθμιζόμενη τζούρα,άλλος έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα,άλλος είναι ποιο εύκολος στο στήσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:25 από Knomax »

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:27 »
Επισης συλλογη μπορει να κανει καποιος και ως χομπι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:34 »
Knomax εχεις απολυτο δικιο. Ο καθε ατμοποιητης βγαινει για μια συγκεκριμενη λειτουργια η οποια προτεινεται ως καλυτερη για αυτον. Τωρα αν γινεται να δοκιμασουμε και κατι αλλο οκ δεκτο και οπως βολευεται ο καθενας. Αλλα δε βλεπω το λογο να παρω genesis ατμο για να τον στησω με βαμβακι και μικρο. Απο τις λιγες γνωσεις που εχω, αν θελω φυτιλι/βαμβακι και mc παιρνω εναν Kayfun και μου δινει πραγματα που ενας genesis με φυτιλι/βαμβακι δε μπορει.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 13:44 »
Προσωπική μου άποψη...

Καλοστημένος γενέσιος ατμοποιητής, είναι 2 σκάλες πάνω από σετάπ με βαμβάκι. ;)

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 14:16 »
Να πω την αληθεια δοκιμασα βαμβακι, φαρμακειου αβραστο βεβαια, και ενω το ντουμανι ειναι απιστευτο, οπως και το χτυπημα, στην γευση τελικα καταλαβα οτι προτιμω το mesh. Τωρα δεν ξερω αν ειναι εξυπνο να κανω microcoil πανω στο mesh, απο οτι εχω καταλαβει ομως, τα microcoil δεν αρπαζουν τοσο γρηγορα οπως οι κανονικες αντιστασεις, οποτε στο mesh που θελουμε μεγαλες θερμοκρασιες και γρηγορα, μαλλον δεν θα κανει δουλεια. Για μενα το mesh ειναι μονοδρομος προς το παρων, γιατι δοκιμασα μεσα στη μια βδομαδα που εχω τον rsst, και silica και βαμβακι χωρις να εντυπωσιαστω στον τομεα γευση. Βεβαια το πιθανοτερο ειναι οτι δεν εστησα εγω σωστα, αλλα πειραματισμο του στυλ να δωσω χρημα να αγορασω εναν kayfun (τον λιμπιζομουν πριν παρω τον rsst), και μετα να απορω μηπως φταιει το στησιμο μου και δεν παιρνω αυτα που πρεπει, δεν μπορω να κανω δυστυχως, οποτε με βλεπω να παραμενω στο meshακι  ;D

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 14:16 »
Δε διαφωνω μαζι σου, αλλωστε αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο. Απλα λεω οτι ενας γενεσιος με βαμβακι/mc ειναι πιο κατω απο φυτιλατο.

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 14:20 »
Με τίποτα  :nope:

Προσωπική μου άποψη...

Καλοστημένος γενέσιος ατμοποιητής, είναι 2 σκάλες πάνω από σετάπ με βαμβάκι. ;)

Αυτήν την άποψη έχω και γω παρόλο που έχω πάνω από 4 genesis στημένους με micro coil
όπως αυτόν


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 14:27 »
Vagela καλο θα ήταν πρώτα να μάθεις να στήνεις καλά με mesh..έτσι κάναμε όλοι μας.Έχει μια καμπύλη εκμάθησης τι να κάνουμε.Θα δεις ότι ολοένα θα το κάνεις και καλύτερα..θα πάρει και το κολλάει το χέρι και θα αλλάζεις αντίσταση σε 5 λεπτά εν σύγκριση με το κοντά 1 ώρα που έκανα στις αρχές.!!! :laugh1:

Μετά έρχονται και τα πειράματα..

Και μην ξεχνάς ότι ο RSST συγχωρεί πολλά λάθη..εκεί που νομίζεις ότι έμαθες να πάρεις έναν DID μετά και να τα βρείς μπαστούνια στην αρχή.

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 15:54 »
Μπα, δεν μου παιρνει 1 ωρα, κανα 5 λεπτο μου παιρνει απο τωρα  ;D  Βεβαια βοηθαει και το οτι τα χοτ σποτ εξαλειφονται πανγρηγορα, και το οτι με το που τον πηρα δεν εκανα αλλη δουλεια απο το να του αλλαζω στησιμο καθε μισο τανκ  ;D  Απλα χρειαζεται το χρονο του διοτι το καθε στησιμο ειναι διαφορετικο, και δεν μπορω πλεον να αλλαζω 5 στησιματα τη μερα  :) 


Ο DID ειναι αραγε αναβαθμιση σε σχεση με τον rsst; Δεν μιλαω για ποιοτητα κατασκευης, καθαρα και μονο για τα υπολοιπα, εχω την εντυπωση οτι το στησιμο μας δινει το 99.999% του αποτελεσματος, αν κανω λαθος να μου πειτε να ξερω να κανω οικονομιες  :))

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 16:32 »
Ο DID λέγεται από πολλούς ότι είναι <<σταθερή αξία>>...έχω 2 στην κατοχή μου και δεν πρόκειται να τους δώσω για κανένα λόγο...όπως είπε και ένας φίλος..<<αν έμενα με έναν ατμοποιητή,αυτός θα ήταν ο DID>>.

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 16:50 »
Παλι καλα που δεν ειναι απαγορευτικη η τιμη του, με μια καλη οικονομια σε 3-4 μηνες θα τον παρω  ;D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 23:38 »
Προσωπικα πιστευω οτι απο το καθε στησιμο , θα παρεις και κατι διαφορετικο και αυτο θα ειναι καλο ή κακο για το γουστο του καθενος.

Μπορεις να κανεις και micro coil σε mesh και να εχεις αποτελεσμα απιστευτο.

Μπορεις να κανεις micro coil με βαμβακι ή φιτιλι και να εχεις ενα αποτελεσμα διαφορετικο που για τα γουστα τα δικα μου να ειναι καλο , για καποιον αλλο οχι.

Αντιθετα λοιπον με τους περισσοτερους φιτιλατους , οι genesis βλεπουμε οτι εχουν το καλο οτι μπορεις να τους στησεις οπως γουσταρεις κι αγαπας.....

Αυτο νομιζω ειναι ενα υπερ.


Εμενα παντος μου αρεσει και το micro με βαμβακι και γιτιλι και το micro με mesh και το κανονικο στησιμο του mesh.........κλπ. κλπ. κλπ.

Δηλαδη μου αρεσουν ολα......... ;D ;D ;D   Αναλογα τα κεφια και το τι εχω βαρεθει ή το τι θελω να κανω.  Με τον genesis , απλα εχω την ανεση να το κανω........ ;)


Vagela..και που να βαλεις κι αλλα συρματα και να παιξεις παραπερα........εχει πολλα ακομα να δεις... ;D 8) :))

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 04, 2014, 02:22 »
mini DID ή AGA-S ή ...
Διαθέτω έως 16mm διάμετρο, αποζητώ χτύπημα και ευκολία στο στήσιμο, για σοβαρή σχέση.
Η ύπαρξη διαφανούς τανκ, θα εκτιμηθεί δεόντως.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 04, 2014, 04:40 »
Eνας aga που δεν θυμαμε το υπολοιπο του ονοματος  :eyesplash: ;D , ειναι στα 17 , ειναι απο τιτανιο και ειναι και σε καλη τιμη..........

Αν δεν σε χαλαει το 1mm, ειναι κι αυτος ακομα μια λυση.


Προσωπικα παντος με τον AGA S , εχω ωραιες στιγμες (ατμιστικες βρε...).

Τον DID mini ή τον DID Temon  δεν τους εχω ατμισει , αλλα πιστευω  βαση του DID  , οτι θα ειναι αναλογης αποδωσης.  Και σαν σχόλια , εμειναν ευχαριστιμενοι οι κατοχοι.
Ενας ακομη ειναι και ο Steam Machine GINI.  Αυτος ομως ειναι στα 14 mm.

Υπαρχουν και άλλοι ατμοποιητες genesis στα.........  - '' μεχρι 16 mm '' - . , αυτη τη στιγμη ομως , αυτοι μου ηρθαν στο μυαλο.......................

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem