vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 6 χρήστες
tapantari, Milarepa, PsykieG, bloodlessz, chkontog, azografos

Twitter

ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:01 »
το θεμα ειναι οτι οταν καπνιζαμε δε μας ενδιεφερε που παει ο καπνος και η νικοτινη και τι μας κανει 8) τωρα που ατμιζουμε ψαχνουμε τα παντα ;)

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό...Πριν 50 χρόνια ίσως,αλλά πλέον δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μη γνωρίζει.

Η διαφορά με το ητ πιστεύει είναι ότι οι περισσότεροι καταφεύγουν εκεί ως εναλλακτικό και λιγότερο βλαβερό τρόπο καπνίσματος,ωστόσο δεν υπάρχουν μελέτες αναλυτικές με αποτέλεσμα να μας κυριεύει το άγνωστο και οι εικασίες.
Απλά η διαφορά εδώ είναι ότι όλοι ενθουσίαζονται απ' την άμεση βελτίωση στη φυσική κατάσταση,αυτό όμως οφείλεται αποκλειστικά στην πίσσα και το μονοξείδιο.

Αν είναι να δείξει η νεκροψία που λέει και ο φίλος πιο πάνω,τότε κλαφτα...

Σημείωση:Δεν κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου,απλά είμαι κι εγώ προβληματισμένος και ψάχνω όσο το δυνατόν περισσότερα στοιχεία μπορώ να βρω.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:26 »
Οτι στοιχειο και ερευνα θετικη η αρνητικη υπαρχει παγκοσμιως, ειναι στο forum.
Ειναι χρησιμο να ψαχνεις, και οταν βρεις νεα στοχεια ασφαλη στοχεια
και μας τα πεις, θα σου ειμαστε ευγνωμονες. 
Αλλωστε ετσι μαζευονται οι πληροφοριες στο forum, απο τα μελη.

 :) :)



Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:35 »
σημερα πηγα κ εκανα τισ εξετασεις καρδιας ολα πηγαν καλα παιδια ειμαι ντουρος.
πηγα μαζι με τον κουμπαρο μου οπτε ειμασταν ενας ατμιστης vs ενας καπνιστης
ο ατμιστης δεν γυμναζεται ο καπνιστης γυμναζεται....λοιπον καναμε το τριπλεξ
ολα καλα κ στους 2 κ μετα προχωρησαμε στο τεστ κοπωσεως.....
μπορει η ηλικια μου να μην ειναι για τεστ κοπωσεως αλλα λογω ιστορικου στην
οικογενεια πρεπει να κανω καθε ενα χρόνο εξετασεις....
λοιπον ανεβαινω πανω στον διαδρομο...να σημειωσω πως με το γυμναστηριο δεν
τα παω καλα κ δεν ειμαι κ πολυ του περπατηματος..ξεκιναει ο διαδρομος που καθε
3 λεπτα αλλαζει σταδιο με σκοπο το μηχανημα να φτασει την καρδια στο σημειο που
πρεπει για να την μετρησει αλλαζωντας την ταχυτητα του αλλα κ την κλιση του σαν να εισαι σε ανηφορα
για οσους δεν εχουν κανει η ξερουν.
με τα πολλα πολλα θελω να πω πως ειχα φτασει στο 5ο σταδιο στα 15 λεπτα κ οι χτυποι δεν λεγανε να φτασουν εκει που πρεπει.πηγαν μεχρι τους 140 παλμους(υπόψην ανθρωπος χωρις εκγυμναση) και κατα
την διαρκεια ειχα πιασει κ την συζητηση με τον γιατρο ο οποιος μου ελεγε καλα εδω φενεται σαν να
εχεις κανει γυμναστικη χρονια εδω αλλοι δεν μπορουν να βγαλουν λεξη κ εσυ συζητασ κι ολας....
Μετα απο εμενα μπαινει κ ο καπνιστης γυμνασμενος κουμπάρος μου ο οποιος στα 12 λεπτα στο 4ο σταδιο
χτυπουσε 150 χτυπους κ οπου κ σταματησε....

τωρα δεν ξερω αν αυτο ειναι ενα μετρο συγκρυσης απλα το αναφερω σαν γεγονος μεταξυ 2 ανθρωπων.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:46 »
Είμαι 46 χρόνων και πέρσι μου κοβοταν η ανάσα ν,ανέβω στον 2ο !! Τώρα κάνω καθημερινά 4-5 χιλιόμετρα με ταχύτητα απο 6 μέχρι 10 χμω !!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 12, 2012, 11:50 »
@ Βασίλης  Πολύ ευχάριστα όλα όσα λές κ πιστεύω ότι το άτμισμα είναι η αιτία!!!!!!!!!!!!!! ;)   :) :) :)

@ nassos33   Χαίρομαι ειλικρινά κ για σένα κ ας μην ήσουν εσύ εκείνος στο βίντεο!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: (σε λίγο κανείς δεν θα θυμάται την γκάφα μου ελπίζω...)

Να πώ κάτι που πιστεύω? Η υγεία καθορίζει την ηλικία μας κ όχι το αντίθετο.. :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2012, 12:16 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 12, 2012, 23:26 »
Βρε παιδιά, όλα αυτά που λέτε έχουν σχέση με τις 1000000000 ουσίες του τσιγάρου που δεν λαμβάνουμε πλέον. Εννοείται πως αισθανόμαστε καλύτερα. Το θέμα είναι όμως ότι η νικοτίνη αποδεδειγμένα έχει σχέση με το κυκλοφορικό συστημα και τα προβλήματά του.

Όλοι, είμαι σίγουρος, αισθανόμαστε χίλιες φορές καλύτερα πλέον, αλλά μην πάρουμε την γυναίκα στον λαιμό μας. Ας ρωτήσει τον γιατρό για νικοτίνη και αν της πει όχι και αυτή δεν μπορεί να το κόψει, ας κάνει 100% pg μηδενική και όπου την βγάλει. Ή ας την κάνει σιγά σιγά την μείωση με Η/Τ και πάλι.

Το καλύτερο είναι μαχαίρι στην περίπτωσή της, αλλά σαν άνθρωπος που επίσης τα έκανε απανωτά τα τσιγάρα... μπορώ να πω ότι πράγματι είναι δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 12, 2012, 23:32 »
Που αναφερεσαι?
Παραπανω λεει μια αναρτηση σημερα και πριν στις 9 Γεναρη.

 :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 12, 2012, 23:34 »
Ολοκληρη μελετη εκανε ο kfarsal παιδια... 8)

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 13, 2012, 10:45 »
Καλημερα.... :)
Τι απεγινε αυτη η μελετη.....βγηκε καποιο συμπερασμα;

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:03 »
Ο Χριστός... συγγνώμη... δεν πρόσεξα ημερομηνίες. Είδα το θέμα πάνω πάνω και απάντησα νομίζοντας ότι είναι πρόσφατο...

Αναμένω αποτελέσματα μελέτης!  ;D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:14 »
Καλημερα.... :)
Τι απεγινε αυτη η μελετη.....βγηκε καποιο συμπερασμα;

Όπως μας είχε πει ο γιατρός και τότε η μελέτη θα ανακοινωθεί πρώτα σε συνέδριο και μετά θα λάβουμε γνώση εμείς.

Από Σεπτέβριο και βλέπουμε.Μην αγχώνεστε .Ετσι γίνονται αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:25 »
Καλημερα.... :)
Τι απεγινε αυτη η μελετη.....βγηκε καποιο συμπερασμα;

Όπως μας είχε πει ο γιατρός και τότε η μελέτη θα ανακοινωθεί πρώτα σε συνέδριο και μετά θα λάβουμε γνώση εμείς.

Από Σεπτέβριο και βλέπουμε.Μην αγχώνεστε .Ετσι γίνονται αυτά.
:yes: :yes: :yes:

Απο οτι μαθαινω παντως ο γιατρος κυκλοφορει με Lavatube στο χερί άρα μαλλον καλα θα ειναι τα αποτελεσματα...  ;)


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 13, 2012, 19:45 »
Κι εγώ έχω δει πολλούς άλλους γιατρούς με τσιγάρο στο χέρι  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2012, 22:13 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 31, 2012, 11:32 »
Βρε παιδιά κάτι άσχετο.

Τον τελευταίο μήνα παρατηρώ κάποιες μέρες όχι πάντα το δεξί μου πόδι από την γάμπα και κάτω να είναι ελαφρά πρησμένο.

Θα μου πείτε πήγαινε στο γιατρό αλλά μεθαύριο την κάνω για διακοπές και στο γιατρό όταν γυρίσω. :laugh1: :laugh1:
Τό λέω μην τυχόν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος συνατμιστής κάτι παρόμοιο.

Από την άλλη θα μου πείτε και το ξέρω και από μόνος μου. Ου γαρ έρχεται μόνον. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 31, 2012, 12:08 »
Περπατάς καθόλου?
Το περπάτημα είναι "γιατρός" για πολλά πράγματα.
Περπατώ σχεδόν 45 λεπτά την ημέρα (όχι για περίπατο, στα πλαίσια υποχρεώσεων αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246397 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios