vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1020 στις: Ιουνίου 25, 2013, 15:01 »
Εμένα μου ψιλοαρεσει το τανκακι του λεο αλλά θα ήθελα ει δυνατον με πυρεξ (ψυχολογικό κόλλημα). Επίσης ωραία ιδέα το μεταβαλλόμενο μήκος αλλά ταυτόχρονα λίγο αλμυρουτσικο στην τιμή. Αν έχει κανένας το τανκακι του λεο έχει μετρήσει χωρητικότητα σε μικρό και μεγάλο μήκος?

Εντιτ: @ksakis, τόσο καλό το τανκακι εεε? Τα orings αντέχουν στο βγάλε βάλε? Πόσο καιρό το έχεις? Είναι εύκολο να βάλεις καμία φώτο σε κοντό και σε μακρύ σεταρισμενο να δω την τελική εμφάνιση? Για χωρητικότητα που έγραψα πιο πάνω έχεις εικόνα?

Sent from my 2 using (frequently) my brain.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1021 στις: Ιουνίου 25, 2013, 16:08 »
χωρητικότητα φίλε μου παίρνει ανάλογα τη θέση που είναι. είναι τηλεσκοπικό τανκ. Προσωπικά ειμαι ευχαριστημένος έπειτα απο 4,5  μήνες (αν θυμάμαι καλά, που νομίζω ότι καλά θυμάμαι. όταν πρωτοβγήκε τέλος πάντων) που το έχω. σε φωτογραφία το έχεις ξαναδεί στα eVic .

(Και στα 2 eVic είναι killer 705 πάνω, αλλά με διαφορετικά τανκ)
το αριστερό είναι ένα απλό dct tank με killer 705 μέσα, και το αγόρασα μόλις 2,5€ και το έκοψα γιατί ήθελα ή μεγάλη  καμπάνα ή μακρύ και ίσιο drip tip. Οπότε επεσε και η χωρητικότητα του. το δεξιό το GV Telescopic tank με τον killer 705 μέσα (επίσης)
αν παρατηρήσεις ένα μεταλλικό που έχει το τηλεσκοπικό των Greek Vapes (του Leo), είναι αυτό που μπαίνει ή βγαίνει απο το θάλαμο κάνοντας το μακρύτερο, ώστε να χωράει περισσότερο υγρό μέσα. άρα άλλη ποσότητα χωράει σε τέρμα κατάσταση (με δικά μου λόγια :) ) προς τα έξω, και άλλη προς τα μέσα (long & short mode,,,,  ή κάπως έτσι). τα orings παρά αντέχουν στο βάλε βγάλε. Ειδικά στην αρχή παραήταν σκληρά. Θα στο δείξω σε ένα ΠΜ όταν ψιλοαδειάσει, πως είναι και χαμηλομένο.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1022 στις: Ιουνίου 25, 2013, 16:39 »
Μεγαλη καμπανα η μακρυ ισιο drip tip που βρισκουμε;

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1023 στις: Ιουνίου 25, 2013, 16:56 »
ίσιο μακρύ drip tip πουλάνε σχεδόν όλα τα μαγαζιά η.τ., και μεγαλύτερη καμπάνα τουλάχιστον το greekvapes.eu  . μεταξύ των 2, θα προτιμούσα μεγαλύτερη καμπάνα, αφού δε γουστάρω καθόλου τα μεταλλικά επιστόμια. αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο. τώρα π.χ. καλοκαίρι θα ζεματάει αυτό έπειτα από μερικές τζούρες καπάκι. παίρνει θερμοκρασία από την καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1024 στις: Ιουνίου 25, 2013, 17:35 »
Mηπως εννοεις αυτο; http://www.greekvapes.eu/EXTERNAL/p1666110_9094235.aspx, αν οχι, ποιο;

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1025 στις: Ιουνίου 25, 2013, 19:57 »
χωρητικότητα φίλε μου παίρνει ανάλογα τη θέση που είναι. είναι τηλεσκοπικό τανκ. Προσωπικά ειμαι ευχαριστημένος έπειτα απο 4,5  μήνες (αν θυμάμαι καλά, που νομίζω ότι καλά θυμάμαι. όταν πρωτοβγήκε τέλος πάντων) που το έχω. σε φωτογραφία το έχεις ξαναδεί στα eVic .

(Και στα 2 eVic είναι killer 705 πάνω, αλλά με διαφορετικά τανκ)
το αριστερό είναι ένα απλό dct tank με killer 705 μέσα, και το αγόρασα μόλις 2,5€ και το έκοψα γιατί ήθελα ή μεγάλη  καμπάνα ή μακρύ και ίσιο drip tip. Οπότε επεσε και η χωρητικότητα του. το δεξιό το GV Telescopic tank με τον killer 705 μέσα (επίσης)
αν παρατηρήσεις ένα μεταλλικό που έχει το τηλεσκοπικό των Greek Vapes (του Leo), είναι αυτό που μπαίνει ή βγαίνει απο το θάλαμο κάνοντας το μακρύτερο, ώστε να χωράει περισσότερο υγρό μέσα. άρα άλλη ποσότητα χωράει σε τέρμα κατάσταση (με δικά μου λόγια :) ) προς τα έξω, και άλλη προς τα μέσα (long & short mode,,,,  ή κάπως έτσι). τα orings παρά αντέχουν στο βάλε βγάλε. Ειδικά στην αρχή παραήταν σκληρά. Θα στο δείξω σε ένα ΠΜ όταν ψιλοαδειάσει, πως είναι και χαμηλομένο.
Ου γαρ έρχεται μόνον...  :)

Θα σε πρήξω λίγο ακόμη. Στο τέρμα πάνω του τηλεσκοπικού του LEO, μία εκτίμηση για την χωρητικότητα? Περί τα 3ml, περί τα 4ml? Όταν σου δοθεί η ευκαιρία κάνε μία εκτίμηση σε παρακαλώ.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1026 στις: Ιουνίου 25, 2013, 20:17 »
fotispap3: αυτό που δείχνεις είναι η μεγάλη καμπάνα, το μακρύ ίσιο drip tip είναι αυτό: http://www.greekvapes.eu/STR_20/p1666110_8867882.aspx


ksakis: δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το GV telescopic είναι φοβερό tank, με όλα αυτά που διαβάζω και παρακολουθώ για τα προϊόντα του Leo, αυτή την εντύπωση έχω αποκομίσει, ότι είναι εγγύηση. Απλά, δε μου κάνει κλικ αισθητικά, θα το προτιμούσα φιξαρισμένο για το μέγεθος του Killer, χωρίς το τηλεσκοπικό... To Loki, αντιθέτως, μου αρέσει αισθητικά και νομίζω ότι έχει δοκιμαστεί με επιτυχία με τον Killer, τι γνώμη έχεις; Μάλλον για εκεί προσανατολίζομαι...


Καμιά ιδέα για μικρότερο tank, που να χωράει ο Killer και να δένει όμορφα με eGo μπαταρίες, έχουμε;

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1027 στις: Ιουνίου 25, 2013, 21:32 »
@fotispap3: αυτό είναι το external το drip tip (δεν  είναι η καμπάνα) που "αγκαλιάζει" τον killer. το μακρύ ίσιο είναι αυτό που σου έδειξε ο @jlemonak  @jlemonak το έχω δει το τανκ που λες μόνο στο forum. δεν το έχω δουλέψει καθόλου  και εδώ κολλάει αυτό που ήθελα να πω: θεωρητικά, θα έλεγα πως εφόσον δουλεύει καλά εννοώντας πως ο killer θα πάρει καλή τροφοδοσία απο το τανκ θα δουλέψει εξίσου καλά σε οποιοδήποτε τανκ. πρακτικά δεν είναι έτσι. δεν έχει την ίδια αποδοση π.χ. ο killer στο dct απ'ότι στο telescopic. όπως επίσης δεν έχει την ίδια αποδοση το ss carto (απο το μπιχλιμπιδι) με το telescopic. οπότε αφού δεν έχω δοκιμάσει το Loki δεν μπορώ να ξέρω. στη μόστρα καλό είναι. όταν λέω δεν έχει την ίδια αποδοση, εννοοω πως μπορεί να έχει καθαροτερη γεύση π.χ. με το ένα τανκ απ'ότι στο άλλο. δεν ξέρω αν φταίει το πλαστικό που έχει γύρω γύρω στο dct, αλλά κάτι φταίει. Νομίζω πως το gv telescopic μαζί με τον killer είναι κορυφή. (νομίζω) έχω συνολικά 3 διαφορετικά τανκάκια, αυτό δουλεύει καλύτερα. έχει και τα μείον του βέβαια. αν πας κάπου, καλό θα είναι να έχεις γεμίσει προηγουμένως. αλλά αν τον συνηθίσεις ειναι άριστος. θέμα συνήθειας καθαρά. έπειτα μπορείς να ρυθμίσεις αυτά που έχει ο killer με απλές κινήσεις, όπως τη εισροή υγρού στον killer απο το τανκ και τον αέρα που θες να παίρνει.
@prof : Σε λίγο θα σου πω ακριβώς πόσο χωράει. και αν θες.... Πρήξε με όπως λες και συ. και γω είχα πρήξει κάποιον άλλο πριν πάρω τον killer :)
θεωρώ περίπου στα 3ml (ανοιγμένος) αλλά αργότερα θα σου πω στανταρ.
Υ.Γ. jlemonak για μπαταρία ego κάντον σε dripping mode τον killer. Να μη βάζεις ούτε τανκ ούτε τίποτα. :) Αυτός ο ss carto που είχα πάρει απο το μπιχλιμπιδι (με βιδάκι σε τρύπα στο τανκ για να βάζεις το υγρό) ειναι λεπτότερος, οπότε δείχνει καλύτερα σε μπαταρία ego. Τώρα,,, ο κυρ Φάνης έχει διάφορα τανκς.
Υ.Γ. 2 : @prof:  Μόλις το μέτρησα.  2,5ml κατεβασμένο, και 4ml τέρμα ανοιχτό. ε για μια μέρα (αν έχεις και άλλο ένα ατμοποιητή και αλλάζεις) σε φτάνει πιστεύω.
Υ.Γ. 3 :
Εντιτ: @ksakis, τόσο καλό το τανκακι εεε? Τα orings αντέχουν στο βγάλε βάλε?
ξεχασα να σου πω, πως απο την κάτω μεριά (απο εκεί βάζεις το υγρό) δε χαλάς τα orings καθόλου αφού μπαίνει βιδωτά. πρέπει να στο δείξω για να το καταλάβεις. θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία. απο την πάνω μεριά το γυρνάς προς όποια κατεύθυνση χρειάζεται προκειμένου να ανοίξεις την εισροή υγρού ή να την ρυθμίσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2013, 22:06 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1028 στις: Ιουνίου 25, 2013, 22:01 »
Τέλειος είναι τότε!  :thumpup:

Είμαι περίπου στα 3Ml max / ημέρα, προς το παρόν για αυτό και σε ρωτούσα. Το γέμισμα πως γίνεται? Ξεβιδώνεις το κάτω μέρος και γεμίζεις ή το πάνω (υποθέτω ότι για το πάνω θα πρέπει να βγει και το drip tip οπότε θα έχεις φθορά το/τα oring του μεγαλύτερη από το κάτω που είναι βιδωτό?) ? Είναι εύκολη διαδικασία? Από διαρροές πως τα πάει?

(Υπάρχει κάποιο νήμα για το τανκ ή καλώς ρωτάω εδώ??)

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1029 στις: Ιουνίου 25, 2013, 22:06 »
Mηπως ξερει κανενας αν κανει το ΑΧΑ tank του κυρ-Φανη για τον killer;

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1030 στις: Ιουνίου 25, 2013, 22:09 »
Ναι αμέ. κάνει
Υ.Γ. 3 : ξεχασα να σου πω, πως απο την κάτω μεριά (απο εκεί βάζεις το υγρό) δε χαλάς τα orings καθόλου αφού μπαίνει βιδωτά. πρέπει να στο δείξω για να το καταλάβεις. θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία. απο την πάνω μεριά το γυρνάς προς όποια κατεύθυνση χρειάζεται προκειμένου να ανοίξεις την εισροή υγρού ή να την ρυθμίσεις

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1031 στις: Ιουνίου 25, 2013, 22:20 »
Δηλαδη ?? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1032 στις: Ιουνίου 25, 2013, 22:31 »
Συγνώμη, η παράθεση ήταν για τον prof. για το telescopic τανκ

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1033 στις: Ιουνίου 25, 2013, 23:43 »
Mηπως ξερει κανενας αν κανει το ΑΧΑ tank του κυρ-Φανη για τον killer;
εχει βιδακι για αναπληρωση?   αν εχει, παρακανει. ;)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1034 στις: Ιουνίου 25, 2013, 23:47 »
έχει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345561 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10854 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147264 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8067 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos