vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, BigRed, grag, Doubt

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Killer 705
« Απάντηση #990 στις: Μαΐου 22, 2013, 22:31 »
Φίλε ksakis είτε από επάνω το γεμίζω ή από κάτω έχω πάντα διαρροές.
Είμαι σίγουρος πως φταίει το τανκ που χρησιμοποιώ που είναι κατά το ήμισυ ιδιοκατασκευή όπως είπε και ο Γιώργος. :D Με φύσημα η κατάσταση ομαλοποιείται αλλά φοβάμαι ακόμα και να το μεταφέρω λόγω διαρροών.
Σίγουρα θα αγοράσω ή το GV Tank ή το Prive αλλά αυτή τη στιγμή τα οικονομικά μου δεν μου το επιτρέπουν.. :tongue_smilie:

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι οικονομικό δοκιμασμένο που να παίζει καλούτσικα θα το εκτιμούσα.

Εν κατακλείδι  το killer σκοτώνει   :fight_shot_bandana: και μπράβο στους δημιουργούς του!

Edit : Με σύρμα μόνο με αντίσταση δουλεύει το εργαλείο ρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #991 στις: Μαΐου 22, 2013, 23:02 »
ναι φιλε μου δουλευει.

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Killer 705
« Απάντηση #992 στις: Μαΐου 22, 2013, 23:07 »
σύρμα χωρίς μόνο με αντίσταση στέλνει τα ώμ στο Θεό, είχα φτάσει μέχρι 4,2!
τανκακι με βόλεψε πολύ το angel λόγο ότι μπορείς να ρυθμίσεις την τροφοδοσία του εύκολα!
απλά το gv είναι το καλύτερο πακέτο για τον κιλλερ!

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #993 στις: Μαΐου 22, 2013, 23:20 »
υπαρχουν συρματα χαμηλης αντιστασης οπως και τα ribbon 0.5χ0.1. καντο "μουμια" το φυτιλι και πανω απο 1.8 ωμ αντισταση δεν θα βγει.προσωπικα και με kanthal 0.20 εβγαζα 2.0-2.1 ωμ. και αυτο μονο με συρμα με αντισταση και δουλευε αψογα.


Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Killer 705
« Απάντηση #994 στις: Μαΐου 22, 2013, 23:47 »
Τον αποxτησα μεταχειρισμενο(τι μεταχειρισμενο δηλαδη...σαν καινουργιοs ειναι σε αριστη κατασταση απο συμφοριτυ εδω μεσα απο τιs αγγελιεs εστω και καθυστερημενα σε σχεση με το ποτε βγηκε στην αγορα.Τα σεταρισματα μου μου βγαινουνε σχεδον παντα στο 1,8..1,9,,τα εχω κανει περα ολα τα υπολοιπα και ειμαι καθημερινηs βασηs με αυτον μεσα σε σιαμ τανκακι,Την εχω καταβρει παιδια,,χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν τον αποχτησα νωριτερα..ειναι αγορα που δεν την μετανοιωνειs..ειδικα αμα εισαι τανκακιαs ειναι must have ο Κιλλερ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #995 στις: Μαΐου 23, 2013, 14:47 »
Φίλε ksakis είτε από επάνω το γεμίζω ή από κάτω έχω πάντα διαρροές.
Είμαι σίγουρος πως φταίει το τανκ που χρησιμοποιώ που είναι κατά το ήμισυ ιδιοκατασκευή όπως είπε και ο Γιώργος. :D Με φύσημα η κατάσταση ομαλοποιείται αλλά φοβάμαι ακόμα και να το μεταφέρω λόγω διαρροών.
Σίγουρα θα αγοράσω ή το GV Tank ή το Prive αλλά αυτή τη στιγμή τα οικονομικά μου δεν μου το επιτρέπουν.. :tongue_smilie:

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι οικονομικό δοκιμασμένο που να παίζει καλούτσικα θα το εκτιμούσα.

Εν κατακλείδι  το killer σκοτώνει   :fight_shot_bandana: και μπράβο στους δημιουργούς του!

Edit : Με σύρμα μόνο με αντίσταση δουλεύει το εργαλείο ρε παιδιά?
Ναι δουλεύει. απλά δουλεύει καλύτερα και με σύρμα χωρίς.
να σου πω 2 τανκακια που το ένα είναι εντελώς φτηνό, το άλλο κάπως. το ένα στα 15€ , σαν "ss carto" το έχει το mpixlimpidi (με 2 θάλαμους), το άλλο μόλις 2,5€ το είχα πάρει, το dct. Το μονο που ήταν κάπως μεγάλο και ήθελε ή driptip  ίσιο γιατί έμπαινε μέσα στο dct, ή έτσι όπως το έκανα και γω τώρα, το έκοψα λίγο μικρότερο και δουλεύει μια χαρά.
Βασικά το GV τηλεσκοπικο είναι καλό όντως, τα άλλα 2 που σου είπα είναι πολύ πρακτικά, γιατί το dct έχει τα λαστιχακια για στεγανοποιηση πάνω και κάτω οπότε συμπληρώνεις εύκολα υγρό, ενώ το άλλο απο το μπιχλιμπιδι.νετ έχει βιδάκι για εισαγωγή υγρού μέσα στο τανκ.
Υ.Γ.   Συγχωρέστε με για την ασχετοσύνη μου στο  θέμα του "συριγγοτανκ" αλλά δεν μου έχει ξανατύχει και έβγαλα συμπέρασμα απο τη λεξη.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Killer 705
« Απάντηση #996 στις: Μαΐου 23, 2013, 23:04 »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες σας!

Φίλε ksakis σ' ευχαριστώ ιδιαιτέρως και δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη για κάτι που δεν ήξερες.
Άλλωστε την ερμηνεία της λέξης "συριγγοτάνκ" δεν θα την βρεις σε κανένα σύγχρονο νεοελληνικό λεξικό.. :D

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #997 στις: Μαΐου 30, 2013, 23:35 »
Από σήμερα έχω στα χεριά μου τον Killer 705. Μάλιστα εχω και ωραίoSerial Number. 1678.
Τα μπράβο και τα εύγε τα έχετε ακούσει παρά πολλές φορές οπότε και που τα αναφέρω είναι περιττά.
Ένα πράγμα θέλω να πω μόνο. Ατμίζω 6 μήνες  από διάφορους ατμοποιητές εργοστασιακούς. Ε λοιπόν δεν περίμενα ότι μία τζούρα έκρυβε τόσες άλλες γεύσεις μέσα τις, ενώ εγώ τις ανακαλύπτω σήμερα.
 



Διόρθωση εμφάνισης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2013, 23:37 από WileECoyote »

Απ: Killer 705
« Απάντηση #998 στις: Ιουνίου 04, 2013, 00:44 »
Αγαπητε Σεπτερο αγαπητε Λεο
ποτε κανενας δεν ενθουσιαστηκε τοσο με τα εφευρηματα σας οσο εγω.
Κι ομως ,Δεν καταφερα να βαλω τον κιλερ να δουλεψει.
ουτε σε τανκακια της σειρας ουτε σε πιρεξ ουτε και στον εξτενσιον.
το προβλημα μου ειναι το καμενο,κακη τροφοδοσια.
τα δοκιμασα ολλα.
διαβαζω ποσο ικανοποιημενοι ειναι ολοι και σκαω.
τι διπλα φυτιλια τι κοντα  τι μακρυα,τι ανοιχτες τι κλειστες τρυπες.τιποτα.
εχω τελεια γευση οσο δουλευει με το υγρο που σταζω απο πανω σαν νριπινγ.μολις τελειωσει αυτο σε 10 τζουρες παπαλα .στεγνο.
τι κανω λαθος.
ετσι μου ρχεται να σας τον στειλω ,να τον ατμισετε καμια 2 μερες  και να μου τον στειλετε,μπας και του φυγει το γινατι

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Killer 705
« Απάντηση #999 στις: Ιουνίου 04, 2013, 06:41 »
Μπας και ξεχνάς να ανοίξεις τον αντάπτορα 510 ???  :)

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1000 στις: Ιουνίου 04, 2013, 11:55 »
Δοκίμασε τα φυτίλια να φτάνουν μέχρι κάτω την βάση στις τρύπες όσο γίνεται. Στην αρχή πριν κλείσεις την καμπάνα βρέξε τα φυτίλια καλά. Βάλε καμπάνα και αντάπτορα αρκετά ανοιχτό. Για αρχή το tank γέμισέ το μέχρι τη μέση, έως τoν φαρδύ κύλινδρο του killer. Πάρε 3 κούφιες και περίμενε 1min. Μετά νομίζω θα παίξει μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1001 στις: Ιουνίου 04, 2013, 17:03 »
Αγαπητε Σεπτερο αγαπητε Λεο
ποτε κανενας δεν ενθουσιαστηκε τοσο με τα εφευρηματα σας οσο εγω.
Κι ομως ,Δεν καταφερα να βαλω τον κιλερ να δουλεψει.
ουτε σε τανκακια της σειρας ουτε σε πιρεξ ουτε και στον εξτενσιον.
το προβλημα μου ειναι το καμενο,κακη τροφοδοσια.
τα δοκιμασα ολλα.
διαβαζω ποσο ικανοποιημενοι ειναι ολοι και σκαω.
τι διπλα φυτιλια τι κοντα  τι μακρυα,τι ανοιχτες τι κλειστες τρυπες.τιποτα.
εχω τελεια γευση οσο δουλευει με το υγρο που σταζω απο πανω σαν νριπινγ.μολις τελειωσει αυτο σε 10 τζουρες παπαλα .στεγνο.
τι κανω λαθος.
ετσι μου ρχεται να σας τον στειλω ,να τον ατμισετε καμια 2 μερες  και να μου τον στειλετε,μπας και του φυγει το γινατι


Φίλε yaltis, γιατί το λες και δεν το κάνεις;  :yes:
Τον περιμένω να σου τον κάνω τούμπανο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1002 στις: Ιουνίου 04, 2013, 20:25 »
Αγαπητέ Leo και yaltis,
μην ξεχάσετε να μας πείτε τι έφταιγε μήπως και ειπωθεί κάτι το οποίο είναι κοινά αποδεκτά δεδομένο, αλλά πολλοί από εμάς ίσως να μην το ξέρουμε και μας δώσετε κάποιο tip.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1003 στις: Ιουνίου 04, 2013, 21:53 »
Αγαπητε Σεπτερο αγαπητε Λεο
ποτε κανενας δεν ενθουσιαστηκε τοσο με τα εφευρηματα σας οσο εγω.
Κι ομως ,Δεν καταφερα να βαλω τον κιλερ να δουλεψει.
ουτε σε τανκακια της σειρας ουτε σε πιρεξ ουτε και στον εξτενσιον.
το προβλημα μου ειναι το καμενο,κακη τροφοδοσια.
τα δοκιμασα ολλα.
διαβαζω ποσο ικανοποιημενοι ειναι ολοι και σκαω.
τι διπλα φυτιλια τι κοντα  τι μακρυα,τι ανοιχτες τι κλειστες τρυπες.τιποτα.
εχω τελεια γευση οσο δουλευει με το υγρο που σταζω απο πανω σαν νριπινγ.μολις τελειωσει αυτο σε 10 τζουρες παπαλα .στεγνο.
τι κανω λαθος.
ετσι μου ρχεται να σας τον στειλω ,να τον ατμισετε καμια 2 μερες  και να μου τον στειλετε,μπας και του φυγει το γινατι

φιλε μου επειδη στην αρχη με ειχε προβληματισει πολυ στην αρχη με καμενο,αλλα εδω και αρκετους μηνες δουλευει ρολοι,θα σου γραψω τι κανω εγω.
φυτιλακι 2αρι με θηλια οπως στα βιντεο και 0,16 συρμα στα 1,8ωμ για μηχανικο-2,1ωμ για vv.
αυτο που μου δημιουργουσε το προβλημα απο οτι καταλαβα ειναι το οτι δεν εβαζα αρκετα κατω το φυτιλι με το φοβο να μην κλεινουν οι τρυπες που περναει το υγρο.
απο οταν αρχισα να κανω λιγο μεγαλυτερη τη θηλια και να σπρωχνω τα φυτιλακια βαθια κατω στη βαση σταματησαν και τα προβληματα.
πλεον πιστευω οτι το φυτιλι πρεπει να αγγιζει τις τρυπες ωστε να μπορει με το τριχοειδες φαινομενο να τραβαει υγρο.
οποτε απλα στο επομενο σεταπ ασε λιγο φυτιλι ακομα και σπρωξτο με μια οδοντογλυφιδα να παει τερμα κατω.
την τροφοδοσια την ανοιγω εως το εσωτερικο μερος του κονεκτορα απο κατω να ειναι στην ιδια ευθεια με το σπειρομα του. αυτο αφηνει περιπου μισες τις τρυπες ανοιχτες.
δοκιμασε στην αρχη με μισο τανκ γεματο γιατι βοηθαει στην καλυτερη λειτουργια. με εντελως γεματο τανκ καμια φορα ριχνω κανενα φυσημα απο πανω για να βοηθησω το υγρο.
σε καινουριο σεταπ παντα θελει γυρω στις 10-15 σταγονες για να αρχισει να δουλευει.
η πυκνοτητα του υγρου δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα.
και τελος απαλο στριψιμο στο φυτιλι ωστε να μην το πνιγει η αντισταση.

ειναι απο τους καλυτερους και σταθεροτερους ατμο μολις τον μαθεις!!
   καλη τυχη!!! :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1004 στις: Ιουνίου 04, 2013, 22:04 »
Ότι είπε ο φίλος eftihis.k από πάνω... :thumpup:
Ότι προβλήματα είχα στην αρχή με στεγνώματα, ήταν επειδή έκοβα κοντά τα φυτίλια με τον φόβο κι εγώ μη φράξω τις τρύπες..
ΛΑΘΟΣ!  :eyesplash:
Αυτό (πιστεύω) είναι και το μυστικό για μία απροβλημάτιστη και συνεχή τροφοδοσία... :cigar:


ΥΓ) Είναι πράγματι δολοφόνος ο άτιμος..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2013, 22:59 από osnik »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10896 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345592 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8084 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos