vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

390 επισκέπτες, 4 χρήστες
joki, Tazz, geoliol, lagoudakis

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Killer 705
« Απάντηση #945 στις: Απριλίου 15, 2013, 16:35 »
Για ολους εμας τους υπολοιπους πολυ λιγη σημασια εχει ποιος εβγαλε τι και πως, σημασια εχει πως δουλευει καλα! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2013, 03:25 από SpyrosG »

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #946 στις: Απριλίου 15, 2013, 16:53 »
 τον κιλλερ τον κατασκευασα για το UFS  .καναμε καποιες ελαχιστες αλλαγες για να παιζει και στα απλα τανκ

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #947 στις: Απριλίου 15, 2013, 21:19 »
Για ολους εμας τους υπολοιπους πολυ λιγη σημασια εχει πιο εβγαλε τι και πως, σημασια εχει πως δουλευει καλα! ;)
επαυξάνω. το θέμα έιναι οτι δουλεύει καλά όπως λέει και ο φίλος εδώ πέρα.

Αποσυνδεδεμένος DjRevolution

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #948 στις: Απριλίου 15, 2013, 21:26 »
Για ολους εμας τους υπολοιπους πολυ λιγη σημασια εχει πιο εβγαλε τι και πως, σημασια εχει πως δουλευει καλα! ;)

Εμένα πάλι με ενδιαφέρει, για να αποδίδω τα εύσημα στον δημιουργό από τη μία όταν είμαι ευχαριστημένος ή να ζητάω την βοήθεια του όταν έχω πρόβλημα ή και να τον κράζω αν υπάρχει καποιο λόγος.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Killer 705
« Απάντηση #949 στις: Απριλίου 15, 2013, 21:58 »
Καλώς διευκρινίστηκε το θέμα, για όσους δεν το  γνώριζαν.
Ας επιστρέψουμε στον Killer και την χρήση του

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #950 στις: Απριλίου 16, 2013, 02:08 »

 
Είμαι και εγώ πολύ ανυπόμονη να δω το νέο σου εγχείρημα. Any clues?  ;)


θα το δεις  πολυ συντομα μιας και εχω τελειωσει το πρωτοτυπο που εφτιαχνα εδω και παρα πολυ καιρο  παρεα με τον .......τορνο μου.... κατι  βεβαια που ειχε γινει και με τον κιλλερ 705
 ειναι ο απολυτος κολλητος του κιλλερ αλλα και με αλλα μοναδικα χαρισματα......   :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2013, 02:14 από septero »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #951 στις: Απριλίου 16, 2013, 14:54 »
το μειον που έχει ο killer (επέτρεψέ μου), είναι η τιμή του, δεδομένου ότι θα χρειαστείς και ένα tank. Π.χ. εγώ έχω πάρει 3 killers. Τους 2 για μένα και τον ένα για ένα φίλο μου. Ο φίλος μου δυσκολεύτηκε να τον πάρει, και μετά από παρότρυνση του στυλ, "σε 2 εβδομάδες τόσα δίνεις για τσιγάρα" μου έδωσε το οκ να του τον πάρω, αλλά μια και τον  έπεισα να πάρει έναν καλό (τουλάχιστον για μένα πολύ καλός) ατμοποιητή, λόγω της γνώσης μου για το ότι τα λεφτά θα έφταναν για τον killer και μόνο, του έκανα δώρο εγώ ένα τανκ.
- Πιστεύω πως αν ήταν πιο χαμηλή η τιμή θα είχε πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση. Και πολλές φορές τα κερδη δε τα φέρνουν οι ακριβές τιμές αλλά η καταναλωση. Βέβαια κάποιος που θέλει σώνει και καλά να τον πάρει, θα τον πάρει όσο και να κάνει. Αλλά στην άλλη περίπτωση θα τον έπαιρναν και άλλοι που ήταν ντεμί μεταξύ αυτού και κάποιου άλλου. Δεν κρύβω πως λόγω της τιμής (επειδή θα χρειαζόμουν και τανκ πάντα) στην αρχή το είχα σκεφτεί και γω να τον πάρω ή όχι. τελικά όχι μόνο τον πήρα (και εις διπλούν για μένα) αλλά και το τανκ ήταν επίσης ακριβό αλλά έμεινα ευχαριστημένος και απο το τανκ (τηλεσκοπικο του Γιώργου) και απο τον killer. Και φυσικά δε το μετάνοιωσα. Αλλά έπρεπε να το δοκιμάσω για να μη το μετανοιωσω. Πολλοί δε το δοκιμάζουν λόγω της τιμής του.

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #952 στις: Απριλίου 16, 2013, 19:15 »
Βεβαιως και σου επιτρεπω ,και η γνωμη σου ειναι απολυτως σεβαστη..Καταρχας σε ευχαριστω που επελεξες ενα απο τα προϊόντα μου ,και ειμαι σιγουρος
οτι θα τον ευχαριστηθείς.
Τωρα,η τιμη του πιστεψε με ειναι οριακη .  γιατι ? θα σου εξηγησω αμεσως και αυτο που θα σου πω δεν ειναι η καραμελα των κατασκευαστων..
η τιμη του κιλλερ διαμορφωνεται απο το κοστος παραγωγης, τα αλλα υλικα που τον συνθετουν,η ποσοτητα παραγωγης,τα υλικα κατασκευης, ο Φ.Π.Α. ,κ.α. .. που και εγω δεν τα ηξερα πριν.
το κερδος  λοιπον ειναι παρα πολυ μικρο, και ειδικα οταν κοβεται στα τρια, κατι βεβαια που δεν ενδιαφερει  τον αγοραστή.
Μια σημαντικη παραμετρος ομως ειναι οτι ειναι ενας επισκευασιμος ατμοποιητης  ,που τον αγοραζεις μια φορα και δεν τον πετας μετα απο μερικες
χρήσεις , τον πουλας οποτε θελεις εσυ , κτλ.  οσοι θελουν και αν θελουν μπορουν να τον δοκιμασουν στο καταστημα .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 03:07 από septero »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #953 στις: Απριλίου 16, 2013, 19:35 »
εγώ σου είπα: δε μετάνοιωσα που τον πήρα, αντιθέτως. απλά λέω πως θα ήταν προσιτότερος σε όλο τον κόσμο. Για μένα είναι αρχηγία ο ατμοποιητής.  Χρησιμοποιώ και τους 2 ανελλειπώς. :) Και πάλι μπράβο.

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #954 στις: Απριλίου 16, 2013, 19:52 »
 :) :)  καταλαβα τι θελεις να μου πεις και εισαι σωστος. δεν σου τα εγραψα επιθετικα αλλα ενημερωτικα, και παλι ευχαριστω για τα καλα σου λογια :D

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #955 στις: Απριλίου 16, 2013, 20:24 »
φιλε σακη μετα απο 10000 pm που εχουμε ανταλλαξει επετρεψε μου να θεωρησω λιγο λαθος
το οτι πιστευεις οτι ειναι ακριβος ατμοποιητης, νομιζω το αντιθετο, η' εστω η τιμη του ειναι απολυτος νορμαλ.
Αν και δεν "καταίω" πολλα απο το αθλημα, δεν μπορω να βρω εναν αντιστοιχο στην ιδια κατηγορια ατμοποιητη
που να ειναι φθηνοτερος...

και σε αυτο που λες περι τανκ, δες το απο την αλλη οψη, οτι δηλαδη σου δινει την δυνατοτητα να τον
βαλεις οπου μα οπου θελεις χωρις να σε περιοριζει.




Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #956 στις: Απριλίου 16, 2013, 20:58 »
Όχι ρε συ Γιάννη, μην ξηγιέσαι έτσι. Δεν συνηθίζω να είμαι "παραπονιάρης". διάβασε πάλι εδώ:
το μειον που έχει ο killer (επέτρεψέ μου), είναι η τιμή του, δεδομένου ότι θα χρειαστείς και ένα tank. κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. .....
δε μετάνοιωσα που τον πήρα, αντιθέτως. απλά λέω πως θα ήταν προσιτότερος σε όλο τον κόσμο. Για μένα είναι αρχηγία ο ατμοποιητής.  κ.λ.π.  κ.λ.π.  κ.λ.π.
@septero το ξέρω ότι μου το λες ενημερωτικά.

τον κιλλερ τον κατασκευασα για το UFS  .καναμε καποιες ελαχιστες αλλαγες για να παιζει και στα απλα τανκ
Με το UFS δε χρειαζόταν το ανταπτοράκι; Δούλευε χωρίς αυτό;


Συγχώνευση μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2013, 22:09 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος septero

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #957 στις: Απριλίου 17, 2013, 18:38 »
φιλε μου καλησπερα. στο UFS ο κιλλερ μπαινει χωρις ανταπτορα ,δεν τον χρειαζεται ο ανταπτορας ειναι μονο για τα απλα τανκ ,μπορεις να δεις
το σχετικο βιντεο μου στην πρωτη σελιδα του νηματος...  :)

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Killer 705
« Απάντηση #958 στις: Απριλίου 18, 2013, 19:03 »
καλησπερα,τον εστησα με συρμα 0,18 μονο αντισταση(3 σπειρες),και μου βγαζει 2,5,ω μετα απο περιπου 2μλ καταλωση... καλα δεν ειναι?
μια χαρα δουλευει :yes:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #959 στις: Απριλίου 18, 2013, 21:11 »
άμα σου δουλεύει εσένα καλά, καλά είναι. εμένα με 0,2 σύρμα με αντίσταση (μόνο αντίσταση) μου έβγαζε μεταλίλα. το 0.16 μου έπαιζε καλά, αλλά πολλά ohm. κοντά 3ohm. Το καλό είναι σχετικό. Αφού σου αρέσει εσένα, καλό είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10922 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345622 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147292 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208946 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos