vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 8 χρήστες
Ποντικός, Milarepa, truckman, dallaskdp, Razor.QQ15, teo77, aalex, kourlis

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #900 στις: Μαρτίου 22, 2013, 02:55 »
Παιδιά, τι αλλάζει μετακινόντας την αντίσταση πιο μέσα ή πιο ψηλά στο κεραμικό;
Ο Λεο έχω δει την βάζει μέσα μέσα, επι εποχής steam machine (ίδιο κεραμικό) ο Μιχάλης έλεγε ψηλα και πολλοί θυμάμαι την έβαζαν σχεδόν απο πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #901 στις: Μαρτίου 22, 2013, 04:01 »
Όσο πιο βαθιά χωμένη μέσα στο κεραμικό, τόσο πιο σφιχτή είναι η τζούρα..... όσο πιο πάνω (έξω) από το κεραμικό, το αντίστροφο.....

Αποσυνδεδεμένος pipits

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
  • Σκοτείνιασαν όλα ή φταίει το άτμισμα???
Απ: Killer 705
« Απάντηση #902 στις: Μαρτίου 22, 2013, 11:10 »
Δεν είναι μόνο θέμα τζούρας..... Από εποχή SM που λέτε αν το φυτίλι είναι από 2αρι και πόνο το κεραμικό το πνίγει και μειώνει την τροφοδοσία του.... για αυτό φυτίλια 2αρια και πάνω εγώ προσωπικά δε τα βάζω μέσα στο κεραμικό αλλά από πάνω και καμμένο ποτέ!!!!

Απ: Killer 705
« Απάντηση #903 στις: Μαρτίου 22, 2013, 15:01 »
ρε παιδια να κανω μια ερωτηση. χρησιμοποιω τον κιλλερ για ντριπινγκ με βιδωμενο το ανταπτορακι στο κατω μερος.. αν το βγαλω αυτο η τζουρα χαλαει, κανει 0 ατμο και ατμιζω σχεδον σκετο αερα. πως εξηγειται αυτο. δε θα πρεπε σε ντριπινγκ να δουλευει χωρις το ανταπτορακι?

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Killer 705
« Απάντηση #904 στις: Μαρτίου 22, 2013, 19:55 »
Φίλε μου, οι πλαϊνές τρύπες του Killer είναι για την εισαγωγή υγρού και μόνον, γιατί έχει επαφή με την περίμετρο του κεραμικού και όχι μέσα από το κεραμικό που πρέπει να περάσει ο αέρας. Εξάλλου από τον κεντρικό πόλο δεν μπορεί να περάσει ο αέρας γιατί δεν έχει δίοδο από το πλάι και πάνω από το σπείρωμα του μοντ. Έτσι ο αντάπτορας κάνει δυο δουλειές. 1. Κλείνει ερμητικά τις τρύπες του Killer ώστε να μην μπαίνει άχρηστος αέρας αλλά και να μην τρέξουν τα υγρά από το dripping. 2. Παρέχει αέρα στον κεντρικό πόλο του Killer.
Πιστεύω να σε διαφώτισα.

Απ: Killer 705
« Απάντηση #905 στις: Μαρτίου 23, 2013, 00:02 »
απολυτα. ευχαριστω  ;)

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #906 στις: Μαρτίου 23, 2013, 00:42 »
Και ένα αμιγώς Ελληνικό συνολάκι για τον killer σε minimal εμφάνιση, που εδώ και δύο ώρες λειτουργεί άπαιχτα στο στενό συνολάκι του... (mini Hybrid  :idiot1: :laugh1: )

 
killer, external drip-tip, piccolo, 16αρι τανκ του PAPS απο αεροπορικό αλουμίνιο (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10637.0.html)

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #907 στις: Μαρτίου 23, 2013, 01:04 »
Κουκλί το συνολάκι!Σαν hybrid ego δείχνει!
Έχει και αυτό το προτέρημα ο killer αφού δεν χρειάζεται υπερβολικές τάσεις.


iPad Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #908 στις: Μαρτίου 23, 2013, 05:04 »
Αν μπαίνει και το crown μέσα έχεις VV VW αναλόγως ποιο πάρεις...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #909 στις: Μαρτίου 23, 2013, 10:46 »
Κουκλί το συνολάκι!Σαν hybrid ego δείχνει!
Έχει και αυτό το προτέρημα ο killer αφού δεν χρειάζεται υπερβολικές τάσεις.


iPad Tapatalk HD
Ακριβώς ρε φίλε, αυτό σκέφτηκα κι'εγώ μόλις είδα τη φωτογραφία ,,, ότι μοιάζει σαν ego. Και όντως, λόγω της μικρής αντίστασης που έχει και δεδομένου ότι δουλεύει καλά (σε μένα) απο 6,5-7,2 watt , όταν η αντίσταση είναι 1,9ohm η τάση βγαίνει ισούται με μιας μπαταρία ego, και χωρίς να χρειάζεσαι mod κ.λ.π. δουλεύει άψογα ο killer.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #910 στις: Μαρτίου 28, 2013, 15:57 »
Και μια, πιο προσιτή λύση για τους περισσότερους, απο μένα, λιμάρισμα της βίδας του price special με λιμα για μέταλλα. No8 έλεγε η δική μου, σε 10' εγινε η δουλειά με trial n' error.



Το πρόβλημα μου τωρα ειναι το oring το οποίο κρατάει λιγο πάνω το external.

Εντυπώσεις απο external:

Θετικά: Γεύση-Ντουμάνι-Χτύπημα βελτιώνονται ΟΛΑ! Τόσο πολυ που πιστεύω πως Killer και external πρέπει να πωλούνται πακέτο.

Αρνητικά: Ειναι άσχημο. Και εχει και κακη αίσθηση στα χείλη. Ειναι και θεμα γούστου αυτά αλλα νομιζω με χαλάει που ειναι πολυ λεπτό (εξωτερικά) το πανω μέρος του, μετα την "βάση".

Leo, αν ποτε θελήσεις να βγάλεις external 2 με αισθητικές αναβάθμισεις, δεσμεύομαι ότι θα το πάρω, να ξέρεις!!


Έγινε πλευρικό τρόχισμα στη βίδα του τανκ, κατά 2-3 χιλιοστά, και έτσι έγινε χώρος και μπαίνει κανονικά το εξωτερικό drip-tip καμπάνα, οπότε όλα καλά.... (Για σιγουριά έβαλα αντί για το μαύρο o-ring, μία σιλικονένια "φλάτζα", που την έκοψα εγώ με το ψαλίδι, στη βίδα πριν τη βιδώσω.....)

ΥΓ1: Συγνώμη για την ποιότητα των φωτογραφιών, είναι ό,τι καλύτερο μπορούσα...
ΥΓ2: Αν δεν ταιριάζει το ποστ μου σ αυτό το νήμα, (επειδή αφορά πάντρεμα killer με άλλο προιόν), ας μεταφερθεί και προκαταβολικά ζητώ συγνώμη...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #911 στις: Μαρτίου 28, 2013, 16:18 »
δηλαδή θέλετε να πείτε πως με ενα drip tip έχει καλύτερη γεύση; δυσκολεύομαι να το πιστέψω, και λόγω αυτού είχα ρωτήσει και κάποιον άλλο που το έχει πάρει, χωρίς όμως να έχει διαβάσει αυτά που γράφονται εδώ μέσα. έτσι όταν τον ρώτησα αν έχει διαφορά με τα άλλα drip tips μου έδωσε αρνητική απάντηση. μου ειπε μόνο ότι το πήρε λόγω του ότι είχε πάρει τον κιλλερ μαζί με το τηλεσκοπικό τανκ, και πήρε και αυτό να είναι όλο το "πακέτο". καμιά άλλη διαφορά.
εγώ δε το έχω δοκιμάσει και δεν έχω γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #912 στις: Μαρτίου 28, 2013, 16:53 »
Τι να σου πω φιλε μου, σε αυτα παντα παιζει ρολο και το placebo, αλλα αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως εγω ειχα διαβασει για καλυτερο ντουμανι και βελτιωση σε γευση-χτυπημα δεν περιμενα. Στο Tribeca που για μενα ο Killer δεν το αποδιδει καλα, "νομιζω" ειδα βελτιωση στην γευση και τις αποχρωσεις της...

Αυτο που λες ομως περι γευσης δεν ειναι αγνωστο οτι επηρεαζεται απο το driptip. Νομιζω οτι ειναι γνωστο πχ οτι τα κεραμικα αποδιδουν καλυτερα απο τα ss-μεταλλικα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #913 στις: Μαρτίου 28, 2013, 17:22 »
Φίλε ksakis δεν είναι θέμα σύγκρισης δυο παρόμοιων drip tip.
Έχεις δει άλλο να πιάνει εξωτερικά;Το κλασικό drip μειώνει τον χώρο της καμπάνας.Αντίθετα το external τον μεγαλώνει κιόλας.
Τώρα να περιμένεις να δεις 100% άλλο ατμοποιητή δε γίνεται νομίζω.Αλλά η βελτίωση είναι αισθητή.
Για την αίσθηση στα χείλη θα συμφωνήσω με τον spyrosG,μοιάζει λίγο σαγρέ.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #914 στις: Μαρτίου 28, 2013, 20:07 »
Αυτο που λες ομως περι γευσης δεν ειναι αγνωστο οτι επηρεαζεται απο το driptip. Νομιζω οτι ειναι γνωστο πχ οτι τα κεραμικα αποδιδουν καλυτερα απο τα ss-μεταλλικα.
Βασικά εγώ δε μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα τουλάχιστον (είπα τι νομίζω και τι έχω ακούσει απο έναν γνωστό που το έχει) αφού δεν έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο drip tip. επίσης έχω μονάχα ένα μεταλικό , το οποιο αποφεύγω  γιατί μου χαλάει τη γεύση.
Θα δείξει... που θα πάει, θα το δοκιμάσω κι'αυτό κάποια στιγμή. ευχαριστώ όμως για τις πληροφορίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151596 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10992 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345648 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147300 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos