vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

337 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, camber, Mimhsdr

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Killer 705
« Απάντηση #855 στις: Μαρτίου 18, 2013, 01:41 »
Η μεγάλη καμπάνα μόνο προβλήματα θα φέρει (υπερτροφοδοσίας όταν κατέβει το υγρό)

Ο κίλερ είναι ολοκληρωμένος διότι σχεδιάστηκε εξ αρχής για το UFS και κατόπιν απο το Γιώργο το τηλεσκοπικό τάνκ

Όποιος θέλει να τον βάλει σώνει και καλά σε μεγάλο τανκ (με ότι drip tip γουστάρει) υπάρχουν λύσεις και μία από αυτές είναι ο αντάπτορας παρακάτω



Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #856 στις: Μαρτίου 18, 2013, 01:44 »
δεν εχει κανενα απολύτως πρόβλημα με μεγαλη καμπάνα, πιστεψε με  ;) .

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #857 στις: Μαρτίου 18, 2013, 01:49 »


Θέλεις να παραμείνει η επιλογή του γεμίσματος από την βιδούλα ή δεν σε πειράζει να κλείσει μόνιμα;
Το έχω 2 μέρες μόνο το prive special, και βλέπω ότι αν τη φράξω μόνιμα την τρυπούλα, είναι δύσκολο το τανκ στο φουλάρισμα από κάτω, λόγω μεγάλου σε πάχος πάτου (που είναι και δαχτυλίδι flat-top για το provari)..... άσε που κόβει σαν ξυράφι από κάτω η λεπίδα..... μιλάμε έχω κατακοπεί από την πρώτη μέρα....
Άρα χρειάζεται πατέντα (βίδα με λεπτότερο κεφάλι, ή να έρχεται πρόσωπο με το καπάκι πχ με αλλεν, ή σιλικονάκι και να το βγάζεις με τσιμπιδάκι....), αλλά τι ακριβώς, πώς και από που????

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #858 στις: Μαρτίου 18, 2013, 01:52 »
Ο Killer θα ολοκληρωθεί μόνο όταν βγεί η μεγάλη καμπάνα ώστε να μπορεί να μπεί σε τάνκ με μεγάλο πλαστικό/pyrex που είναι για 45αρια Carto, έτσι ώστε να μπορούμε να βάλουμε όποιο Drip-Tip θέλουμε.

Όσο για το External Drip-Tip όμορφο αλλά μέχρι εκεί, έχει περιορισμένη χρήση κατα τη γνώμη μου.  Παίζει σε τανκ με πλαστικό/pyrex που είναι για 35αρια Carto και φυσικά δεν εχουν τροφοδοσία με το βιδάκι (βλέπε Τανκς του kyr Fani).

Δεν αναφέρθηκα στο κάρμα του killer.Είπα μόνο πως το external κάνει εξαιρετική δουλειά ΑΦΟΥ το δοκίμασα..

@snakeyes
Πριν τον χρησιμοποιούσα με απλό πλαστικό τανκ και τον γέμιζα με τον τρόπο που είχε δείξει ο leo σε βιντεάκι(killer in a tank,νομίζω).Όταν είχα πρόβλημα με καμμένο(υποψία όπως το είπες) τράβαγα 2-3 σύντομες "κούφιες" τζούρες και λυνόταν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2013, 02:05 από GiorgoS2000 »

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #859 στις: Μαρτίου 18, 2013, 01:57 »
Παρεπιμπτώντως για το prive-special, το έχει κανείς με τον killer? Δεν μου κάνει καλή τροφοδοσία, και παίρνω συχνά υποψία καμμένου..... Βγάζω τον killer από αυτό και το βάζω σε άλλο τανκ (χωρίς καμία αλλαγή σε σετάπ),  :eyesplash: και παίζει μια χαρά!! Τι κόλπο λέτε να χρειάζεται το prιve-special? Ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #860 στις: Μαρτίου 18, 2013, 03:52 »
Φίλε που δεν υπήρξα ποτέ "τανκάκιας" και δεν ξερω απο αυτά. Ενα τανκ έχω πάρει και ειναι αυτο, αλλα μου παίζει μια χαρά. Απο κάτι που είχα διαβάσει νωρίτερα στο νήμα, ρίξε μια ματιά στα εσωτερικά orings πάνω και κάτω μήπως έχει λιώσει κάποιο απο τα δυο..

Το θεμα της βίδας πρέπει να το δούμε για απο ότι ακούω το external κάνει δουλειά. Και προσωπικά μου ειναι και άχρηστη. Ξέρουμε αν η τρύπα της εχει βόλτες κι απο κάτω (μέσα στο τανκ); Μήπως μπει καμία βιδούλα απο εκει;


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #861 στις: Μαρτίου 18, 2013, 03:55 »
Στο δικό μου δεν έχει από μέσα βόλτες.... ήταν το πρώτο που δοκίμασα....

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #862 στις: Μαρτίου 18, 2013, 10:46 »
τον δουλευω κοντα 1 μηνα στο prive special  χωρις κανενα προβλημα. εχω βαλει 45αρι τανκ απο το τραπ-τανκ και το ισιο ντριπ του Leo . για να γεμισω πιανω το ντριπ τιπ και τη βαση του τανκ και βιδωνω εκτος μοντ . ετσι κλεινει το κενο της τροφοδοσιας ,και μετα γεμιζω με συριγγα. δηλαδη τον κονεκτορα στη βαση του τανκ δεν τον εχω πειραξει απο τη μερα που μπηκε. και για να αλλαξω αντισταση βγαζω το πανω καπακι του τανκ και ξεβιδωνω τον κιλλερ απο τον κονεκτορα.
οσο για τα σεταπ , απο οταν αρχισα να βαζω πολυ φυτιλι και να το σπρωχνω στη βαση,δεν εχει στεγνωσει ποτε.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Killer 705
« Απάντηση #863 στις: Μαρτίου 18, 2013, 10:58 »
Αν μας πει και κανείς μία λύση για να το χρησιμοποιούμε αυτό σε τανκ με βιδούλα για γέμισμα, καλά θα  ήταν.... γιατί δεν μπαίνει, επειδή το εμποδίζει η βίδα/τάπα στο πάνω μέρος του τανκ (prive special εγώ)....
Παρεπιμπτώντως για το prive-special, το έχει κανείς με τον killer? Δεν μου κάνει καλή τροφοδοσία, και παίρνω συχνά υποψία καμμένου..... Βγάζω τον killer από αυτό και το βάζω σε άλλο τανκ (χωρίς καμία αλλαγή σε σετάπ),  :eyesplash: και παίζει μια χαρά!! Τι κόλπο λέτε να χρειάζεται το prιve-special? Ξέρει κανείς?
Καλημερα ντινο. Απλα δεν βαζεις το βιδακι και τελος. Δεν θα εχει καμια διαφορα η διαρροη και απλα για το γεμισμα θα τραβας το ντριπ τιπ εχοντας βιδωμενο το κιλλερ στο μοντακι σου και θα γεμιζεις χωρις να κανεις αυτο που λες απο κατω. Οσο για το αλλο με την υποψια καμμενου λογικα το εχεις γιατι αν το βιδωνεις τερμα στο προβαρι εχει μονο τις δυο μικρες τρυπες του τανκ για αερισμο και δεν φτανουν αρκετα για αερα. Η μονη λυση ειναι να κεντραρεις τις τρυπες στο σπειρωμα 510 του κιλλερ με τις τρυπες του τανκ. Βοηθαει αρκετα... :bye:

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #864 στις: Μαρτίου 18, 2013, 13:12 »
Απλα δεν βαζεις το βιδακι και τελος.
Χρόνια πολλα σε όλους και καλή Σαρακοστή!!!
  :bye:   Το καμπάνα drip-tip την αφήνει ξεσκέπαστη την τρύπα, μόνο η βίδα της εμποδίζει.... δεν θα έχει διαρροές ή κάποιο άλλο πρόβλημα στην τροφοδοσία, αν η τρύπα μένει εντελώς ξεσκέπαστη? 
Το κεντράρισμα θα το δοκιμάσω και θα σου πω!!

απο οταν αρχισα να βαζω πολυ φυτιλι και να το σπρωχνω στη βαση,δεν εχει στεγνωσει ποτε.
Τι εννοείς πολύ φυτίλι? Πόσο και τι είδους?

Διορθωση παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2013, 13:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Killer 705
« Απάντηση #865 στις: Μαρτίου 18, 2013, 13:32 »
Μια χαρα θα ειναι. Βγαλτο αμα θες και γυρνα το αναποδα θα δεις οτι κανενα προβλημα η διαρροη. Σχετικα για διακοσμητικους λογους ειναι. Το ειχε πει και ο στεφανος οτι δεν υπαρχει θεμα και χωρις βιδακι.δες και αυτο με τις τρυπες που σου ειπα και πες

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #866 στις: Μαρτίου 18, 2013, 14:07 »
Mπα δεν γίνεται τίποτα! Πλυμμυρίζει ο killer μέσα του όταν είναι ανοιχτή η τάπα του τανκ! Μιλάμε όλο το υγρό χύθηκε μέσα στον killer, μιλάμε ποτάμι! Και χάνει τελικα και από την τρύπα χωρίς τη βιδούλα!  :wall:

Εμ, καλά κάνει και πλυμμυρίζει... χωρίς την τάπα να κρατάει την πίεση σταθερή, τότε πάει να γίνει το φαινόμενο των συγκοινωνούντων δοχείων, και ανεβαίνει η στάθμη μέσα στον killer, όσο είναι και η στάθμη του υγρού στο τανκ!!

Αυτό με τις τρύπες του τανκ κεντράρισμα με την τρύπα του αντάπτορα του killer, δουλεύει μια χαρά!!!   :thumpup:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2013, 14:42 από snakeyes »

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #867 στις: Μαρτίου 18, 2013, 14:11 »
Χωρίς την βίδα και χωρίς ο ρινγκ πάνω στην βίδα θα έχεις υπέρ τροφοδοσία !

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Killer 705
« Απάντηση #868 στις: Μαρτίου 18, 2013, 19:29 »
Sωστα...εδω ειχανε πει οτι εκτος απο την βιδουλα θα χρειαστεις και το ο-ρινγκ της.
Τα ποιο παλια τανκ δεν την ειχαν και ειχαν υπερτροφοδοσια ετσι.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #869 στις: Μαρτίου 18, 2013, 19:41 »
Το θεμα της βίδας πρέπει να το δούμε για απο ότι ακούω το external κάνει δουλειά. Και προσωπικά μου ειναι και άχρηστη. Ξέρουμε αν η τρύπα της εχει βόλτες κι απο κάτω (μέσα στο τανκ); Μήπως μπει καμία βιδούλα απο εκει;
Πάντως επειδή ξαναδιάβασα εδώ μέσα για το πρόβλημα με τη βίδα,,,, εγώ στο ένα τανκ που έχω και έχει βίδα, (έχω ss carto tank, και το gv telescopic), δε την δουλεύω καθόλου. το ανοίγω από κάτω και το γεμίζω. έτσι αφού είναι σχεδόν άχρηστη, γιατί δε την "τελειώνετε" να βάλετε το drip που σας κάνει εφόσον αυτό είναι το μόνο πρόβλημα;
  • έχει κανείς να μας ανεβάζει μια φωτογραφία να δούμε πως ταιριαζει το external πάνω στον killer με το GV telescopic?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2013, 19:50 από ksakis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151666 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11057 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345668 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147309 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13372 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos