vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #825 στις: Μαρτίου 02, 2013, 09:15 »
Φίλε Gewre το τανκ που έχεις μέσα τον killer ποιο είναι? Όσο μπόρεσα να το δω φαίνεται διαφορετικό από τα υπόλοιπα. Μπορεί να πάρει και carto ή είναι ειδική κατασκευή για τον killer?
Σκέφτομαι να πάρω επισκευάσιμο και από συζητήσεις μου φάνηκε η καλύτερη επιλογή. Με το Vamo που έχω μάλλον θα ταιριάζει γάντι με το τανκ. Φυσικά πρέπει να μάθω να ενώνω τον non με το με αντίσταση αλλά αυτό είναι άλλο θέμα xaxaxaxaxax

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #826 στις: Μαρτίου 02, 2013, 09:40 »
Το τανκ είναι αυτό http://www.greekvapes.eu/GV_Telescopic_tank/p1666110_8864175.aspx

Κι εγω φίλε τον killer πήρα ως πρώτο επισκευάσιμο και τον έχω καταευχαριστηθεί!!
Το συγκεκριμένο τανκ είναι τηλεσκοπικό.Παίρνει δηλαδή 35-45mm carto αλλά ιδιαίτερα με τον killer δένει άψογα!!

Συνιστώνται και τα δυο!!

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #827 στις: Μαρτίου 03, 2013, 23:40 »
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω και κάποιον επισκευάσιμο έστω για να δω τι είμαι ικανός να κάνω.
Μίλησα με τον Gewre και μου είπε τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο, αλλά περιμένω την παρουσίαση του για να δω αν είμαι ικανός να τα καταφέρω και μόνος μου.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #828 στις: Μαρτίου 03, 2013, 23:47 »
Mε γαντι latex,πιαστο και βγαινει ευκολα.Και οτιδηποτε σφηνωνει και δυσκολευεσαι!!!
:)) :)) ... ρε τι πάθαμε,,,, θα κουβαλάμε μαζί και ένα γάντι latex μη μας τυχει καμιά άσχημη.  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Killer 705
« Απάντηση #829 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:20 »
Προσπάθησα να δώσω βάση στο σωστό στήσιμο  ::)
[youtube]JYRL9bxUPpI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #830 στις: Μαρτίου 06, 2013, 18:31 »
Σκεφτομαι να παρω το drip tip καμπανα http://www.greekvapes.eu/EXTERNAL/p1666110_9094235.aspx
αλλα το τανκ μου (prive special) εχει βιδακι το οποιο θα εμποδιζει. Εχει ιδεα κανεις πως μπορω να το
"ξεφορτωθω"; Προσπαθησα να το βαλω απο κατω (μεσα στο τανκ) αλλα δεν μπαινει.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Killer 705
« Απάντηση #831 στις: Μαρτίου 06, 2013, 19:36 »
Αυτά τα τανκ έχουν και ένα ανταλακτικό βιδάκι άλεν (αν δεν το έχεις προμηθεύσου ένα απο τα σημεία πώλησης)

Βάλε αυτό και ίσως :hmmm: να χωράει



Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Killer 705
« Απάντηση #832 στις: Μαρτίου 06, 2013, 19:49 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hTGPZ5e8-dc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #833 στις: Μαρτίου 06, 2013, 23:08 »
Το τανκ είναι αυτό http://www.greekvapes.eu/GV_Telescopic_tank/p1666110_8864175.aspx

Κι εγω φίλε τον killer πήρα ως πρώτο επισκευάσιμο και τον έχω καταευχαριστηθεί!!
Το συγκεκριμένο τανκ είναι τηλεσκοπικό.Παίρνει δηλαδή 35-45mm carto αλλά ιδιαίτερα με τον killer δένει άψογα!!

Συνιστώνται και τα δυο!!
όντως έτσι είναι. και μένα 1ος επισκευάσιμος είναι , μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τον vivi nova που τον θεωρω κορυφή , αλλά στο είδος του. ο killer ανήκει σε άλλο είδος, ανώτερο. με το συγκεκριμένο τανκ δυσκολεύτηκα λίγο στις αρχές επειδή ήταν πολύ σφιχτά τα oring και δε μπορούσα να ρυθμίσω την παροχή υγρού. τώρα ,, μετά απο μερικές μέρες συνήλθε τελείως. είναι ακριβούτσικα και τα 2, αλλά νομίζω ότι αξίζουν. άλλωστε δεν τα αλλάζεις κάθε μέρα αυτά. Και άλλο ένα θετικό είναι για μένα στη δουλειά π.χ. που είναι κάπως δύσκολο να βγάζω το lavatube ή το evic το μεγάλο (για αυτό είχα πάρει και μικρό σώμα στο evic) μπορείς να το βάζεις σε απλή μπαταρία γιατί δουλεύει καλά με λίγη αντίσταση. Στα 2 ΩΜ είναι τέλειο !

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #834 στις: Μαρτίου 07, 2013, 01:33 »
εμενα με βολεψε αυτο γιατι με το που γυρνας το drip tip ανοιγεις και κλεινεις ευκολα υγρα στο τανκ, αλλα δεν το χτισημοποιω γιατι στη τζουρα ερχετε υγρο σαν σταγωνες πολυ καμενο και μου καιει τη γλωσσα, ετυχε και σε αλλον η μονο σε μενα(ισων να μην εκανα καλη αντισταση)

@ gewre

Έμεινες άφωνος κι εσύ, ε;  :))


@ SpyrosG

Πήρα πριν λίγες μέρες το Bullet Cut. Δίνει πολύ καλή πρόσφυση με την καμπάνα.
Τόσο καλή που για να μπει (με υγρά o-rings) θέλει πρέσα και για να βγει τανάλια...
Μία φορά το έβαλα και είδα κι έπαθα να το βγάλω... Δοκίμασα και στον δεύτερο killer μου και πάλι τα ίδια...
Φαντάζομαι με τον καιρό θα μαλακώσει και θα μπαίνει/βγαίνει πιο εύκολα αλλά μέχρι τότε ποιος και πώς το χρησιμοποιεί;...
Δεν ξέρω αν σχεδιάστηκε σκόπιμα να είναι τόσο σφικτό, εμένα πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι είναι πιο "φαρδουλό" απ΄ότι έπρεπε...  :(

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #835 στις: Μαρτίου 07, 2013, 07:34 »
εμενα με βολεψε αυτο γιατι με το που γυρνας το drip tip ανοιγεις και κλεινεις ευκολα υγρα στο τανκ, αλλα δεν το χτισημοποιω γιατι στη τζουρα ερχετε υγρο σαν σταγωνες πολυ καμενο και μου καιει τη γλωσσα, ετυχε και σε αλλον η μονο σε μενα(ισων να μην εκανα καλη αντισταση)
:)) :))  ... ρε τι πάθαμε,,,, θα κουβαλάμε μαζί και ένα γάντι latex μη μας τυχει καμιά άσχημη.  :)) :))

Οπότε,,, κουβάλα και ένα γάντι latex καλού κακού  :yes:  , μέχρι να έρθει στα ίσια του
Υ.Γ. @marios00apoel1 αστειεύομαι φυσικά και χωρίς να έχω σκοπό να  διακομωδίσω αυτό που έγραψες

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #836 στις: Μαρτίου 07, 2013, 13:00 »
Έχει αν φερθεί πουθενά η διάμετρος του killer? Δεν μπόρεσα να τη βρω πουθενά!!

 :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #837 στις: Μαρτίου 09, 2013, 10:06 »
ήθελα να ρωτήσω κάτι τον κόσμο που χρησιμοποιει τον killer. ακούστε τι μου συμβαίνει (και με 2 διαφορετικούς killer) όταν βάζω υγρό. όποτε πάω να το γεμίσω υγρό, τρέχει απο το drip  που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το tank το τηλεσκοπικό,  http://www.greekvapes.eu/GV_Telescopic_tank___23mm/p1666110_8864175.aspx  που γεμίζει απο κάτω. περνάει το υγρό απο τις τρύπες που δίνουν υγρό στον ατμοποιητή και μου τρέχει και με κάνει χάλια. στην άλλη περίπτωση με ένα άλλο tank , το ss carto tank http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=64_81&product_id=266 που έχει βιδάκι απο πάνω επειδή γεμίζει απο εκεί, όταν βάζω υγρό μου τρέχει απο κάτω. Και ήθελα να ρωτήσω: μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό ή συμβαίνει και σε άλλους;

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #838 στις: Μαρτίου 09, 2013, 10:58 »
Αυτό συμβαίνει αν δεν κλείσεις την τροφοδοσία υγρού πριν το γέμισμα.

Για την ακρίβεια, αν γεμίζεις από βιδάκι πρέπει να κλείνεις την τροφοδοσία υγρού πριν το γέμισμα και να την ανοίγεις ξανά με τα το τέλος του γεμίσματος και αφού βάλεις το βιδάκι στη θέση του.

Αν γεμίζεις από την κάτω τάπα του τανκ (τηλεσκοπικό και λοιπά τανκ) να μην ρίχνεις υγρό στις τρύπες τροφοδοσίας και να μην γεμίζεις μέχρι αυτές, λίγο πιο κάτω από αυτές να φτάνει το υγρό.

Προσωπικά προτιμώ τα τανκ με βιδάκι γιατί όποτε γέμισα τον κίλλερ ανάποδα (από την κάτω τάπα) τρέχει πράγματι υγρό από το ντριπ. Το υγρό που τρέχει είναι υγρό που έχει μέσα ο κίλλερ και όση ώρα τον κρατάμε ανάποδα πηγαίνει σιγά σιγά προς το ντριπ...  ;)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #839 στις: Μαρτίου 09, 2013, 13:11 »
Κλείνω την τροφοδοσία υγρού, σχεδόν δηλάδή, περνάει πολύ πολύ λίγο ίσως. Γιατί αν το κάνω εντελώς, τότε πάω να ξεβιδώσω (αφού γεμίσω με υγρό) την τροφοδοσία, και αντί να ξεβιδωθεί η τροφοδοσία ξεβιδώνεται το ανταπτοράκι στον  ατμοποιητή και βγαίνει έξω το κεραμικό. έτσι  αφήνω ελάχιστα ξεβίδωτο για την τροφοδοσία υγρού για να μην ξεβιδωθεί μετά το άλλο. αλλά και απο αυτό το ελάχιστον περνάει υγρό πολύ τελικά. και το φυτιλι υποτίθεται ότι θα κρατούσε σε αυτή την περίπτωση το υγρό. αλλά απ'ότι φαίνεται.... .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151716 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11103 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345706 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13410 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos