vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 3 χρήστες
Razor.QQ15, Milarepa, Κώστας Σιδέρης

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #705 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 16:21 »
Αυτά γίνονται γιατί τα όρινγκ του πριβέ είναι λίγο σφιχτά ακόμη... Με την χρήση θα φτιάξει το πράμα.. Το ίδιο έπαθα και εγώ με το τραπ αλλά τώρα δουλεύει ρολόι....

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #706 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 16:54 »
Θελω να αγορασω ετοιμες αντιστασεις απο το greakvapes για τον Killer, αλλα λεω να παρω τις medium resistance (2,3Ω-2,5Ω). Θα ειναι οκ στον Killer?

Καπου παραπανω διαβασα οτι o Killer παιζει καλυτερα με χαμηλες αντιστασεις, παιζει κατι τετοιο;;

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #707 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:35 »
 :yes:


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:54 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #708 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:37 »
Ναι στο οτι θα ειναι οκ στον Killer ή στο οτι πραγματι παιζει καλυτερα με χαμηλες;;

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:41 »
Εχει καλυτερη αποδοση απο 1.5-1.9ωμ.Δοκιμασμενο!!


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:55 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #710 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:52 »
Παίζει λένε σε χαμηλά βολτ καλά όχι σε χαμηλές αντιστάσεις....Αλλά Επειδή τα βόλτ και οι αντιστάσεις αλληλοεξαρτώνται είναι προτιμότερο να μιλούσαν για βατ ωστε να βγεί νόημα αλλά και πάλι, εγώ στα 9,5 βατ που παίζω συνήθως με ικανοποιεί αρκετά... Άλλοι παίζουν στα 12 θα μου πείς αλλά αυτό είναι θέμα γούστου....
Εγώ έχω την 2,6 αντίσταση έτσι όπως το πήρα από τον ΣΕΒ και είμαι μια χαρά...(αυτό σε απάντηση στους παραπάνω)

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #711 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 19:52 »
καλησπερα παιδια εινα η πρωτη μου φορα που φταχνω αντισταση και ισως καπιοι να κοροιδευου με αυτο που θα ρωτησω..
αγωρασα απο το greek vapes συρμα με αντισταση και συρμα χωρις αντισταση αλλα δεν τα ξεχωριζω..
το ενα γραφει πανω στο χαρτωνακι Ν .20 2Μ και το αλλο R .20 2M

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #712 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:00 »
Ν = non resistance (χωρις)
R  = resistance (με)

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #713 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 20:00 »
και κατι αλλο. ποσα ohm ειναι η ιδανικη αντισταση για το ggts με dct tank?
οταν βαλω 1.8-1.9 ohm σε mod δουλεβει τελεια ο κιλλερ στα 3.0v-3.3v αλλα στο ggts μυριζει καμενο και τον εχω αρκετο καιρο απο την πρωτη παραγωγη δοκιμασα ολες τισ ρυθμισεις, δουλευει μονο τελειος ανοιχτες για 1-2 τζουρες και αλλαξα και 8 αντιστασεις απο αυτες που μου στηλανε οι greekvapes, το μονο που μενει ειναι η medium αντιστασεις. δοκιμασα ολα οσα γραφτηκαν εδω και με την καμπανα και αλλο τανκακι αλλα τιποτα δεν αλλαζει

Απ: Killer 705
« Απάντηση #714 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 22:41 »
Λοιπόν...
 
Εδώ και ένα μήνα δεν κάνω κάτι άλλο από το να δοκιμάζω τον κίλλερ.  :yes:
Δοκίμασα ότι τανκάκια και ότι αντιστάσεις μπορείτε να φανταστείτε. Μιας και ήμουν φρέσκια στο να φτιάχνω αντιστάσεις, έφτιαξα μια ποικιλία από 1,0 ως 3,4!! Για την ακρίβεια, τώρα ατμίζω με την τελευταία και ναι, μπορώ να γράψω αλλά δεν μπορώ να μιλήσω!!  Μιλάμε για τέτοιο χτύπημα! :laugh1:
 
Μπορώ λοιπόν με μεγάλη σιγουριά να πω ότι όλα είναι θέμα σωστού τανκ. Ο κίλλερ δούλεψε μεν σε κάποια τανκς αλλά ήθελε τις χίλιες μύριες ρυθμίσεις για να μην βγάζει καμμένο και να μην στεγνώνει.
 
Από την στιγμή που μπήκε σε ένα σχετικά "χοντρούλι" (23mm και όχι 19mm) τανκ, με καλά o-rings (ούτε πολύ σφιχτά αλλά ούτε και πολύ χαλαρά), χωρίς ψηλές εσωτερικές πατούρες έτσι ώστε να μην κλείνει την κυκλοφορία του υγρού, ο killer πραγματικά πετάει!! Του έχω φορέσει ότι αντίσταση μπορείτε να φανταστείτε, ατμίζω στα 4.3 και είναι όχι απλά καλός, είναι άψογος! Και φυσικά, δεν χάνει καμμία ρύθμιση όταν αλλάζω αντιστάσεις ή γεμίζω υγρό, παραμένει πάντα το ίδιο καλός!
 
Το τανκ είναι ένα DCT με πλαστικά καπάκια. Τίποτα εξεζητημένο, απλό και πρακτικό. Έχει κάποιες ελάχιστές διαρροές αλλά είναι ανάξιες λόγου μπροστά στην απόδοση του κίλλερ μέσα σε αυτό.
Σίγουρα, αυτό που ετοιμάζεται να βγει ειδικά για τον κίλλερ από τα παιδιά της greekvapes.eu θα τον απογειώσει ακόμα περισσότερο. Ένα τανκ που σχεδιάστηκε και δοκιμάστηκε στο προϊόν από τους ίδιους τους κατασκευαστές, είναι σίγουρο ότι θα λύσει όλα τα τυχόν προβλήματα.
 
Να πω πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Μιχάλη που μου άνοιξε τα μάτια και με έκανε να θυμηθώ πόσο μεγάλη απόλαυση μπορεί να είναι το άτμισμα με τα σωστά εργαλεία όπως ο κίλλερ!  :respect:
 

 

Αποσυνδεδεμένος Giannis166

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #715 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 01:06 »
Mετα απο 2 μηνες συνεχων δοκιμων

Καταληγω στο γεγονος οτι η αποδοση και  η καλη λειτουργια του kILLER εχει να κανει αποκλειστικα με την τροφοδοσια του.Και αυτη με τη σειρα της εχει να κανει με το φαινομενο της ΥΠΟΠΙΕΣΗΣ!!!!!!!!!!!!!!
Δοκιμες σε διαφορα τανκακια.......
Στα τανκακια του kir-fanis (prive κοντο+ψηλο,prive special kai trap), δυστυχως ,παρ΄οτι μου αρεσουν πολυ εμφανισιακα ,αντιμετωπισα εντονα προβληματα με την ρυθμιση του ανταπτορα για τροφοδοσια.Θα πρεπει να περιμενω να χαλαρωσουν τα o-rings.Eπισης με το που κατεβαινε η σταθμη του υγρου κατα το 1/3 αρχιζαν ακομη πιο εντονα φαινομενα υποτροφοδοσιας, γεγονος που το αποδιδω στην δημιουργουμενη υποπιεση.Στα συγκεκριμενα πιστευω οτι φταιει και το γεγονος οτι απο το βιδακι αναπληρωσης υγρου περναει αερας,παροτι δεν περναει υγρο.Το τσεκαρισα εφαρμοζοντας μικρη θετικη πιεση, μεσα στο τανκ ,υπο την επιφανεια νερου (σε λεκανακι) και ειχα παρουσια φυσαλιδων..(υπηρχε και το μικρο o-ring της βιδας)!!!
Στα ψηλα τανκακια το φαινομενο ειναι ποιο εντονο.
Εγιναν δοκιμες και σε 2 τανκ της nobacco .
To *κουμπωμα* και οι χειρισμοι του ανταπτορα ηταν ιδανικοι στα τανκ της Siam(ατσαλινες+derlin ταπες)
Στο ψηλο pyrex παρατηρησα και παλι μπελαλιδικη τροφοδοσια( μεγαλυτερος ογκος---->μικροτερη υποπιεση)
Στο κοντο βρηκα την ιδανικη λειτουργια!!!!!!!! Οπως και να ειχα τις τρυπες τροφοδοσιας ,ανοιχτες ,κλειστες,ημικλειστες ,με οσο υγρο και να ειχε μεσα το τανκ ,ακομα και με απανωτες τζουρες δεν πηρα ουτε μια φορα  καμμενο,ακομα και σε δοκιμες με λιγο υψηλοτερα volt.
Το ιδιο καλο αποτελεσμα ειχα και με ενα κοντο ,ελεεινο , τρισαθλιο και παρατημενο φτηνοκινεζιαρικο.!!!!!

Ολες οι δοκιμες ενοειτε οτι εγιναν με το ιδιο setup, το ιδιο υγρο και με την ιδια ταση και ισχυ ρευματος απο την ιδια μπαταριοθηκη

Πιστευω οτι το τηλεσκοπικο τανκ(οποιουδηποτε κατασκευαστη) δεν θα εχει απλα μια καλη εφαρμογη στον ανταπτορα του Κιλλερ και ουτε μονο θα προσφερει απλα μια μεταβαλομενη χωρητικοτητα υγρου.Το βασικο πλεονεκτημα του θα ειναι, η συνεχης ρυθμιση - διορθωση της υποπιεσης .Οσο θα πεφτει η σταθμη υγρου,τοσο θα κατεβαζουμε την πανω τηλεσκοπικη ταπα

Για τους Τανκακηδες ο Κιller ειναι μια πολυ καλη λυση ,να ξεφυγουν απο τα carto-σφουγγαρακια.
Για του Drippακηδες o The Dripper και το sokolataki mini θεωρω οτι βρισκονται 2-3 κλασεις ανωτερα αν και εχουν σχεδον το ιδιο στησιμο
Εγω ανηκω και στις 2 ανωθεν κατηγοριες(και οχι μονο)

Οσο μπορουμε Επιμενουμε Ελληνικα :thumpup:
Αρκει και οι Ελληνες κατασκευαστες να αντιλαμβανονται την Ελληνικη Πραγματικοτητα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2013, 02:37 από Giannis166 »

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 01:18 »
Παίζει λένε σε χαμηλά βολτ καλά όχι σε χαμηλές αντιστάσεις....Αλλά Επειδή τα βόλτ και οι αντιστάσεις αλληλοεξαρτώνται είναι προτιμότερο να μιλούσαν για βατ ωστε να βγεί νόημα αλλά και πάλι, εγώ στα 9,5 βατ που παίζω συνήθως με ικανοποιεί αρκετά... Άλλοι παίζουν στα 12 θα μου πείς αλλά αυτό είναι θέμα γούστου....
Εγώ έχω την 2,6 αντίσταση έτσι όπως το πήρα από τον ΣΕΒ και είμαι μια χαρά...(αυτό σε απάντηση στους παραπάνω)
Κανεις δεν ειπε οτι και στα 2+ΩΜ δεν ειναι μια χαρα!!!Αλλα στα πιο χαμηλα ειναι...απολαυση!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 03:45 »
Έχουν την ίδια απόδοση με την πενούλα και ας τον έχω στα 2,6ωμ... Και στα 2 το ίδιο υγρό δοκιμασμένα...

Αποσυνδεδεμένος Μαρκος

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • τα οπλα μου
Απ: Killer 705
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 13:01 »
εχτες το απογευμα εβαλα και εβγαλα 5-6 φορες το (στομιο) του kiler στο τανκακι του kir fani (trap tank) και μεχρι τωρα παει καλα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 15:29 »
Είναι το θέμα να μαλακώσει το όρινγκ που είναι στο πάνω κομμάτι του τραπ... Εγώ έπαιξα την καμπάνα πάνω κάτω καμπόσες φορές και έστρωσε, τώρα πιά κλείνω την τροφοδοσία βγάζω βιδούλα φουλάρω και ξανά προς τη δόξα τραβώ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151830 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11159 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345754 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8152 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209031 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos