vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 7 χρήστες
dallaskdp, aalex, Ποντικός, Milarepa, truckman, Razor.QQ15, teo77

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #345 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 10:08 »
Καλησπερα και χρονια πολλα.
Αν και δεν εχω ασχοληθει ποτε με επισκευασιμους(ουτε καν με καρτομαιζερ και τανκακια)το βιντεακι για χρηση με τανκ με εψησε πολυ,ειδικα η δυνατοτητα να τον γυρνας οποτε θες σε ντριπινγκ με το τανκακι πανω.Το εχετε δοκιμασει ετσι?Δε πιστευω  να εχουμε πλημμυρες στην εναλλαγη ε?Αυτα και ελπιζω να ειναι συντομα διαθεσιμος

Να σφίγγεις τον ροοστάτη του Killer όταν είναι σε τανκ δεν είναι τόσο εύκολο όσο νομίζεις...Αν έχεις μικρό τανκ ,που εξέχει αρκετά ο Killer, μάλλον θα τα καταφέρεις. Αν έχεις κάποιο που ταιριάζει κάπως καλύτερα (ή και με σφιχτές τάπες) μάλλον δεν θα το μπορέσεις χωρίς να γίνεις χάλια...Ούτως ή αλλιώς τον Killer δεν θα τον αγοράσεις για να κάνεις dripping...
Στο γέμισμα "κινήσε" ανάλογα με το τανκ (βγάλσιμο τάπας ή γέμισμα απο κάποιο βιδάκι)... ;)

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Killer 705
« Απάντηση #346 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 14:30 »
Ερώτηση απορία .

Ξαφνικά μου έγινε πολυ αέρατη η  τζουρα .

Δεν τραβάει αρκετά .

Απο Παρασκευή δεν εχω αλλάξει την μαμισια και της εχω αλλάξει τα φώτα .

Μήπως λέω μήπως χρειάζεται να την αλλάξω ;;;;

Απορία μου κάνει .

Μέχρι χθες τέλεια .

Ξαφνικά σήμερα τα πήρε στην κρανα και απο σφιχτή έγινε αερατη .



Αποσυνδεδεμένος ntsodoul

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #347 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 15:19 »
Μετά απο 12 μέρες πιπίλα, με άψογη συμεριφορά και απόδοση απο το μανίσιο σεταπ, ήταν ώρα για την αλλαγή...  :yes:
(πλύσιμο και βράσιμο με γαλατάκι πριν)
0,20 χωρίς και 4 εκ. 0,17 με, 2πλο 2άρι φυτίλι με θηλιά, μου έδωσε 2,3 Ω και με 3,8 - 4,0 ν στο willdfire, μου έδωσε κάτι πολύ γνωστό....... Απίστευτη γεύση, πυκνό και απαλό ντουμάνι, και την φοβερή απόδοση του Killer...  ;)
για άλλη μια φορά  :respect: :respect: στους δημιουργούς....
(στην φωτό το κεραμικό που βγήκε....  :eyesplash:
 

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #348 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 21:56 »
Ερώτηση απορία .

Ξαφνικά μου έγινε πολυ αέρατη η  τζουρα .

Δεν τραβάει αρκετά .

Απο Παρασκευή δεν εχω αλλάξει την μαμισια και της εχω αλλάξει τα φώτα .

Μήπως λέω μήπως χρειάζεται να την αλλάξω ;;;;

Απορία μου κάνει .

Μέχρι χθες τέλεια .

Ξαφνικά σήμερα τα πήρε στην κρανα και απο σφιχτή έγινε αερατη .




Δεν ειμαι και ο πιο ειδικος φιλε μου αλλα εχω 2 killer εδω και 10 μερες αν θυμαμαι καλα και απο αυτο και μονο θα σου απαντησω.
Με την αερατη τζουρα ανεβοκατεβασε το τανκακι 2-3 φορες και αφησε το κατω(προς την μπαταρια).Ατμισε και αν δεις οτι ειναι σφιχτη τοτε ανεβαζε μεχρι να βρεις την τζουρα που θελεις........(μου εχει τυχει και μενα και εκανα αυτο που ειπα.ισως να μην ειναι αυτος ο τροπος,αλλα σε μενα επιασε.
Οσο για το "δεν τραβαει καλα" την εχω πατησει με αδεια μπαταρια(δεν πηρα χαμπαρι οτι αδειασε),οποτε τσεκαρισε την.Επισης,αν η μπαταρια σου ειναι οκ, φυσα 1-2 φορες απο το στομιο να φυγουν τα υγρα που ισως να υπαρχουν μεσα.Ακομα μπορεις με μια βελονα να σπρωξεις την αντισταση λιγο πανω μηπως και ειναι χαμηλα και φραζει την τρυπα(αυτο το λεω γιατι εγω που και που καθαριζω την αντισταση απο πανω με μια καρφιτσα συνηθισμενος απο τους ατμοποιητες C2).
Δεν ξερω αν ηδη τα γνωριζεις αυτα η αν βοηθουν καθολου αλλα δεν ξερω κατι αλλο να σου πω.Αυτο που ξερω ειναι οτι ο killer ειναι killer ονομα και πραγμα!


Καλες γιορτες σε ολους !!!!!

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Killer 705
« Απάντηση #349 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 22:02 »
Καταρχήν σε ευχαριστω για την απάντηση .

Θα τα δοκιμάσω αυριο πρωι πρωι .

Θα κοιμούνται και τα παιδια και θα εχω πιο ελευθερο χρόνο .

Καλές Γιορτές σε όλους



Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #350 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 23:36 »
πετυχα ενα πολυ καλο σεταρισμα σημερα το απογευμα.
διπλο δυαρι φυτιλι, με τη θηλεια να μην περναει σταυρωτα κατω απο το κεραμικο.
καθεται πιο ομοιομορφα  στη βαση, κ απο την απεναντι πλευρα επισης ομοιομορφα τα μονα φυτιλια.
η αντισταση μου βγηκε λιγο μεγαλη, 2.8 αλλά με κικ κ ρυθμιση στα 7.5 το αποτελεσμα ειναι οτι καλυτερο εχω ατμισει μεχρι σημερα.
αναγκαστικα να αραιωσω με λιγη μηδενικη vg το υγρο που ειχα γιατι δεν παλευοταν το χτυπημα.
ασε που εφαγα κ ζαλαδα λεμε...

επισης να πω οτι με αυτο το σεταρισμα παιζει καλα κ στο πριβε, που μεχρι εχθες μου δημιουργουσε προβληματα με υπερτροφοδοσια ή στεγνωμα.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Killer 705
« Απάντηση #351 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 00:41 »
Ας αναφερθούμε στους λόγους που ο Killer μπορεί να μας φέρει καμένο.
1.      Να μην έχει ρυθμιστεί σωστά η τροφοδοσία υγρού. Πολλές φορές μισόκλειστες τρύπες τροφοδοτούν καλύτερα από πολύ ανοιχτές.
2.      Το φιτίλι να ταπώνει τις τρύπες.
3.      Πολύ σφιχτή περιέλιξη του σύρματος στο φιτίλι.
4.      Θηλιά τεντωμένη με αποτέλεσμα να στραγγαλίζει το φιτίλι στην έξοδό του από το κεραμικό.
5.      Τραβηγμένα τα σύρματα από τις τρύπες του κεραμικού. Έτσι στραγγαλίζεται το φιτίλι μεταξύ σύρματος και του U του κεραμικού. Δεν τραβάμε τα σύρματα.
6.      Όχι καλά βαλμένο το κεραμικό μέχρι τέρμα κάτω. Έτσι δημιουργείται μεγάλη απόσταση. Τοποθετούμε τον ατμο στο μοντ ή στο τραπέζι για κόντρα και πιέζουμε το κεραμικό όπως μια πινέζα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Killer 705
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 00:53 »
Πολύ χρήσιμα όλα αυτά για εμάς τα στραβάδια. Ευχαριστούμε για την υποστήριξη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Killer 705
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:05 »
Να ρωτησω κατι κι εγω.
Ξεκινησα να διαβαζω το νημα αλλα δεν βρηκα διαστασεις στις πρωτες σελιδες...ποιες ειναι οι διαστασεις του;
Αυτο που θελω να ρωτησω στην πραγματικοτητα ειναι ποιο ειναι το μικροτερο σε διαμετρο τανκ που μπορει να τοποθετηθει μεσα; και απο τανκ ειμαι ασχετος γι αυτο ρωταω. Δηλαδη χωραει σε τανκ διαμετρου 14mm? 16mm? Η μονο σε 18αρια και 20αρια;

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Killer 705
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:11 »
Ο killer λατρευει τα μηχανικα mods  :yes:
1,9 αντισταση πανω στο Adam και απογειωνεται!Και αμα ριξεις και το kick δακριζεις...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Killer 705
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:18 »
Να ρωτησω κατι κι εγω.
Ξεκινησα να διαβαζω το νημα αλλα δεν βρηκα διαστασεις στις πρωτες σελιδες...ποιες ειναι οι διαστασεις του;
Αυτο που θελω να ρωτησω στην πραγματικοτητα ειναι ποιο ειναι το μικροτερο σε διαμετρο τανκ που μπορει να τοποθετηθει μεσα; και απο τανκ ειμαι ασχετος γι αυτο ρωταω. Δηλαδη χωραει σε τανκ διαμετρου 14mm? 16mm? Η μονο σε 18αρια και 20αρια;

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Χωράει και στα μικρά αλλά μειώνει αρκετά τη χωρητικότητα τους. :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:24 »

2.      Το φιτίλι να ταπώνει τις τρύπες.



Αυτο σημαινει οτι οταν βαζουμε το κεραμικο μεσα πρεπει να προσεχουμε να μην πεφτουν τα φυτιλια πανω στις τρυπες? Πρεπει να ειναι οσο γινεται πιο μακρια τους?

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Killer 705
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:27 »
Να προσθεσω οτι καλη λυση ειναι να μαδησεις λιγο τα φιτιλια που βαζεις μεσα.
Ειχα περισσοτερο αερα και πιο αμεση τροφοδοσια σε tank mode

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Killer 705
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:30 »
Ακριβως φιλε bersekero τα φυτηλια μακρια απο τις τρυπεςκαι ομοιομορφα στρωμενα 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 10:30 »
Υπάρχουν φορές που παίρνω τέτοια ωραια γευση απο τον killer ,που νομίζω ότι έχω στα χέρια μου κάποιον ατμοποιητη με mesh και όχι με φυτιλοαντισταση .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147301 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos