vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

179 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, mathimatikos1966

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #735 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 21:06 »
και εγω το ιδιο προβλημα ειχα,
αν η τρυπα που βιδωνει η βιδουλα ητανε μεγαλυτερης διατομης δεν θα υπηρχε προβλημα,
αλλά ετσι οπως ειναι ο αερας δεν βγαινει εξω (οταν το γεμιζεις δηλαδη) ωστε η πιεση
μεσα να παραμεινει σταθερη, και αναγκαστηκα οταν εσυ χωνει αυξανεται η πιεση και στο τελος
εκτoνωνεται με αυτον το τροπο που λες.
εγω πλεον τον γυρναω τουμπα και βγαζω το κατω καπακι, νομιζω παιζει και βιντεο στην 1η
σελιδα που σου λεει πως να το κανεις

υγ. μετα το 4-5ο γεμισμα πλεον το κανω σωστα και δεν χανω και τις ρυθμισεις, στην αρχη τα εκανα ολα μπλουμ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2013, 21:21 από zarras »

Αποσυνδεδεμένος Giannis166

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #736 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 21:37 »
Συνάδελφοι ατμιστες την βοήθειά σας παρακαλώ

Εχω τον killer μεσα σε  prive special του κυρ Φάνη. Ολα λειτουργούν άψογα μέχρι την στιγμή που πρέπει να ξαναγεμίσω το τανκ.
Βγαζω το τανκ απο το μοντ, κατεβάζω τον killer οσο πιο κάτω γίνεται μέσα στο τανκ, ανοιγω το βιδάκι και αρχίζω να γεμίζω σιγά σιγά απο την τρύπα με μπουκαλακι με βελόνα.
Ολα πάνε καλα μεχρι να γεμίσει το τανκ περίπου στα 2/3.
Απο κει και πέρα οι σταγόνες πέφτουν πολύ δύσκολα απο το μπουκάλι και όσο υγρό βάζω σχεδόν όλο βγαίνει απο κάτω μέσα απο τον πόλο του αντάπτορα του killer.
Δεν έχω καταφέρει ποτε να γεμίσω το τανκ τελείως και κάθε φορά χάνω το μισό υγρό μου απο αυτή την διαρροή.
Μόλις σταματήσω να γεμίζω και κλείσω το βιδάκι, σκουπίζω και  βιδώνω τον killer ξανά πάνω στο μοντ και ως δια μαγείας οι διαρροες σταματάνε και εξαφανίζονται μέχρι το επόμενο γέμισμα.To πολύ να χρειαστεί να δώσω μια γερή τζούφια ρουφηξιά για να καθαρίσει η διαδρομή που είναι μπουκωμένη και μετά όλα δουλεύουν ρολόι .
Τί κάνω λάθος βρε παιδιά ?? Διάβασα όλο το θέμα αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι σχετικό.
Βοηθείστε με παρακαλώ γιατι τα έχω χαμένα.
Σταματη ,1)πιθανολογω οτι δεν κατεβαζεις αρκετα τον Κiller, οσο θα επρεπε ,σε dripping mode (Κοιτα το σχετικο video  toy Leo!!!) .Eτσι οι τρυπες τροφοδοσιας παραμενουν ανοιχτες και εντος του τανκ και σε συνδιασμο με την πιεση που εξασκει το υγρο που βαζεις ,εχεις αυτη την πλημυρα 2) προσπαθησε η βελονα απο το μπουκαλακι σου να εφαπτετε σε τοιχωμα ,αφηνοντας ετσι ενα κενο ωστε να μπορει να γινει εξισσοροπηση πιεσεων (οσο υγρο μπαινει τοσος αερας να βγαινει).Επισης δοκιμασε να τροφοδοτησεις με μια λεπτοτερη βελονα

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #737 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 23:17 »
Επιτρέψτε μου μία παρέμβαση σχετικά με το γέμισμα σε τανκάκια με βιδάκι αναπλήρωσης, αν και δεν έχω τον Killer (ακόμη...).

Στα τανκάκια του Kir Fanis με το βιδάκι, όταν γεμίζετε από το βιδάκι με μπουκαλάκι με βελόνα μην ζουπάτε το μπουκαλάκι δίχως αύριο. Βάζετε λίγο υγρό και μετά αφήνετε το μπουκαλάκι να πάρει αέρα. Το μπουκαλάκι παίρνει τον αέρα από τη βελόνα του, άρα μέσα από το τανκάκι και έτσι εξισορροπείται η πίεση. Μετά πιέστε πάλι κοκ.

Το λέω αυτό διότι ακόμη και με τα cartos που χρησιμοποιώ εγώ, επειδή κάνω δύο τρύπες, αν πατήσω το μπουκαλάκι συνεχόμενα για μεγάλο διάστημα, από ένα σημείο και μετά βγαίνει υγρό από το σπείρωμα του carto χωρίς να έχει γεμίσει το τανκ. Αν κάνω σταδιακό γέμισμα (πάτημα για λίγο, άφημα να πάρει αέρα από το τανκάκι και μετά ξανά πάτημα), δεν έχω κανένα πρόβλημα.

(Αν όλα τα παραπάνω είναι άστοχα και άσχετα για το γέμισμα με τον killer αγνοήστε/διαγράψτε το μήνυμα)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #738 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 00:57 »
 Βάζετε λίγο υγρό και μετά αφήνετε το μπουκαλάκι να πάρει αέρα. Το μπουκαλάκι παίρνει τον αέρα από τη βελόνα του, άρα μέσα από το τανκάκι και έτσι εξισορροπείται η πίεση.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Killer 705
« Απάντηση #739 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 01:04 »
Έτσι ακριβως... Εγώ επίσης, με αυτό τον τρόπο, δεν χρειάζεται να κλείνω και την τροφοδοσία πριν. Με ήρεμο και σταδιακό γέμισμα, διαρροές μηδεν.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #740 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 01:48 »
Επισης πλαγιαζε λιγο το τανκακι σου.Εγω ετσι το γεμιζω και δεν εχω θεμα .Το πλαγιαζω και πιεζω το μπουκαλακι.Οταν η μια ακρη απο το υγρο φτασει το πανω καπακι τοτε αρχιζω σιγα σιγα να φερνω καθετα το τανκ.Δεν αφηνω ποτε την μυτη του μπουκαλιου μεσα στο υγρο και ταυτοχρονα να το πιεζω.

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #741 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 01:52 »
μολις το δοκιμασα με μια συριγγα 2.5ml, η βελονα ειναι
σαφως λεπτοτερη απο τα "μπουκαλακια με βελονα"
με αποτελεσμα ο αερας να βρισκει διαφυγη απο την τρυπα.
μαλιστα το ζορισα το εμβολο αρκετα ,για να δω αν θα πλημυρισει ο ατμοποιητης η' σταξει απο κατω.... κιχ δεν εκανε  8)

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #742 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 21:12 »
μισο μετρο συρμα και ακομα δεν καταφερα να βαλω την αντισταση στο φυτιλλι, η που θα ειναι η ενοση εκει η που δεν θα περνα η ενωση στο κεραμικο.. εχει πουθενα κανενα βιντεο να δω πω το κανω?

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Killer 705
« Απάντηση #743 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 21:14 »
Στην πρώτη σελίδα του νήματος και στο νήμα του dripper

Αποσυνδεδεμένος Giannis166

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #744 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 21:23 »

Aρκετα επικεντρωμενο στην τοποθετηση

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #745 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 23:27 »
3 αποτυχημενες προσπαθειες να κανω τη μοντα με το mesh,
και τις 3 φορες το evic βγαζει μνμ οτι ειναι βραχυκυκλωμενη η αντισταση...
λογω παντελους ασχετοσυνης  :)) δεν μπορεσα να καταλαβω τι φταει ...

για αρχη τυλιξα το mesh οπως φαινεται παρακατω

μετα το συρμα

και τελος μετα απο ελεινα επιπονη προσπαθεια το καρφωσα πανω στο κεραμικο


(αν δειτε στην τελευταια φωτο οι 2 αριστερες σπειρες εχουν καβαλησει, δεν γνωριζω αν φταιει αυτο)


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Killer 705
« Απάντηση #746 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 23:35 »
Το mesh δεν είναι οξειδωμένο.
Βραχυκύκλωμα 100%

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #747 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 23:57 »
πρεπει να καει με μικρο καμινετο πρωτα?
ωστε να συμβει αυτο?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rbQpCWfsLOI[/youtube]

να φανταστω οτι δεν πρεπει να περναει ρευμα μεσα απο το πλεγμα γιαυτο το καιμε?
εναλακτικη λυση περα απο το καμινετο?

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: Killer 705
« Απάντηση #748 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 00:02 »
Εκτος οτι δεν ειναι οξειδωμενο νομιζω πως το κομματι που εχεις κοψει ειναι αρκετα μεγαλο..πολυ δυσκολο σεταπ εχεις επιλεξει..δοκιμασε να το καψεις ανοιχτο πρωτα με το γκαζακι που φτιαχνεις ελληνικο..2 τρεις φορες καλα και αν προεξεχουν τυχων συρματακια κοψτα με ενα ψαλιδακι..επισης το μες να εχει τοσο μηκος οσο οι σπειρες σου..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #749 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 00:05 »
πρεπει να καει με μικρο καμινετο πρωτα?
ωστε να συμβει αυτο?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rbQpCWfsLOI[/youtube]

να φανταστω οτι δεν πρεπει να περναει ρευμα μεσα απο το πλεγμα γιαυτο το καιμε?
εναλακτικη λυση περα απο το καμινετο?

Γκαζάκι φιλε μου, αλλά... καλό κουράγιο..! Μπες στα νήματα των Genesis να δεις πως καίς το mesh, νομιζω το νήμα του SM Gini έχει ένα καλο βιντεάκι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151761 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11138 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345734 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147404 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8137 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545286 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13427 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos